Kolejna publikacja kreująca mit Piłsudskiego

Życie Józefa Piłsudskiego to doskonały materiał na scenariusz filmowy. Piłsudski był niezwykle barwną postacią. Miał liczne kochanki – dla jednej z nich wyrzekł się wiary katolickiej i został heretykiem, innej zapewnił błyskotliwą karierę, jeszcze inna zabiła się z rozpaczy gdy ja porzucił. Życie Piłsudskiego było pełne spektakularnej przemocy – kierował organizacją terrorystyczną, dokonującą bezsensownych ataków na rosyjskiego okupanta za pleców niewinnych polskich kobiet i dzieci (co skutkowało okrucieństwem rosyjskich siepaczy wobec Polaków). Organizacja Piłsudskiego wsławiła się też okradaniem Polaków by zdobyć środki na swoją działalność. Życie Piłsudskiego to też wydarzenia pełne humoru – kiedy uciekł ze szpitala psychiatrycznego, jego bohaterska ucieczka została odkryta po kilku miesiącach. A nawet sceny rodem z horroru kiedy prześladowały go duchy (Piłsudski parał się okultyzmem i był zapalonym spirytystą) – w trakcie strzelania do prześladujących go upiorów zastrzelił żołnierza strzegącego Belwederu.

 

Można się cieszyć, że potencjał barwnej postaci Piłsudskiego nie jest wykorzystywany przez lewice, choć Piłsudski na polskiego Che Guevara doskonale by pasował. Józef Piłsudski nigdy nie krył, że swoją polityczną tożsamość ukształtował w oparci o lekturę pism Marksa (wyższego wykształcenia Piłsudski nie miał). Po przewrocie majowym, gdy zlikwidował demokracje i parlamentaryzm, Piłsudski odebrał władze katolikom (narodowcom i ludowcom) i przekazał swoim kumplom z masonerii, dzięki czemu wprowadził w Polsce jeszcze większy socjalizm, fiskalizm, interwencjonizm i biurokracje, co skończyło się doprowadzeniem II RP do ruiny. Socjalizm i likwidacja demokracji dokonane przez Piłsudskiego skutecznie zdemoralizowały wielu Polaków, komuniści z patologii wprowadzonych przez Piłsudskiego tylko korzystali, można powiedzieć, ze przyszli na gotowe.

Działania Piłsudskiego i jego kliki nie tylko przejawiały się w likwidacji demokracji i wprowadzeniu socjalizmu. Piłsudski był też prekursorem gender, zalegalizował aborcje i związki homoseksualistów (w dzień śmierci Piłsudskiego święta siostra Faustyna Kowalska miała wizje jak Piłsudski trafia do Piekła, właśnie za legalizacje mordowania nienarodzonych dzieci). Piłsudski kontrole nad Polską oddał masonom i socjalista.

Pomimo tego wiele osób z środowisk patriotycznych darzy Piłsudskiego ogromnym podziwem i nie ustaje w głoszeniu, że Piłsudski był bohaterem. Staraniem wydawnictwa Biały Kruk ukazała się praca „Józef Piłsudski do Polaków. Myśli, mowy i rozkazy”.

„Józef Piłsudski do Polaków. Myśli, mowy i rozkazy” to album w twardej okładce wydany na kredowym papierze. 200 stron tekstu ilustrowane jest 75 grafikami i zdjęciami. Autorem hagiograficznego szkicu o Piłsudskim i wyboru pism Piłsudskiego jest Bohdan Urbankowski. Praca na pewno spodoba się wszystkim fanom Piłsudskiego.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

91 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra