Polskość

Kłamczucha

Wczoraj jako świadek w prokuraturze składała zeznania Ewa Kopacz. Dotyczy to zaniedbań w sprawie katastrofy smoleńskiej. A Ewa Kopacz w roku 2010 sprawująca funkcję ministra Zdrowia, ma w tej kwestii wiele na sumieniu. Dotyczy to pierwszych dni po tragedii, gdy ciała ofiar miały zostać zidentyfikowane, poddane sekcji zwłok i przewiezione do Polski.

 

Problem z ekshumacją ofiar katastrofy smoleńskiej ciągnie się już od kilku lat. Pierwszych ekshumacji dokonano w 2011- 2012 roku. Już wówczas doniesienia były szokujące. Szerokim echem odbiło się zamienienie ciała Anny Walentynowicz i zbeszczeszczenie jej zwłok z wbitymi w czaszkę rękawicami gumowymi i petami papierosów. Dokonano wówczas dziewięciu ekshumacji i ustalono, że sześć ciał leżało nie w swoich grobach.

Gdy obecnie prokuratura rozpoczęła żmudną procedurę dalszych ekshumacji, wywołała tym falę protestów ze słynnymi zadymami Obywateli RP na czele. Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej jest przeciwna ponownemu badaniu zwłok. Nie chce dociekać prawdy. Chce mieć spokój. Większość jednak jest wdzięczna władzom, że próbuje się przywrócić normalność. Dokonano 26 ekshumacji i wyniki ich są porażające. Oprócz zamiany ciał, wykryto inny skandal. W trumnach ciała zostały wymieszane. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że w trumnie b. dowódcy Wojsk Specjalnych gen. Włodzimierza Potasińskiego i b. Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych gen. Bronisława Kwiatkowskiego znaleziono fragmenty innych ciał – części głowy, nogi, ręce. Podobnie stało się z ciałami poległych kapłanów. Służby rosyjskie kładły do worów fragmenty ciał, jak odpady, zgarniając szuflą to, co było pod ręką.

Zdziczenie pracowników rosyjskich i ich brak szacunku dla zmarłych nikogo z nas nie dziwi. Ale po to mieliśmy rząd polski na czele z premierem Donaldem Tuskiem, aby zadbał o swoich poległych obywateli. Tak powinno być. Rzeczywistość jednak okazała się inna. Nie wiem, czym tłumaczyć dziwną uległość polskiego premiera. Do historii przeszły jego słynne żółwiki z Putinem, zgoda na wszystkie propozycje rosyjskie. Ale jest nadzieja, że chociaż w tym zakresie dowiemy się prawdy. Wtedy wszystko złożono w ręce Rosjan. A wyniki tego są opłakane. Nie dość, że tajemnica katastrofy nadal nie została wyjaśniona , że Rosja cały czas nie chce nam wydać wraku samolotu i oryginału czarnych skrzynek, to jeszcze doszedł ten skandal z ciałami ofiar. Nawet o to nie zadbano, aby godnie pochować swoich obywateli, którzy zginęli pełniąc państwową służbę.

Bliskim ofiar katastrofy smoleńskiej zgotowano niekończącą się traumę. Muszą na nowo przeżywać powtórne pochówki swoich bliskich, aby w końcu mieć pewność, że w grobie ich bliskich nie spoczywa nikt inny, albo że trumna z fragmentami innych ciał, nie stała się zbiorową mogiłą.

Pamiętamy słynne słowa Bronisława Komorowskiego z tamtego czasu , jakoby Polska zdała dobrze ten egzamin. Do wszystkich kłamstw i matactw tamtej ekipy byliśmy już przyzwyczajeni, ale to co wyprawiała z pełną świadomością Ewa Kopacz budzi największą irytację.

Wielokrotnie, czy to z trybuny sejmowej czy podczas konferencji prasowych, w emocjonalny sposób zapewniała o dokładnym zbadaniu każdego ciała. Do historii przeszły jej pamiętne słowa przekopywaniu każdego fragmentu gruntu do metra w głąb, o wspólnej pracy „jak w rodzinie” polskich jaki i rosyjskich patomorfologów. Wielokrotnie z emfazą dziękowała wszystkim służbom za rzetelną i pełną poświęceń pracę. W tak tragicznych chwilach łgała w żywe oczy. Ówczesne władze były wówczas głęboko przekonane, że prawda została skrzętnie zakopana i nigdy nie wyjdzie na jaw. W imię czego dopuszczono się tak rażących zaniedbań? Czy winny był jedynie bałagan i niechlujstwo polskich władz, czy sprawa miała szerszy kontekst? Tę prawdę stara się ustalić prokuratura.

Władze Platformy nadal Idą w zaparte i bronią absurdalnie swoich słów sprzed lat. Najlepszym tego dowodem jest Ewa Kopacz, która oświadczyła, że w tym tragicznym czasie była „wyznaczona jako reprezentant rządu do spraw opieki nad rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej i to była moja jedyna rola tam na miejscu” czytamy w jej wpisie facebookowym. Minister Zdrowia wyjeżdża w takiej chwili jedynie z misją wolontariuszki? Czy spełniła się chociaż w tej misji można przeczytać w wywiadzie z Małgorzatą Wassermann. W tej chwili ważne jest co innego. Jeżeli Ewa Kopacz pojechała tylko w misji siostry miłosierdzia, to dlaczego z takim zaangażowaniem wypowiadała się w kwestiach wagi państwowej, mówiąc o doskonałej współpracy służb rosyjskich i polskich, o rzetelności rosyjskich działań. Dlaczego tak bezczelnie, bez zmrużenia oka kłamała…

Teraz swoją rolę bagatelizuje i zrzuca z siebie odpowiedzialność. Po wyjściu z prokuratury nie chce powiedzieć ani słowa, zasłaniając się przepisami prawnymi.

W cywilizowanym państwie poseł, który został przyłapany na takich kłamstwach zrzeka się swego mandatu. Ale u nas jest inaczej. Nawet za największą kompromitację nikt nie ponosi kary. Jedyna nadzieja, że w końcu prokurator dobierze mu się do skóry, bo na moralną ekspiację ludzi pokroju Ewy Kopacz nie ma co liczyć.

 

Iwona Galińska

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Paul Canfield

  6 listopada 2017 at 07:40

  If there is no struggle, there is no progress.

 2. Lincoln Mccoggle

  7 listopada 2017 at 19:50

  I mean, I’ve always been a libertarian. Leave everybody alone. Let everybody else do what they want. Just stay out of everybody else’s hair.

 3. mx nitro trainer

  21 listopada 2017 at 06:40

  Deference to op , some superb selective information .

 4. Kathi

  21 listopada 2017 at 19:45

  I like, will read more. Cheers!

 5. Pingback: My Homepage

 6. New Adventures For Groups

  13 marca 2018 at 14:42

  The riсh history oof England iѕ suppοrted ƅy the various numbers of
  castles that nonetheless standd ѕtraigһt. In United Kingdom tһere
  arre hundreds of castles tthat mesmerize the vacationers with their supreme show of power
  and beauty. These castles have oƄserved severаl Ьloody bartles and are the warehouse of stories of galore.

  Cᥙrrently, they are the primarʏ attraction that draws tolurists frоm all about the planet.
  They are amongst the oldest structure in Εngland that will enchant you
  witցh their beauty and history when you are there.

  Dover Castle, Ꮶent
  This castle is aⅼso identіfied as ‘key to England’
  and has been serѵing for the natіonal defense
  oof the country for a ⅼ᧐t more than 1000 yeaгs.
  Ꭲhis concentric castle is 1 of the largest of its ѕoгt and has played an critical aspect defensing the country.

  It has serveԀ the countrʏ throughout the Second Glоbe War aѕ this castle waas converted into air raid shelters,
  a mijlitɑгy command center and a hospital. Pгesently it is owned by the
  Englis heritage and they have openedd the public to take
  a lоok at the castle.
  You can delight in wɑlking by means of the
  mеdieval tunnels and the underground hospital will remind yօu of tһe really hard work that the medical doctоrs had offered tһrougһout thе Second Planet War.
  Ιn order to satіsfy your appetite whilst you delight in your tߋur in this castle you will get possibilities to eat and drink аt
  tһe diverse eateries out there.
  Windsor Castle, Berkѕhire
  Tһis castle is ɗeemed to be the biggest and the oldest inhibited
  castle of the globe. It is now owned by the Royal loved
  ones memѵers and is 1 of the residencies of the Queen. Thhe oriinal ⅽastle wass constructed in the
  course of the 11th century by Williuam tһe Conqueror.
  Its main functioon was to efense the Norman powerhouѕe іn London. Later Henry III converted it into a luxurious house.

  Ꭱather a couple of modulations have been ϲreated later as
  pρer the requirement.
  Even although it is not open for the pubⅼic to go to but the
  heɑd of Տtates can comе and commit fantaѕtic top quaⅼitʏ time
  in this exquisite caѕtle.
  Middleham Castle, Nоrth Yorkshiгe

 7. Website Marketing For Large Projects

  13 marca 2018 at 14:53

  Imagine owning a convenience store that is fuoly stocked
  with useful products at great prices. Imagine that you have hired tthe very best staff, and they provide the service to
  every customer tthat comes in the door. When you open your store after all is said and done you’ve
  spent a small fortune in to your own operation.
  No one can findd you, because you have not crated access to your business.
  Folks may not have even noticed that your business is present, because not only are there no roads leading to your own organization even if they live right next door, but you also haven’t
  invested in advertisements. Your idea was that the business will sell it self to individuals, and
  that you have to create a store, wkth employees and great products.

 8. A family in Puerto Rico iss selling off all of their possessions in order to discover
  safety outdoors of the hurricane ravaged island. Resources are scarce, the household is possessing issues discovering water, meals, and other basic necessities.
  The household is attempting to raise $4000 to
  be capable to afford housing when the island gets back to typical operation with water,energy,
  and communications.
  Puerto Rico has suffered key consiquences considering that both hurricane Maria and Hurricane Irma
  ravaged the island. The loved ones has lost every thing in the current storms.

  They lost their property, their furnishings, their boat and
  all of their worldly possession much leess a couple of products
  that survived the storms.
  They would be most grateful if you would take a look at their auctiions and their fund raising internet sie
  if you can donate.

 9. Check out our Gallery Pages to get aan concept of
  the amazing and limitless designs Clovis Coin is capable performing.
  Get in touch with us at 1-808-206-7399 and one of our professional representatives will walk you by
  wway of the procedure. It will not take extended aheaqd of you have a clear understanding of what we can do for you.
  Count on the Ideal from Clovis Coin USA. We will provide! Your Satisfaction is our #1 Priority!

 10. Suicide latter day Saints

  13 marca 2018 at 19:58

  Utah Drug Abuse Rehab Centers And Remedy Applications In UT
  In 2015, Unintentional chokinng and suffocation injurries account for 5,051 deaths in the home.

  As the parent of 1 certain specific has ostensibly separated spiritually from the LDS church much a lot more than LGBTQ
  topcs, and possessing myself maintained a distance from the church over this and other subjects, this overview is encouraging.

 11. Exhibitors, speakers boycott cannabis expo more
  than Roger Stone. The majority of Republicns (58 %) and President Trump supporters (59 %) help
  these negotiating techniques although most Democrats, independents, and those who disapprove of President Trump do not (81 %,
  65 %, 81 %).Exposition (CWCBExpo) is plpeased to announce that Roger
  Stone will Last his Keynote Series in the 4th Annual CWCBExpo, Sept.

  13-15 at Los Ageles and at CWCBExpo Boston, October 4-6,
  aat the Hynes Convention Center.

  As a long-time political strategist and former advisor to President Donald J.

  Trump, Mr.Stone has an insider perspective of the government’s role in the legalization of cannabis.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra