Felieton

Kłamczucha

Wczoraj jako świadek w prokuraturze składała zeznania Ewa Kopacz. Dotyczy to zaniedbań w sprawie katastrofy smoleńskiej. A Ewa Kopacz w roku 2010 sprawująca funkcję ministra Zdrowia, ma w tej kwestii wiele na sumieniu. Dotyczy to pierwszych dni po tragedii, gdy ciała ofiar miały zostać zidentyfikowane, poddane sekcji zwłok i przewiezione do Polski.

 

Problem z ekshumacją ofiar katastrofy smoleńskiej ciągnie się już od kilku lat. Pierwszych ekshumacji dokonano w 2011- 2012 roku. Już wówczas doniesienia były szokujące. Szerokim echem odbiło się zamienienie ciała Anny Walentynowicz i zbeszczeszczenie jej zwłok z wbitymi w czaszkę rękawicami gumowymi i petami papierosów. Dokonano wówczas dziewięciu ekshumacji i ustalono, że sześć ciał leżało nie w swoich grobach.

Gdy obecnie prokuratura rozpoczęła żmudną procedurę dalszych ekshumacji, wywołała tym falę protestów ze słynnymi zadymami Obywateli RP na czele. Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej jest przeciwna ponownemu badaniu zwłok. Nie chce dociekać prawdy. Chce mieć spokój. Większość jednak jest wdzięczna władzom, że próbuje się przywrócić normalność. Dokonano 26 ekshumacji i wyniki ich są porażające. Oprócz zamiany ciał, wykryto inny skandal. W trumnach ciała zostały wymieszane. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że w trumnie b. dowódcy Wojsk Specjalnych gen. Włodzimierza Potasińskiego i b. Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych gen. Bronisława Kwiatkowskiego znaleziono fragmenty innych ciał – części głowy, nogi, ręce. Podobnie stało się z ciałami poległych kapłanów. Służby rosyjskie kładły do worów fragmenty ciał, jak odpady, zgarniając szuflą to, co było pod ręką.

Zdziczenie pracowników rosyjskich i ich brak szacunku dla zmarłych nikogo z nas nie dziwi. Ale po to mieliśmy rząd polski na czele z premierem Donaldem Tuskiem, aby zadbał o swoich poległych obywateli. Tak powinno być. Rzeczywistość jednak okazała się inna. Nie wiem, czym tłumaczyć dziwną uległość polskiego premiera. Do historii przeszły jego słynne żółwiki z Putinem, zgoda na wszystkie propozycje rosyjskie. Ale jest nadzieja, że chociaż w tym zakresie dowiemy się prawdy. Wtedy wszystko złożono w ręce Rosjan. A wyniki tego są opłakane. Nie dość, że tajemnica katastrofy nadal nie została wyjaśniona , że Rosja cały czas nie chce nam wydać wraku samolotu i oryginału czarnych skrzynek, to jeszcze doszedł ten skandal z ciałami ofiar. Nawet o to nie zadbano, aby godnie pochować swoich obywateli, którzy zginęli pełniąc państwową służbę.

Bliskim ofiar katastrofy smoleńskiej zgotowano niekończącą się traumę. Muszą na nowo przeżywać powtórne pochówki swoich bliskich, aby w końcu mieć pewność, że w grobie ich bliskich nie spoczywa nikt inny, albo że trumna z fragmentami innych ciał, nie stała się zbiorową mogiłą.

Pamiętamy słynne słowa Bronisława Komorowskiego z tamtego czasu , jakoby Polska zdała dobrze ten egzamin. Do wszystkich kłamstw i matactw tamtej ekipy byliśmy już przyzwyczajeni, ale to co wyprawiała z pełną świadomością Ewa Kopacz budzi największą irytację.

Wielokrotnie, czy to z trybuny sejmowej czy podczas konferencji prasowych, w emocjonalny sposób zapewniała o dokładnym zbadaniu każdego ciała. Do historii przeszły jej pamiętne słowa przekopywaniu każdego fragmentu gruntu do metra w głąb, o wspólnej pracy „jak w rodzinie” polskich jaki i rosyjskich patomorfologów. Wielokrotnie z emfazą dziękowała wszystkim służbom za rzetelną i pełną poświęceń pracę. W tak tragicznych chwilach łgała w żywe oczy. Ówczesne władze były wówczas głęboko przekonane, że prawda została skrzętnie zakopana i nigdy nie wyjdzie na jaw. W imię czego dopuszczono się tak rażących zaniedbań? Czy winny był jedynie bałagan i niechlujstwo polskich władz, czy sprawa miała szerszy kontekst? Tę prawdę stara się ustalić prokuratura.

Władze Platformy nadal Idą w zaparte i bronią absurdalnie swoich słów sprzed lat. Najlepszym tego dowodem jest Ewa Kopacz, która oświadczyła, że w tym tragicznym czasie była „wyznaczona jako reprezentant rządu do spraw opieki nad rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej i to była moja jedyna rola tam na miejscu” czytamy w jej wpisie facebookowym. Minister Zdrowia wyjeżdża w takiej chwili jedynie z misją wolontariuszki? Czy spełniła się chociaż w tej misji można przeczytać w wywiadzie z Małgorzatą Wassermann. W tej chwili ważne jest co innego. Jeżeli Ewa Kopacz pojechała tylko w misji siostry miłosierdzia, to dlaczego z takim zaangażowaniem wypowiadała się w kwestiach wagi państwowej, mówiąc o doskonałej współpracy służb rosyjskich i polskich, o rzetelności rosyjskich działań. Dlaczego tak bezczelnie, bez zmrużenia oka kłamała…

Teraz swoją rolę bagatelizuje i zrzuca z siebie odpowiedzialność. Po wyjściu z prokuratury nie chce powiedzieć ani słowa, zasłaniając się przepisami prawnymi.

W cywilizowanym państwie poseł, który został przyłapany na takich kłamstwach zrzeka się swego mandatu. Ale u nas jest inaczej. Nawet za największą kompromitację nikt nie ponosi kary. Jedyna nadzieja, że w końcu prokurator dobierze mu się do skóry, bo na moralną ekspiację ludzi pokroju Ewy Kopacz nie ma co liczyć.

 

Iwona Galińska

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

118 komentarzy

118 Komentarzy

 1. panMarek

  1 czerwca 2017 at 17:47

  Być może nigdy nie dowiemy się, co się stało z prezydencką delegacją w dniu 10-04 A.D. 2010 podobnie jak nie wiemy, co wydarzyło się na Gibraltarze w dniu 04-07 A.D. 1943.
  Wiemy jednak, co się wydarzyło po godz. 9:00 dnia 10-04 A.D. 2010. To co się wtedy stało i ciągle się dzieje na naszych oczach, jednoznacznie, w sposób pewny, niezbity i niepodważalny, potwierdza, że został na nią przeprowadzony skuteczny zamach.
  Wszystko, co się wydarzyło w Polsce po godzinie 9:00 rano dnia 10-04 A.D. 2010, nie było i nie jest normalne. Nic!
  Co do wraku to pamiętajmy, że Anglicy nie oddali do dzisiaj teczki gen. Sikorskiego wraz z dokumentami Państwa polskiego mimo, że wyłowiono ją jako pierwszą, w całości a od tego czasu minęło już 73 lata. Ruscy trzymają wrak dopiero 7 lat. 12x krócej od Anglików. Nie jest tak źle. I tak są jakieś 12x lepsi od kochanych Angoli. A tak bardziej serio, to właśnie w tej teczce gen. Sikorskiego jest zapisane to co się stało dnia 10-04 A.D. 2010. W pewnym skrócie rzecz jasna.

 2. m

  1 czerwca 2017 at 18:23

  Określenie „kłamczucha” nobilituje tą panią – proponuję KŁAMCZUSZKA.

 3. Art

  1 czerwca 2017 at 21:12

  Hanka to ty?Walc-ujawnij się i pluj już publicznie i pod nazwiskiem.Czas bredni już się kończy,a zaczyna się Cela+.
  Przestańmy już mówić o błędach (i wypaczeniach).To była zaplanowana z premedytacją akcja przez złoczyńców.Planowy mord 96 Polaków.Po 10/4 było już tylko mataczenie i zacieranie śladów.Tramp to wie i dlatego potraktował Tuska jak chłystka,bo tylko na takie traktowanie zasługuje od innych.A od Polaków czeka go KS i wieczna pogarda.

 4. Hania

  1 czerwca 2017 at 21:41

  Czy ja piszę o Tusku?
  Piszę o pogardzie skierowanej do Rosjan.
  Polecam wypowiedź Zacharowej

  „Szczątki ofiar tragedii smoleńskiej znajdowały się w Rosji przez niewiele dni. Identyfikacją zajmowali się upoważnieni urzędnicy z Polski i krewni tych, którzy zginęli. W wielu wypadkach potrzebna była do tego ekspertyza genetyczna. Rosyjscy specjaliści nie mieli po prostu na nią czasu, w tym również dlatego, że właśnie strona polska nalegała na jak najszybsze przewiezienie ciał do ojczyzny”

  Pan Art wie ile czasu wymagają badania genetyczne?
  Dlaczego nie przeprowadzono ich w Polsce?
  Komu tak się spieszyło i dlaczego Kaczyński na to się zgodził?
  Krzyk, że w grobie prezydenta odnaleziono inne szczątki?
  Przecież jego brat był przy składaniu ciała w Moskwie!

  Tu na km śmierdzi kłamstwem!
  I to nie ruskim, jakby chcieli to widzieć niektórzy.
  jeszcze jedna ciekawa i dająca do myślenia wypowiedź.
  Tym razem kapłana KK Wojciecha Błaszczyk.
  Dzisiaj powiedział:

  „Rosjanie jasno wyznaczyli nam granicę i nie dopuszczali nas do ciał. Nie przyszło nam jednak do głowy, że mogą być aż tak nieuczciwi. Byłem przy zamykaniu trumien, ale wtedy szczątki były już zamknięte w czarnych workach”

  A kilka lat temu mówił:

  Nie mam najmniejszych wątpliwości. Dokonano ogromnego wysiłku dla zachowania najbardziej uczciwej metody identyfikacji ciał. Ten proces mógł trwać bardzo długo, ale Rosjanie, mając doświadczenie wielu katastrof lotniczych, we współpracy z polską grupą, naszymi patologami, ekspertami od kryminalistyki, przeprowadzali z wielką starannością cały proces identyfikacji, który rozpoczynał się od momentu dostarczenia materiału zdjęciowego, genetycznego, od opisów, które powstały w momencie przesłuchiwania rodzin. To wszystko wprowadzane było do programu komputerowego, który zbierał w całość wszystkie informacje. To jest, oczywiście, tylko jedno z narzędzi, bo jednak w końcu ważne jest zobaczenie na własne oczy. Po identyfikacji, potwierdzonej dokumentami podpisanymi przez najbliższych lub osoby przez nich upoważnione, ciało było natychmiast oznaczane nazwiskiem pisanym na pasku. Taki sam pasek był również w dokumentacji. Pytanie o sekcje mnie po prostu zdumiewa, doprawdy nie wiem, czemu ma ono służyć. Nie znajduję sensu ekshumacji. Mam w pamięci obraz tych dwóch ciał, o których ekshumacji się mówi, i nie mam tu żadnych wątpliwości.”

  Pozdrawiam

 5. Christian Chirdon

  2 czerwca 2017 at 18:52

  I agree with you.I hope that helps.

 6. Thomasena Kershaw

  29 czerwca 2017 at 05:35

  gay porn

 7. Morton Fosnough

  9 lipca 2017 at 03:19

  child porn

 8. Hank Natho

  2 września 2017 at 14:00

  I am sure this post has touched all the internet visitors, its really really nice paragraph on building up newweblog.

 9. This is good. Thanks!

 10. download le bot 8.9

  13 września 2017 at 02:42

  This is good. Thanks!

 11. gta 5 online ped dropper

  13 września 2017 at 08:17

  Hello, happy that i found on this in google. Thanks!

 12. adobe acrobat free download

  13 września 2017 at 14:38

  Ha, here from yahoo, this is what i was searching for.

 13. frontier file For MAC

  16 września 2017 at 16:32

  This is good. Cheers!

 14. how to crack twinmotion 2016 For MAC OS

  16 września 2017 at 21:03

  Me enjoying, will read more. Cheers!

 15. travel tips

  17 września 2017 at 02:05

  Hello Dear, are you genuinely visiting this web site daily, if so after that you will definitely get good experience.

 16. Marshall Goar

  20 września 2017 at 03:45

  Preservation of one’s own culture does not require contempt or disrespect for other cultures.

 17. Rosita

  21 września 2017 at 14:02

  This is a great tip particularly to those new to the blogosphere.
  Brief but very precise information… Appreciate your sharing this one.
  A must read article!

 18. Larzews

  22 września 2017 at 12:05

  Hydrocortisone [url=http://cialtobuy.com ]cialis[/url] Effect Of Propecia On Sex Drive
  Www Online Pharmacy Buy Celexa Online
  Kamagra Creditcard online pharmacy Drugs No Prescription

 19. come installare fl studio 12 crack

  22 września 2017 at 14:44

  Me enjoying, will read more. Thanks!

 20. Lavern

  25 września 2017 at 16:43

  Thanks for finally talking about >Kłamczucha – Prawy.pl <Loved it!

 21. pubg hacks undetected

  25 września 2017 at 19:10

  Great, google took me stright here. thanks btw for this. Cheers!

 22. buy arsenal soccer

  26 września 2017 at 15:28

  magnificent issues altogether, you just received a logo new reader.

  What would you suggest about your publish that you made a few days in the past?

  Any sure?

 23. route travel tips

  26 września 2017 at 16:46

  It’s going to be finish of mine day, but before end I am reading this enormous article to increase my knowledge.

 24. holiday travel trip

  28 września 2017 at 04:36

  I am sure this piece of writing has touched all the internet viewers, its really really good article on building up new blog.

 25. Larzews

  29 września 2017 at 07:06

  Levaquin Anthrax Internet Cash Delivery Pharmacy Ordering Cialis Cephalexin Alcohol Use [url=http://tadalaf20mg.com ]cialis[/url] Lamisil Tablets At Ebay

 26. Teddy Cobia

  29 września 2017 at 19:29

  Hey, bing lead me here, keep up nice work.

 27. butt muscles

  30 września 2017 at 16:44

  I must thank you for the efforts you’ve put in penning this blog.
  I really hope to view the same high-grade blog posts from you
  later on as well. In truth, your creative writing abilities has inspired me to get my own blog now 😉

 28. travel news

  1 października 2017 at 20:07

  Wow, this piece of writing is pleasant, my sister is analyzing these kinds of things, therefore
  I am going to inform her.

 29. Frankrike fotbollströja

  7 października 2017 at 06:26

  Pretty! This was an extremely wonderful article. Thank you for supplying these details.

 30. route travel

  7 października 2017 at 20:30

  It’s difficult to find knowledgeable people for this topic, however, you seem like
  you know what you’re talking about! Thanks

 31. travel news

  7 października 2017 at 20:58

  I have read so many articles or reviews concerning the blogger lovers however this article is
  really a good paragraph, keep it up.

 32. Larzews

  8 października 2017 at 12:23

  Amoxicilline Posologie Stomatologie Shop Generic Propecia Side Effects Of Amoxicillin Clavulin [url=http://orderlevi.com]buy levitra online[/url] Nolvadex Dosage For Gyno Amoxicillin Tendon Pain No Script Trimix Ed Meds

 33. Larzews

  9 października 2017 at 09:42

  Propecia Inghilterra Cialis Red Bull [url=http://cheapviapills.com]generic viagra[/url] Levitra Generico Vardenafil One Time Dose Amoxicillin Drug Tadalis Sx Soft

 34. For Mac OS X

  11 października 2017 at 02:27

  I like, will read more. Thanks!

 35. Larzews

  11 października 2017 at 10:28

  Cialis Auch Billiger [url=http://ordercheapvia.com]viagra online[/url] Levitra 10 Vidal Buy Cialis Online Fast Delivery Cytotec5mg

 36. jordan soccer

  12 października 2017 at 06:16

  Excellent blog! Do you have any suggestions for aspiring writers?
  I’m hoping to start my own website soon but I’m a little lost on everything.
  Would you suggest starting with a free platform like WordPress or go
  for a paid option? There are so many choices out there that I’m totally overwhelmed ..

  Any recommendations? Kudos!

 37. soccer jerseys well-marked

  12 października 2017 at 08:11

  I quite like looking through an article that can make people think.
  Also, thank you for permitting me to comment!

 38. Larzews

  14 października 2017 at 20:39

  Order Doxycycline Online From Canada Discount On Line Isotretinoin [url=http://mailordervia.com]viagra[/url] Buy Cheap Viagra Online Usa Lasix Side Effect Cialis Bestellen Dusseldorf

 39. lelio vieira carneiro junior

  14 października 2017 at 22:13

  What’s up to all, for the reason that I am actually eager of reading this webpage’s post to be updated regularly. It contains pleasant material.|

 40. robocraft hack tool

  17 października 2017 at 18:21

  Thank You for this.

 41. free mp3 downloads

  18 października 2017 at 01:04

  These are genuinely great ideas in on the topic of blogging. You have touched some good things here. Any way keep up wrinting.|

 42. free mp3 songs

  18 października 2017 at 02:03

  Ahaa, its fastidious discussion on the topic of this paragraph at this place at this web site, I have read all that, so at this time me also commenting at this place.|

 43. Carlos Eduardo Veiga

  18 października 2017 at 02:23

  Hello, i believe that i saw you visited my web site so i
  got here to go back the want?.I am attempting to in finding things to improve my web site!I suppose
  its adequate to make use of a few of your ideas!!

 44. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  18 października 2017 at 04:31

  For the reason that the admin of this website is working, no hesitation very
  quickly it will be renowned, due to its quality contents.

 45. Itamar Serp

  18 października 2017 at 10:42

  I visited several web sites however the audio quality for audio songs existing at this site is genuinely fabulous.|

 46. Itamar Serpa

  18 października 2017 at 11:27

  What’s up to every one, it’s genuinely a pleasant for me to go to see this web site, it includes important Information.|

 47. Grupo Coral

  18 października 2017 at 14:14

  Wow, this paragraph is fastidious, my sister is analyzing such things, so I am going to tell her.|

 48. smart phone

  18 października 2017 at 17:58

  bookmarked!!, I love your blog!

 49. Carlos Eduardo Veiga

  19 października 2017 at 08:23

  I’m gone to say to my little brother, that he should also pay
  a visit this blog on regular basis to take updated from latest reports.

 50. Luiz Gastão Bittencourt

  19 października 2017 at 08:33

  I needed to thank you for this great read!! I certainly loved every little bit of it. I’ve got you bookmarked to look at new things you post…|

 51. Itamar Serp

  19 października 2017 at 11:02

  Quality posts is the key to attract the users to pay a quick visit the web page, that’s what this web page is providing.|

 52. tercio borlenghi junior

  19 października 2017 at 13:31

  Excellent pieces. Keep posting such kind of info on your page. Im really impressed by your blog.

 53. José Wilame Araújo Rodrigues

  19 października 2017 at 17:52

  I visited multiple sites however the audio feature for audio songs present at this website is in fact wonderful.|

 54. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  19 października 2017 at 22:07

  This is the perfect blog for everyone who hopes to find out about this topic. You realize a whole lot its almost tough to argue with you (not that I really would want to…HaHa). You certainly put a fresh spin on a subject that has been written about for a long time. Excellent stuff, just excellent!|

 55. Itamar Serp

  20 października 2017 at 01:54

  This post presents clear idea in favor of the new visitors of blogging, that in fact how to do running a blog.|

 56. tercio borlenghi jr

  20 października 2017 at 07:01

  Hi there! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any recommendations?|

 57. tercio borlenghi junior

  20 października 2017 at 12:12

  Thanks a bunch for sharing this with all of us you actually know what you’re speaking approximately! Bookmarked. Kindly additionally visit my website =). We can have a hyperlink exchange contract among us|

 58. Berry

  21 października 2017 at 01:02

  This post offers clear idea in support of the new people of
  blogging, that in fact how to do running a
  blog.

 59. Larzews

  21 października 2017 at 04:26

  Finasteride 1 Mg 5 Mg Comprar Propecia Discard Amoxicillin After Expire [url=http://cheapvia50mg.com]viagra[/url] Comprar Cialis Levitra

 60. Lelio Vieira Carneiro

  21 października 2017 at 05:29

  I wanted to thank you for this good read!! I absolutely loved every little bit of it. I’ve got you bookmarked to check out new things you post…|

 61. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  21 października 2017 at 14:19

  Remarkable! Its truly awesome post, I have got much clear idea regarding from this piece of writing.|

 62. Lelio Vieira Carneiro Junior

  21 października 2017 at 23:11

  This information is worth everyone’s attention. When can I find out more?|

 63. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  23 października 2017 at 01:50

  My brother recommended I might like this web site. He was totally right. This post actually made my day. You cann’t imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!|

 64. Lelio Vieira Carneiro Junior

  23 października 2017 at 22:06

  A fascinating discussion is worth comment. I believe that you should write more about this subject, it may not be a taboo subject but typically people do not discuss such subjects. To the next! Best wishes!!|

 65. tercio borlenghi junior

  24 października 2017 at 07:06

  }

 66. Lelio Junior

  24 października 2017 at 11:33

  I’ll right away grasp your rss as I can not find your email subscription hyperlink or e-newsletter service.
  Do you’ve any? Kindly allow me recognise so that
  I may just subscribe. Thanks.

 67. Umanizzare

  25 października 2017 at 02:09

  It’s amazing in support of me to have a site, which is beneficial designed for my know-how. thanks admin|

 68. website admin allows

  25 października 2017 at 06:41

  Its like you read my mind! You appear to know a lot about this,
  like you wrote the book in it or something. I think that
  you could do with some pics to drive the message home a little bit, but instead of that, this is magnificent blog.
  A great read. I will definitely be back.

 69. Carlos Eduardo Veiga

  25 października 2017 at 11:51

  Thank you for the good writeup. It in reality was a leisure account it. Glance advanced to far added agreeable from you! However, how can we keep in touch?|

 70. Larzews

  25 października 2017 at 15:51

  Kamagra Pharmacie [url=http://cialgeneri.com]buy cialis[/url] Viagra Effets Secondaires Cialis Prezzi Viagra Originale Canadian Health Mall Meds

 71. Lelio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 19:38

  Hello, i believe that i noticed you visited my weblog so i got here to go back the prefer?.I’m trying to in finding things to improve my web site!I suppose its ok to make use of some of your concepts!!|

 72. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  25 października 2017 at 21:46

  I used to be suggested this web site by way of my cousin. I am now not sure whether this put up is written by way of him as nobody else recognise such specified about my problem. You are wonderful! Thanks!|

 73. Lelio Junior

  25 października 2017 at 23:17

  Its like you read my thoughts! You seem to grasp so much approximately this, such as you wrote the e book in it or something. I believe that you simply could do with a few % to pressure the message home a bit, but instead of that, that is wonderful blog. An excellent read. I’ll certainly be back.|

 74. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 00:25

  It’s nearly impossible to find knowledgeable people for this subject, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks|

 75. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 01:35

  Post writing is also a fun, if you be familiar with then you can write if not it is complicated to write.|

 76. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 02:51

  I am sure this paragraph has touched all the internet visitors, its really really fastidious piece of writing on building up new website.|

 77. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 04:12

  Greetings! Very helpful advice in this particular article! It is the little changes which will make the largest changes. Thanks for sharing!|

 78. Larzews

  26 października 2017 at 05:48

  Puedo Tomar Cialis En Ayunas Cialis 5mg Tablets Viagra Patent Abgelaufen [url=http://howmuchisvia.com]online pharmacy[/url] Quanto Costa Cialis 5 Mg

 79. Dadado Veig

  26 października 2017 at 07:47

  I have read so many articles regarding the blogger lovers except this article is really a fastidious piece of writing, keep it up.|

 80. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 07:57

  Very good blog post. I definitely appreciate this site. Continue the good work!|

 81. Berry Noyd

  28 października 2017 at 11:16

  War contains so much folly, as well as wickedness, that much is to be hoped from the progress of reason.

 82. Doris

  28 października 2017 at 13:07

  Wow, this post is fastidious, my younger sister is analyzing these
  things, so I am going to inform her.

 83. Georgina Dardagnac

  28 października 2017 at 18:22

  He seems determined to make a trumpet sound like a tin whistle.

 84. Wilburn Dewaters

  28 października 2017 at 20:13

  I can only answer for Chuck Grassley; I can’t answer for anybody else.

 85. Lelio Vieira Carneiro Junior

  29 października 2017 at 12:25

  Every weekend i used to pay a visit this web page,
  for the reason that i wish for enjoyment, since this this web page conations genuinely nice
  funny data too.

 86. Larzews

  30 października 2017 at 13:24

  Walmart Prescription Prices Vente Cialis Doctissimo [url=http://orderviapills.com]viagra[/url] Side Affects Of Cephalexin Trazodone

 87. messenger chat }

  1 listopada 2017 at 03:41

  Intresting, will come back here once in a while.

 88. home management

  1 listopada 2017 at 15:28

  Thanks very interesting blog!

 89. Shon Molzahn

  1 listopada 2017 at 21:50

  It is easier to build strong children than to repair broken men.

 90. Samira Moman

  2 listopada 2017 at 02:00

  Hell hath no fury like a bureaucrat scorned.

 91. Jetta Bacich

  2 listopada 2017 at 10:02

  I like Mitt Romney as a person. I think he's a dignified person. But I have no common ground on economics. He doesn't worry about the Federal Reserve. He doesn't worry about foreign policy. He doesn't talk about civil liberties, so I would have a hard time to expect him to ever invite me to campaign with him.

 92. Lakeesha Bonifacio

  2 listopada 2017 at 11:19

  I mean, I’ve always been a libertarian. Leave everybody alone. Let everybody else do what they want. Just stay out of everybody else’s hair.

 93. hack walking war robots

  2 listopada 2017 at 16:15

  Ha, here from bing, this is what i was looking for.

 94. hackcr com

  4 listopada 2017 at 01:18

  I have interest in this, thanks.

 95. Grupo Serval presidios

  4 listopada 2017 at 08:24

  Hi there, just wanted to tell you, I enjoyed
  this article. It was helpful. Keep on posting!

 96. Larzews

  5 listopada 2017 at 04:55

  Erectile Power Mrsa Amoxicillin Levitra Bayer Online [url=http://buygenericvia.com]buy viagra online[/url] Abilify Via Mail Order Cialis Nueva Indicacion Pilule Xenical Prix

 97. Larzews

  5 listopada 2017 at 05:49

  How To Order Cialis Online Penicillin Or Amoxicillin On Line Doctors Complementaria A Propecia [url=http://leviinusa.com]canadian generic levitra[/url] Difference Entre Viagra Et Levitra Online Prevacid Coupon

 98. Nana Hortillosa

  5 listopada 2017 at 23:36

  Is it really true that political self-interest is nobler somehow than economic self-interest?

 99. Paul Canfield

  6 listopada 2017 at 07:40

  If there is no struggle, there is no progress.

 100. show me how

  6 listopada 2017 at 15:39

  Your web has proven useful to me.

 101. Liz Boylen

  7 listopada 2017 at 15:58

  Alcohol may be man's worst enemy, but the bible says love your enemy.

 102. Lincoln Mccoggle

  7 listopada 2017 at 19:50

  I mean, I’ve always been a libertarian. Leave everybody alone. Let everybody else do what they want. Just stay out of everybody else’s hair.

 103. Odell Allinger

  9 listopada 2017 at 14:37

  Any terrorism is an attack on libertarian values -P. J. O’Rourke

 104. Bobette Lunday

  9 listopada 2017 at 16:54

  Concentrated power is not rendered harmless by the good intentions of those who create it.

 105. Carlos Eduardo Correa da Veig

  12 listopada 2017 at 01:32

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact used to be a amusement
  account it. Glance complex to far delivered agreeable from you!
  By the way, how can we keep up a correspondence?

 106. Grupo Coral fraude

  13 listopada 2017 at 06:13

  This text is invaluable. How can I find out more?

 107. Lelio Vieira Carneiro

  13 listopada 2017 at 07:23

  You can definitely see your enthusiasm in the work you write.
  The world hopes for even more passionate writers such as you who
  aren’t afraid to say how they believe. At all times follow your heart.

 108. Larzews

  19 listopada 2017 at 05:35

  Fluconazole Buy Cheap [url=http://ciali10mg.com]cialis[/url] Side Effects Of Cephalexin 500mg Dosage Dog Uti Keflex Levitra Strength

 109. project autism growtopia download

  21 listopada 2017 at 05:43

  Enjoyed reading through this, very good stuff, thankyou .

 110. mx nitro trainer

  21 listopada 2017 at 06:40

  Deference to op , some superb selective information .

 111. Kathi

  21 listopada 2017 at 19:45

  I like, will read more. Cheers!

 112. Matthias

  24 listopada 2017 at 09:08

  I need to to thank you for this great read!! I certainly
  loved every bit of it. I have got you book-marked
  to check out new things you post…

 113. 2018 jogress v3}

  25 listopada 2017 at 12:22

  google brought me here. Thanks!

 114. Larzews

  30 listopada 2017 at 11:19

  Donde Puedo Comprar Cialis [url=http://cheapvia50mg.com]viagra prescription[/url] Cialis Generique En Pharmacie Biosuganril Viagro Pills

 115. Pingback: My Homepage

 116. i0wNdmse5

  3 grudnia 2017 at 23:39

  879032 802739You can undoubtedly see your skills within the function you write. The world hopes for a lot more passionate writers like you who arent afraid to say how they believe. At all times follow your heart 233140

 117. dr lee mun heng HIFU realself

  7 grudnia 2017 at 12:08

  Greetings, I do think your blog might be having web browser compatibility issues. Whenever I take a look at your blog in Safari, it looks fine however when opening in I.E., it’s got some overlapping issues. I merely wanted to give you a quick heads up! Besides that, wonderful blog!

 118. Gary

  14 grudnia 2017 at 00:09

  Pretty great post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I’ve
  truly enjoyed browsing your blog posts. After all I
  will be subscribing in your rss feed and I’m hoping you write once more soon!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra