Z zagranicy

Islamiści zamordowali 20 osób, w tym dwoje dzieci

Jedna z organizacji monitorujących sytuację w Syrii poinformowała, że członkowie organizacji terrorystycznej Daesh (ISIS) zabili prawie 20 osób, w tym dwoje dzieci w wiosce we wschodniej prowincji syryjskiej Dayr al-Zawr.

Dyrektor tzw. Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka (SOHR), Rami Abdel Rahman powidział w sobotę, że ekstremiści z Daesh najechali zeszłego wieczoru na wioskę Jazirat Albu Shams na północnym zachodzie Dayr al-Zawr, zabijając strzałem w głowę 19 cywilów, w tym dwie kobiety i dwoje dzieci.

Dodał, że ekstremiści następnie podpalili ciała, zauważając, iż „niektórzy byli wleczeni po ulicy zanim zostali zabici, inni zaś zostali zamordowani w domu”.

Abdel Rahman oświadczył przy tym, że terroryści z Daesh porwali trzech bojówkarzy tzw. Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) zanim wycofali się z wioski.

Wszystko to stało się zaledwie dzień po tym, jak terroryści z Daesh zabili ponad 50 osób w centralnej syryjskiej prowincji Hama.

SOHR poinformowało, że co najmniej 15 cywilów oraz 27 prorządowych bojowników zostało zabitych, kiedy islamiści z Daesh przeprowadzili w czwartek ataki na miasta Aqarib al-Safi i al-Mabujeh.

Większości z ofiar odcięto głowy oraz inne członki ciała. Do tej pory nie udało się zidentyfikować 10 z nich.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra