Powrót Almanzora – nowa powieść Marcina Wolskiego o islamskiej inwazji na Europę

Nakładem wydawnictwa Zysk ukazała się kolejna powieść mistrza literatury popularnej Marcina Wolskiego. Jak zawsze powieść Wolskiego czyta się z przyjemnością. Akcja jest dynamiczna, wartka i ma patriotyczny walor edukacyjny. Bohaterami powieści „Powrót Almanzora” są postacie znane z powieści „7.27 do Smoleńska” i „Dzień zapłaty”. Konwencja powieści jest taka, że pod zmienionymi nazwiskami występują postaci znane z życia publicznego, podobnie zmienione są nazwy organizacji (jednak dla czytelników jest oczywiste o kim mowa).

Akcja powieści „Powrót Almanzora” rozgrywa się współcześnie. Islamiści milionami zalewają Europę. Gwałcą, kradną i mordują. Władze UE negują fakt najazd milionów muzułmanów, samych młodych mężczyzn, i są bezczynne wobec islamskiej agresji. Islamscy imigranci są sfrustrowani brakiem luksusów i pełni nienawiści do zachodu. W islamskiej migracji do Europy pomaga islamistom Rosja. Islamskie media non stop szerzą propagandę nawołującą do wymordowania chrześcijan.

Przygody bohaterów powieści rozgrywają się w momencie gdy uświadamiają sobie, że nie porwali prawdziwego Putina tylko jego sobowtóra. Rosyjski wywiad absolutnie bezkarnie działa w Polsce rządzonej przez PO i infiltruje służby podległe Platformie.

W rok po porwaniu dublera Putina władze w Polsce przejmuje PiS („młody, dynamiczny i lubiany prezydent”, „energiczny rząd”, „porządki w ministerstwach osłabiły rosyjską agenturę”). W USA trwa kampania wyborcza (w Stanach rządzi kretyn Obama, który dopuścił do infiltracji USA przez Rosję), a Unia Europejska się rozpada. W Niemczech „grupy śniadoskórych przybyszów szwendają się najwyraźniej bez celu, bo z powodu braku rdzennych mieszkańców w całej okolicy nie było nawet kogo zgwałcić”. Niemiecka policja nie chce interweniować gdy islamscy imigranci napadają i gwałcą białych. W Polsce pojawia się problem konwersji polskich antyklerykałów i dzieci pseudo katolików na islam, konwertyci tworzą organizacje terrorystyczne.

Jednym z problemów Polski opisanej w powieści Marcina Wolskiego jest opozycja, która odmawia zaakceptowania tego że PiS wygrał wybory. Główną organizacją opozycji jest ROW (czyli powieściowy KOD). Cieszył się on poparcie tylko emerytów do chwili gdy okazało się, że „jest gotowy płacić (…) całkiem nieźle, chętni sypnęli się zewsząd, bez oglądania się na polityczne konotacje – bezrobotni ze wsi i małych miasteczek, którym brak umiejętności językowych uniemożliwiły dotąd emigracje, i miejskie lumpy, gotowe wzbogacić swoje umiejętności dawania w ryj”. Podczas szkoleń powieściowego KOD szerzona była obsesyjna plugawa prymitywna propaganda nienawiści wobec PiS. Liderami powieściowego KOD okazali się rosyjscy agenci.

Bohaterowie powieści, częściowo zmanipulowani przez Rosjan, starają się odkryć kim zostały klony nazistowskich przywódców w współczesnej Europie.

Kanwą dla powieści „7.27 do Smoleńska” była katastrofa smoleńska, akcja powieści toczyła się w kilkadziesiąt godzin przed 10 kwietnia. Spisek na życie polskiego prezydenta był przygotowywany przez Rosjan. Rosyjskim planom bezczynie przyglądali się Amerykanie. Tragedie przeczuwała matka prezydenta.

Bohaterem powieści był Igor, rosyjski inżynier, który dowiaduje się o działaniach rosyjskich służb wokół samolotu polskiej głowy państwa. Kiedy rosyjskie służby zabiły jego kolegów (z zakładów remontujących samolot prezydencki) uciekł do Polski. Śladem Igora ruszyli rosyjscy zabójcy, pomagała im rosyjska agentura w mafii i w polskich służbach. Trup ścielił się gęsto, a prawdy usiłowała dociec polska policjantka Kamila.

W powieści „Dzień zapłaty” mistrz polskiej literatury popularnej kontynuuje losy bohaterów znanych z książki „7.27 do Smoleńska”. Thriller, niczym raport komisji Millera, nie opisuje realnych wydarzeń ale jest historia alternatywną (jest to dość popularną w polskiej literaturze fantastycznej konwencja, której Marcin Wolski jest mistrzem).

Akcja powieści „Dzień zapłaty” rozgrywa się na przełomie 2014 i 2015 roku, w Polsce niszczonej rządami PO, w sytuacji gdy zachód pozostawił Polskę i Polaków osamotnionych w obliczy rosyjskiego zagrożenia. W powieści tracąca poparcie PO by przetrwać przy władzy fałszuje wybory i inscenizuje zamachy by skompromitować opozycje pozaparlamentarną i PiS.

Przyjazd prezydenta Rosji do Polski jest okazją dla polskich patriotów do dokonania na nim zemsty za zabicie polskich polityków. PO chce próbę zamachu na rosyjskiego prezydenta wykorzystać dla swoich brudnych celów. Rządząca partia w celu kompromitacji opozycji, przez swoich agentów w pozaparlamentarnej ekstremie, przygotowuje prowokacje wyglądająca jak wspólny zamach PiS i pozaparlamentarnej prawicy. W sprawę zostają wplątani bohaterowie poprzedniej powieści o zamachu smoleńskim.

Ciekawą cechą powieści Marcina Wolskiego jest to, że zawierają one swoiste proroctwa, które niestety się spełniają. Między innymi Marcin Wolski przewidział śmierć polskiego prezydenta w zamachu lotniczym w jednej ze swych powieści wydanych przed 10 kwietnia 2010.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

245 komentarzy

245 Komentarzy

  1. Itamar Serp

    11 listopada 2017 at 08:12

    Very energetic blog, I liked that bit. Will there be a part 2?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra