Kościół

Szokujące słowa papieża o konserwatywnych katolikach: Fanatycy, którzy z doktryny czynią ideologię

Zbliżanie się formalnej korekty Amoris Laetitia oraz dwóch z czterech kardynałów, do których papież będzie musiał się zwrócić, Franciszek wykorzystał w wygłoszonej niedawno homilii, zarejestrowanej przez CTV. Potępił w niej tych, którzy „stwarzają problemy” i „dzielą Kościół”.

Kiedy kardynałowie Carlo Caffarra i Raymond Burke mieli zwrócić się do dorocznego zgromadzenia Forum Życia w Rzymie, papież Franciszek głosił kazanie przeciwko „ludziom, którzy bez żadnego polecenia obiegają chrześcijańskie społeczności, martwiąc je mowami, które niepokoją dusze”. Kazanie zakończył prośbą o „dojrzałe posłuszeństwo Magisterium Papieża” [Sic!].

W słabo zawoalowanym odniesieniu do kardynałów, którzy poprosili o doktrynalne wyjaśnienie adhortacji papieża Franciszka Amoris Laetitia, Franciszek powiedział: „To są fanatycy rzeczy, które nie są jasne, tak jak ci fanatycy, który obiegają tam, wpajając niezgodę w celu podzielenia chrześcijańskiej społeczności”.

I wprawdzie papież przyznał, że „obowiązkiem Kościoła jest wyjaśnić doktrynę”, stwierdził, iż jest to „problemem” i „wielkim błędem”, jeżeli „doktryna staje się ideologią”.

– Nie możemy być przerażeni, kiedy słyszymy opinie ideologów doktryny – oświadczył papież. – Kościół ma swoje własne Magisterium, Magisterium Papieża, Biskupów, Rad i musimy podążać drogą, która bierze się z nauczania Jezusa – przekonywał, niejako zapominając, iż wspomniani kardynałowie, określeni przez niego mianem ideologów, opierają swoje zastrzeżenia o zarzut niezgodności Amoris Laetitia z nauczaniem Jezusa i właśnie dlatego domagają się wyjaśnień.

Papież zasugerował, że dzisiaj „ideolodzy doktryny” są jak ci, którzy w czasach apostolskich sprzeciwiali się pozwoleniu innowiercom na przejście przez obrzęd obrzezania.

– Dzisiaj spada na mnie wezwanie o łaskę dojrzałego posłuszeństwa Magisterium Kościoła… to rozwija Ewangelię [sic!], wyjaśnia lepiej każdy czas, w wierności św. Piotrowi, biskupom, a przede wszystkim Duchowi Świętemu, który prowadzi i wspiera ten proces – mówił Franciszek.

Papież zakończył homilię, prosząc wiernych o modlitwę za „tych, którzy zmieniają doktrynę w ideologię, aby Pan mógł zesłać im łaskę nawrócenia na jedność Kościoła, Ducha Świętego i prawdziwą doktrynę”.

Źródło: LifeSiteNews

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra