PRAWY.TV

Tego przemówienia Beacie Szydło lewackie media nie mogą darować [WIDEO]

Opłakując dziś ofiary, pamiętamy o odwadze tych, którzy z oddaniem i narażeniem swojego życia i życia swoich rodzin nieśli im pomoc – mówiła premier Beata Szydło podczas Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

– Obóz Auschwitz-Birkenau to miejsce uświęcone krwią ponad miliona niewinnych ofiar. Ludzi, po których pozostała pustka w sercach kochających ich rodzin i bliskich. Nie pozostała po nich pustka w historii. Nie pozostała po nich pustka w naszych sercach. Pamiętamy o nich i pamiętać będziemy na zawsze – powiedziała szefowa polskiego rządu Beata Szydło podczas odbywających się w Oświęcimiu uroczystości 77. rocznicy deportacji polskich więźniów do Auschwitz.

Jak zaznaczyła premier Beata Szydło obchodzony dziś Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady w szczególny sposób przypomina o indywidualnych losach ludzi jak i tragicznej części historii naszej Ojczyzny.

Premier Beata Szydło przypomniała, że 77 lat temu w zatłoczonych wagonach dotarł z Tarnowa do obozu w Auschwitz pierwszy masowy transport więźniów, w którym znaleźli się m.in. uczestnicy kampanii wrześniowej, członkowie ruchu oporu, działacze polityczni i społeczni, ludzie różnych wyznań – w tym Żydzi, z których niewielu przeżyło.

Przekazujmy prawdę o tamtych tragicznych wydarzeniach

– Wszyscy Ci ludzie nigdy nie powinni zmierzyć się z bezmiarem cierpienia, jakie zgotowano im w tej niemieckiej nazistowskiej fabryce śmierci. Stali się oni świadkami metodycznie zaplanowanego ludobójstwa oraz upadku człowieczeństwa. Wstrząsający i haniebny proceder przemysłowego mordu, prowadzony w obozach koncentracyjnych, na zawsze pozostawił piętno na losach świata – mówiła premier Beata Szydło.

Jak podkreśliła dla tych zbrodni nienawiści nie ma i nigdy nie będzie usprawiedliwienia. Dlatego tak ważne jest przekazywanie prawdy o tamtych tragicznych wydarzeniach. Historia świata nie znała wcześniej takich przypadków.

Pamiętamy i zawsze będziemy pamiętać

– Opłakując dziś ofiary, pamiętamy o odwadze tych, którzy z oddaniem i narażeniem swojego życia i swoich rodzin nieśli im pomoc. Warto przypomnieć, że podczas II Wojny Światowej tylko w Polsce karą za pomoc udzielaną Żydom była śmierć, a w związku ze stosowaną przez niemieckich okupantów zasadą odpowiedzialności zbiorowej ofiarą represji padały całe rodziny, a niekiedy także całe lokalne społeczności – przypomniała szefowa polskiego rządu.

Jak zaznaczyła z wdzięcznością pamiętamy o ofiarności, a także o częstym heroizmie Polaków, których poświęcenie przywracało wtedy wiarę w człowieczeństwo. Pamiętają o tym także na świecie. Świadczy o tym chociażby fakt, że Polacy stanowią największą liczbę uhonorowanych odznaczeniem „Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata”.

– Pamiętamy o tym, że podczas II Wojny Światowej Polacy byli ofiarami tej tragicznej zawieruchy. Pamiętamy o tym, że podczas II Wojny Światowej Polska straciła 6 mln. swoich obywateli. Pamiętamy o tym, że Polska umiłowawszy wolność zawsze sprzeciwiała się systemom totalitarnym i nigdy z nimi nie współpracowała – podkreśliła premier Beata Szydło.

Pamięć o bezimiennych bohaterach

Premier przypomniała także, że Polacy przeciwstawiali się najeźdźcy m.in. organizując się zbrojnie w oddziałach partyzanckich i ratując więźniów obozu. Ci, którym udawało się zbiec z obozu w Auschwitz, znajdowali schronienie w okolicznych gospodarstwach. Dlatego nie możemy zapomnieć o dzielnych mieszkańcach okolicznych miasteczek i wiosek, którzy dzielili się z więźniami obozu chlebem i wiarą w lepsze jutro. To bezimienni bohaterowie, którzy stawiali heroiczny opór niemieckim okupantom, nie godząc się na ich barbarzyństwo. Te fakty trzeba pokazywać bo w tamtych mrocznych czasach nie brakowało ludzi dobrej woli i dzisiaj chcemy ich uhonorować.

„Sprawiedliwi spod Auschwitz”

Podczas uroczystości przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i starostwa oświęcimskiego podpisali list intencyjny w sprawie powołania Muzeum „Sprawiedliwi spod Auschwitz”. Placówka ma upamiętnić mieszkańców Oświęcimia i okolicy, w tym żołnierzy AK z oddziału Sosienki, którzy nieśli pomoc więźniom obozu. Premier Beata Szydło podziękowała obecnemu na uroczystości ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego Piotrowi Glińskiemu oraz lokalnym władzom za podjętą decyzję o budowie muzeum.

– Muzeum Sprawiedliwi spod Auschwitz, które tu powstanie będzie świadectwem o bohaterach. O ludziach dobrych i przyzwoitych. Bardzo cieszę się, że znajdują się w nim historie konkretnych osób, konkretnych rodzin, żyjących tutaj na tej ziemi. Do nas należy przypominanie o tym, kto był katem, kto ofiarą, kto bohaterem, a kto oprawcą. Musimy upominać się i bronić prawdy – podkreśliła premier Beata Szydło.

– Jak mówił śp. prezydent Lech Kaczyński komentując losy II wojny światowej: to, co się stało w Auschwitz było zorganizowane przez ówczesne państwo niemieckie – III Rzeszę. I trzeba o tym pamiętać, bo nie zawsze ten, kto ma siłę, ma rację. Musimy wyciągać wnioski z tego, co się wówczas stało – dodała.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że wielkim i ważnym zadaniem dla klasy politycznej jest to, by tak straszliwe wydarzenia, jak te, które miały miejsce w Auschwitz, a także innych miejscach kaźni nigdy więcej się nie powtórzyły.

Słowa szefowej rządu wypowiedziane w Auschwitz spotkały się z falą ostrej krytyki ze strony opozycji i sprzyjających im mediów, zarzucających premier, że „szczuje na uchodźców” [sic!].

Fot. KPRM

Źródło: KPRM

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

128 komentarzy

128 Komentarzy

 1. Paweł

  14 czerwca 2017 at 18:14

  O żydowskich okupantach zapomniała?

  • Robert B.

   14 czerwca 2017 at 20:08

   O żydowskich zbrodniach w Rosji też zapomniała. Goj ma mieć jedno skojarzenie: Żyd-niepokalana ofiara, skoro niepokalana-nie wolno mu się sprzeciwiać.

 2. Egzorcysta

  14 czerwca 2017 at 20:26

  Nie wiem czy to cale czytanie, zostanie udostepniane tez w mediach glownego scieku, czy tylko dwa zdania, ale jezeli tak, to brak w tym odczytaniu szczgolnej troski i szegolnego zalu, za cierpienia narodu zydowskiego, a nawet zrownianie ilosci ofiar polskich z zydowskimi do 6 mln, moze pania Szydlo, kosztowac dalsza kariere polityczna.Takie odczyatnie, moze miec dwa aspekty, jeden prawdziwy a inny manipulacyjno-populistyczny ktory pojawia sie zawsze kiedy Zydzi sledzac komentarze na portalach pogladotworczych zauwazaja spadek sympatii wobec siebie.Wtedy fabryki myslenia, natychmiast kreuja, to czego narod goscinny oczekuje.Nie tylko w odczytach, ale w mediach glownego scieku, i jak trzeba bedzie wbudowac w „polski antysemityzm”, kolejny wentyl by Polacy stracili pewnosc, ze Zydzi to nasz okupant,to bylo to ladnie zrobione.O ile bylo bez konsultacji z rabinem prowadzacym, co mi jest sobie trudno wyobrazic, bedzie niebawem zmiana na stanowisku szefa rzadu „polskiego”.Widzialem jak prawie podobnej samowolki dokonal byly kanclerz Niemiec Gerd Schroeder obiweszczajac koniec zadoscuczynienia Zydom i w 10 dni byly nowe wybory w BRD.A Gerd musial wiac pod skrzydla Putina, ktory juz tez zrozumial swoje powinnosci wobec Zydow.Pani Premier nie zagrozila niczym i zadnym zyskom dla przedsiebiorstwa holokhaust, ale zblizyla sie niebezpiecznie do granicy narracji, intensywnie pielegnowanej jako jedynej i wyjatkowej,wrecz zarezerwowanej jedynie dla narodu wybranego.Istnieje tez opcja, ze AIPAC za posrednictwem Polski planuje dalej ,pomimo spuszczenia Niemcow z woda, za pomoca nachodcow, nadal ssac az do ostaniej kropelki,z nich kazde euro.Dlatego wrocily obozy niemieckie do retoryki „przemowien”.Poczekamy zobaczymy co okaze sie madroscia etapu.

 3. klawy

  14 czerwca 2017 at 21:48

  Nie słucham żadnych wystąpień tej pani która była szkolona wiadomo gdzie,kłamczuch,demagog taka sama jak kopaczka

  • Egzorcysta

   15 czerwca 2017 at 00:35

   Nie interesuje Cie ,co Twoj okupant knuje? Widac jak wiekszosci POLAKOW? Bez sluchania i rozumienia mowy wroga, nigdy nie zostaniesz sktuteczny dla oborny siebie i swojej rodziny.Chowanie glowy w piasek,nie daje zadnej korzysci i wystawia „tylek” na niebezpieczenstwo wydymania.Ja wiem ,ze dzis jest moda, na wystawianie tylka dla swietego spokoju, ale oni delektuja sie podwojnie, dymaja Cie i jeszcze wyciagaja zadowolajace wnioski na przyszlosc.Ja osobiscie wole posluchac co mowia moi wrogowie ,niz moi przyjaciele.

 4. klioes vel pislamista

  15 czerwca 2017 at 00:16

  Roman Szuchewycz vel Taras Czuprynka;
  „Lachyw wyrezat!” nie jego to winka…
  Był człekiem światłym i pełnym ogłady.
  A polskie były …obozy zagłady!!!

 5. Danka

  15 czerwca 2017 at 19:29

  Do Pani Premier i ministra KIDZN Glinskiego!
  KONSTYTUCJA
  RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
  z dnia 2 kwietnia 1997 r.
  PREAMBUŁA
  W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny,
  odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie,
  my, Naród Polski – wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
  /…/wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach,
  nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej,
  zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku,/…/
  jako prawa podstawowe dla państwa
  oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot.
  Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali,
  wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka,
  jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi,
  a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej.”
  To pokazuje,ze Zwiazek Legionistow Polskich ma ciaglosc prawna od 1918 r i budynek , ktory powstal ze skladek legionistow tego Zwiazku, /teraz czlonkami sa w wiekszosci synowie i corki legionistow/,a nekanie Zwiazku jest czyms haniebnym i zaciazy na Wladzy, ktora na to zezwala! Budynek nalezy do nich, bo w Konstytucji jest podstawa prawna, odwolanie sie do dziedzictwa IIRP, a prezydent Walesa otrzymal insygnia wladzy Rzadu Londynskiego, jako symbol kontynuacji prawnej III RP.
  To

 6. Czesław

  20 czerwca 2017 at 18:08

  Moda na uchodżców http://www.prawica.net/7722

 7. Erwin Mittleman

  29 czerwca 2017 at 05:39

  Davano Hunte

 8. Pingback: ethanol alcohol

 9. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت نهم فصل دوم

 10. Pingback: دانلود قسمت دوازدهم عاشقانه

 11. Pingback: دانلود قسمت 17 عاشقانه

 12. Pingback: Bobbi Dylan

 13. Pingback: Gina Gerson

 14. Pingback: دانلود فصل دوم شهرزاد

 15. Pingback: lesbian porn

 16. Pingback: Free Stuff Worldwide

 17. Pingback: forklift repair miami

 18. Pingback: دانلود قسمت اول شهرزاد دوم

 19. Pingback: دانلود سریال عاشقانه

 20. Pingback: Hundeskove i Midtjylland

 21. Pingback: دانلود ققسمت 12 عاشقانه

 22. Pingback: دانلود قسمت سوم شهرزاد دوم

 23. Pingback: bypass windows 7 admin password

 24. Pingback: under armour store outlet

 25. Pingback: دانلود قسمت 13 عاشقانه

 26. Pingback: medical college in India with 45% marks

 27. Pingback: porno

 28. lace frontal

  18 lipca 2017 at 10:49

  lace frontal https://www.youtube.com/watch?v=ny8rUpI_98I are so pleasant and adorable!!! I bring them for complete softness and ease and comfort!!

 29. Pingback: Magdalene

 30. Pingback: porno

 31. Pingback: videos porno

 32. Pingback: porno gratis

 33. Pingback: porno gratis

 34. Pingback: videos porno

 35. Pingback: porno

 36. Pingback: porno

 37. Pingback: porno gratis

 38. Pingback: Buy CBD Oil

 39. Pingback: دانلود فیلم سریال عاشقانه

 40. Pingback: آموزش پنجره دوجداره

 41. Pingback: how to make an pisces man fall in love with u

 42. Pingback: دانلود قسمت 17 عاشقانه

 43. Pingback: قیمت پنجره دوجداره

 44. Pingback: ساخت پنجره دو سه جداره

 45. Pingback: پنجره ضد سرقت ایرانی

 46. Pingback: Acne Facial Treatments Sunrise

 47. Pingback: Facial Spa Services Miramar

 48. Pingback: Facial Spa Services Pompano Beach

 49. Pingback: Acne Facial Treatments Lauderhill

 50. Pingback: Facial Spa Services Lazy Lake

 51. Pingback: Acne Facial Treatments Sunrise

 52. Pingback: پنجره

 53. Pingback: دانلود موزیک

 54. Pingback: amazon groin wrap

 55. Pingback: فروش توری پنجره دوجداره

 56. Pingback: gamble slots

 57. Pingback: دانلود قسمت ششم شهرزاد

 58. Pingback: دانلود قسمت پنجم شهرزاد

 59. Pingback: bitch

 60. Pingback: www.ratecompares.com

 61. Pingback: Roof Repair Long Island

 62. Pingback: cheap zynga chips

 63. Pingback: clash royale cheats

 64. Pingback: دانلود قسمت هفتم شهرزاد دوم

 65. ChasBiarge

  31 lipca 2017 at 12:15

  Maximum Dose Of Amoxicillin Per Day buy cialis Usa Meds No Prescription Required

 66. KelChalkhic

  31 lipca 2017 at 16:43

  Who Often Can You Take Cephalexin cialis 25 Mg Cialis

 67. Pingback: پنجره دوجداره

 68. Pingback: پنجره دوجداره

 69. Pingback: Agen Judi

 70. Pingback: lingerie

 71. Pingback: coin-banks review

 72. Pingback: coin-banks review

 73. Pingback: coin-banks trading

 74. Pingback: coin-banks.com

 75. Pingback: DraftKings

 76. Pingback: coin-banks cryptocurrency

 77. Pingback: Tenzi Car Shine

 78. Pingback: coin-banks

 79. Pingback: vigra master natural

 80. Pingback: plus de lecture

 81. Pingback: دانلود قسمت هشتم شهرزاد

 82. Pingback: sports card

 83. Pingback: australia golf online

 84. Pingback: کول دانلول

 85. Pingback: anime series

 86. Pingback: دانلود سریال شهرزاد قسمت 15

 87. Pingback: دانلود شهرزاد 13

 88. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت 15 پانزده

 89. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت سیزده 13

 90. Pingback: clash royale generator site

 91. Pingback: پنجره دوجداره

 92. Pingback: ΤΣΑΝΤΕΣ TRUSSARDI

 93. Pingback: Social Media Marketing

 94. Pingback: www.sundong8.com/member.asp?action=view&memName=BennyPeterson58589

 95. Pingback: http://www.mindmakers.org/news/22

 96. Pingback: orcid.org/0000-0002-2611-0318

 97. Pingback: blaze

 98. Pingback: kids cartoons before and after

 99. Pingback: kids cars

 100. Darinnania

  11 sierpnia 2017 at 12:29

  http://revia.phartesdomusa.org buy low-dose naltrexone (ldn)

 101. Pingback: Roofing Long Island

 102. Pingback: Roberto

 103. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت 16

 104. Darinnania

  12 sierpnia 2017 at 10:45

 105. Pingback: دانلود عالیجناب اول 1

 106. Pingback: دانلود عالیجناب دوم

 107. Pingback: HipHop

 108. Pingback: car radiator repair

 109. Pingback: Best Crib Mattress

 110. Pingback: political polls twitter

 111. Pingback: game

 112. Pingback: ounass

 113. Pingback: دانلود فیلم

 114. Pingback: toys for kids

 115. Pingback: قیمت پنجره

 116. Pingback: condominium for sale in addis ababa

 117. Pingback: دانلود

 118. Pingback: taylormade m2 irons australia

 119. Pingback: Bangkok Caterin

 120. Pingback: discount codes

 121. Pingback: دانلود فیلم های روز

 122. Pingback: دانلود فیلم

 123. Pingback: buy home

 124. Pingback: دانلود فیلم سریال

 125. Pingback: stop motion

 126. Pingback: finger family

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra