Z zagranicy

Dramatyczny apel władz Syrii do ONZ: Powstrzymajcie Waszyngton przed zabijaniem cywilów

Władze Syrii złożyły doniesienie do ONZ w związku z powtarzającymi się nalotami przeprowadzanymi przez tzw. koalicję na czele z USA, wzywając Radę Bezpieczeństwa ONZ do powstrzymania Waszyngtonu i jego sojuszników przed zabijaniem syryjskich cywilów oraz powodowaniem szkód w infrastrukturze kraju.

W dwóch listach, do sekretarza ONZ gen. Antonia Gueterresa oraz szefa Rady Bezpieczeństwa ONZ, szef syryjskiej dyplomacji ostro skrytykowały dowodzoną przez USA koalicję z powodu nalotów na miasto Raqqah w północnej Syrii, w których zginęło co najmniej 43 ludzi z pobliskiej Jomeili.

Syryjskie MSZ oświadczyło, że „zbrodnie” popełniane na ludności cywilnej przez tzw. sojusz wojskowy nie są w żadnym razie mniejsze niż te dokonane przez Daesh (ISIS). Wskazywało również, że naloty są bezpośrednio wymierzone w infrastrukturę kraju, „w tym w mosty, złoża ropy i gazu, tamy, infrastrukturę elektryczną, elektrownie wodne i prywatne budynki”.

Warto przypomnieć, że USA i ich sojusznicy rozpoczęli bombardowania „pozycji Daesh” w Syrii we wrześniu 2014 r. nie posiadając na to żadnej autoryzacji ze strony rządu w Damaszku, ani mandatu ONZ.

W ocenie syryjskiego MSZ prawdziwy cel dowodzonej przez USA koalicji „jest totalnie różny” od deklarowanego i nie ma nic wspólnego z eliminowaniem terrorystów Daesh i tłumieniem terroryzmu w zalążku w krajach Bliskiego Wschodu, jako że to ostatnie nie polegałoby na uderzaniu w ludność cywilną, infrastrukturę oraz oddziały syryjskiej armii i jej pozycje.

Syria domaga się, aby ONZ powstrzymała niektóre kraje, w tym USA przed świadomym łamaniem prawa międzynarodowego oraz przed dalszym pogwałcaniem suwerenności Syrii i podkopywaniem jej niepodległości.

We wspomnianych listach znalazła się wzmianka o tym, że to co prowadzi „nielegalna” koalicja wojskowa, stanowi zwykłe pogwałcenie międzynarodowego prawa humanitarnego, praw człowieka oraz celów i zasad Karty ONZ. Listy wzywają Radę Bezpieczeństwa ONZ do zdecydowanego potępienia tzw. sojuszu.

W piątek przedstawiciele koalicji zbrojnej USA i sojuszników poinformowali, że w wyniku prowadzonych przez nich nalotów śmierć poniosło 484 cywilów w Syrii oraz Iraku.

Źródło: Press TV

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Paweł

  6 czerwca 2017 at 08:18

  Przede wszystkim powstrzymajcie izrael! To żydostwo odpowiada za to wszystko.

 2. Birkenstock for women

  24 lipca 2017 at 16:39

  Where online can an accredited psyciatrist post content (or blogs) for them to gain popularity?

 3. best pepper crab singapore

  25 lipca 2017 at 15:10

  I close my browser often meant for various factors, and needing to repeatedly log into my accounts like Facebook, Yahoo, Googlemail, and etc, is extremely inconvenient and achieving gold. Opera 2 by no means did this, just my current Opera 3..

 4. Jual Pemancar FM Mini

  25 lipca 2017 at 16:34

  What is blogspot when it comes to live streaming football?

 5. Gambar pemandangan

  25 lipca 2017 at 18:39

  Exactly where can I discover legitimate sites that are focused on or at least delve seriously into penis enlargement?

 6. Madelyn Molyneaux

  6 sierpnia 2017 at 04:09

  Thank you for another fantastic post. Where else could anybody get that type of information in such a perfect way of writing? I’ve a presentation next week, and I’m on the look for such information.

 7. kredit mobil honda brio

  8 sierpnia 2017 at 23:18

  Hi there, I found your site via Google while looking for a related topic, your site came up, it looks good. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

 8. algira kampung qurban

  9 sierpnia 2017 at 03:20

  I have a little background in magazine journalism but my new job requires simply no writing at all, except for emails… I would like to begin doing some innovative writing yet I don’t know where to start, as in, what do We write about, and whether it’s actually worth bothering with or not. I’d probably be even more inclined to accomplish if there was a competition or group I could join online or something like that… Does anyone do any writing or their own, if so , just how did you get started? And what have you gotten from it?.

 9. Brice

  10 sierpnia 2017 at 00:20

  The software appears cogent and intriguing. Very good Luck! I’ll be sitting down inside of…

 10. Download FIlm Gratis

  12 sierpnia 2017 at 19:28

  I would like to change my tumblr archive frequency from 1 month to much longer, like three months. How do I do that?.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra