Marsz Rotmistrza Pileckiego w Łodzi

Porozumienie Środowisk Patriotycznych Regionu Łódzkiego zaprasza, jak co roku, na łódzki Marsz Pamięci Rotmistrza Pileckiego, który odbędzie się w czwartek, 25 maja 2017 roku. Wydarzenie ma upamiętnić rtm. Pileckiego, jednego z największych polskich bohaterów II wojny światowej, ochotnika do Auschwitz, zamordowanego w 1948 roku z wyroku stalinowskiego sądu.

Marsz rozpocznie się Mszą świętą w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego przy Placu Wolności o godz. 18:00. Po Mszy (ok. 18:45) nastąpi przemarsz pod Pomnik ofiar Komunizmu na al. Anstadta, gdzie odbędzie się złożenie kwiatów i przemówienia.
Patronat nad Marszem objęli: Ksiądz Biskup Marek Marczak, administrator Archidiecezji Łódzkiej, Wicemarszałek Senatu RP prof. Michał Seweryński oraz Posłowie na Sejm RP: Alicja Kaczorowska, Tomasz Rzymkowski i Robert Telus.
Z poważaniem,
Kamil Klimczak
Prezes Klubu im. Romana Dmowskiego
tel. 781 429 515

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra