Z zagranicy

George’owi Sorosowi przeszkadza o. Tadeusz Rydzyk

Na powiązanej z Georgem Sorosem platformie petycji Avaaz.org można znaleźć petycję do papieża Franciszka będącą „Apelem o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka”.

Autorom petycji przeszkadza przede wszystkim charakter Radia Maryja, które oprócz tego, że jest rozgłośnią religijną, pełni również funkcje informacyjne. Zarzucają oni o. Tadeuszowi Rydzykowi, że jest zakonnikiem „używającym katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy” oraz „przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim”.

„Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce. Politycy wspierają finansowo (z budżetu państwa) jego inwestycje, które na ogół nie mają nic wspólnego z religią, a on popiera ich w swoim radiu i telewizji. Pomimo złożonych ślubów ubóstwa znalazł się wśród pierwszej setki najbogatszych Polaków. Czy taka obłuda jest w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi?” pytają, niekoniecznie biorąc sobie do serca stan faktyczny.

Co więcej, nie podoba im się sposób prowadzenia serwisów informacyjnych. „Jest to głos: agresywny, antyimigrancki, nacjonalistyczny oraz często pełen nienawiści. Tadeusz Rydzyk dzieli Polaków na lepszych i gorszych” oświadczają. Jeszcze bardziej kuriozalne jest to, że zarzucają przy tym hierarchom Kościoła katolickiego w Polsce, iż ci „w milczeniu akceptują niegodną chrześcijanina postawę Tadeusza Rydzyka” i „sprawiają wrażenie jakby strach przed jego potęgą medialną i polityczną był silniejszy niż przywiązanie do zasad elementarnej przyzwoitości” [sic!]

Zarzucają ponadto o. Rydzykowi rasizm, obłudę oraz sianie niezgody, prosząc o „ukrócenie działalności politycznej Tadeusza Rydzyka i przywrócenie kontrolowanym przez niego mediom charakteru religijnego” [sic!] Cóż, lepszego komplementu ze strony środowisk związanych z Sorosem być nie mogło…

(https://secure.avaaz.org/pl/petition/Papiez_Franciszek_Apel_o_ukrocenie_politycznej_dzialalnosci_Tadeusza_Rydzyka_1/?fNlnbmb&pv=7&utm_source=sharetools&utm_medium=facebook&utm_campaign=petition-428348-Papiez_Franciszek_Apel_o_ukrocenie_politycznej_dzialalnosci_Tadeusza_Rydzyka&utm_term=Nlnbmb%2Bpl)

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Nikon d3400 Price in india Bangalore

  11 listopada 2017 at 23:29

  Major thankies for the blog post. Want more.

 2. Pingback: obat kutil kemaluan pria

 3. Pingback: obat kutil kelamin adalah

 4. Pingback: Obat Penyakit Kutil Pada Kemaluan

 5. Pingback: Bahaya Kondiloma Pada Persalinan

 6. Pingback: Obat Herbal Kutil Kelamin Wanita

 7. Pingback: Cara menghilangkan daging tumbuh di leher

 8. Pingback: Obat Sipilis Yang Dijual Bebas Di Apotik

 9. Pingback: Obat Kutil Kelamin De Nature

 10. Pingback: obat kutil kelamin herbal

 11. Pingback: jual obat gatal kutil kelamin herbal denature

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra