Z zagranicy

George’owi Sorosowi przeszkadza o. Tadeusz Rydzyk

Na powiązanej z Georgem Sorosem platformie petycji Avaaz.org można znaleźć petycję do papieża Franciszka będącą „Apelem o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka”.

Autorom petycji przeszkadza przede wszystkim charakter Radia Maryja, które oprócz tego, że jest rozgłośnią religijną, pełni również funkcje informacyjne. Zarzucają oni o. Tadeuszowi Rydzykowi, że jest zakonnikiem „używającym katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy” oraz „przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim”.

„Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce. Politycy wspierają finansowo (z budżetu państwa) jego inwestycje, które na ogół nie mają nic wspólnego z religią, a on popiera ich w swoim radiu i telewizji. Pomimo złożonych ślubów ubóstwa znalazł się wśród pierwszej setki najbogatszych Polaków. Czy taka obłuda jest w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi?” pytają, niekoniecznie biorąc sobie do serca stan faktyczny.

Co więcej, nie podoba im się sposób prowadzenia serwisów informacyjnych. „Jest to głos: agresywny, antyimigrancki, nacjonalistyczny oraz często pełen nienawiści. Tadeusz Rydzyk dzieli Polaków na lepszych i gorszych” oświadczają. Jeszcze bardziej kuriozalne jest to, że zarzucają przy tym hierarchom Kościoła katolickiego w Polsce, iż ci „w milczeniu akceptują niegodną chrześcijanina postawę Tadeusza Rydzyka” i „sprawiają wrażenie jakby strach przed jego potęgą medialną i polityczną był silniejszy niż przywiązanie do zasad elementarnej przyzwoitości” [sic!]

Zarzucają ponadto o. Rydzykowi rasizm, obłudę oraz sianie niezgody, prosząc o „ukrócenie działalności politycznej Tadeusza Rydzyka i przywrócenie kontrolowanym przez niego mediom charakteru religijnego” [sic!] Cóż, lepszego komplementu ze strony środowisk związanych z Sorosem być nie mogło…

(https://secure.avaaz.org/pl/petition/Papiez_Franciszek_Apel_o_ukrocenie_politycznej_dzialalnosci_Tadeusza_Rydzyka_1/?fNlnbmb&pv=7&utm_source=sharetools&utm_medium=facebook&utm_campaign=petition-428348-Papiez_Franciszek_Apel_o_ukrocenie_politycznej_dzialalnosci_Tadeusza_Rydzyka&utm_term=Nlnbmb%2Bpl)

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

59 komentarzy

59 Komentarzy

 1. frate

  7 czerwca 2017 at 16:38

  soros bydlaku wsadź se cały ten avass ty wiesz gdzie!! A od naszego ojca dyrektora się odpier…l bo do pięt mu nie dorastasz żydowska kanalio!!!

  • Misio

   7 czerwca 2017 at 18:16

   hehe, to chyba Twój dyrektor, bo większość normalnych ludzi nie chce mieć z tym wyzyskiwaczem Rydzykiem nic wspólnego.

   • tuszyn

    7 czerwca 2017 at 20:51

    głupek jesteś misiaczku? Żydolewak czy tylko użyteczny idiota?

    • Paweł

     9 czerwca 2017 at 10:44

     @tuszyn

     Czyżbyś nie wiedział, że Rydzyk trzyma z żydostwem?

     • andzia

      10 czerwca 2017 at 10:49

      Trzyma z ludem, a skoro lud wybiera żydostwo….

   • tomek

    8 czerwca 2017 at 00:08

    tys to gudlaj

 2. jacek

  7 czerwca 2017 at 16:40

  Lepszej reklamy dla ojca dyrektora i Jego dzieł nie mogło być.Kogo zwalcza Soros,tego każdy przyzwoity człowiek powinien popierać.Dokładnie te same pretensje mieli masoni do świętego Maksymiljana Kolbe.Ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk powinien się radować,że przeszkadza różnym diabłom.Alleluja i do przodu kochany Ojcze!!!

 3. m

  7 czerwca 2017 at 16:51

  Sto lat!, Ojcze Tadeuszu Rydzyku.
  Tak trzymać!
  Alleluja i do przodu!
  A ten pasożyd, jak mu tam …

 4. Sara

  7 czerwca 2017 at 16:52

  I Bogu niech będą dzięki mądrym ludziom ,że mamy takiego Ojca Rydzyka.

  • klioes vel pislamista

   7 czerwca 2017 at 21:44

   Gdyby nie Ojdyr, to szajka Sorosowo-Michnikowo-WSIowska zmonopolizowalaby media w Polsce.
   To wlasnie wywolywalo zawsze i wywoluje nadal wscieklosc ONYCH.

   • gieptil

    7 czerwca 2017 at 22:47

    Gdyby nie Ojdyr, to już pewnie dorobilibyśmy się nowego Dmowskiego, a może kilku. I całkiem żwawej formacji patriotycznej jak na Węgrzech. Ojdyr rozprasza, tumani i ogłupia. Bardzo skuteczny.

    • Codreanu

     8 czerwca 2017 at 13:35

     gieptil masz racje. Rydzyk kultywuje koszerny patriotyzm, polegający na nienawiści do Niemców i Rosjan, gloryfikowaniu samobójczych powstań, gloryfikowaniu tych co ratowali żydów. Żadnych konkretów, nic w kierunku sprawienia, żeby Polacy byli bardziej dumni, tylko gloryfikowanie porażek i błędów. Niestety kołem napędowym dla Rydzyka jest szczujnia Michnika (nie tylko on to robi), która opluwa i neguje wszystko co Polskie. To sprawia że lepiej jest coś usłyszeć dużo bardziej pozytywnego o Polsce w mediach u Rydzyka.
     Czemu nie ma polityka niezależnego, który jednocześnie nie wchodzi w dupę ani żydom, ani Rosjanom (jak np. Myśl Polska czy konserwatyzm.pl), a który jednocześnie budowałby dumę narodową na prawdziwych osiągnięciach i zwycięstwach, nie tylko militarnych.

  • Paweł

   7 czerwca 2017 at 22:38

   @Sara

   Ów ojciec Rydzyk niedawno stał się filosemitą więc nie wiem, czy jest za co dziękować? Ponadto sprowadził kwestię wiary do strasznej płycizny. Płaćcie a będzie wam dane..

 5. marju73

  7 czerwca 2017 at 17:03

  Niestety ojciec Tadeusz dał się zaprosić do ambasady izraelskiej a to nie przystoi wiedząc kto wòz Nowego Porządku Świata pcha do przodu.

  • andzia

   10 czerwca 2017 at 11:00

   Nie znamy kulis funkcjonowania RM. Głównymi celami nacjonalistycznej loży zainstalowanej dzięki L.Kaczyńskiemu były: roszczenia żydowskie i likwidacja Radia Maryja. Mówił o tym prof. Wolniewicz. Sporo już czasu upłynęło. Ani prf.Wolniewicz ani prof. JR Nowak nie występują już w radiu. Sama też przestałam słuchać. Jak tak dalej pójdzie, to radio straci słuchaczy. Być może są to ustępstwa o. Rydzyka, albo spełnianie warunków potężniejszych. Tak czy owak prawa naturalne działają; słabsi giną, a Polacy w swoim kraju należą do tej słabszej grupy.

 6. miperl

  7 czerwca 2017 at 17:47

  Każdemu normalnemu inteligentnemu polakowi przeszkadza Rydzyk. Intelektualnie jest równy mułom muzułmańskim nawołującym do ataków terrorystycznych. Przecież to talib tylko że katolicki a w dodatku hochsztapler i złodziej który dla własnej prywaty jest wstanie sprzedać każdego. Człowiek bez skrupułów a jedynym jego bogiem jest $$$$$$ .Ludzie obudźcie się z letargu to jest wasz kapłan? Soros wie co mówi zgadzam sie z nim w rej kwestii całe te radio maryja to talibowie tylko ze nie muzułmańscy ale z takim samym gów…m w głowie.

  • Misio

   7 czerwca 2017 at 17:52

   Dokładnie tak!!! Rydzyk wraz z całą swoją mafią won z Polski.

   • andzia

    10 czerwca 2017 at 11:05

    O. Rydzyk jest u siebie, przybłędy nie będą go stąd wyganiały.

  • m

   7 czerwca 2017 at 18:31

   Miperl, szlachcicowi nie przystoją takie słowa.
   Jakieś dwa lata temu obudziłem się z letargu i odtąd regularnie słucham Radia Maryja. Przedtem byłem taki głupi, albo nawet głupszy, jak Ty.

   • miperl

    8 czerwca 2017 at 11:21

    Ale to nie moja wina.

    • Marysia

     8 czerwca 2017 at 17:25

     Nie twoja wima ale twoja głupota! Więc się z nią tutaj nie obnoś tylko won do Izraela!

     • miperl

      9 czerwca 2017 at 13:12

      Chyba coś ci się w małym mózgu poje…. Jak nie macie argumentów to staracie sie szkalować osobę przez pryzmat pochodzenia Żydowskiego , niestety dla ciebie moje nazwisko to Perliński herbu Gozdawa wiedz nie dość ze 100% Polak to jeszcze szlachcic, twoja teoria pada . A jeśli ty masz tak mały mózg ze nie widzisz analogii miedzy Rydzykiem a Fanatykami Islamskimi znaczy bardzo to o twojej ułomności intelektualnej , pocieszam się tym ze takich miernych Polaków jest już coraz mniej . Wymrzecie a w kraju będzie coraz lepiej.

  • marguar

   7 czerwca 2017 at 23:12

   @Mipert; Rzeczywiście jesteś „inteligentny polak”. Zrównywać Rydzyka z mułłami muzułmańskimi może tylko człowiek ułomny na umyśle. I jeszcze to powtarzanie GWnianych oszczerstw….szlag was trafia, że Rydzykowi do pięt nie dorastacie.
   Tyś ułomny na rozumie? Nie, raczej wygląda na to, że swoim wpisem potwierdzasz, brak rozumu.

   • miperl

    8 czerwca 2017 at 11:30

    Mając 185 cm wzrostu to rydzyk dorasta mi do ……. Nie zauważasz podobieństwa w przekonaniu rydzyka o jedynie słusznej wierze ( tak jak islamiści o islamie) szkolenie matołów podobnym jemu w Toruniu ( niczym szkoły koraniczne) obwinianie Izraela o wszystko co złe ( podobnie do mułłów ) oraz dwulicowość ( jako zakonnik ślubował życie w ubóstwie życzę każdemu takiego ubóstwa. a jeśli ktoś używa słowa ” tyś” to znaczy ze jest matołem bez szkoły, wiedz słabo możesz ocenić mój poziom IQ ( jeśli wiesz co to znaczy).

    • Paweł

     9 czerwca 2017 at 06:52

     izrael/żydzi odpowiadają za wszystko co złe. Myślisz, że wzrostem komuś zaimponujesz? Rydzyk jest kanalią, ale nic gorszego od żydowin.

    • Tomasz

     7 lipca 2017 at 11:34

     miperl Tytuł szlacheckijak wiekszość konuchów przywłaszczyłeś sobie bezprawnie jak większość komuchów którym zmieniano życiorys jesteś farbowanym lisem i „wilkiem w owczej skórze” skórze”nędzną kreaturą która obraża Inteligencje Katolicką i Duchownych Katolickich.

  • tomek

   8 czerwca 2017 at 00:11

   nastepny gudlaj piszcie do Haretza podac wam adres?

  • Rob

   8 czerwca 2017 at 12:13

   Ślepy namawia do patrzenia, bo zauważył… Świat stoi na d… Pozdrowienia dla kolegów ze służby

 7. Codreanu

  7 czerwca 2017 at 18:03

  Nie jestem fanem Sorosa ale Rydzyk sam się o to prosił. Tak to jest jeżeli się wchodzi w dupę żydom pomimo że ci nam jawnie plują w twarz.

 8. Zona

  7 czerwca 2017 at 18:40

  Nie ma lepszej metody na uwiarygodnienie swojego największego przyjaciela, zwodzącego miliony, największego przyjaciela globalizmu i orędownika wybranej do rządzenia partii jak jego krytyka. Nie dziwi że bierzecie w tym udział. Jesteście wszak po tej samej stronie.

 9. wiesscar

  7 czerwca 2017 at 19:03

  ojciec dyrektor to polski patriota,
  Soros wystawil mu swiadectwo,

 10. Tomasz

  7 czerwca 2017 at 19:10

  Delegalizacja Fundacji Batorego Fundacji otwarte społeczeństwo i innych lewackich fundacji finansowanych przez Sorosa.Od Polski Katolickiej się odczepcie.

 11. Hania

  7 czerwca 2017 at 19:26

  Soros gooowno mu zrobi 🙂

  Ojciec przytulił się do pani ambasador Izraela, więc ma pchacza.
  Wiadomo, że Soros ma na pieńku z Izraelem.
  Nawet ma zakaz wjazdu do tego państewka

 12. Robert

  7 czerwca 2017 at 20:48

  Czy ten tzw.Izrael,czy jak tam ten wynalazek sie nazywa,ma patent jedyny,wybrany na nacjonalizm?

  • Paweł

   7 czerwca 2017 at 22:44

   @Robert

   Tak! Żydzi kochają komunę, pedałów, lewactwo, wszelkiego typu paszkwile, anty-sztukę pod warunkiem, że ich te rzeczy nie dotyczą, ale dotykają pozostałych ludzi. Na długo przed wojną zaczęli realizować swoje rasistowskie i faszystowskie plany. Globalizacja zrobiła jednak swoje i nie każdy żyd w tym uczestniczy. W zasadzie należałoby wymyślić nowe określeniu na „żydów”, którzy nie przestrzegają talmudu/judaizmu zarówno pod względem religijnym jak i państwowym. Nazywać ich żydami jest obrazą.

   • andzia

    10 czerwca 2017 at 11:23

    Tylko że w tym talmudyżmie/judaiżmie każdy Zyd to bliżni. Czy to lewak, ateista czy nawet wyznający islam, byle nie chrześcijanin. Do chrześcijan mają zastosowanie reguły o gojach z talmudu. Dlatego zepsucie szerzy się w krajach dawniej chrześcijańskich. Talmudysta patrzy zatem łaskawym okiem na zezwierzęcenie goim, bo to utwierdza go w wierze. W swojej rodzinie i społeczności stosuje zasady Tory. Kiedyś w Polsce dla małolat wylansowano nijaką Dodę za wzór do naśladowania i disco polo do słuchania. Teraz słyszę z okolicznego pabu leci zawodząca arabsko brzmiąca muzyczka. Idzie nowe, albo dalszy etap.

 13. gieptil

  7 czerwca 2017 at 20:48

  Ja tam w Rydzyku nie widzę nic dobrego, dla mnie to stary oszust tzw. postępowy ksiądz. Nie wiem o co chodzi z tą akcją Sorosa. I mnie to nawet nie interesuje. Rydzyka uważam za klasyczny przykład fałszywego proroka. A kiedyś nawet wysłałem tam kasę, jak dostałem rekompensatę za internowanie. Kilka lat później żałowałem – oszust i fałszywy prorok. Akurat w tych materiałach TVN24 była chyba prawda – w Olkuszu go nie lubią i nie poważają, wiedzą że to cwany cynik i kombinator. Olkusz to jego rodzinne miasto.

  • gieptil

   7 czerwca 2017 at 20:53

   Ktoś może powie że jetem głupi. Kiedyś słuchałem na okrągło Radia Maryja, tak 10 lat temu słuchać przestałem, miałem dość różnych dziwnych manewrów jakoby opartych na słowach Chrystusa. Chyba na słowach szatana.

   • gieptil

    7 czerwca 2017 at 20:59

    I nawet nie zdziwiłem się gdy niby w tych wrogich materiałach pojawiła się informacja, że młody ksiądz Rydzyk jeszcze za głębokiej komuny wprowadzał intensywnie big-bit do kościoła, perkusje gitary. Nawet było zdjęcie jak przy perkusji ćwiczy w kościele. Postępowa formacja muzykalnego łomotu niszczącego mózgi i nasze życie. Być może jest to człowiek opętany.

    • gieptil

     7 czerwca 2017 at 21:08

     Po latach nie mam złudzeń, kiedyś mi się ten big-bit rock podobał, wprawiał w stany odleciane, jakby narkotyczne. I już dzisiaj wiem, to był taki szatański narkotyk, żebym się otworzyła na szatana. Tak to działa. A jak ksiądz zachęca, to coś z nim nie tak. Z nim naprawdę jest coś nie tak, zalecam ostrożność.

   • miperl

    8 czerwca 2017 at 11:34

    Nie sadziłem ze to kiedyś wypowiem ale szacun gieptil

  • tomek

   8 czerwca 2017 at 00:16

   nastepny gudlaj piszcie do Haretza podac wam adres?

 14. Jan

  7 czerwca 2017 at 21:46

  gieptil, czego Ty się nawąchałeś? Ale pomodlę się za Ciebie wszak człowiekiem jeszcze jesteś mimo zniewolenia.

  • Paweł

   9 czerwca 2017 at 06:55

   Argumentów brak? Z Gieptil czasami ciężko się zgodzić, ale z Rydzykiem trafił w sedno.

 15. Hania

  7 czerwca 2017 at 22:10

  Z Gietpilem zgadzam się po części.
  Chyba pierwszy raz 🙂
  Ojciec Tadeusz Rydzyk otacza się osobami co najmniej dziwnymi…
  Odwieczny pro-liver inż Zięba, kiedy przychodzi właściwa pora, wszak rządzą nami katolicy nad katolikami, zaczyna nieziemski wrzask, że ktoś tam ” chce karania kobiet”
  Choć to nieprawda…
  Czy poseł Jaworski, człowiek przemysłu stoczniowego, którego….nie widać!
  Podobnie z panem Brzezickim, Sulatyckim, Szewczakiem i wieloma innymi ” gończymi króliczka”

  Podobnie jak pan Gietpil widzę fałszywego proroka
  Podobnie do Niego, zaprzestałam słuchania i wspierania.

  Pozdrawiam.

 16. gieptil

  7 czerwca 2017 at 22:20

  A warto wspomnieć o kluczowym incydencie. Tak chyba w roku 88, może 87 Ojciec Dyrektor czmychnął z pielgrzymki do Rzymu i gdzieś na rok zniknął. Co on wtedy robił, mało jasne. W każdym razie wkrótce wrócił do Polski i zaczęły do niego docierać reklamówki z dolarami, za które zakładał nowe inicjatywy. Wszystko to jakieś dziwne jest. Toż przez ten rok Mossad mógł go zwerbować i przeszkolić do robienia różnych wesołych fiki miki. Za obecny podły stan Polski w 30% odpowiada jedna osoba Tadeusz Rydzyk.

  • miperl

   8 czerwca 2017 at 11:38

   To nie jest mało jasne tylko Rydzyk sie wstydzi sa dowody na współprace Rydzyka z SB i donoszenie na środowisko Wolnej Europy oraz przemyt produktów z Niemiec

 17. marguar

  7 czerwca 2017 at 23:22

  NIEBYWAŁE!!! Na tym portalu wylewa się pomyje na ojca Rydzyka!!! Ten @Gieptil i @Misio WSIowym odorem (i UBeckim)zalatują.

 18. Hania

  8 czerwca 2017 at 07:43

  @marguar

  I na tym polega demokracja, o którą wraz z ojcem Rydzykiem walczycie 🙂

 19. Soplica

  8 czerwca 2017 at 10:18

  Kto raz odda pola wrogowi, zawsze będzie się cofać. Nie żal mi o. Rydzyka, sam gotuje swą przyszłość choć wiele dzieł rodzących się przy nim – godne pochwały. Trzeba być obiektywnym, tak jak RM żadne inne radio nie propaguje tyle modlitwy lecz niektóre „trendy” polityczne po latach okazują się nietrafione 🙂

 20. Andrzej Olkiewicz

  8 czerwca 2017 at 12:45

  To jakiś żart?🙂 to tak jakby Diabeł żalił się Bogu, że Bóg go nie wspiera, że egzorcystów Bóg na niego nasyła a on dłużej już tego nie wytrzyma.To są Platformy agonalne konwulsyjne ostatnie już polityczne podrygi, wiedzą że ich polityczny koniec się zbliża, to działają ale już tylko socjotechnicznie. Przeraża mnie jednak fakt, jak bardzo w odniesieniu do Tuska,Lisa,Żakowskiego,Michnika,Grossa,Hartmana, oraz lewacko liberalnych proniemieckich antypolskich, antynarodowych posłów z Platformy na naszych oczach staje się prawdziwą moja sentencja : Nie każdy jest Polakiem choć w mowie i piśmie porusza się biegle! by być Polakiem trzeba jeszcze polskiego ducha w sercu nosić!

 21. statystyczny

  8 czerwca 2017 at 13:19

  kto to robi?,ta sprzedajna swinia zydowska ktora kolaborowala z hitlerowcami i kradla majatek zabijanych zydow?,i nigdy zadna norymberga ami haga dziada nie ruszyla bo iluminat ?,paszol ty w chu…smieciu z ta findacja batorego ktora nalezaloby zdelegalizowac,hieny lichwiarskie out z tego kraju!!!

  • andzia

   10 czerwca 2017 at 11:32

   Jak widzisz z taką świnią identyfikuje się wielu dyskutantów lejąc pomyje na drugą stronę.

 22. amodec

  8 czerwca 2017 at 18:59

  po raz kolejny wielkie brawa dla o. Rydzyka i jego dzieł, tak trzymać i do przodu … lepszej pochwały nie mógł otrzymać od tego lewackiego, antypolskiego, antychrześcijańskiego żydo-spekulata ….. dlaczego on jeszcze nie siedzi … okradł tylu ludzi ….

 23. AraraT

  9 czerwca 2017 at 21:57

  Tak tu brudno, że spuszczam na was wodę, spływajcie.

 24. hansi

  3 lipca 2017 at 22:18

  Ale Pani Wiejak wsadziła nieomylnie kij w mrowicho, hej 🙂
  Ciekawe, czy tantiemy lecą także od ilości komentów pod postem ? 🙂
  „George’owi Sorosowi przeszkadza o. Tadeusz Rydzyk”… 🙂
  No jasne, że mu przeszkadza.
  Widać to po rosnącej ilości płatnych (i darmowych kretynów..) TROLLI na wszelkich możliwych forach, włącznie z „wiocha.pl” i „kwejk.pl”, gdzie niszczony jest polski KK, w całej palecie rozpiętości możliwości intelektualnych gówniażerii, usiłującej zarobić z „dotacji” Sorosa 🙂 …
  NIE TO, żebym zaraz był uwielbicielem Tatusia Dyrektora, albo specjalnie kochał naszą odwieczną sektę katolicką w Judeopolonii, ale staję w obronie KK (A NIE spasionej swołoczy w czerwonych beretach, jak np. Gądecki, Nycz, czy inne Życińskie, czy Pieronki, albo Glempy i Głódzie).
  W obronie OSTATNIEGO BASTIONU POLSKOŚCI w RP, który to bastion żydownia narastająco atakuje teraz, na równi z niszczeniem nam instytucji Rodziny.
  NASZEJ Rodziny, bo SWOJĄ, ŻYDOWSKĄ – Szlachta ta nasz nowa, Jerozolimska, trzyma POZA wszelką jurysdykcją, przede wszystkim poza „SZCZEPIENIAMI”, przeznaczonymi wyłącznie dla głupich, polskich Gojów, Panie żydu – Radziwiłł i inne Posobkiewicze i Bodnary…
  Polski KOŚCIÓŁ, to WIEŚ POLSKA, gremialnie jadąca z całej okolicy do swojego kościoła na mszę, do swojego księdza…
  A co do Tatusia Rydzyka, to – owszem – zaprzedał się ostatnio..
  Ale widać – MUSIAŁ.. Z żydownią i Sorosem nie ma żartów. Zwłaszcza ostatnio, gdy Izrael zainstalował się już definitywnie w Parszawie, w siedzibie tego kuriozalnego „Muzeum „Kultury” Żydowskiej” i „rząd” RP nie potrzebuje już gremialnie jeździć na dywanik do TelAwiwu po instrukcje, bo Prezio dostaje je na miejscu…
  Shalom…

 25. Art

  6 lipca 2017 at 16:44

  Może kto już zapomniał,więc przypominam:
  Redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, Tomasz Sakiewicz – List otwarty do Ojca Świętego Benedykta XVI; “ośmielam się prosić o interwencję wobec działań ojca Rydzyka

 26. Silas

  10 sierpnia 2017 at 01:55

  The system appears cogent and attention-grabbing. Wonderful Luck! I’ll be sitting down in just…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra