Felieton

Kłamczucha

Wczoraj jako świadek w prokuraturze składała zeznania Ewa Kopacz. Dotyczy to zaniedbań w sprawie katastrofy smoleńskiej. A Ewa Kopacz w roku 2010 sprawująca funkcję ministra Zdrowia, ma w tej kwestii wiele na sumieniu. Dotyczy to pierwszych dni po tragedii, gdy ciała ofiar miały zostać zidentyfikowane, poddane sekcji zwłok i przewiezione do Polski.

 

Problem z ekshumacją ofiar katastrofy smoleńskiej ciągnie się już od kilku lat. Pierwszych ekshumacji dokonano w 2011- 2012 roku. Już wówczas doniesienia były szokujące. Szerokim echem odbiło się zamienienie ciała Anny Walentynowicz i zbeszczeszczenie jej zwłok z wbitymi w czaszkę rękawicami gumowymi i petami papierosów. Dokonano wówczas dziewięciu ekshumacji i ustalono, że sześć ciał leżało nie w swoich grobach.

Gdy obecnie prokuratura rozpoczęła żmudną procedurę dalszych ekshumacji, wywołała tym falę protestów ze słynnymi zadymami Obywateli RP na czele. Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej jest przeciwna ponownemu badaniu zwłok. Nie chce dociekać prawdy. Chce mieć spokój. Większość jednak jest wdzięczna władzom, że próbuje się przywrócić normalność. Dokonano 26 ekshumacji i wyniki ich są porażające. Oprócz zamiany ciał, wykryto inny skandal. W trumnach ciała zostały wymieszane. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że w trumnie b. dowódcy Wojsk Specjalnych gen. Włodzimierza Potasińskiego i b. Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych gen. Bronisława Kwiatkowskiego znaleziono fragmenty innych ciał – części głowy, nogi, ręce. Podobnie stało się z ciałami poległych kapłanów. Służby rosyjskie kładły do worów fragmenty ciał, jak odpady, zgarniając szuflą to, co było pod ręką.

Zdziczenie pracowników rosyjskich i ich brak szacunku dla zmarłych nikogo z nas nie dziwi. Ale po to mieliśmy rząd polski na czele z premierem Donaldem Tuskiem, aby zadbał o swoich poległych obywateli. Tak powinno być. Rzeczywistość jednak okazała się inna. Nie wiem, czym tłumaczyć dziwną uległość polskiego premiera. Do historii przeszły jego słynne żółwiki z Putinem, zgoda na wszystkie propozycje rosyjskie. Ale jest nadzieja, że chociaż w tym zakresie dowiemy się prawdy. Wtedy wszystko złożono w ręce Rosjan. A wyniki tego są opłakane. Nie dość, że tajemnica katastrofy nadal nie została wyjaśniona , że Rosja cały czas nie chce nam wydać wraku samolotu i oryginału czarnych skrzynek, to jeszcze doszedł ten skandal z ciałami ofiar. Nawet o to nie zadbano, aby godnie pochować swoich obywateli, którzy zginęli pełniąc państwową służbę.

Bliskim ofiar katastrofy smoleńskiej zgotowano niekończącą się traumę. Muszą na nowo przeżywać powtórne pochówki swoich bliskich, aby w końcu mieć pewność, że w grobie ich bliskich nie spoczywa nikt inny, albo że trumna z fragmentami innych ciał, nie stała się zbiorową mogiłą.

Pamiętamy słynne słowa Bronisława Komorowskiego z tamtego czasu , jakoby Polska zdała dobrze ten egzamin. Do wszystkich kłamstw i matactw tamtej ekipy byliśmy już przyzwyczajeni, ale to co wyprawiała z pełną świadomością Ewa Kopacz budzi największą irytację.

Wielokrotnie, czy to z trybuny sejmowej czy podczas konferencji prasowych, w emocjonalny sposób zapewniała o dokładnym zbadaniu każdego ciała. Do historii przeszły jej pamiętne słowa przekopywaniu każdego fragmentu gruntu do metra w głąb, o wspólnej pracy „jak w rodzinie” polskich jaki i rosyjskich patomorfologów. Wielokrotnie z emfazą dziękowała wszystkim służbom za rzetelną i pełną poświęceń pracę. W tak tragicznych chwilach łgała w żywe oczy. Ówczesne władze były wówczas głęboko przekonane, że prawda została skrzętnie zakopana i nigdy nie wyjdzie na jaw. W imię czego dopuszczono się tak rażących zaniedbań? Czy winny był jedynie bałagan i niechlujstwo polskich władz, czy sprawa miała szerszy kontekst? Tę prawdę stara się ustalić prokuratura.

Władze Platformy nadal Idą w zaparte i bronią absurdalnie swoich słów sprzed lat. Najlepszym tego dowodem jest Ewa Kopacz, która oświadczyła, że w tym tragicznym czasie była „wyznaczona jako reprezentant rządu do spraw opieki nad rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej i to była moja jedyna rola tam na miejscu” czytamy w jej wpisie facebookowym. Minister Zdrowia wyjeżdża w takiej chwili jedynie z misją wolontariuszki? Czy spełniła się chociaż w tej misji można przeczytać w wywiadzie z Małgorzatą Wassermann. W tej chwili ważne jest co innego. Jeżeli Ewa Kopacz pojechała tylko w misji siostry miłosierdzia, to dlaczego z takim zaangażowaniem wypowiadała się w kwestiach wagi państwowej, mówiąc o doskonałej współpracy służb rosyjskich i polskich, o rzetelności rosyjskich działań. Dlaczego tak bezczelnie, bez zmrużenia oka kłamała…

Teraz swoją rolę bagatelizuje i zrzuca z siebie odpowiedzialność. Po wyjściu z prokuratury nie chce powiedzieć ani słowa, zasłaniając się przepisami prawnymi.

W cywilizowanym państwie poseł, który został przyłapany na takich kłamstwach zrzeka się swego mandatu. Ale u nas jest inaczej. Nawet za największą kompromitację nikt nie ponosi kary. Jedyna nadzieja, że w końcu prokurator dobierze mu się do skóry, bo na moralną ekspiację ludzi pokroju Ewy Kopacz nie ma co liczyć.

 

Iwona Galińska

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

96 komentarzy

96 Komentarzy

 1. panMarek

  1 czerwca 2017 at 17:47

  Być może nigdy nie dowiemy się, co się stało z prezydencką delegacją w dniu 10-04 A.D. 2010 podobnie jak nie wiemy, co wydarzyło się na Gibraltarze w dniu 04-07 A.D. 1943.
  Wiemy jednak, co się wydarzyło po godz. 9:00 dnia 10-04 A.D. 2010. To co się wtedy stało i ciągle się dzieje na naszych oczach, jednoznacznie, w sposób pewny, niezbity i niepodważalny, potwierdza, że został na nią przeprowadzony skuteczny zamach.
  Wszystko, co się wydarzyło w Polsce po godzinie 9:00 rano dnia 10-04 A.D. 2010, nie było i nie jest normalne. Nic!
  Co do wraku to pamiętajmy, że Anglicy nie oddali do dzisiaj teczki gen. Sikorskiego wraz z dokumentami Państwa polskiego mimo, że wyłowiono ją jako pierwszą, w całości a od tego czasu minęło już 73 lata. Ruscy trzymają wrak dopiero 7 lat. 12x krócej od Anglików. Nie jest tak źle. I tak są jakieś 12x lepsi od kochanych Angoli. A tak bardziej serio, to właśnie w tej teczce gen. Sikorskiego jest zapisane to co się stało dnia 10-04 A.D. 2010. W pewnym skrócie rzecz jasna.

 2. m

  1 czerwca 2017 at 18:23

  Określenie „kłamczucha” nobilituje tą panią – proponuję KŁAMCZUSZKA.

 3. Art

  1 czerwca 2017 at 21:12

  Hanka to ty?Walc-ujawnij się i pluj już publicznie i pod nazwiskiem.Czas bredni już się kończy,a zaczyna się Cela+.
  Przestańmy już mówić o błędach (i wypaczeniach).To była zaplanowana z premedytacją akcja przez złoczyńców.Planowy mord 96 Polaków.Po 10/4 było już tylko mataczenie i zacieranie śladów.Tramp to wie i dlatego potraktował Tuska jak chłystka,bo tylko na takie traktowanie zasługuje od innych.A od Polaków czeka go KS i wieczna pogarda.

 4. Hania

  1 czerwca 2017 at 21:41

  Czy ja piszę o Tusku?
  Piszę o pogardzie skierowanej do Rosjan.
  Polecam wypowiedź Zacharowej

  „Szczątki ofiar tragedii smoleńskiej znajdowały się w Rosji przez niewiele dni. Identyfikacją zajmowali się upoważnieni urzędnicy z Polski i krewni tych, którzy zginęli. W wielu wypadkach potrzebna była do tego ekspertyza genetyczna. Rosyjscy specjaliści nie mieli po prostu na nią czasu, w tym również dlatego, że właśnie strona polska nalegała na jak najszybsze przewiezienie ciał do ojczyzny”

  Pan Art wie ile czasu wymagają badania genetyczne?
  Dlaczego nie przeprowadzono ich w Polsce?
  Komu tak się spieszyło i dlaczego Kaczyński na to się zgodził?
  Krzyk, że w grobie prezydenta odnaleziono inne szczątki?
  Przecież jego brat był przy składaniu ciała w Moskwie!

  Tu na km śmierdzi kłamstwem!
  I to nie ruskim, jakby chcieli to widzieć niektórzy.
  jeszcze jedna ciekawa i dająca do myślenia wypowiedź.
  Tym razem kapłana KK Wojciecha Błaszczyk.
  Dzisiaj powiedział:

  „Rosjanie jasno wyznaczyli nam granicę i nie dopuszczali nas do ciał. Nie przyszło nam jednak do głowy, że mogą być aż tak nieuczciwi. Byłem przy zamykaniu trumien, ale wtedy szczątki były już zamknięte w czarnych workach”

  A kilka lat temu mówił:

  Nie mam najmniejszych wątpliwości. Dokonano ogromnego wysiłku dla zachowania najbardziej uczciwej metody identyfikacji ciał. Ten proces mógł trwać bardzo długo, ale Rosjanie, mając doświadczenie wielu katastrof lotniczych, we współpracy z polską grupą, naszymi patologami, ekspertami od kryminalistyki, przeprowadzali z wielką starannością cały proces identyfikacji, który rozpoczynał się od momentu dostarczenia materiału zdjęciowego, genetycznego, od opisów, które powstały w momencie przesłuchiwania rodzin. To wszystko wprowadzane było do programu komputerowego, który zbierał w całość wszystkie informacje. To jest, oczywiście, tylko jedno z narzędzi, bo jednak w końcu ważne jest zobaczenie na własne oczy. Po identyfikacji, potwierdzonej dokumentami podpisanymi przez najbliższych lub osoby przez nich upoważnione, ciało było natychmiast oznaczane nazwiskiem pisanym na pasku. Taki sam pasek był również w dokumentacji. Pytanie o sekcje mnie po prostu zdumiewa, doprawdy nie wiem, czemu ma ono służyć. Nie znajduję sensu ekshumacji. Mam w pamięci obraz tych dwóch ciał, o których ekshumacji się mówi, i nie mam tu żadnych wątpliwości.”

  Pozdrawiam

 5. Christian Chirdon

  2 czerwca 2017 at 18:52

  I agree with you.I hope that helps.

 6. Thomasena Kershaw

  29 czerwca 2017 at 05:35

  gay porn

 7. Morton Fosnough

  9 lipca 2017 at 03:19

  child porn

 8. Hank Natho

  2 września 2017 at 14:00

  I am sure this post has touched all the internet visitors, its really really nice paragraph on building up newweblog.

 9. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 21:40

  I read this article fully about the resemblance of latest and previous technologies, it’s awesome
  article.

 10. www.thesun.co.uk

  8 września 2017 at 18:40

  Hmm it appears like your blog ate my first comment (it was super long) so I
  guess I’ll just sum it up what I wrote and say,
  I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog writer
  but I’m still new to the whole thing. Do you have any helpful hints for beginner blog writers?
  I’d certainly appreciate it.

 11. This is good. Thanks!

 12. www.1papacaio.com.br

  9 września 2017 at 15:00

  Excellent post. I was checking continuously this blog and I’m impressed!
  Extremely helpful info specifically the last part 🙂 I care for such info much.
  I was seeking this certain information for a long time.
  Thank you and good luck.

 13. download le bot 8.9

  13 września 2017 at 02:42

  This is good. Thanks!

 14. gta 5 online ped dropper

  13 września 2017 at 08:17

  Hello, happy that i found on this in google. Thanks!

 15. adobe acrobat free download

  13 września 2017 at 14:38

  Ha, here from yahoo, this is what i was searching for.

 16. frontier file For MAC

  16 września 2017 at 16:32

  This is good. Cheers!

 17. how to crack twinmotion 2016 For MAC OS

  16 września 2017 at 21:03

  Me enjoying, will read more. Cheers!

 18. travel tips

  17 września 2017 at 02:05

  Hello Dear, are you genuinely visiting this web site daily, if so after that you will definitely get good experience.

 19. Roland Helphinstine

  19 września 2017 at 05:39

  In the depth of winter I finally learned that there was in me an invincible summer.

 20. Tara Eggink

  19 września 2017 at 07:43

  During the last campaign I knew what was happening. You know, they mocked me for my foreign policy and they laughed at my monetary policy. No more. No more.

 21. Marshall Goar

  20 września 2017 at 03:45

  Preservation of one’s own culture does not require contempt or disrespect for other cultures.

 22. Nickolas

  20 września 2017 at 03:48

  It’s a positive setting up, up coming action Sector highway ! Pedestrian road against the town corridor in direction of the Delaware River with dining establishments, espresso merchants…and a suitable reach in the direction of the Examining Industry and the Delaware River. Certainly

 23. holiday travel

  20 września 2017 at 12:11

  I do consider all of the ideas you have offered on your post.
  They’re really convincing and can certainly work. Still, the posts are too brief for novices.
  Could you please prolong them a bit from subsequent time?
  Thanks for the post.

 24. soccer jerseys

  20 września 2017 at 13:29

  I simply could not go away your web site before suggesting that
  I extremely enjoyed the standard information a person supply to your
  visitors? Is going to be again incessantly to check out new posts

 25. Rosita

  21 września 2017 at 14:02

  This is a great tip particularly to those new to the blogosphere.
  Brief but very precise information… Appreciate your sharing this one.
  A must read article!

 26. Larzews

  22 września 2017 at 12:05

  Hydrocortisone [url=http://cialtobuy.com ]cialis[/url] Effect Of Propecia On Sex Drive
  Www Online Pharmacy Buy Celexa Online
  Kamagra Creditcard online pharmacy Drugs No Prescription

 27. come installare fl studio 12 crack

  22 września 2017 at 14:44

  Me enjoying, will read more. Thanks!

 28. www.assertivedrivingschool.com

  22 września 2017 at 16:19

  I’m amazed, I have to admit. Rarely do I encounter a blog that’s both educative and amusing, and without a doubt, you’ve
  hit the nail on the head. The problem is something not enough folks are speaking intelligently about.
  Now i’m very happy I stumbled across this during my
  search for something relating to this.

 29. Ollie

  23 września 2017 at 00:10

  It is really a great and useful piece of information. I am satisfied that you simply shared this helpful info with us.

  Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

 30. www.biketouringwiki.com

  24 września 2017 at 22:29

  After I originally commented I appear to have clicked the -Notify me
  when new comments are added- checkbox and from now on whenever a comment is added I receive 4 emails with the exact same comment.
  There has to be an easy method you can remove me from that service?
  Thanks a lot!

 31. Lavern

  25 września 2017 at 16:43

  Thanks for finally talking about >Kłamczucha – Prawy.pl <Loved it!

 32. pubg hacks undetected

  25 września 2017 at 19:10

  Great, google took me stright here. thanks btw for this. Cheers!

 33. buy arsenal soccer

  26 września 2017 at 15:28

  magnificent issues altogether, you just received a logo new reader.

  What would you suggest about your publish that you made a few days in the past?

  Any sure?

 34. route travel tips

  26 września 2017 at 16:46

  It’s going to be finish of mine day, but before end I am reading this enormous article to increase my knowledge.

 35. dating web site

  26 września 2017 at 20:52

  I’m not sure where you are getting your info, but good topic.
  I needs to spend some time learning much more or understanding
  more. Thanks for magnificent info I was looking for this info for my mission.

 36. holiday travel trip

  28 września 2017 at 04:36

  I am sure this piece of writing has touched all the internet viewers, its really really good article on building up new blog.

 37. Eloise

  28 września 2017 at 06:11

  Undeniably imagine that which you said. Your favourite justification seemed to be on the internet the easiest thing to understand
  of. I say to you, I certainly get annoyed even as people consider worries that they just do not recognise about.
  You controlled to hit the nail upon the top as smartly
  as defined out the entire thing without having side effect , other people can take a signal.
  Will likely be again to get more. Thank you

 38. Taren

  28 września 2017 at 09:24

  Incredible! This blog looks just like my old one!
  It’s on a completely different subject but it has pretty much the same page layout and design. Great choice of
  colors!

 39. Larzews

  29 września 2017 at 07:06

  Levaquin Anthrax Internet Cash Delivery Pharmacy Ordering Cialis Cephalexin Alcohol Use [url=http://tadalaf20mg.com ]cialis[/url] Lamisil Tablets At Ebay

 40. Chanda Slomba

  29 września 2017 at 18:32

  Hey, yahoo lead me here, keep up great work.

 41. Teddy Cobia

  29 września 2017 at 19:29

  Hey, bing lead me here, keep up nice work.

 42. Carlos Eduardo Veiga

  30 września 2017 at 07:54

  Undeniably believe that which you stated. Your favourite reason appeared to be at the internet the simplest thing to take into accout of.
  I say to you, I certainly get irked while folks consider concerns that they just don’t understand about.

  You managed to hit the nail upon the top and outlined out
  the whole thing without having side-effects , other folks can take a signal.
  Will likely be back to get more. Thank you

 43. besting timex

  30 września 2017 at 16:09

  Terrific work! That is the type of information that should be shared around the internet.
  Disgrace on Google for no longer positioning this post higher!
  Come on over and seek advice from my site . Thank you =)

 44. butt muscles

  30 września 2017 at 16:44

  I must thank you for the efforts you’ve put in penning this blog.
  I really hope to view the same high-grade blog posts from you
  later on as well. In truth, your creative writing abilities has inspired me to get my own blog now 😉

 45. Ariel

  30 września 2017 at 23:34

  Thank you for some other informative website. The place else may I get that type of info written in such an ideal means?

  I’ve a mission that I am just now operating on, and I’ve been on the glance out
  for such info.

 46. travel news

  1 października 2017 at 20:07

  Wow, this piece of writing is pleasant, my sister is analyzing these kinds of things, therefore
  I am going to inform her.

 47. br.linkedin.com

  1 października 2017 at 20:35

  Thanks , I’ve recently been looking for info approximately this subject for a long time and yours is the greatest I have discovered till now.
  However, what about the conclusion? Are you sure concerning
  the supply?

 48. pt-br.facebook.com

  2 października 2017 at 00:42

  Having read this I thought it was rather informative. I appreciate you spending some time and effort to
  put this article together. I once again find myself
  spending a lot of time both reading and commenting.

  But so what, it was still worthwhile!

 49. gshow.globo.com

  2 października 2017 at 11:34

  This is really interesting, You are a very skilled blogger.
  I’ve joined your feed and look forward to seeking more of
  your magnificent post. Also, I’ve shared your website
  in my social networks!

 50. Arlene Hadel

  3 października 2017 at 22:00

  ‚Tis better to have loved and lost than never to have loved at all.

 51. holiday travel today

  4 października 2017 at 06:36

  Wonderful goods from you, man. I’ve understand your stuff
  previous to and you are just extremely excellent. I actually like what you have acquired here, really like what you are saying and
  the way in which you say it. You make it enjoyable and you still care for to keep it smart.
  I can’t wait to read much more from you. This is really a tremendous web site.

 52. Larzews

  5 października 2017 at 08:32

  Viagra Kaufen Strafbar Zithromax For Uterine Infection Cephalexin Dog Side Effects [url=http://cheapviasales.com]online pharmacy[/url] Trouver Viagra Pas Cher Viagra Deutschland Bestellen Propecia Andamento Libido

 53. Frankrike fotbollströja

  7 października 2017 at 06:26

  Pretty! This was an extremely wonderful article. Thank you for supplying these details.

 54. route travel

  7 października 2017 at 20:30

  It’s difficult to find knowledgeable people for this topic, however, you seem like
  you know what you’re talking about! Thanks

 55. travel news

  7 października 2017 at 20:58

  I have read so many articles or reviews concerning the blogger lovers however this article is
  really a good paragraph, keep it up.

 56. Larzews

  8 października 2017 at 12:23

  Amoxicilline Posologie Stomatologie Shop Generic Propecia Side Effects Of Amoxicillin Clavulin [url=http://orderlevi.com]buy levitra online[/url] Nolvadex Dosage For Gyno Amoxicillin Tendon Pain No Script Trimix Ed Meds

 57. Larzews

  9 października 2017 at 09:42

  Propecia Inghilterra Cialis Red Bull [url=http://cheapviapills.com]generic viagra[/url] Levitra Generico Vardenafil One Time Dose Amoxicillin Drug Tadalis Sx Soft

 58. For Mac OS X

  11 października 2017 at 02:27

  I like, will read more. Thanks!

 59. Larzews

  11 października 2017 at 10:28

  Cialis Auch Billiger [url=http://ordercheapvia.com]viagra online[/url] Levitra 10 Vidal Buy Cialis Online Fast Delivery Cytotec5mg

 60. jordan soccer

  12 października 2017 at 06:16

  Excellent blog! Do you have any suggestions for aspiring writers?
  I’m hoping to start my own website soon but I’m a little lost on everything.
  Would you suggest starting with a free platform like WordPress or go
  for a paid option? There are so many choices out there that I’m totally overwhelmed ..

  Any recommendations? Kudos!

 61. soccer jerseys well-marked

  12 października 2017 at 08:11

  I quite like looking through an article that can make people think.
  Also, thank you for permitting me to comment!

 62. эльбанру.xn--p1ai

  14 października 2017 at 06:08

  If you desire to increase your familiarity just keep visiting this web site and be updated
  with the latest gossip posted here.

 63. Larzews

  14 października 2017 at 20:39

  Order Doxycycline Online From Canada Discount On Line Isotretinoin [url=http://mailordervia.com]viagra[/url] Buy Cheap Viagra Online Usa Lasix Side Effect Cialis Bestellen Dusseldorf

 64. lelio vieira carneiro junior

  14 października 2017 at 22:13

  What’s up to all, for the reason that I am actually eager of reading this webpage’s post to be updated regularly. It contains pleasant material.|

 65. Lelio Vieira Carneiro

  17 października 2017 at 00:20

  Hello colleagues, its impressive paragraph regarding teachingand fully
  defined, keep it up all the time.

 66. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 16:15

  I really like it whenever people come together and share thoughts. Great blog, continue the good work!|

 67. Umanizzare

  17 października 2017 at 18:08

  It’s actually very difficult in this busy life to listen news on Television, therefore I simply use world wide web for that reason, and take the newest information.|

 68. robocraft hack tool

  17 października 2017 at 18:21

  Thank You for this.

 69. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 19:05

  It’s really a cool and helpful piece of info. I am happy that you simply shared this useful information with us. Please keep us informed like this. Thank you for sharing.|

 70. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  17 października 2017 at 20:25

  Hi, i feel that i saw you visited my website thus i got here to go back the choose?.I am attempting to find issues to enhance my site!I suppose its ok to make use of some of your concepts!!|

 71. Karma Wilmoth

  17 października 2017 at 21:00

  The class of citizens who provide at once their own food and their own raiment, may be viewed as the most truly independent and happy.

 72. Itamar Serp

  17 października 2017 at 22:36

  Hmm it appears like your blog ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum it up what I wrote and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I’m still new to everything. Do you have any tips for rookie blog writers? I’d really appreciate it.|

 73. Itamar Serp

  18 października 2017 at 00:46

  Hey there! I’ve been following your blog for a long time now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Humble Texas! Just wanted to tell you keep up the great job!|

 74. free mp3 downloads

  18 października 2017 at 01:04

  These are genuinely great ideas in on the topic of blogging. You have touched some good things here. Any way keep up wrinting.|

 75. free mp3 songs

  18 października 2017 at 02:03

  Ahaa, its fastidious discussion on the topic of this paragraph at this place at this web site, I have read all that, so at this time me also commenting at this place.|

 76. Carlos Eduardo Veiga

  18 października 2017 at 02:23

  Hello, i believe that i saw you visited my web site so i
  got here to go back the want?.I am attempting to in finding things to improve my web site!I suppose
  its adequate to make use of a few of your ideas!!

 77. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  18 października 2017 at 04:31

  For the reason that the admin of this website is working, no hesitation very
  quickly it will be renowned, due to its quality contents.

 78. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 05:31

  This is a really good tip especially to those new to the blogosphere. Short but very accurate information… Many thanks for sharing this one. A must read post!|

 79. Itamar Serp

  18 października 2017 at 10:42

  I visited several web sites however the audio quality for audio songs existing at this site is genuinely fabulous.|

 80. Itamar Serpa

  18 października 2017 at 11:27

  What’s up to every one, it’s genuinely a pleasant for me to go to see this web site, it includes important Information.|

 81. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  18 października 2017 at 12:18

  Does your blog have a contact page? I’m having problems locating it but, I’d like to send you an e-mail.
  I’ve got some ideas for your blog you might be interested in hearing.
  Either way, great website and I look forward to seeing it develop over time.

 82. Itamar Serp

  18 października 2017 at 12:27

  Hello, Neat post. There is an issue together with your site in internet explorer, may check this? IE still is the market leader and a large component of people will miss your excellent writing because of this problem.|

 83. Grupo Coral

  18 października 2017 at 14:14

  Wow, this paragraph is fastidious, my sister is analyzing such things, so I am going to tell her.|

 84. tercio borlenghi junior

  18 października 2017 at 16:23

  Good way of explaining, and pleasant paragraph to obtain facts on the topic of my presentation topic, which i am going to convey in institution of higher education.|

 85. smart phone

  18 października 2017 at 17:58

  bookmarked!!, I love your blog!

 86. Carlos Eduardo Veiga

  19 października 2017 at 08:23

  I’m gone to say to my little brother, that he should also pay
  a visit this blog on regular basis to take updated from latest reports.

 87. Luiz Gastão Bittencourt

  19 października 2017 at 08:33

  I needed to thank you for this great read!! I certainly loved every little bit of it. I’ve got you bookmarked to look at new things you post…|

 88. Itamar Serp

  19 października 2017 at 11:02

  Quality posts is the key to attract the users to pay a quick visit the web page, that’s what this web page is providing.|

 89. tercio borlenghi junior

  19 października 2017 at 13:31

  Excellent pieces. Keep posting such kind of info on your page. Im really impressed by your blog.

 90. Itamar Serp

  19 października 2017 at 15:48

  Very nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your rss feed and I hope you write again soon!|

 91. José Wilame Araújo Rodrigues

  19 października 2017 at 17:52

  I visited multiple sites however the audio feature for audio songs present at this website is in fact wonderful.|

 92. Luiz Gastão Bittencourt

  19 października 2017 at 20:07

  Today, I went to the beach with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!|

 93. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  19 października 2017 at 22:07

  This is the perfect blog for everyone who hopes to find out about this topic. You realize a whole lot its almost tough to argue with you (not that I really would want to…HaHa). You certainly put a fresh spin on a subject that has been written about for a long time. Excellent stuff, just excellent!|

 94. Umanizzare

  19 października 2017 at 23:58

  Tremendous things here. I am very satisfied to peer your article. Thank you a lot and I’m taking a look ahead to contact you. Will you kindly drop me a e-mail?|

 95. Itamar Serp

  20 października 2017 at 01:54

  This post presents clear idea in favor of the new visitors of blogging, that in fact how to do running a blog.|

 96. Grupo Serval escandalo

  20 października 2017 at 04:29

  Hi there, I discovered your blog by the use of Google whilst looking for a comparable matter, your web site got here up, it looks great. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra