Wiara

Papież powołał zwolennika aborcji do Pontyfikalnej Akademii Życia

Wśród 45 nowych członków Pontyfikalnej Akademii Życia jest anglikański naukowiec, który przekonywał, że aborcja powinna być legalna do „18 tygodnia od poczęcia”.

Mowa o profesorze Uniwersytetu Oxfordzkiego Nigelu Biggarze, który został powołany do Akademii na pięcioletnią kadencję. Otóż w 2011 roku w dyskusji z etykiem Peterem Singerem, również zwolennikiem rzezi nienarodzonych, powiedział, że dziecko przed narodzeniem „nie jest tym samym co dorosły czy dorastający” i przez to nie zasługuje „na takie samo traktowanie”.

– Byłbym skłonny wyznaczyć czas, do którego można dokonywać aborcji na 18 tygodni od poczęcia – powiedział cytowany przez magazyn Standpoint Biggar. Rok później, kiedy był jednym z głównych mówców na konferencji w klinice Mayo w Minnesotcie, stwierdził, że „całkowicie nie jest prawdą, że aborcja jest odpowiednikiem morderstwa”.

Powołanie naukowca wspierającego aborcję do Akademii ufundowanej w 1994 r. przez św. Jana Pawła II stanowi szok, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, że stojący na czele Akademii abp Vincenzo Paglia zapewniał ostatnio, że nowi członkowie będą „prawdziwie reprezentować wszystkich, dla których życie jest wartością na wszystkich jego etapach”.

Co więcej, mimo wyboru Biggara, Paglia umieścił na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych informację, że wybrani członkowie są „oddani świętości i promocji życia”.

Papież Franciszek rozpoczął w zeszłym roku restrukturyzację Akademii poprzez stworzenie nowych statutów, w których pośród innych rzeczy, nie wymaga się dłużej, aby członkowie Akademii podpisywali deklarację zobowiązującą ich do podtrzymywania nauczania Kościoła na temat życia i jego ochrony. Kolejną decyzją papieża Franciszka było usunięcie wszystkich członków Akademii i powołanie na ich miejsce nowych.

Zasiadająca niegdyś w Akademii Judie Brown napisała w artykule opublikowanym jeszcze przed nowymi nominacjami, że jest zszokowana decyzją papieża „zdekonstruowania” Akademii, która niegdyś była postrzegana jako bastion katolickiej ortodoksji.

Źródło: LifeSiteNews

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

296 komentarzy

296 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  14 czerwca 2017 at 12:04

  Przyszłość KOD-Kapeli

  Jaka jest przyszłość KOD-Kapeli?
  O holera, bez lidera
  Marszów już nam nie rozweseli!…

  Co będą robić te kobiety?
  Co śpiewały, które grały…
  (Na burdel brzydkie zbyt, niestety.)

  Ach, pójdą pewnie pod więzienie!
  I zagrają, zaśpiewają…
  Bo nie zna granic ogłupienie!!!…

  • Obserwator

   14 czerwca 2017 at 12:41

   Naucz sie ortografii

 2. Bury

  14 czerwca 2017 at 13:50

  Jaki pan taki kram
  Jaki Papierz taka wiara
  Franca to powinien przybrac nie franciszek a Samael
  jest uzurpator i bezboznik

 3. zni

  14 czerwca 2017 at 14:09

  Himler też był bardzo oddany obronie życia , szczególnie żydowskiego ,może pośmiertnie Papież niech ogłosi go patronem narodu żydowskiego.

 4. xyz

  14 czerwca 2017 at 14:25

  Ten Argentyńczyk to debil! Piszę to w pełni świadomie. Najlepsze jednak było jak stwierdził, że gdyby Chrystus żył obecnie, to byłby komunistą… On nie zdaje sobie chyba sprawy, że komunizm = ateizm…

 5. finka

  14 czerwca 2017 at 14:26

  No cóż w Polsce też rzekomi katolicy maja gęby pełne frazesów o ochronie życia, a praktyka całkiem inna. Do tego trucie metalami ciężkimi w szczepionkach polskich niemowląt, co będzie rzutowało na zdrowie dorosłych już Polaków, nikomu z bogobojnych polityków nie przeszkadza. Udają począwszy od p.Radziwiłla, że nie wiedzą o neurotoksyczności wstrzykiwanych substancji.

 6. Soroka

  14 czerwca 2017 at 14:41

  W każdym procesie kanonizacyjnym musi być tzw. advocatus diaboli.
  Widać Papież dba o rzetelne wyświetlenie sprawy.

 7. SN

  14 czerwca 2017 at 15:03

  A czego spodziewaliście się po Franku Białe Kimono? Jeśli obrony pryncypiów chrześcijaństwa to uprzejmie informuję że naiwność wcale nie musi być święta. Naprawę KK należy rozpocząć od wywalenia tego masona oraz generała jezuitów, czczącego Fidela Castro i twierdzącego że szatan nie istnieje.

 8. SN

  14 czerwca 2017 at 15:07

  A czego spodziewaliście się po masonie zwanym Franek Białe Kimono? Jeśli obrony pryncypiów chrześcijaństwa to jesteście naiwni niczym dzieci.

 9. Tomek

  14 czerwca 2017 at 15:58

  De facto ów naukowiec ma na te sprawy pogląd zbliżony do doktryny ojców Kościoła – św. Augustyna i św. Tomasza…

 10. Soplica

  14 czerwca 2017 at 17:18

  @Tomek – możesz podać punkty styczne?

  • Soplica

   15 czerwca 2017 at 22:02

   Doba minęła a szanowny „znawca ” (@Tomek) doktryny KK się nie odezwał. No cóż, brednie trudno obronić … ale zaistniał w internecie, przejdzie do historii. Szkoda że jako głupek… 🙁

  • Tomek

   16 czerwca 2017 at 10:47

   Już podaję. Święty Augustyn i święty Tomasz wyznawali koncepcję tzw. późnego uczłowieczenia. Przykładowo, ten pierwszy twierdził, że płód obdarzany jest duszą po 40 (mężczyźni) lub 80 (kobiety) dniach od poczęcia. Święty Tomasz, z kolei uważał, że na pierwszych etapach ciąży płód ma duszę właściwą roślinie, czy zwierzęciu, dopiero potem następuje owo uczłowieczenie. Przykładowy fragment ze św. Tomasza:

   „Dusza wegetatywna, która przychodzi wówczas, gdy embrion żyje życiem rośliny, ulega następnie unicestwieniu, a zastępuje ją dusza doskonalsza, która jest zarówno odżywcza jak i wrażliwa, a wówczas embrion żyje życiem zwierzęcia; gdy z kolei i ta dusza ulega unicestwieniu, jej miejsce zajmuje dusza rozumna przekazana z zewnątrz(…). Ponieważ dusza łączy się z ciałem jako ze swą formą, nie łączy się z ciałem innym niż to, w którym ma działać. Teraz dusza jest aktem ciała organicznego.”

   Zbieżność więc poglądów owego naukowca z zacytowanymi ojcami Kościoła polega na poglądzie, że dopiero od pewnego momentu po poczęciu mamy do czynienia z człowiekiem (ich zdaniem, oczywiście).

   • Soplica

    16 czerwca 2017 at 16:49

    Za mało miejsca na pełne cytaty z Summy Św. Tomasz więc podeprę się cytatami skondensowanymi ks.Pawła Siedlanowskiego który w sposób krótki i po wojskowemu rozprawia się z takimi „znawcami” jak @Tomasz :”Św. Tomasz akceptuje zasadniczo koncepcję Arystotelesa. Uznaje, że dusza jest formą ciała, odrzuca też pomysły jakoby w człowieku były trzy dusze: roślinna, zwierzęca i rozumna. Jego zdaniem ludzka, rozumna dusza umożliwia człowiekowi spełnianie także wszystkich funkcji istoty żywej: wegetatywnych i zmysłowych. Problemem jest jedynie, od którego momentu życia płód ludzki jest ożywiony duszą rozumną. W tym czasie rozpowszechniony był pogląd, podzielany przez większość ówczesnych medyków, oparty na autorytecie Arystotelesa, że embrion ludzki musi w czasie swego rozwoju w łonie matki przejść przez wszystkie fazy rozwoju istoty żywej: jest zatem najpierw ożywiony duszą jedynie wegetatywną, potem z niej wyłania się dusza zwierzęca, aby w pewnym momencie (według Arystotelesa po 40 dniach od poczęcia) mogła zaistnieć dusza ludzka. Takie wyjaśnienie, odpowiadające ówczesnej wiedzy biologicznej, nie dość wyraźnie ukazywało pochodzenie duszy ludzkiej od Boga. Tomasz broni poglądu powszechnie przyjmowanego przez teologów, że dusza ludzka jest bezpośrednio stwarzana przez Boga, nie jest zatem efektem naturalnego rozwoju biologicznego organizmu ludzkiego. Dlatego stwierdza, że dusza ludzka zostaje przez Boga „wlana” w ciało ludzkie, skoro tylko jest ono do tego biologicznie przystosowane. Akceptuje zatem teorię Arystotelesa o tyle, o ile mówi ona o naturalnych przemianach jakie zachodzą w ludzkim embrionie. Nie określa on jednak, wbrew temu, co mu się często przypisuje, kiedy następuje i ile czasu trwa takie „przystosowanie” organizmu do przyjęcia duszy ludzkiej. Dlatego komentatorzy jego myśli są zdania, że proces ten dokonuje się w jakimś niezmiernie krótkim odcinku czasowym zaraz po poczęciu lub wręcz w jednym momencie – w chwili poczęcia.”
    Czytanie Summy Świętego Tomasza to nie Wyspa skarbów ani Przygody Tomaka Sawyera. Trzeba mieć trochę przygotowania filozoficznego i wiedzy teologicznej drogi Panie. Nie silę się na znawcę ale głupkiem nie jestem. Podpieram się wiedzą znawców a nie domoroślnych filozofów trzepakowych.

    • Tomek

     17 czerwca 2017 at 23:40

     Soroka,

     Doceniam to, że skoro, jak piszesz, nie masz przygotowania filozoficznego, to podpierasz się interpretatorem świętego Tomasza. Problem jednak w tym, że tekst księdza Siedlanowskiego wcale nie przeczy temu co napisałem, a wręcz potwierdza moje słowa – że święty Tomasz uważał, że człowiek dopiero po pewnym czasie życia płodowego otrzymuje duszę. To, co pisze ksiądz Siedlanowski to przede wszystkim to, że św. Tomasz odszedł od koncepcji Arystotelesa (a potem Awicenny, swoją drogą), że dusza sama wytwarza się w ciele wraz z jego rozwojem. Święty Tomasz, co oczywiste, skoro był chrześcijaninem, uznał, że dusza jest stwarzana przez Boga i „wlewana” w ciało, ALE WTEDY, KIEDY OSIĄGNIE ONO ODPOWIEDNI STOPIEŃ ROZWOJU. Wprost to ksiądz Siedlanowski potwierdza, zobacz na fragment, który sam przytoczyłeś:

     „Dlatego stwierdza, że dusza ludzka zostaje przez Boga „wlana” w ciało ludzkie, skoro tylko jest ono do tego biologicznie przystosowane”.

     Dalej już oczywiście, ksiądz Siedlanowski próbuje nadać pewną współczesną (a nie świętego Tomasza) interpretację, kiedy to się dzieje, bo jak słusznie pisze (i wszak ja nie mówiłem, że jest inaczej) święty Tomasz nie określił konkretnie dni (w przeciwieństwie do świętego Augustyna). Kluczowy fragment, do którego się odniosę, jest poniżej:

     „Dlatego komentatorzy jego myśli są zdania, że proces ten dokonuje się w jakimś niezmiernie krótkim odcinku czasowym zaraz po poczęciu lub wręcz w jednym momencie – w chwili poczęcia.”

     W krótkim odstępie, w porządku. Ale w jednym momencie, to zupełnie się zgadza z tym, co pisał święty Tomasz. Przecież wyraźnie pisał o trzech duszach, z których każda kolejna pojawia się „po unicestwieniu poprzedniej”, której „życiem embrion żyje”. Nie da się tego w żaden sposób wyinterpretować, że święty Tomasz miał na myśli, że pojawiają się jednocześnie. Chyba, że się chce na siłę włożyć w usta świętego coś, czego nie powiedział, żeby uzasadnić swoje poglądy. Nawet „trzepakowy filozof” to dostrzeże.

     • Soplica

      18 czerwca 2017 at 17:57

      Proponuję poczytać Sume teologiczną, tam jest wszystko napisane i ja nie znalazłem tekstów „zbieżnych” z pastorem anglikańskim. W/g akwinaty dusza jest stworzona przez Boga i „wlana” w ciało człowieka. Owszem nauka średniowieczna mówiła o trzech „formach” duszy ale święty Tomasz jej nie hołdował. Jak się chce psa uderzyć, kij się znajdzie i interpretacja słów również.
      I na koniec : w jakim czasie w/g Ciebie z ust Sw. Tomasza człowiek otrzymuje duszę? Ale tak konkretnie nie ustami Arystotelesa że 40 dni tylko cytat Sw. Tomasza. Jeżeli nie ma takiej liczby to nie ma dyskusji kiedy można a kiedy nie można dokonać aborcji bo nigdy wiedzieć nie będziesz czy to jest 10 min czy 20 dni czy jeszcze więcej … Człowiek powstaje z woli Boga i dusza stwarzana jest dla człowieka indywidualnie św Tomasz to wiedział. Wiedza medyczna 800 lat temu była inna dziś jest inna. Kościół zawsze stał na straży życia. Można dorabiać mu wąsy ale powód może być tylko jeden ….

 11. adajoz

  15 czerwca 2017 at 16:46

  To nie jest głowa Kościoła Katolickiego, bo głową jest Stwórca. To jest prezydent Państwa Watykańskiego, które powinno nazywać się Towarzystwo Faryzeuszy.

 12. moherowy beret

  17 czerwca 2017 at 11:55

  Agentura USA dopomogła wybrać „nowoczesnego” papieża Franciszka.Jakiś czas temu czytałam w internecie,że amerykańskie służby uwijały się w pocie czoła przed wyborami papieża po abdykacji poczciwego Benedykta.Tekst był w języku angielskim,ale nie pamiętam już na jakim portalu.Służby USA lubią zapuszczać swoje macki wszędzie.

 13. Christin Tompsett

  29 czerwca 2017 at 05:25

  e cig

 14. Pingback: قیمت پنجره

 15. Pingback: XXX

 16. Pingback: دانلود فصل دوم شهرزاد

 17. Cameron Champa

  9 lipca 2017 at 03:16

  kamagra oral jelly next day delivery kamagra oral jelly orange apcalis oral jelly test kamagra oral jelly 1week pack kamagra apcalis jelly forum kamagra oral jelly comment prendre apcalis oral jelly

 18. Pingback: Free Stuff Worldwide

 19. Pingback: دانلود قسمت دوازه عاشقانه

 20. Pingback: سریال عاشقانه

 21. Pingback: porno gratis

 22. Pingback: porno

 23. Pingback: porno

 24. Pingback: porno gratis

 25. Pingback: دانلود قسمت هفده عاشقانه

 26. Pingback: CBD Oil

 27. Pingback: hip brace support

 28. Pingback: jake burgess palo alto ca

 29. Pingback: working clash royale hack

 30. Pingback: coin-banks exchange

 31. Pingback: coin-banks cryptocurrency

 32. Pingback: دانلود قسمت هشتم شهرزاد دوم

 33. Pingback: australia golf clubs price

 34. Pingback: کول دانلول

 35. Pingback: Social Media Marketing

 36. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت 16

 37. Pingback: cv axle replacement

 38. Pingback: political polls twitter

 39. tinyurl.com

  27 sierpnia 2017 at 17:23

  What’s up, its fastidious paragraph on the topic of media print, we all know media is a fantastic source of information.

 40. best alternative to google adsense

  28 sierpnia 2017 at 21:25

  Need to monetize your blog or a better adsense alternative? Google: Best Adsense Alternatives 2 Finger Johnny

 41. Pingback: get more

 42. Pingback: http://en.community.dell.com/members/jamesstephens390

 43. Pingback: https://www.youtube.com/watch?v=Bld2NoB1hBI

 44. Pingback: head shower

 45. Pingback: private proxy

 46. Pingback: ed sheeran x

 47. Pingback: window price

 48. Pingback: download best

 49. Pingback: Yakima Seo

 50. Pingback: Learn Colors

 51. Pingback: click to read

 52. Pingback: پنجره دوجداره

 53. Pingback: atualizado

 54. Pingback: پنجره

 55. Pingback: EVA TV

 56. Pingback: garden bridges

 57. Pingback: garden bridges

 58. Pingback: https://www.plurk.com/p/me6shj

 59. Pingback: Maryjo

 60. Pingback: how to start a vlog

 61. real estate flipping

  8 września 2017 at 22:48

  Fantastic blog! Do you have any helpful hints for aspiring writers?
  I’m planning to start my own blog soon but I’m a little lost on everything.
  Would you suggest starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m completely overwhelmed ..
  Any suggestions? Kudos!

 62. Pingback: For kids

 63. Pingback: unique

 64. Pingback: acesse o site

 65. pt.wikipedia.org

  10 września 2017 at 04:14

  I have read so many articles or reviews about the blogger lovers however
  this paragraph is truly a good post, keep it up.

 66. Pingback: como mudar a senha do roteador wifi

 67. real deal about real estate

  10 września 2017 at 23:56

  Spot on with this write-up, I truly believe this
  website needs a great deal more attention. I’ll probably be returning to read through more, thanks for the advice!

 68. Connie

  11 września 2017 at 13:07

  It’s going to be ending of mine day, except before end I am reading this wonderful post to improve
  my knowledge.

 69. Pingback: دانلود

 70. Pingback: karaj

 71. Pingback: casinos online

 72. Pingback: condiments salsa salad

 73. buying real

  12 września 2017 at 16:26

  You can certainly see your expertise within the article you write.

  The world hopes for more passionate writers like you who aren’t afraid to mention how they believe.
  At all times follow your heart.

 74. Pingback: دانلود سریال

 75. Pingback: دانلود

 76. Pingback: پنجره

 77. Pingback: garden bridges San Francisco

 78. Pingback: Bad Credit Remortgages

 79. Nigel

  14 września 2017 at 23:36

  It’s wonderful that you are getting thoughts from this article as well
  as from our dialogue made here.

 80. Pingback: wordpress real estate theme idx integration

 81. bangaloreinterio.com

  15 września 2017 at 18:35

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for health
  naturally

 82. Pingback: read now

 83. http://www.hamann.be/

  16 września 2017 at 16:05

  It’s going to be ending of mine day, but before ending I am
  reading this great paragraph to improve my experience.

 84. Pingback: Watch movie for free

 85. macau tourism keep

  17 września 2017 at 02:04

  Pretty! This has been a really wonderful post.
  Thank you for supplying this info.

 86. louispalace.org

  17 września 2017 at 03:49

  I take pleasure in, lead to I found just what I used to be taking
  a look for. You’ve ended my four day long hunt! God Bless you
  man. Have a great day. Bye

 87. Lelio Vieira Carneiro Junior

  17 września 2017 at 09:10

  Your style is very unique in comparison to other people I have read stuff from.
  Many thanks for posting when you have the opportunity,
  Guess I will just book mark this site.

 88. Pingback: Judi Poker

 89. Pingback: buy hacklinks

 90. heart attacks

  21 września 2017 at 02:40

  Hi there, just wanted to mention, I loved this blog post.
  It was inspiring. Keep on posting!

 91. Pingback: how to use a vape pen

 92. http://www.tw419.com/

  21 września 2017 at 15:26

  I am sure this piece of writing has touched all the internet users, its really really pleasant piece of writing on building
  up new web site.

 93. Pingback: cheap foamposites

 94. dgoodoledays.com

  22 września 2017 at 06:58

  Hi there, this weekend is good in favor of me,
  since this point in time i am reading this wonderful informative
  article here at my residence.

 95. Pingback: Elvis Entertainers

 96. macau tourism presents

  22 września 2017 at 18:18

  Hi, i feel that i saw you visited my blog so i came to go back the choose?.I am trying to to
  find issues to enhance my website!I suppose its adequate to make use of some of your concepts!!

 97. Porfirio

  23 września 2017 at 00:41

  Hey very interesting blog!

 98. Pingback: buy cheap hacklinks

 99. Pingback: vehicle shippers

 100. Pingback: learn colors for toddlers

 101. Hye

  23 września 2017 at 15:13

  It’s an remarkable post in support of all the online people; they will obtain benefit from it I am sure.

 102. Abe

  23 września 2017 at 17:58

  Your style is so unique compared to other people I’ve read
  stuff from. Thanks for posting when you’ve got the opportunity, Guess I
  will just book mark this blog.

 103. Pingback: test bank nursing

 104. Pingback: Togel Online

 105. Heike

  25 września 2017 at 17:53

  Hello there! Would you mind if I share your blog
  with my myspace group? There’s a lot of people that I think would really enjoy your content.

  Please let me know. Many thanks

 106. Tracy

  25 września 2017 at 20:04

  Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News.

  Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?

  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Many thanks

 107. This article will assist the internet visitors
  for setting up new website or even a blog from
  start to end.

 108. Pingback: https://visual.ly/users/info10/portfolio

 109. Pingback: payday loans

 110. dating sites

  26 września 2017 at 11:49

  Wow that was strange. I just wrote an incredibly
  long comment but after I clicked submit my comment didn’t
  show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again.
  Anyhow, just wanted to say wonderful blog!

 111. Pingback: buy illegal seo

 112. Its such as you learn my thoughts! You seem to know a lot approximately this, such as you wrote the e book in it or something.
  I believe that you simply can do with a few % to force the message house a bit, but other than that, this is excellent blog.
  A great read. I’ll definitely be back.

 113. Pingback: wilson sport socks

 114. confer heart protection

  28 września 2017 at 04:25

  Very rapidly this site will be famous amid all blog viewers,
  due to it’s fastidious articles or reviews

 115. irregular heart rhythms

  28 września 2017 at 04:43

  Since the admin of this site is working, no uncertainty very
  rapidly it will be renowned, due to its quality contents.

 116. Pingback: stamps cheap

 117. hammerstuene.no

  28 września 2017 at 12:56

  My family every time say that I am killing my time here at net, however I know I am getting knowledge every day by reading thes pleasant articles or reviews.

 118. http://www.sgclub.com

  28 września 2017 at 17:38

  I always spent my half an hour to read this blog’s articles everyday along with
  a mug of coffee.

 119. Pingback: پنجره

 120. HaroLiavaife

  29 września 2017 at 19:12

  Experiencias Con Viagra generic cialis Lactating Amoxicillin Propecia Acidos Apply Keflex

 121. Pingback: دانلود فیلم

 122. Pingback: دانلود سریال شهرزاد فصل دوم

 123. Pingback: دانلود فیلم دوبله شده

 124. Pingback: دانلود فیلم اینه بغل

 125. Pingback: فیلم نهنگ عنبر

 126. buy arsenal soccer

  1 października 2017 at 11:21

  It’s fantastic that you are getting thoughts from this post as well as from our dialogue
  made at this place.

 127. Mei

  1 października 2017 at 17:41

  I like reading a post that will make people think.

  Also, many thanks for allowing me to comment!

 128. Pingback: billboard

 129. pt-br.facebook.com

  1 października 2017 at 22:21

  With havin so much content do you ever run into any
  issues of plagorism or copyright infringement? My site has a lot of completely unique content I’ve either written myself or
  outsourced but it seems a lot of it is popping it up all over the
  internet without my authorization. Do you know any solutions to help prevent content from being stolen? I’d truly appreciate it.

 130. Pingback: Vancouver Limo Services

 131. Pingback: real caller blackberry

 132. Pingback: Related Site

 133. cause fatal heart

  5 października 2017 at 13:18

  Nice weblog here! Additionally your website loads up fast!

  What web host are you using? Can I am getting your associate link in your
  host? I want my web site loaded up as fast as yours lol

 134. Pingback: https://www.youtube.com/watch?v=GPJYH7LYunc

 135. buy arsenal soccer

  6 października 2017 at 01:01

  I have fun with, cause I found exactly what I was having a look for.
  You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a nice day.
  Bye

 136. fatal heart

  6 października 2017 at 05:47

  It’s very straightforward to find out any matter on web as compared to textbooks, as I found
  this post at this website.

 137. HaroLiavaife

  6 października 2017 at 07:06

  Cialis Y Cocaina 75mg Clomid viagra online pharmacy Propecia Adsl Viagra Et Cialis Prix

 138. HaroLiavaife

  6 października 2017 at 08:36

  Achat Viagra Pas Cher Lioresal vardenafil bestellen Isotretinoin 10mg Discount Ups Without Perscription With Free Shipping Eli Lilly Cialis

 139. butt muscles

  7 października 2017 at 04:13

  Great article! We will be linking to this great
  post on our website. Keep up the good writing.

 140. Pingback: porn movie

 141. reverse phone number

  7 października 2017 at 20:16

  Keep this going please, great job!

 142. web dating

  7 października 2017 at 22:33

  I all the time used to study post in news papers but now as I am a user
  of web thus from now I am using net for articles or reviews, thanks to web.

 143. confer heart

  8 października 2017 at 02:12

  Everything is very open with a very clear explanation of the issues.
  It was definitely informative. Your website is extremely helpful.
  Thank you for sharing!

 144. web dating

  8 października 2017 at 20:30

  Hi there to every one, the contents existing at
  this web site are in fact amazing for people knowledge, well, keep up the
  good work fellows.

 145. HaroLiavaife

  9 października 2017 at 07:45

  Levitra Scatola Vente Cialis Et Levitra overnight delivery buy levitra online Can I Give My Dog Amoxicillin Best Meds Online

 146. Pingback: Judi Bola Online Terbaru

 147. Pingback: go here to seee the asite

 148. Pingback: buy hacklink google

 149. HaroLiavaife

  11 października 2017 at 20:23

  Cialis Viagra Nebenwirkungen levitra 10 mg generic Clobetasol Medication Discount Shop With Free Shipping

 150. click

  11 października 2017 at 22:48

  I’m not sure where you’re getting your information, but great topic.
  I must spend a while studying more or working out more.
  Thank you for excellent information I was looking for this information for my mission.

 151. Pingback: pirater un compte facebook

 152. Pingback: لینکدونی فروش

 153. travel around

  12 października 2017 at 23:01

  I like reading through a post that will make
  people think. Also, thanks for permitting me to comment!

 154. http://wiki.primeraprioridad.cl

  13 października 2017 at 07:23

  hello!,I really like your writing very a lot!
  share we keep up a correspondence more about your post on AOL?
  I require an expert on this house to unravel my problem.
  May be that’s you! Looking ahead to see you.

 155. HaroLiavaife

  13 października 2017 at 18:22

  Baclofene Ethypharm Prezzo Cialis Farmacia Svizzera Medicamento Cialis 10 viagra Cytotec Misoprostol Grossesse Propecia Canada No Prescription Finasteride 5mg

 156. Pingback: cooking tools

 157. Pingback: Oddsmonkey

 158. Pingback: how to win in the lottery

 159. HaroLiavaife

  14 października 2017 at 16:51

  Kamagra Jelly 100mg Strasburgo Negozi Levitra On Line Levitra Originale viagra online How To Get Dapoxetine Once A Day Amoxicillin 5mg Cialis Price

 160. nokia contract phones

  15 października 2017 at 20:38

  Why people still make use of to read news papers when in this
  technological world the whole thing is available on net?

 161. Pingback: Oddsmonkey

 162. Pingback: Oddsmonkey

 163. website designing

  16 października 2017 at 19:50

  It’s nearly impossible to find experienced people in this particular subject, but
  you sound like you know what you’re talking about!
  Thanks

 164. Pingback: envisionsolutionsnow.com/omega-xl-review/

 165. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  17 października 2017 at 19:07

  Everything is very open with a clear description of the issues.
  It was really informative. Your site is extremely
  helpful. Thanks for sharing!

 166. here

  18 października 2017 at 01:59

  This website was… how do you say it? Relevant!!
  Finally I have found something that helped me. Thank you!

 167. HaroLiavaife

  18 października 2017 at 02:23

  Prix Du Cialis Pharmacie online pharmacy Ampicillin

 168. Bola Online dan Bola Eropa

  18 października 2017 at 09:14

  As a blow owner I believe the material here is reallyfantastic. I appreciate it for your time. You should keep it up forever! Best of luck…

 169. Pingback: onecoin price today

 170. Grupo Coral

  18 października 2017 at 14:17

  Definitely believe that which you said. Your favorite justification appeared to be on the internet the
  easiest thing to be aware of. I say to you, I definitely
  get annoyed while people consider worries that
  they plainly do not know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out
  the whole thing without having side-effects , people
  could take a signal. Will likely be back to get more. Thanks

 171. Pingback: نهنگ عنبر

 172. expert asbestos removal

  18 października 2017 at 17:45

  Stunning quest there. What occurred after? Take care!

 173. Pingback: multi-use nursing cover

 174. Pingback: رگ خواب

 175. solex

  19 października 2017 at 15:59

  piece solex

 176. Umanizzare presídios

  19 października 2017 at 18:49

  Thanks a bunch for sharing this with all folks you actually recognize what
  you are speaking approximately! Bookmarked. Kindly also
  discuss with my site =). We could have a link change agreement between us

 177. domain availability

  19 października 2017 at 21:34

  Thanks very nice blog!

 178. Pingback: فیلم رگ خواب

 179. timex watches make

  19 października 2017 at 22:36

  Hello, I enjoy reading all of your article. I like to write a
  little comment to support you.

 180. Pingback: avakin life hack app

 181. Lélio Vieira Carneiro Junior

  20 października 2017 at 03:58

  Hi there, I desire to subscribe for this web site to obtain latest updates, therefore where can i do it please help out.

 182. Pingback: Hakukoneoptimointi Espoo

 183. Taruhan Olahraga

  21 października 2017 at 16:57

  This is the correct weblog for everyone who has to search for away relating to this topic. You observe a great deal its practically time consuming to be able to claim with you (not that I actually would want?HaHa). An individual favorably put a whole new spin on a subject thats been discussed for a long time. Great things, merely fantastic!

 184. Menari Diatas Lapangan Hijau

  22 października 2017 at 23:50

  Hi folks! I simply would want to provide a huge thumbs up for that terrific info you have got here with this write-up. I will be coming back again to your blog page for much more shortly.

 185. Pingback: mysterious places

 186. Lelio Vieira Carneiro

  23 października 2017 at 22:39

  Every weekend i used to pay a visit this web
  site, because i wish for enjoyment, as this this web site
  conations really good funny material too.

 187. Luiz Gastão Bittencourt

  24 października 2017 at 05:54

  What’s up i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace,
  when i read this post i thought i could also make comment due
  to this brilliant post.

 188. Pingback: sexmag

 189. tercio borlenghi junior

  24 października 2017 at 07:56

  Incredible points. Solid arguments. Keep up the great spirit.

 190. Judi Bola Banyak Bonus

  24 października 2017 at 22:17

  I just added this weblog to my feed reader, excellent stuff. Cannot get enough!

 191. tinder dating site

  24 października 2017 at 22:25

  My relatives every time say that I am wasting my time here at
  web, however I know I am getting know-how all the time by reading such fastidious articles or reviews.

 192. tinder dating

  25 października 2017 at 10:27

  My brother suggested I might like this web site. He was entirely right.
  This post actually made my day. You can not imagine simply how
  much time I had spent for this information! Thanks!

 193. Pingback: Homepage

 194. Pingback: news daily

 195. Grupo Serval presidios

  26 października 2017 at 06:07

  I for all time emailed this blog post page to all my associates, for the reason that
  if like to read it after that my contacts will too.

 196. tercio borlenghi junior

  26 października 2017 at 07:13

  I couldn’t refrain from commenting. Perfectly written!

 197. Tawanna

  26 października 2017 at 14:44

  Right here is the right webpage for anyone who wishes to find out about this topic.
  You know a whole lot its almost tough to argue with
  you (not that I personally will need to…HaHa).
  You definitely put a new spin on a topic which has been written about for
  ages. Excellent stuff, just excellent!

 198. Grupo Coral

  26 października 2017 at 20:08

  I could not refrain from commenting. Well written!

 199. Carlos Eduardo Veiga

  27 października 2017 at 21:54

  Pretty! This has been an incredibly wonderful post. Thank you for supplying this information.

 200. Egli Diana Pinto

  27 października 2017 at 23:56

  Hello! I just would like to give you a big thumbs
  up for the great information you have here on this post.
  I’ll be returning to your site for more soon.

 201. Pingback: Fifty Shades Of Grey Twitchy Palm Spanking Paddle

 202. source

  28 października 2017 at 15:53

  Hi! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any
  tips?

 203. Grupo Coral presidios

  28 października 2017 at 17:14

  Greetings! Very helpful advice within this article!
  It’s the little changes that will make the most important changes.
  Many thanks for sharing!

 204. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  28 października 2017 at 22:23

  Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it or something.

  I think that you can do with a few pics to drive
  the message home a bit, but instead of that, this is excellent blog.

  An excellent read. I’ll certainly be back.

 205. Pingback: https://itsmyurls.com/vatigo4335

 206. website design company

  29 października 2017 at 23:02

  I am in fact delighted to read this web site posts which carries plenty of valuable information, thanks for providing these kinds of statistics.

 207. Pingback: computer disposal companies

 208. Pingback: poker

 209. Judi Online

  30 października 2017 at 12:39

  LED floor lamps are the newest design when it comes to lighting the floor area. they do not run as hot as traditional floor lamps;;

 210. Pingback: weee recycling

 211. HaroLiavaife

  31 października 2017 at 05:38

  Cialis generika 20mg kaufen Side Effects To Amoxicillin [url=http://viaonlineusa.com]viagra online[/url] Acheter Dapoxetine Online No Prescription Achat Propecia Paris Prednisone Online Bestellen

 212. Lélio Vieira Carneiro Junior

  31 października 2017 at 15:50

  Its like you read my mind! You appear to know a lot about this,
  like you wrote the book in it or something. I think that you could do with a few pics to drive the message
  home a little bit, but other than that, this is magnificent
  blog. An excellent read. I’ll certainly be back.

 213. Pingback: Los Angeles Web Design Services

 214. camera obscura

  1 listopada 2017 at 14:21

  Your style is so unique compared to other people I’ve read stuff from.
  Many thanks for posting when you’ve got the opportunity,
  Guess I’ll just book mark this web site.

 215. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  2 listopada 2017 at 03:40

  Ahaa, its fastidious dialogue regarding this paragraph at this
  place at this weblog, I have read all that, so now me also commenting at this place.

 216. situs agenwin

  2 listopada 2017 at 10:35

  Oh my goodness! an excellent post dude. Many thanks Nevertheless I’m experiencing issue with ur rss . Do not know why Cannot join it. Can there be anyone finding identical rss problem? Anybody who knows kindly respond. Thnkx

  http://idbet365.com

 217. Grupo Serval presidios

  2 listopada 2017 at 14:16

  Hey there, I think your blog might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog in Chrome, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, very good blog!

 218. Pingback: over here

 219. Pingback: اغاني عربية

 220. Carlos Eduardo Veiga

  3 listopada 2017 at 12:08

  Every weekend i used to pay a visit this web page,
  because i want enjoyment, as this this web page conations genuinely fastidious funny data too.

 221. monthly phone

  4 listopada 2017 at 10:41

  I enjoy, result in I found just what I used to be looking for.
  You have ended my 4 day lengthy hunt! God Bless
  you man. Have a nice day. Bye

 222. Pingback: buy term papers online

 223. Itamar Serp

  4 listopada 2017 at 12:53

  Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
  Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but
  I never seem to get there! Cheers

 224. HaroLiavaife

  5 listopada 2017 at 01:47

  Cialis Que Hace Pharmacies Outside Usa [url=http://cialgeneri.com]cialis[/url] Amoxicillin What Is It For Secure Bentyl With Free Shipping Us No Doctors Consult buy accutane in london

 225. Pingback: desi serial

 226. website designing

  5 listopada 2017 at 05:58

  When someone writes an article he/she retains the thought of a user in his/her
  mind that how a user can know it. Therefore that’s why this
  article is amazing. Thanks!

 227. contract phones

  5 listopada 2017 at 08:51

  At this moment I am going to do my breakfast, afterward having my breakfast coming
  over again to read more news.

 228. Umanizzare presidios

  5 listopada 2017 at 20:37

  Wonderful post however , I was wondering if you could write a litte
  more on this subject? I’d be very thankful if you could elaborate a little bit further.
  Many thanks!

 229. Pingback: cell phone spy software

 230. Pingback: Bongacams porn videos

 231. right timex look

  7 listopada 2017 at 16:57

  I’m really loving the theme/design of your blog. Do you ever run into any
  internet browser compatibility issues? A couple
  of my blog visitors have complained about my website not working correctly in Explorer but looks
  great in Safari. Do you have any recommendations to help fix this problem?

 232. Indobookies

  9 listopada 2017 at 08:14

  You have a very nice layout for your blog, i want it to use on my site too ,    

 233. Pingback: Schlüsseldienst Köln

 234. 9-Bet

  10 listopada 2017 at 09:57

  Also I believe that mesothelioma cancer is a exceptional form of melanoma that is typically found in those previously subjected to asbestos. Cancerous tissue form from the mesothelium, which is a defensive lining that covers many of the body’s body organs. These cells usually form in the lining of the lungs, tummy, or the sac which actually encircles one’s heart. Thanks for revealing your ideas.

 235. Pingback: porn world xxx sex polls

 236. home security systems near me

  11 listopada 2017 at 09:35

  To help keep your belongings in safety?

 237. Lelio Vieira Carneiro

  11 listopada 2017 at 19:25

  I am sure this paragraph has touched all the internet users,
  its really really fastidious post on building up new website.

 238. Pingback: Antep fıstığı

 239. Pingback: programa de ventas

 240. chief operating officer jobs boston

  13 listopada 2017 at 21:38

  What percentage manages a leader performing Officer build?

 241. home security systems reviews diy

  14 listopada 2017 at 08:51

  Township thinking about all your family?

 242. Agenwin

  14 listopada 2017 at 14:53

  very nice post, i certainly enjoy this web site, persist with it

 243. http://www.dennisinv.com/

  15 listopada 2017 at 17:14

  Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this
  blog loading? I’m trying to determine if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any responses would be greatly appreciated.

 244. payday loan

  16 listopada 2017 at 02:30

  pirater un compte facebook

 245. Pingback: free google blackhat methods

 246. Pingback: michael kors online

 247. Pingback: buy hacklink

 248. Pingback: nike iphone 6 case

 249. Pingback: real money casinos

 250. Pingback: Progressive homeowners insurance

 251. HaroLiavaife

  21 listopada 2017 at 14:43

  Zithromax Dosage Upper Respiratory Infection Efectos Secundarios Cialis Viagra For Sale In Packets [url=http://levibuyus.com]levitra on line italia[/url] Propecia Vs Generic Finasteride

 252. HaroLiavaife

  22 listopada 2017 at 07:46

  Levitra Para Mujeres Want To Buy Macrobid 100mg Free Shipping [url=http://howmuchisvia.com]buy viagra[/url] Achat Cialis 20 Ligne

 253. Pingback: pet gift box

 254. Pingback: mint tea

 255. pirater un compte facebook

  23 listopada 2017 at 13:59

  pirater un compte facebook

 256. Cheryl

  23 listopada 2017 at 22:11

  Your mode of telling the whole thing in this article is in fact good,
  all can simply know it, Thanks a lot.

 257. Pingback: Mathematics

 258. Pingback: olmo bici

 259. Pingback: visit the next page

 260. Pingback: louboutin australia

 261. Pingback: satin al

 262. smart phone

  26 listopada 2017 at 03:46

  I couldn’t refrain from commenting. Very well written!

 263. Pingback: Pinganillo

 264. Pingback: heavy duty clip hooks

 265. payday loan

  29 listopada 2017 at 10:30

  pirater un compte facebook

 266. Pingback: homemade porn sites

 267. Pingback: top porn sites

 268. Pingback: spinner.io

 269. Pingback: best porn site

 270. Pingback: porno

 271. Pingback: varmepumpeoversikt.no

 272. JeffMymn

  4 grudnia 2017 at 00:29

  Biomox Amoxicillin [url=http://tadalaf20mg.com ]cialis[/url] Viagra Para Enfermedad Order Fluexotine Online Buy Cheap Orlistat 120 Mg In Usa

 273. Pingback: porn sites

 274. HaroLiavaife

  4 grudnia 2017 at 15:29

  Virgara Average Wholesale Price Viagra [url=http://cheapestcial.com]cialis[/url] Order Propecia Online Male Pattern Baldness 3000 Mg Amoxicillin A Day

 275. Pingback: instagram porn

 276. Pingback: Live Video Chat With Santa Claus

 277. Pingback: vakantiewoning kopen winterberg

 278. Pingback: gites-saint-malo-bellevue.com

 279. Pingback: gynexol

 280. Pingback: the last of us pc rg mechanics

 281. Pingback: please-dont-couture.com

 282. Pingback: bangkokbluesrestaurant.com

 283. Pingback: best porn site

 284. Pingback: shemale porn

 285. Pingback: پنجره

 286. Pingback: ladyboy porn

 287. Carlton Pinello

  16 grudnia 2017 at 00:17

  Its such as you learn my thoughts! You seem to know so much approximately this, like you wrote the book in it or something. I believe that you could do with a few percent to power the message home a little bit, but instead of that, that is magnificent blog. A fantastic read. I will certainly be back.|

 288. Pingback: best porn sites

 289. Pingback: Games Kizi

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra