Z zagranicy

Para austriackich obywateli skazana za zmuszanie dzieci do udziału w obcinaniu głów jeńcom

Sąd w Austrii skazał w piątek na karę 10 lat więzienia dwie pary, które zabrały swoje dzieci na terytorium Syrii kontrolowane przez ISIS i pokazywali im nagrania wideo z egzekucji, a nawet zmuszali do uczestniczenia w tych ostatnich.

Dwóch obywateli Austrii z żonami pojechało do Syrii, zabierając ze sobą ośmioro dzieci, najmłodsze z których miało dwa lata.

Zostali ugoszczeni przez ekstremistyczną grupę Państwa Islamskiego, przy czym dzieci zmuszane były do oglądania drastycznych nagrań wideo dla „inicjacji”, a jedno z nich, siedmioletni chłopczyk, był obecny przy obcinaniu głów jeńcom.

Obrońca Hasana O. (49) zaprzeczył w sądzie w Graz jakoby jego klient był członkiem ISIS i powiedział, że pracował jako masażysta dla kontuzjowanych bojowników.

– Słyszałem w meczecie w Graz, że można tam żyć zgodnie z prawem islamu, z wolnością dla kobiet i dzieci – tłumaczył się oskarżony. – Chciałem tam spędzić 10-12 dni – przekonywał.

Do Austrii obydwie pary powróciły w wyniku ekstradycji przez władze tureckie. Dzieci natychmiast zostały im odebrane. Cała czwórka została skazana: Hasan O. i jego żona Kata O. a także Enes S. i jego żona Michaela S. zostali skazani za przynależność do organizacji terrorystycznej oraz złe traktowanie i zaniedbywanie dzieci. Zostali skazani na 10 lat więzienia, za wyjątkiem Katy O., która otrzymała karę 9 lat pozbawienia wolności. Wszyscy poza urodzoną w Austrii konwertytką na islam Michaelą S. pochodzili z Bośni, niemniej posiadali austriackie obywatelstwo.

Ogłaszając wyrok, sędzia oświadczył, że tak wysoka kara więzienia ma za zadanie pokazanie innym islamistom, że „państwo austriackie nie będzie czegoś takiego tolerowało”.

Źródło: The Local

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. Pingback: beli obat kutil kelamin diSumatera Selatan ampuh

 2. Pingback: obat kutil filiform warts

 3. Pingback: Obat kutil kelamin

 4. Pingback: obat kutil kelamin kaskus

 5. Pingback: Penyebab Penyakit Kondiloma Akuminata

 6. Healthy

  15 grudnia 2017 at 12:03

  Keep functioning ,terrific job!

 7. Pingback: obat wasir alami paling ampuh

 8. Pingback: Obat kutil kelamin

 9. Pingback: Benjolan Di Sekitar Bulu Kemluan Pria

 10. Pingback: Obat Sipilis Di Apotik Terdekat

 11. Pingback: Harga Obat Kutil De Nature

 12. Pingback: Obat Kutil Kelamin Tiens

 13. Pingback: Jual Obat Kutil Kelamin Sibuhuan}

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra