Media

„Gazeta Polska” zbanowała ks. Tadeusza

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski wysłał nam informację o tytule „Redakcja Gazety Polskiej zablokowała mój felieton o banderowcach”. Kapłan za namową redaktora naczelnego tygodnika Tomasza Sakiewicza od siedmiu lat nieprzerwanie pisze felietony do „GP”.

 

– Łącznie ponad 320 tekstów. Nigdy nie zawaliłem żadnego terminu, nawet wtedy, gdy byłem w szpitalu czy zagranicą. Zawsze też byłem lojalny wobec redakcji, zwłaszcza wtedy, gdy przeżywała ona swoje zewnętrzne i wewnętrzne problemy – pisze ks. Isakowicz-Zaleski.

– W ostatni piątek przesłałem też felieton do najnowszego wydania (mam na to potwierdzenie), w którym opisałem powiązania niektórych członków nowego rządu w Kijowie z ruchem banderowskim. Dzisiaj rano otwierając nowy numer "GP" zauważyłem, że cały mój felieton został zdjęty przez redakcję. Zastąpiono go tekstem pt. "Widziałem Majdan", autorstwa innego duchownego, ks. Wiesława Gryniewicza SAC – dodaje.

Redakcja nie powiadomiła o zdjęciu tekstu księdza znanego z pracy na rzecz ujawniania prawdy o ludobójstwie dokonanym przez OUN-UPA.

– Zdaję sobie sprawę, że redakcji "GP" od dłuższego czasu nie jest po drodze z moją skromną osobą. Niech więc ma odwagę tę sprawę rozwiązać po ludzku i z zachowaniem obowiązującego prawa. Czekam na to. Trzeba też mieć odwagę wyjaśnić to Czytelnikom i Klubom "Gazety Polskiej", od których w 2008 r. otrzymałem tytuł Człowieka Roku, a wcześniej od redakcji za odwagę pisania prawdy o działaniach SB wobec Kościoła także Nagrodę im. św. Grzegorza I Wielkiego – stwierdził na koniec ks. Isakowicz-Zaleski.

Niespełna miesiąc temu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zakończył dwuletnią współpracę z dziennikiem „Gazeta Polska Codziennie”.

– Odszedłem, gdy gazeta jednoznacznie opowiedziała się za pseudorewolucją na Majdanie, kontrując przy tym wszelkie krytyczne głosy wzywające do opamiętania – mówił wówczas kapłan i dodawał, że powinien odejść „już dawno, bo rzetelność i obiektywność gazety z miesiąca na miesiąc leciały na łeb na szyję. Spadając prawie do poziomu "Gazety Wyborczej"”.

Stwierdził też, że pisał „społecznie, bo wbrew wcześniejszym ustaleniom redakcja permanentnie uchylała się od płacenia honorariów, które od samego początku przekazywałem na wsparcie ośrodków dla niepełnosprawnych.”

 

Robert Wit Wyrostkiewicz

 


Portal Prawy.pl zachęca do zapoznania się z ostatnim felietonem ks. Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego, czyli tekstem „zsanowanym” przez Tygodnik „Gazeta Polska”: http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=88&nid=9122

Już wkrótce ks. Isakowicz-Zalewski zadebiutuje swoimi felietonami na portalu Prawy.pl.

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

26 komentarzy

26 Komentarzy

 1. Daniel

  5 marca 2014 at 15:46

  Księże Tadeuszu – jestem z Panem.

 2. siwekperu

  5 marca 2014 at 16:10

  Tak zazwyczaj koncza sie przygody z „niezrownowazona strefa zniewolonego slowa” – czyli polityka scislej cenzury, dziennikow ktore skupiaja wokol siebie ortodoksyjnych, uposledzonych i zacietrzewionych fanatykow, ktorymi dosc latwo sterowac, kreujac w ten sposob – wg znanego ww wzorca GW, jedynie sluszna i nieomylna ideologie. Wyglupy tv republika oraz GP i jej ferajny na Majdanie, to wysoce nieodpowiedzialne dzialanie skierowane przeciwko polskim obywatelom – pytanie tylko kto to wszystko finansuje? Z odrobina ironii mozna stwierdzic, ze ksiadz Zaleski dolaczyl wlasnie do stale powiekszajacego sie grona „osob scisle wspolpracujacych z Moskwa”.

 3. Paweł

  5 marca 2014 at 16:58

  Ksiądz Tadeusz zawsze pisze prawdę, widocznie niewygodną dla pisiorów z rewolty majdanowskiej, która uwielbia banderowców…

 4. Krzyś

  5 marca 2014 at 18:36

  [quote name=”Daniel”]Księże Tadeuszu – jestem z Panem.[/quote]

  „Jestem z Panem”- zapewne masz na myśli Pana Boga.

 5. Alina

  5 marca 2014 at 18:41

  Przez Sakiewicza wiarygodność straciły Kluby Gazety Polskiej. A zrzeszają one
  oddanych Polsce ludzi.

 6. z-k

  5 marca 2014 at 19:36

  „Strefa wolnego słowa” banuje wszystkich kto tylko wykracza poza JEWREJOPOPISOWĄ poprawność. Obecna mądrość etapu to obowiązkowe plucie na Putina

 7. victor

  5 marca 2014 at 19:39

  Z tego co widac – to na zjazdach Klubow dominuje ZBOWID…nie przecze, ze szeregowi mlodzi klubowicze sa oddani dla Polski, ale puszczeni w kanal. Trzeba tez wiedziec, ze w Klubach panuje niepisana dyrektywa – naginia sie do pogladow szefa. Nie trudno wiec przewidziec co z tych mlodych wyrosnie…beda widziec tylko ruskich – jako winnowajcow nieszczesc Polski – co zreszta widac na niezaleznej.pl w strefie wolnego slowa…

 8. moherowy beret

  5 marca 2014 at 20:33

  Od rano gdy przeczytałam o ks.Tadeuszu,to miałam poczułam się nagle samotna i oszukana przez GP.Czytałam gazetę,chodziłam na spotkania,ale od roku zauważyłam,że klubowicze i miłośnicy są fanatyczni i wszelka dyskusja jest niemożliwa.Nie muszę zgadzać się z GP,ale nie muszę być wcale promoskiewska(czy proputinowska).W poglądach byłam zawsze inna,kontrowersyjna i nie zamierzam ulegać naciskom.Mam oczy,uszy,głowę,sporo grzebię w internecie,znam nieco języków obcych,więc mogę być kontrowersyjna.

 9. KSwrogomOjczyzny

  5 marca 2014 at 20:53

  GADZINA WYBROCZNA to żydowska gazeta dla Polaków,a GABZDETA POLSKA to syjonistyczna gazeta dla Polaków.Znajdż szczegóły między tymi dwoma gazetami-rozwiązanie znajdziesz na http://www.DWAwesołeJEWREJE.pl

 10. jurek

  5 marca 2014 at 23:44

  O tym jaki „prawy” jest Zalewski mówiła Anna Walentynowicz. Redaktor Sakiewicz pewnie o tym nie wiedział. Naprawił swój błąd. Ten osobnik stoi po stronie rządu. To diabeł w przebraniu księdza.
  A kapłanem Solidarności nigdy nie był.

 11. Katarzyna

  5 marca 2014 at 23:55

  Od dzisiaj przestaję kupować „Gazetę Polską”, oczywiście w związku z haniebnym zachowaniem się wobec ks. Isakowicza. Zresztą na portalu niezalezna.pl też stosują ostrą cenzurę wobec osób kulturalnie wypowiadających zdanie przeciwne zdaniu tego portalu w kwestii ukraińskiej.

 12. Urszula

  6 marca 2014 at 00:48

  Wszystkie „polskie” partie polityczne i związane z nimi media włącznie z – niestety – katolickimi, które stały sie tubą PiS – działające na rzecz euromajdanu, a następnie wykorzystujące polski parlament do oficjalnego poparcia zamachu politycznego neonazistów ukraińskich to Ponińscy, którzy sprzedali na rzecz banderowskiej Ukrainy pamięć o rzezi wołyńskiej. Sprzedali w służbie USA i Niemiec. Straciliśmy historyczną okazję, aby powiedzieć o ludobójstwie ukraińskim dokonanym na Polakach podczas II wojny światowej. Oto Rosja mówi o nich światu, Rosja mówi to, co powinna powiedzieć Polska. Rosja stała się adwokatem ofiar rzezi wołyńskiej. Czy Polacy to zrozumieją?

 13. Urszula

  6 marca 2014 at 00:52

  Wszystkie „polskie” partie polityczne i związane z nimi media, włącznie z katolickimi, które stały się tubą PiS –
  działające na rzecz euromajdanu, a następnie wykorzystujące polski parlament do oficjalnego poparcia zamachu politycznego neonazistów ukraińskich to Ponińscy, którzy sprzedali na rzecz banderowskiej Ukrainy pamięć o rzezi wołyńskiej. Sprzedali w służbie USA i Niemiec. Straciliśmy historyczną okazję, aby powiedzieć o ludobójstwie ukraińskim dokonanym na Polakach podczas II wojny światowej. Oto Rosja mówi światu to, co powinna Powiedzieć Polska. Rosja stała się adwokatem ofiar rzezi wołyńskiej. Czy Polacy to zrozumieją?

 14. Wiktoria

  6 marca 2014 at 07:37

  Wczoraj ks. I-Z opublikował w swoim tekście listę banderowców. Dzisiaj podobną poblikuje Putin, więc dobrze, że red. Sakiewicz przerwał ten seans nienawiści, który ma konkretny cel: skłócenie Polaków z Ukraińcami.

 15. cfany

  6 marca 2014 at 12:44

  [quote name=”Wiktoria”]Wczoraj ks. I-Z opublikował w swoim tekście listę banderowców. Dzisiaj podobną poblikuje Putin, więc dobrze, że red. Sakiewicz przerwał ten seans nienawiści, który ma konkretny cel: skłócenie Polaków z Ukraińcami.[/quote]
  dlaczego przedstawianie faktów jest seansem nienawiści?

 16. Wolny

  6 marca 2014 at 13:05

  [quote name=”Wiktoria”]Wczoraj ks. I-Z opublikował w swoim tekście listę banderowców. Dzisiaj podobną poblikuje Putin, więc dobrze, że red. Sakiewicz przerwał ten seans nienawiści, który ma konkretny cel: skłócenie Polaków z Ukraińcami.[/quote]
  A moze to TY usilujesz tu urzadzic „seans nienawisci” przeciwko ks. Isakowiczowi Zalewskiemu,hm? Wiec wedlug ciebie miedzy Polakami a Ukraincami panuje zgoda? Cio nam jeszcze ziejacego „miloscia” powiesz?

 17. Wolny

  6 marca 2014 at 13:19

  Sakowicz i spolka regularnie uprawiaja cenzure, np. na portalu nieezlezna.pl. Zarazem wrzeszcza wnieboglosy, kiedy ich ktos naprawde czy rzekomo cenzuruje. Pamietacie jaki raban podniesli w sprawie swego ogloszenia, ktore wedlug nich zle pokazala, czy ktorego wcale nie pokazala TVP? Ci osobnicy to wrecz piramidalni hipokryci i oszukancy. Ktos, kto cenzuruje kogokolwiek, nie ma dobrych intencji, i sam nie zasluguje na wolnosc wypowiedzi.

 18. Piotr

  6 marca 2014 at 13:29

  I bardzo słusznie, szanuje ks. Zaleskiego, ale on ma klapki na oczach i nie widzi szerszego kontekstu. TERAZ NIE JEST CZAS NA SZCZUCIE POLAKÓW NA UKRAIŃCÓW!!! KS. ZALESKI ROBI – NIEŚWIADOMIE – DOBRZE PUTINOWI!!!

 19. moherowy beret

  6 marca 2014 at 15:14

  Teraz była okazja,żeby przedstawić światu dramat rzezi Polaków na Ukrainie,ale to zamilczano.Obrońcą pomordowanych okazał się Putin.Przecież to był obowiązek polskich polityków,parlamentarzystów.Przecież tu nie chodzi o sianie nienawiści między narodami.Jeżeli hitlerowcom wytykano ich zbrodnie to nie znaczyło to sianie nienawiści?Teraz przecież między Niemcami i Polakami panuje miłość i zgoda.Niemcy są najlepszym adwokatem Polaków(rzekomo).

 20. Andrzej

  9 marca 2014 at 11:52

  Ksiądz opublikował powszechnie dostępne dane na temat obecnej ekipy na Ukrainie. Większość jest nawet umieszczona w Wikipedii, z odnośnikami do zachodnich gazet. To są oczywiste fakty. Batkwiszczyna pod wodzą Jaceniuka współpracuje z banderowcami i ich gloryfikuje. Pisiorów drażnią te oczywistości, tak samo jak przypominanie wspierania banderowca Juszczenki przez Kaczyńskich.
  Może trzeba rozliczyć PiS za zadłużanie kraju i dziadowską prywatyzację państwowych spółek albo za uwalenie głosowania w sprawie zakazu aborcji. Nie tylko inne popłuczyny AWS i UW, czyli PO, które teraz oklaskuje inicjatywę Jarosława. Gazeta Polska od lat kryje to co wyprawiała ekipa PiS. Oni reprezentują kondominium amerykańsko-izraelskie oraz interesy Eurokołchozu. Finałem tego będzie nie tylko ograbienie Polski, ale i Ukrainy – warunki stawiane przez MFW są wyjątkowo złodziejskie. Czemu nie zajmują się tym co się dzieje w kraju, tak jak Węgrzy tylko biorą się za łby jak im inni każą ?

 21. Andrzej

  9 marca 2014 at 12:01

  @Piotr
  Błagam jakie szczucie Polaków na Ukraińców. Ile procent Ukraińców stanowili banderowcy ? Trochę ponad 1 procent ludności. Opowiadasz dokładnie takie same kłamstwa jak wcześniej Sikorski – Bandera jest problemem całej Ukrainy i inne farmazony. A czytałeś chociaż warunki jakie stawia MFW, żeby udzielić pożyczki Ukrainie oraz umowę, którą przedłożyła Ukrainie EU ? Podwyżki cen prądu oraz możliwość wykupywania państwowych kopalni przez podmioty zagraniczne to zwykła grabież.
  W Polsce zrobiliście burdel z prywatyzacją i sprzedażą koncesji na łupki za psi grosz amerykańskiemu Chevronowi, więc teraz trzeba jeszcze puścić Ukraińców w skarpetkach, bo ‚wojsko rosyjskie stoi u bram’, czy jaki inny sobie pretekst wymyślili złodzieje eurosowieccy i ich nadwiślańskie pacynki, markujące politykę zagraniczną.
  A co do Jurka, który pluje na ks. Isakowicza – niczym się nie różnisz od esbeków, którzy w tym samym stylu atakowali księdza.

 22. wiesscar

  9 marca 2014 at 18:54

  Ponizej zamiescilem link: „Kibolski Klub Dyskusyjny. Poznań, 24.11.2011.
  Spotkanie kibiców Lecha Poznań z dr Lucyną Kulińską (Kraków). Tematem spotkania walka o pamięć i o prawdę nt. ludobójstwa na polskich Kresach z rąk bandytów UPA.”
  powtorze go: http://www.youtube.com/watch?v=-SV4cd2m_rs&feature=youtube_gdata Kazdy Polak powinien go wysluchac bo jest przedstawieniem zagadnienia mordow Polakow przez banderowcow, bardzo prosze mimo ze dlugi byscie rodacy wysluchali co pani dr Lucyna Kulinska wyjasnia.

 23. De heer Jame Hook MD

  10 lipca 2014 at 07:31

  Czy intereted w pozyczki na finansowanie firmy? Oferujemy pozyczki dla tych, którzy sa zainteresowani moga splacic kredytu, która. Tak wiec, jesli jestes zainteresowany ta oferta kredytu o kontakt z nastepujacym email jame_financialloanfirm2@live.com

 24. john pack

  29 lipca 2014 at 04:01

  MOJE ŚWIADECTWO KREDYTOWEJ

  Dzień dobry kochanie wnioskodawca jestem Pani Błogosławieństwo po imieniu i jestem ze Stanów stanu
  Ameryka Kiedyś oszustwo o 6 czasu w internecie wszystko tylko dlatego, że był
  poszukiwania pożyczki, aby rozwiązać wszystkie moje problemy nie do I został skierowany do
  prawo osoba, która później jego nazwisko pomoże mi pan James jest ten człowiek naprawdę pomóc
  ja i dziś jestem znów szczęśliwa tak skontaktuj się z nim na jego adres e-mail teraz: john_funds@yahoo.com

 25. jerzy kleban

  8 sierpnia 2014 at 11:48

  Niestety ks. sam sobie jest winien. Nie wchodzi się w kooperację ze Złym. Pisał ks. wiele dni i miał okazję by się już dawno zorientować jaka opcję polityczną reprezentuje GP i związana z nią TV. Republika.
  Nie jest to z całą pewnością opcja prawicowa i konserwatywna.
  Jest to opcja liberalna.

  Jak to wspaniale sformułował Gomez Davila: „Takim konserwatystom nieuchronnie wyrastaj zawsze…liberalne uszy”.
  Środowisko GP właśnie takie uszy posiada i są to liberalne uszy po obydwu stronach żydowsko – masońskiego oblicza.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra