PRAWY.TV

Tego przemówienia Beacie Szydło lewackie media nie mogą darować [WIDEO]

Opłakując dziś ofiary, pamiętamy o odwadze tych, którzy z oddaniem i narażeniem swojego życia i życia swoich rodzin nieśli im pomoc – mówiła premier Beata Szydło podczas Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

– Obóz Auschwitz-Birkenau to miejsce uświęcone krwią ponad miliona niewinnych ofiar. Ludzi, po których pozostała pustka w sercach kochających ich rodzin i bliskich. Nie pozostała po nich pustka w historii. Nie pozostała po nich pustka w naszych sercach. Pamiętamy o nich i pamiętać będziemy na zawsze – powiedziała szefowa polskiego rządu Beata Szydło podczas odbywających się w Oświęcimiu uroczystości 77. rocznicy deportacji polskich więźniów do Auschwitz.

Jak zaznaczyła premier Beata Szydło obchodzony dziś Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady w szczególny sposób przypomina o indywidualnych losach ludzi jak i tragicznej części historii naszej Ojczyzny.

Premier Beata Szydło przypomniała, że 77 lat temu w zatłoczonych wagonach dotarł z Tarnowa do obozu w Auschwitz pierwszy masowy transport więźniów, w którym znaleźli się m.in. uczestnicy kampanii wrześniowej, członkowie ruchu oporu, działacze polityczni i społeczni, ludzie różnych wyznań – w tym Żydzi, z których niewielu przeżyło.

Przekazujmy prawdę o tamtych tragicznych wydarzeniach

– Wszyscy Ci ludzie nigdy nie powinni zmierzyć się z bezmiarem cierpienia, jakie zgotowano im w tej niemieckiej nazistowskiej fabryce śmierci. Stali się oni świadkami metodycznie zaplanowanego ludobójstwa oraz upadku człowieczeństwa. Wstrząsający i haniebny proceder przemysłowego mordu, prowadzony w obozach koncentracyjnych, na zawsze pozostawił piętno na losach świata – mówiła premier Beata Szydło.

Jak podkreśliła dla tych zbrodni nienawiści nie ma i nigdy nie będzie usprawiedliwienia. Dlatego tak ważne jest przekazywanie prawdy o tamtych tragicznych wydarzeniach. Historia świata nie znała wcześniej takich przypadków.

Pamiętamy i zawsze będziemy pamiętać

– Opłakując dziś ofiary, pamiętamy o odwadze tych, którzy z oddaniem i narażeniem swojego życia i swoich rodzin nieśli im pomoc. Warto przypomnieć, że podczas II Wojny Światowej tylko w Polsce karą za pomoc udzielaną Żydom była śmierć, a w związku ze stosowaną przez niemieckich okupantów zasadą odpowiedzialności zbiorowej ofiarą represji padały całe rodziny, a niekiedy także całe lokalne społeczności – przypomniała szefowa polskiego rządu.

Jak zaznaczyła z wdzięcznością pamiętamy o ofiarności, a także o częstym heroizmie Polaków, których poświęcenie przywracało wtedy wiarę w człowieczeństwo. Pamiętają o tym także na świecie. Świadczy o tym chociażby fakt, że Polacy stanowią największą liczbę uhonorowanych odznaczeniem „Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata”.

– Pamiętamy o tym, że podczas II Wojny Światowej Polacy byli ofiarami tej tragicznej zawieruchy. Pamiętamy o tym, że podczas II Wojny Światowej Polska straciła 6 mln. swoich obywateli. Pamiętamy o tym, że Polska umiłowawszy wolność zawsze sprzeciwiała się systemom totalitarnym i nigdy z nimi nie współpracowała – podkreśliła premier Beata Szydło.

Pamięć o bezimiennych bohaterach

Premier przypomniała także, że Polacy przeciwstawiali się najeźdźcy m.in. organizując się zbrojnie w oddziałach partyzanckich i ratując więźniów obozu. Ci, którym udawało się zbiec z obozu w Auschwitz, znajdowali schronienie w okolicznych gospodarstwach. Dlatego nie możemy zapomnieć o dzielnych mieszkańcach okolicznych miasteczek i wiosek, którzy dzielili się z więźniami obozu chlebem i wiarą w lepsze jutro. To bezimienni bohaterowie, którzy stawiali heroiczny opór niemieckim okupantom, nie godząc się na ich barbarzyństwo. Te fakty trzeba pokazywać bo w tamtych mrocznych czasach nie brakowało ludzi dobrej woli i dzisiaj chcemy ich uhonorować.

„Sprawiedliwi spod Auschwitz”

Podczas uroczystości przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i starostwa oświęcimskiego podpisali list intencyjny w sprawie powołania Muzeum „Sprawiedliwi spod Auschwitz”. Placówka ma upamiętnić mieszkańców Oświęcimia i okolicy, w tym żołnierzy AK z oddziału Sosienki, którzy nieśli pomoc więźniom obozu. Premier Beata Szydło podziękowała obecnemu na uroczystości ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego Piotrowi Glińskiemu oraz lokalnym władzom za podjętą decyzję o budowie muzeum.

– Muzeum Sprawiedliwi spod Auschwitz, które tu powstanie będzie świadectwem o bohaterach. O ludziach dobrych i przyzwoitych. Bardzo cieszę się, że znajdują się w nim historie konkretnych osób, konkretnych rodzin, żyjących tutaj na tej ziemi. Do nas należy przypominanie o tym, kto był katem, kto ofiarą, kto bohaterem, a kto oprawcą. Musimy upominać się i bronić prawdy – podkreśliła premier Beata Szydło.

– Jak mówił śp. prezydent Lech Kaczyński komentując losy II wojny światowej: to, co się stało w Auschwitz było zorganizowane przez ówczesne państwo niemieckie – III Rzeszę. I trzeba o tym pamiętać, bo nie zawsze ten, kto ma siłę, ma rację. Musimy wyciągać wnioski z tego, co się wówczas stało – dodała.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że wielkim i ważnym zadaniem dla klasy politycznej jest to, by tak straszliwe wydarzenia, jak te, które miały miejsce w Auschwitz, a także innych miejscach kaźni nigdy więcej się nie powtórzyły.

Słowa szefowej rządu wypowiedziane w Auschwitz spotkały się z falą ostrej krytyki ze strony opozycji i sprzyjających im mediów, zarzucających premier, że „szczuje na uchodźców” [sic!].

Fot. KPRM

Źródło: KPRM

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. Paweł

  14 czerwca 2017 at 18:14

  O żydowskich okupantach zapomniała?

  • Robert B.

   14 czerwca 2017 at 20:08

   O żydowskich zbrodniach w Rosji też zapomniała. Goj ma mieć jedno skojarzenie: Żyd-niepokalana ofiara, skoro niepokalana-nie wolno mu się sprzeciwiać.

 2. Czesław

  14 czerwca 2017 at 19:28

  Papież Benedykt XVI podczas wizyty w Niemczech we wrześniu 2011 r występując w Berlinie w Bundestagu tak powiedział m.inn. do swoich rodaków „Byliśmy dobrze zorganizowaną bandą złoczyńców”.

 3. Egzorcysta

  14 czerwca 2017 at 20:26

  Nie wiem czy to cale czytanie, zostanie udostepniane tez w mediach glownego scieku, czy tylko dwa zdania, ale jezeli tak, to brak w tym odczytaniu szczgolnej troski i szegolnego zalu, za cierpienia narodu zydowskiego, a nawet zrownianie ilosci ofiar polskich z zydowskimi do 6 mln, moze pania Szydlo, kosztowac dalsza kariere polityczna.Takie odczyatnie, moze miec dwa aspekty, jeden prawdziwy a inny manipulacyjno-populistyczny ktory pojawia sie zawsze kiedy Zydzi sledzac komentarze na portalach pogladotworczych zauwazaja spadek sympatii wobec siebie.Wtedy fabryki myslenia, natychmiast kreuja, to czego narod goscinny oczekuje.Nie tylko w odczytach, ale w mediach glownego scieku, i jak trzeba bedzie wbudowac w „polski antysemityzm”, kolejny wentyl by Polacy stracili pewnosc, ze Zydzi to nasz okupant,to bylo to ladnie zrobione.O ile bylo bez konsultacji z rabinem prowadzacym, co mi jest sobie trudno wyobrazic, bedzie niebawem zmiana na stanowisku szefa rzadu „polskiego”.Widzialem jak prawie podobnej samowolki dokonal byly kanclerz Niemiec Gerd Schroeder obiweszczajac koniec zadoscuczynienia Zydom i w 10 dni byly nowe wybory w BRD.A Gerd musial wiac pod skrzydla Putina, ktory juz tez zrozumial swoje powinnosci wobec Zydow.Pani Premier nie zagrozila niczym i zadnym zyskom dla przedsiebiorstwa holokhaust, ale zblizyla sie niebezpiecznie do granicy narracji, intensywnie pielegnowanej jako jedynej i wyjatkowej,wrecz zarezerwowanej jedynie dla narodu wybranego.Istnieje tez opcja, ze AIPAC za posrednictwem Polski planuje dalej ,pomimo spuszczenia Niemcow z woda, za pomoca nachodcow, nadal ssac az do ostaniej kropelki,z nich kazde euro.Dlatego wrocily obozy niemieckie do retoryki „przemowien”.Poczekamy zobaczymy co okaze sie madroscia etapu.

 4. klawy

  14 czerwca 2017 at 21:48

  Nie słucham żadnych wystąpień tej pani która była szkolona wiadomo gdzie,kłamczuch,demagog taka sama jak kopaczka

  • Egzorcysta

   15 czerwca 2017 at 00:35

   Nie interesuje Cie ,co Twoj okupant knuje? Widac jak wiekszosci POLAKOW? Bez sluchania i rozumienia mowy wroga, nigdy nie zostaniesz sktuteczny dla oborny siebie i swojej rodziny.Chowanie glowy w piasek,nie daje zadnej korzysci i wystawia „tylek” na niebezpieczenstwo wydymania.Ja wiem ,ze dzis jest moda, na wystawianie tylka dla swietego spokoju, ale oni delektuja sie podwojnie, dymaja Cie i jeszcze wyciagaja zadowolajace wnioski na przyszlosc.Ja osobiscie wole posluchac co mowia moi wrogowie ,niz moi przyjaciele.

 5. klioes vel pislamista

  15 czerwca 2017 at 00:16

  Roman Szuchewycz vel Taras Czuprynka;
  „Lachyw wyrezat!” nie jego to winka…
  Był człekiem światłym i pełnym ogłady.
  A polskie były …obozy zagłady!!!

 6. Daani

  15 czerwca 2017 at 09:15

  Bardzo wazne przemowienie, jednak moze warto jasno mowic prawde i o tym, co prez.Adamowicz uskutecznia, jak i KE.Nie zauwazyc 350 samorzadowcow z Europy i nowego rozdania dotacji z pominieciem rzadow?
  http://www.ecs.gda.pl/title,Relauching_Europe_Bottom-up_%7C_miedzynarodowa_konferencja,pid,9,oid,61,cid,761.html

 7. Daani

  15 czerwca 2017 at 09:41

  Panie ministrze Glinski! Budujecie nowe muzeum.A co z Muzeum Czynu Niepodleglosciowego na Oleandrach w Krakowie, ktore wspolnie z komunistami z ratusza Majchrowskim i Kuligiem doprowadziliscie do ruiny?! Zwiazek Legionistow Polskich, Symowie i Corki najdzielniejszych z dzielnych Polakow, ktorzy wywalczyli nam prawdziwie Wolna Ojczyzne w tej III RP doczekali sie wscieklego ataku miedzynarodowki i zniszczenia ich majatku oraz bezcennych zbiorow, ktore bez dotacji zbierali i pielegnuja.Wylaczyliscie/ ratusz/ muzeum ogrzewanie w grudniu 2015, co jest zbrodnia wobec bezcennych unikatowych zbiorow nawet sztandarow z Powstania Styczniowego..Nekania, straszenia, odcievie zrodel finansowania, czyli zabranie parkingu i lokalu na hurtownie, to jest dbalosc o dziedzictwo narodowe?! Teraz zlozyli wniosek o uznanie ich praw do ich wlasnosci! przez zasiedzenie, to niemieckie gazety dla miasta Krakowa plus gw szczuja na nich nadal.Ci Wspaniali Polacy ZLP sa zagrozeni zamachem na ich siedzibe , o czym wie orez Majchrowski i jego z-ca Kulig, poniewaz otrzymali od potencjalnych zamachowcow ultimatum.Czy prokuratura juz sie tym szantazem zajmuje.Prezydent jako urzednik panstwowy w ramach obowiazkow, wynikajacych takze z ustawy antyterrorystycznej ma obowiazek zawiadomic o zagrozeniu organy scigania. http://www.oleandry.pl

 8. Daani

  15 czerwca 2017 at 09:50

  http://lovekrakow.pl/aktualnosci/trwa-batalia-o-dom-pilsudskiego-na-oleandrach_20354.html
  Dziennikarz? zapomnial dodac, ze ogrzewanie wylaczyli muzeum po zajeciu bezprawnym parkingu i hurtowni, czyli zrodel finansowania muzeum prowadzonego bez dotacji, w w czynie spolecznym dla Narodu! Co za perfidia…Takich dziennikarzy, gdzie produkuja, panie redaktorze Kusy?

 9. Danka

  15 czerwca 2017 at 19:29

  Do Pani Premier i ministra KIDZN Glinskiego!
  KONSTYTUCJA
  RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
  z dnia 2 kwietnia 1997 r.
  PREAMBUŁA
  W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny,
  odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie,
  my, Naród Polski – wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
  /…/wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach,
  nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej,
  zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku,/…/
  jako prawa podstawowe dla państwa
  oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot.
  Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali,
  wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka,
  jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi,
  a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej.”
  To pokazuje,ze Zwiazek Legionistow Polskich ma ciaglosc prawna od 1918 r i budynek , ktory powstal ze skladek legionistow tego Zwiazku, /teraz czlonkami sa w wiekszosci synowie i corki legionistow/,a nekanie Zwiazku jest czyms haniebnym i zaciazy na Wladzy, ktora na to zezwala! Budynek nalezy do nich, bo w Konstytucji jest podstawa prawna, odwolanie sie do dziedzictwa IIRP, a prezydent Walesa otrzymal insygnia wladzy Rzadu Londynskiego, jako symbol kontynuacji prawnej III RP.
  To

 10. KelChalkhic

  15 czerwca 2017 at 22:15

  Achat Amoxicillin Pharmacie Gracieux Ans Priligy Venta En Usa Best Price For Otc Nexium

 11. Czesław

  16 czerwca 2017 at 19:33

  Tu powinni uchodżcy i imigranci muzułmańscy znależć przystanek i osiedlenie się

  http://www.pulshr.pl/po-godzinach/oboz-w-arabii-saudyjskiej-moglby-pomiescic-3-mln-uchodzcow-ale-stoi-pusty-nic-zero,28435.html

 12. Pingback: 4cyn5et4m5t94c5t9m4vn54cx65

 13. m

  20 czerwca 2017 at 16:59

  „Zatem miłość bliźniego swego nie powinna iść tak daleko, by prowadzić do samozagłady miłującego, albo do ściągnięcia poważnego niebezpieczeństwa na jego państwo lud naród.

  Zapewne to właśnie mogła mieć na myśli pani premier Beata Szydło, wypowiadając w przemówieniu, jakie wygłosiła niedawno w chwilowo nieczynnym obozie w Oświęcimiu zdanie treści następującej: „Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach, wielka lekcja tego, że trzeba uczynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli”. Na takie dictum w środowisku folksdojczów i pożytecznych idiotów wybuchł straszliwy klangor, w ramach którego dawali oni wyraz swemu „szokowi i oburzeniu” tymi sowami. Najwyraźniej uważają, że celem każdego rządu nie jest ochrona bezpieczeństwa i życia swoich obywateli, tylko przeciwnie – ściąganie na nich wszelkich możliwych niebezpieczeństw. W tym właśnie duchu wypowiedział się przewielebny ksiądz Stanisław Walczak, po powrocie z misji w Afryce mieszkający z Niemczech. Zamiast zastanowić się nad tym, że chrześcijaństwo jest religią wprawdzie wymagającą, ale przecież nie naiwną, zapłonął świętym oburzeniem na panią Szydło. Mamy zatem dwie możliwości: albo przewielebny ksiądz Stanisław Walczak jest durniem, który nie zna nawet zasad swojej religii i plecie, co mu ślina przyniesie na język, albo nie jest durniem i zasady swojej religii dobrze zna – ale w takim razie, dlaczego plecie takie bzdury?” – http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3962

 14. Czesław

  20 czerwca 2017 at 18:08

  Moda na uchodżców http://www.prawica.net/7722

 15. m

  20 czerwca 2017 at 19:18

  Trzy prawdy premier Szydło… http://trybeus.blogspot.com/2017/06/trzy-prawdy-premier-szydo.html

  „Baca poszedł do lekarza, „Panie dochtórze, smaku nie cujem i prowdy nie godom”…na takie dictum doktor stwierdził, że ma dla niego odpowiednie pigułki ziołowe i zapakował mu do woreczka garść baranich bobków. Po tygodniu baca przychodzi do lekarza ponownie…”panie dochtórze, ale te pigułki ziołowe co mi je pon doł, to niewycytując smakujo jak baranie bobki”…na to lekarz: „no widzicie baco i smak wam przyszedł i prawdę zaczeliście gadać”… Od wielkiego dzwona uda się czasem obecnie rządzącym chlapnąć jakąś prawdę…”

 16. Maglie Calcio Poco Prezzo

  22 czerwca 2017 at 10:36

  This is the perfect site for everyone who wishes to understand this topic. You know a whole lot its almost tough to argue with you (not that I personally would want to…HaHa). You certainly put a fresh spin on a topic that’s been written about for ages. Excellent stuff, just wonderful!
  Maglie Calcio Poco Prezzo http://www.ayacara.org/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra