Kościół

Generał jezuitów nie wierzy w istnienie szatana

Diabeł jest tylko konstruktem myślowym mającym symbolizować zło – stwierdził o. Arturo Sosa Abascal, generał jezuitów. Innym razem zakonnik mówił, że nauka Jezusa dotycząca małżeństwa jest względna, ponieważ nikt wtedy nie miał dyktafonów i nie wiemy do końca co mówił i miał na myśli Zbawiciel…

Co wymyślił duchowny nt. diabła? Nic nowego. Przypomniał starą herezją odżywającą wśród modernistów. Jezuita wypalił w wywiadzie dla dziennika „El Mundo”, że „Chrześcijanie wierzą, że zostaliśmy stworzeni na wzór i podobieństwo Boga, a Bóg jest wolny, ale On zawsze wybiera czynienie dobra, bo cały jest dobrocią (…). Stworzyliśmy sobie symboliczne figury takie jak diabeł, żeby symbolizowały zło. Również kondycja społeczna może reprezentować tę postać, ponieważ są ludzie działający na rzecz zła, ponieważ znajdują się w środowisku, w którym trudno jest postępować inaczej”.

Niewiara w istnienie diabła w kościele posoborowym to dość częsta przypadłość. Jej owoce bywają nawet w pewnym sensie zabawne. Tak można widzieć m.in. wyniki jednej z ankiet wśród francuskich katolików, po której okazało się, że o ile mała część „wiernych” wierzy w realny ontologiczny byt jakim jest szatan, to w dobre aniołki wierzy już znacznie więcej Francuzów. W Polsce jest inaczej? Co najwyżej to jeszcze nie ten stopień progresizmu. Wszak jeden z najsłynniejszych i uznawanych za autorytet w dzisiejszym kościele polski teolog, o. Wacław Hryniewicz, dopuszcza możliwość istnienia pustego piekła i nieistnienia rzeczywistości wiecznego potępienia.

Dzisiaj mówi się dość ładnie i eufemistycznie, że teolog powinien być jeden krok przed Magisterium. Kiedyś taki krok nazywano po imieniu – herezją.

Robert Wyrostkiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

441 komentarzy

441 Komentarzy

 1. Strony Internetowe Gorzow

  7 grudnia 2017 at 16:53

  Very superb information can be found on blog . „I believe in nothing, everything is sacred. I believe in everything, nothing is sacred.” by Tom Robbins.

 2. Health

  10 grudnia 2017 at 17:47

  Just a smiling visitant here to share the love (:, btw great design .

 3. Business

  13 grudnia 2017 at 08:50

  But a smiling visitant here to share the love (:, btw great design .

 4. Business Information

  20 grudnia 2017 at 00:47

  Keep functioning ,great job!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra