Z kraju

Po raz dwunasty ulicami polskich miast przechodzą Marsze dla Życia

W tym roku to ogólnopolski święto odbywa się pod hasłem „Czas na rodzinę”.

– To wydarzenie, które służy radosnemu publicznemu ukazaniu wartości życia ludzkiego. Jest też miejscem spotkania dla wszystkich, którzy w silnej rodzinie widzą gwarancję swojego rozwoju. – mówi Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Życia i Rodziny i główny organizator Marszy dla Życia i Rodziny. – Chcemy  przypomnieć o kwestii prawnej ochrony każdego ludzkiego życia, podkreślając konieczność jak najszybszego uchwalenia prawa w pełni chroniącego życie dzieci nienarodzonych. Chcemy także przypomnieć władzom o tym, że rodzicie mają prawo i obowiązek wychować dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął się o godzinie 12.45 przed kościołem świętego Aleksandra przy placu Trzech Krzyży. Manifestacji towarzyszy zbiórka funduszy na dom samotnej Matki w Chyliczkach oraz atrakcje i niespodzianki dla dzieci.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra