PRAWY.TV

Tego przemówienia Beacie Szydło lewackie media nie mogą darować [WIDEO]

Opłakując dziś ofiary, pamiętamy o odwadze tych, którzy z oddaniem i narażeniem swojego życia i życia swoich rodzin nieśli im pomoc – mówiła premier Beata Szydło podczas Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

– Obóz Auschwitz-Birkenau to miejsce uświęcone krwią ponad miliona niewinnych ofiar. Ludzi, po których pozostała pustka w sercach kochających ich rodzin i bliskich. Nie pozostała po nich pustka w historii. Nie pozostała po nich pustka w naszych sercach. Pamiętamy o nich i pamiętać będziemy na zawsze – powiedziała szefowa polskiego rządu Beata Szydło podczas odbywających się w Oświęcimiu uroczystości 77. rocznicy deportacji polskich więźniów do Auschwitz.

Jak zaznaczyła premier Beata Szydło obchodzony dziś Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady w szczególny sposób przypomina o indywidualnych losach ludzi jak i tragicznej części historii naszej Ojczyzny.

Premier Beata Szydło przypomniała, że 77 lat temu w zatłoczonych wagonach dotarł z Tarnowa do obozu w Auschwitz pierwszy masowy transport więźniów, w którym znaleźli się m.in. uczestnicy kampanii wrześniowej, członkowie ruchu oporu, działacze polityczni i społeczni, ludzie różnych wyznań – w tym Żydzi, z których niewielu przeżyło.

Przekazujmy prawdę o tamtych tragicznych wydarzeniach

– Wszyscy Ci ludzie nigdy nie powinni zmierzyć się z bezmiarem cierpienia, jakie zgotowano im w tej niemieckiej nazistowskiej fabryce śmierci. Stali się oni świadkami metodycznie zaplanowanego ludobójstwa oraz upadku człowieczeństwa. Wstrząsający i haniebny proceder przemysłowego mordu, prowadzony w obozach koncentracyjnych, na zawsze pozostawił piętno na losach świata – mówiła premier Beata Szydło.

Jak podkreśliła dla tych zbrodni nienawiści nie ma i nigdy nie będzie usprawiedliwienia. Dlatego tak ważne jest przekazywanie prawdy o tamtych tragicznych wydarzeniach. Historia świata nie znała wcześniej takich przypadków.

Pamiętamy i zawsze będziemy pamiętać

– Opłakując dziś ofiary, pamiętamy o odwadze tych, którzy z oddaniem i narażeniem swojego życia i swoich rodzin nieśli im pomoc. Warto przypomnieć, że podczas II Wojny Światowej tylko w Polsce karą za pomoc udzielaną Żydom była śmierć, a w związku ze stosowaną przez niemieckich okupantów zasadą odpowiedzialności zbiorowej ofiarą represji padały całe rodziny, a niekiedy także całe lokalne społeczności – przypomniała szefowa polskiego rządu.

Jak zaznaczyła z wdzięcznością pamiętamy o ofiarności, a także o częstym heroizmie Polaków, których poświęcenie przywracało wtedy wiarę w człowieczeństwo. Pamiętają o tym także na świecie. Świadczy o tym chociażby fakt, że Polacy stanowią największą liczbę uhonorowanych odznaczeniem „Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata”.

– Pamiętamy o tym, że podczas II Wojny Światowej Polacy byli ofiarami tej tragicznej zawieruchy. Pamiętamy o tym, że podczas II Wojny Światowej Polska straciła 6 mln. swoich obywateli. Pamiętamy o tym, że Polska umiłowawszy wolność zawsze sprzeciwiała się systemom totalitarnym i nigdy z nimi nie współpracowała – podkreśliła premier Beata Szydło.

Pamięć o bezimiennych bohaterach

Premier przypomniała także, że Polacy przeciwstawiali się najeźdźcy m.in. organizując się zbrojnie w oddziałach partyzanckich i ratując więźniów obozu. Ci, którym udawało się zbiec z obozu w Auschwitz, znajdowali schronienie w okolicznych gospodarstwach. Dlatego nie możemy zapomnieć o dzielnych mieszkańcach okolicznych miasteczek i wiosek, którzy dzielili się z więźniami obozu chlebem i wiarą w lepsze jutro. To bezimienni bohaterowie, którzy stawiali heroiczny opór niemieckim okupantom, nie godząc się na ich barbarzyństwo. Te fakty trzeba pokazywać bo w tamtych mrocznych czasach nie brakowało ludzi dobrej woli i dzisiaj chcemy ich uhonorować.

„Sprawiedliwi spod Auschwitz”

Podczas uroczystości przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i starostwa oświęcimskiego podpisali list intencyjny w sprawie powołania Muzeum „Sprawiedliwi spod Auschwitz”. Placówka ma upamiętnić mieszkańców Oświęcimia i okolicy, w tym żołnierzy AK z oddziału Sosienki, którzy nieśli pomoc więźniom obozu. Premier Beata Szydło podziękowała obecnemu na uroczystości ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego Piotrowi Glińskiemu oraz lokalnym władzom za podjętą decyzję o budowie muzeum.

– Muzeum Sprawiedliwi spod Auschwitz, które tu powstanie będzie świadectwem o bohaterach. O ludziach dobrych i przyzwoitych. Bardzo cieszę się, że znajdują się w nim historie konkretnych osób, konkretnych rodzin, żyjących tutaj na tej ziemi. Do nas należy przypominanie o tym, kto był katem, kto ofiarą, kto bohaterem, a kto oprawcą. Musimy upominać się i bronić prawdy – podkreśliła premier Beata Szydło.

– Jak mówił śp. prezydent Lech Kaczyński komentując losy II wojny światowej: to, co się stało w Auschwitz było zorganizowane przez ówczesne państwo niemieckie – III Rzeszę. I trzeba o tym pamiętać, bo nie zawsze ten, kto ma siłę, ma rację. Musimy wyciągać wnioski z tego, co się wówczas stało – dodała.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że wielkim i ważnym zadaniem dla klasy politycznej jest to, by tak straszliwe wydarzenia, jak te, które miały miejsce w Auschwitz, a także innych miejscach kaźni nigdy więcej się nie powtórzyły.

Słowa szefowej rządu wypowiedziane w Auschwitz spotkały się z falą ostrej krytyki ze strony opozycji i sprzyjających im mediów, zarzucających premier, że „szczuje na uchodźców” [sic!].

Fot. KPRM

Źródło: KPRM

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

372 komentarze

372 Komentarzy

 1. Paweł

  14 czerwca 2017 at 18:14

  O żydowskich okupantach zapomniała?

  • Robert B.

   14 czerwca 2017 at 20:08

   O żydowskich zbrodniach w Rosji też zapomniała. Goj ma mieć jedno skojarzenie: Żyd-niepokalana ofiara, skoro niepokalana-nie wolno mu się sprzeciwiać.

 2. Egzorcysta

  14 czerwca 2017 at 20:26

  Nie wiem czy to cale czytanie, zostanie udostepniane tez w mediach glownego scieku, czy tylko dwa zdania, ale jezeli tak, to brak w tym odczytaniu szczgolnej troski i szegolnego zalu, za cierpienia narodu zydowskiego, a nawet zrownianie ilosci ofiar polskich z zydowskimi do 6 mln, moze pania Szydlo, kosztowac dalsza kariere polityczna.Takie odczyatnie, moze miec dwa aspekty, jeden prawdziwy a inny manipulacyjno-populistyczny ktory pojawia sie zawsze kiedy Zydzi sledzac komentarze na portalach pogladotworczych zauwazaja spadek sympatii wobec siebie.Wtedy fabryki myslenia, natychmiast kreuja, to czego narod goscinny oczekuje.Nie tylko w odczytach, ale w mediach glownego scieku, i jak trzeba bedzie wbudowac w „polski antysemityzm”, kolejny wentyl by Polacy stracili pewnosc, ze Zydzi to nasz okupant,to bylo to ladnie zrobione.O ile bylo bez konsultacji z rabinem prowadzacym, co mi jest sobie trudno wyobrazic, bedzie niebawem zmiana na stanowisku szefa rzadu „polskiego”.Widzialem jak prawie podobnej samowolki dokonal byly kanclerz Niemiec Gerd Schroeder obiweszczajac koniec zadoscuczynienia Zydom i w 10 dni byly nowe wybory w BRD.A Gerd musial wiac pod skrzydla Putina, ktory juz tez zrozumial swoje powinnosci wobec Zydow.Pani Premier nie zagrozila niczym i zadnym zyskom dla przedsiebiorstwa holokhaust, ale zblizyla sie niebezpiecznie do granicy narracji, intensywnie pielegnowanej jako jedynej i wyjatkowej,wrecz zarezerwowanej jedynie dla narodu wybranego.Istnieje tez opcja, ze AIPAC za posrednictwem Polski planuje dalej ,pomimo spuszczenia Niemcow z woda, za pomoca nachodcow, nadal ssac az do ostaniej kropelki,z nich kazde euro.Dlatego wrocily obozy niemieckie do retoryki „przemowien”.Poczekamy zobaczymy co okaze sie madroscia etapu.

 3. klawy

  14 czerwca 2017 at 21:48

  Nie słucham żadnych wystąpień tej pani która była szkolona wiadomo gdzie,kłamczuch,demagog taka sama jak kopaczka

  • Egzorcysta

   15 czerwca 2017 at 00:35

   Nie interesuje Cie ,co Twoj okupant knuje? Widac jak wiekszosci POLAKOW? Bez sluchania i rozumienia mowy wroga, nigdy nie zostaniesz sktuteczny dla oborny siebie i swojej rodziny.Chowanie glowy w piasek,nie daje zadnej korzysci i wystawia „tylek” na niebezpieczenstwo wydymania.Ja wiem ,ze dzis jest moda, na wystawianie tylka dla swietego spokoju, ale oni delektuja sie podwojnie, dymaja Cie i jeszcze wyciagaja zadowolajace wnioski na przyszlosc.Ja osobiscie wole posluchac co mowia moi wrogowie ,niz moi przyjaciele.

 4. klioes vel pislamista

  15 czerwca 2017 at 00:16

  Roman Szuchewycz vel Taras Czuprynka;
  „Lachyw wyrezat!” nie jego to winka…
  Był człekiem światłym i pełnym ogłady.
  A polskie były …obozy zagłady!!!

 5. Czesław

  20 czerwca 2017 at 18:08

  Moda na uchodżców http://www.prawica.net/7722

 6. Erwin Mittleman

  29 czerwca 2017 at 05:39

  Davano Hunte

 7. Pingback: دانلود قسمت دوازدهم عاشقانه

 8. Pingback: Free Stuff Worldwide

 9. Pingback: دانلود قسمت اول شهرزاد دوم

 10. Pingback: under armour store outlet

 11. Pingback: porno

 12. Pingback: how to make an pisces man fall in love with u

 13. Pingback: پنجره ضد سرقت ایرانی

 14. Pingback: Facial Spa Services Pompano Beach

 15. Pingback: دانلود قسمت ششم شهرزاد

 16. Pingback: bitch

 17. Pingback: cheap zynga chips

 18. Pingback: پنجره دوجداره

 19. Pingback: coin-banks.com

 20. Pingback: coin-banks cryptocurrency

 21. Pingback: sports card

 22. Pingback: کول دانلول

 23. Pingback: دانلود سریال شهرزاد قسمت 15

 24. Pingback: دانلود شهرزاد 13

 25. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت 15 پانزده

 26. Pingback: www.sundong8.com/member.asp?action=view&memName=BennyPeterson58589

 27. Pingback: blaze

 28. Darinnania

  11 sierpnia 2017 at 12:29

  http://revia.phartesdomusa.org buy low-dose naltrexone (ldn)

 29. Darinnania

  12 sierpnia 2017 at 10:45

 30. Pingback: دانلود عالیجناب اول 1

 31. Pingback: قیمت پنجره

 32. Pingback: Bangkok Caterin

 33. Pingback: buy home

 34. Pingback: درب یو پی وی سی

 35. Pingback: پنجره

 36. Pingback: IELTS teacher in Karachi

 37. Pingback: instagram turbanli porn

 38. Pingback: مشاوره بازاریابی اینترنتی

 39. best alternative to google adsense

  28 sierpnia 2017 at 16:03

  Need to monetize your blog or a better adsense alternative? Google: Best Adsense Alternatives 2 Finger Johnny

 40. Pingback: garden bridges new york

 41. Pingback: Vancouver BC Airport Shuttle

 42. Pingback: Read Full Article

 43. Pingback: grafisch.JouwStartOnline.nl

 44. Pingback: good to great summary

 45. Pingback: http://www.fontspace.com/profile/WWEFan3290

 46. Pingback: https://www.youtube.com/watch?v=Bld2NoB1hBI

 47. Pingback: high flow shower head

 48. Pingback: walmart1

 49. street wear

  2 września 2017 at 12:05

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 50. see more

  2 września 2017 at 21:38

  Would you be interested in exchanging links?

 51. check more

  2 września 2017 at 22:31

  I?d have to check with you here. Which is not something I usually do! I enjoy reading a post that will make people think. Also, thanks for allowing me to comment!

 52. Pingback: private proxy

 53. Pingback: ed sherran

 54. check out my website

  3 września 2017 at 20:23

  WONDERFUL Post.thanks for share..extra wait .. …
  check out my website http://www.forum.konferencje.com/profile.php?mode=viewprofile&u=10767

 55. Pingback: window

 56. Pingback: download best

 57. Pingback: فیلم اکسیدان

 58. Pingback: window

 59. best affordable destination weddings

  4 września 2017 at 20:17

  Would you be interested by exchanging hyperlinks?

 60. Pingback: Yakima Web Design

 61. Pingback: more info here

 62. start up capital

  5 września 2017 at 18:43

  Hi! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.

  Is it very hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty fast.

  I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where to begin. Do you have
  any points or suggestions? Thank you

 63. 北京外汇开户

  6 września 2017 at 10:14

  You should take part in a contest for top-of-the-line blogs on the web. I will recommend this website!

 64. Pingback: aprova��o

 65. Pingback: پنجره دوجداره

 66. see my website

  6 września 2017 at 18:50

  Would you be serious about exchanging links?

 67. check out my website

  6 września 2017 at 21:13

  It is best to participate in a contest for top-of-the-line blogs on the web. I’ll suggest this web site!

 68. see my website

  6 września 2017 at 21:38

  Spot on with this write-up, I truly think this web site wants far more consideration. I’ll probably be again to learn way more, thanks for that info.

 69. see my website

  6 września 2017 at 22:01

  Hiya! I simply want to give an enormous thumbs up for the great info you may have right here on this post. I will probably be coming back to your blog for extra soon.

 70. Estela

  7 września 2017 at 02:14

  Great post. I’m experiencing many of these issues as well..

 71. îöåíêà ó÷àñòêà çåìëè

  7 września 2017 at 12:41

  WONDERFUL Post.thanks for share..extra wait .. …

 72. You must participate in a contest for top-of-the-line blogs on the web. I will recommend this web site!

 73. This actually answered my problem, thank you!

 74. you might have an important blog here! would you wish to make some invite posts on my blog?

 75. Pingback: Yakima Seo Services

 76. Pingback: https://steepster.com/httpfenitechpl

 77. Pingback: Seo

 78. iphone 5 contract

  8 września 2017 at 04:31

  Marvelous, what a blog it is! This web site gives valuable facts to us, keep it up.

 79. real estate agents

  8 września 2017 at 05:20

  Hey there, I think your website might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog in Chrome, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!

 80. оценка аренды квартиры

  8 września 2017 at 15:46

  Your house is valueble for me. Thanks!…

 81. loan application

  8 września 2017 at 21:43

  Hmm is anyone else having problems with the images on this blog loading?
  I’m trying to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog.

  Any responses would be greatly appreciated.

 82. Doyle

  9 września 2017 at 06:06

  This article is truly a nice one it helps new internet people, who are wishing for blogging.

 83. Liam

  9 września 2017 at 07:00

  Hi excellent blog! Does running a blog similar to this require a large amount of work?
  I’ve absolutely no expertise in coding however I had been hoping to start my own blog in the near future.

  Anyway, should you have any ideas or techniques for new blog owners please
  share. I know this is off topic but I just wanted to
  ask. Thanks!

 84. Pingback: products

 85. Pingback: video vlog

 86. tech

  9 września 2017 at 10:59

  Youre so cool! I dont suppose Ive read something like this before. So good to search out someone with some original ideas on this subject. realy thank you for starting this up. this website is one thing that is needed on the web, somebody with a bit originality. helpful job for bringing something new to the internet!

 87. Pingback: For kids

 88. Pingback: gay porn

 89. penny stocks

  10 września 2017 at 20:17

  It’s remarkable designed for me to have a web
  page, which is useful in support of my knowledge. thanks admin

 90. Pingback: 192.168 o 1.1 mudar senha wifi

 91. Pingback: karajupvc

 92. Pingback: real money casino games

 93. Pingback: bowl

 94. Pingback: دانلود فیلم

 95. Pingback: pro kitchen chef

 96. Pingback: Schlüsseldienst

 97. Pingback: download movie

 98. Pingback: window

 99. Pingback: دانلود

 100. Pingback: garden bridges Chicago

 101. Pingback: garden bridges Dallas

 102. new deal

  14 września 2017 at 09:24

  very nice post, i definitely love this web site, keep on it

 103. how find bitcoin sellers

  14 września 2017 at 10:34

  Hiya! I just would like to give a huge thumbs up for the nice information you have got here on this post. I might be coming back to your blog for extra soon.

 104. Pingback: پنجره دوجداره

 105. Pingback: Bad Credit Remortgages

 106. Pingback: best real estate theme for wordpress

 107. Pingback: read now

 108. dublin golf

  17 września 2017 at 06:15

  I was recommended this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my difficulty.
  You are amazing! Thanks!

 109. Pingback: watch movies online

 110. international travel

  17 września 2017 at 12:49

  Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement
  account it. Look advanced to far added agreeable from you!
  By the way, how can we communicate?

 111. adonis golden ratio reviews

  17 września 2017 at 15:25

  WONDERFUL Post.thanks for share..extra wait .. …

 112. Pingback: Togel Online

 113. Pingback: Huge Tits on Skinny Young Girlfriend

 114. streaksahead.co.za

  19 września 2017 at 14:13

  Hello to every single one, it’s truly a good for
  me to pay a quick visit this web page, it contains important
  Information.

 115. Filosofi Bola Kaki

  19 września 2017 at 17:04

  very nice publish, i definitely love this web site, keep on it

 116. Edison

  19 września 2017 at 19:16

  Shameless! The Founding Fathers did. It. Ease in just the revelations of the Bible……they have been Deists. Do your research

 117. Pingback: personnel consultant

 118. travel cover

  19 września 2017 at 20:47

  I just could not depart your website before suggesting that I actually loved the usual information a person provide in your guests?

  Is going to be again frequently to check out new posts

 119. Herbert Rafael Sim

  19 września 2017 at 22:04

  There’s noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain good points in options also.

 120. Since the admin of this web page is working, no uncertainty very rapidly it will be
  well-known, due to its quality contents.

 121. Hello! This post could not be written any better!
  Reading this post reminds me of my previous room mate!
  He always kept talking about this. I will forward this article to
  him. Fairly certain he will have a good read. Many thanks for sharing!

 122. LED light

  20 września 2017 at 15:06

  you’ve gotten an ideal weblog right here! would you wish to make some invite posts on my weblog?

 123. Shay

  20 września 2017 at 22:46

  I every time spent my half an hour to read this web site’s articles or reviews all the time along with a cup of coffee.

 124. longest paying hyip programs

  20 września 2017 at 23:20

  Would you be fascinated by exchanging links?

 125. Pingback: good vape mods

 126. Pingback: get rid of blackheads

 127. Pingback: Mac Screen Repair

 128. Pingback: cheap jordans free shipping

 129. Pingback: best vape pen for oil

 130. djpunjb

  22 września 2017 at 12:35

  I’d have to examine with you here. Which is not something I often do! I take pleasure in studying a publish that can make people think. Also, thanks for allowing me to comment!

 131. Hallie

  22 września 2017 at 14:16

  These are in fact great ideas in on the topic of blogging.
  You have touched some good things here. Any way keep up wrinting.

 132. piano lessons for kids chicago

  22 września 2017 at 17:42

  Youre so cool! I dont suppose Ive learn something like this before. So good to find anyone with some original ideas on this subject. realy thanks for beginning this up. this web site is something that’s wanted on the internet, somebody with just a little originality. useful job for bringing one thing new to the internet!

 133. international travel

  22 września 2017 at 18:36

  What’s up, I check your new stuff regularly.
  Your story-telling style is witty, keep it up!

 134. Pingback: ship car overseas

 135. Digital Camera

  23 września 2017 at 01:13

  Spot on with this write-up, I really think this website wants much more consideration. I’ll in all probability be once more to learn much more, thanks for that info.

 136. Pingback: Elvis Presley Impersonators

 137. Pingback: buy cheap hacklinks

 138. Diane

  23 września 2017 at 17:38

  I am really loving the theme/design of your site.
  Do you ever run into any internet browser
  compatibility problems? A couple of my blog readers have complained
  about my website not working correctly in Explorer but looks great in Chrome.

  Do you have any solutions to help fix this issue?

 139. jual viewer

  23 września 2017 at 21:04

  Your house is valueble for me. Thanks!…

 140. Pingback: youtube.com

 141. Bertie

  24 września 2017 at 05:53

  Hello, I read your blog daily. Your humoristic style is awesome, keep doing what you’re doing!

 142. Cindy

  24 września 2017 at 10:37

  This info is invaluable. How can I find out more?

 143. www.haianvip.com

  25 września 2017 at 07:45

  I simply couldn’t leave your web site before suggesting that I really enjoyed
  the usual info an individual provide on your visitors?
  Is going to be back steadily in order to investigate cross-check new posts

 144. instagram follower kaufen

  25 września 2017 at 09:53

  Oh my goodness! a tremendous article dude. Thanks Nevertheless I’m experiencing problem with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting an identical rss downside? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 145. Blockchain Jobs at Banks

  25 września 2017 at 11:43

  It’s arduous to search out knowledgeable folks on this topic, but you sound like you realize what you’re speaking about! Thanks

 146. bike.ballarat.edu.au

  25 września 2017 at 14:02

  Nice blog here! Additionally your website so much up fast!
  What host are you using? Can I am getting your associate
  link on your host? I wish my web site loaded up as
  fast as yours lol

 147. bigger butt

  25 września 2017 at 19:57

  Hi, this weekend is nice designed for me, as this time
  i am reading this wonderful informative paragraph here at my house.

 148. Pingback: payday loans

 149. Pingback: Judi Bola

 150. www.qiudashi.com

  26 września 2017 at 06:53

  This article is really a good one it helps new net users, who are wishing in favor
  of blogging.

 151. jordan soccer jersey

  26 września 2017 at 09:14

  I am actually grateful to the holder of this site who has shared this great post at at this place.

 152. torrento.webgift.kr

  26 września 2017 at 20:08

  Wow, that’s what I was seeking for, what
  a material! existing here at this website, thanks admin of this site.

 153. PHP FAQ script

  27 września 2017 at 05:46

  dance schools that also offers free yoga classes would be very very nice`

 154. Pingback: send car overseas

 155. Sad Love Quotes

  27 września 2017 at 11:05

  You need to take part in a contest for one of the best blogs on the web. I will advocate this site!

 156. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 września 2017 at 14:33

  Pretty! This has been a really wonderful article. Thanks for supplying this info.

 157. pre diabetes food recipes

  27 września 2017 at 15:24

  Hi there! I simply want to give an enormous thumbs up for the good information you’ve here on this post. I will likely be coming again to your weblog for extra soon.

 158. words to make your man love you more

  27 września 2017 at 18:59

  Oh my goodness! a tremendous article dude. Thanks However I am experiencing situation with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting similar rss problem? Anybody who knows kindly respond. Thnkx

 159. how to seduce a guy that you like

  27 września 2017 at 20:02

  An interesting dialogue is price comment. I believe that it’s best to write more on this subject, it might not be a taboo subject but typically individuals are not enough to talk on such topics. To the next. Cheers

 160. how to get a guy to really want you

  27 września 2017 at 23:07

  Would you be inquisitive about exchanging hyperlinks?

 161. very nice publish, i actually love this website, keep on it

 162. Pingback: پنجره دوجداره

 163. HaroLiavaife

  28 września 2017 at 18:18

  Canada Cilias Find Viagra Cheap Overnight Mail [url=http://costofcial.com ]cialis[/url] References On Effects Of Amoxicillin Cialis 5 Mg Vs Viagra

 164. hard trap

  28 września 2017 at 19:32

  Youre so cool! I dont suppose Ive learn something like this before. So good to find any individual with some authentic thoughts on this subject. realy thanks for beginning this up. this website is something that’s needed on the net, somebody with just a little originality. helpful job for bringing something new to the web!

 165. Pingback: پنجره دوجداره

 166. Pingback: antique stamps

 167. free shipping watches

  28 września 2017 at 23:53

  This really answered my drawback, thank you!

 168. Pingback: پنجره کرج

 169. how to make aquarius man forgive you

  29 września 2017 at 15:00

  An interesting discussion is value comment. I feel that you should write more on this matter, it won’t be a taboo topic however typically persons are not sufficient to talk on such topics. To the next. Cheers

 170. Dong

  29 września 2017 at 21:20

  I’m gone to convey my little brother, that he should also go to see this
  web site on regular basis to take updated from latest gossip.

 171. Pingback: دانلود فیلم دوبله شده

 172. Pingback: دانلود فیلم اینه بغل

 173. Pingback: دانلود سریال شهرزاد

 174. Pingback: دانلود سریال شهرزاد فصل دوم

 175. Pingback: Breastfeeding scarf

 176. can an aries man love a scorpio woman

  1 października 2017 at 20:36

  I’d need to examine with you here. Which isn’t one thing I usually do! I get pleasure from reading a submit that can make people think. Also, thanks for permitting me to comment!

 177. Pingback: car seat accessories

 178. travel diary

  2 października 2017 at 08:18

  A motivating discussion is definitely worth comment.
  I do think that you ought to publish more about this issue, it might not be a taboo matter but usually people don’t speak about these topics.
  To the next! Cheers!!

 179. developing heart disease

  2 października 2017 at 10:51

  I am in fact grateful to the holder of this web site who has shared this enormous piece
  of writing at at this place.

 180. here

  2 października 2017 at 12:04

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made sure good points in features also.

 181. Pingback: iphone porn

 182. HaroLiavaife

  2 października 2017 at 16:56

  Priligy Terapia Keflex For Sinus Infections [url=http://genericcial.com]cialis[/url] Comprar Cialis 10 Mg Propecia Economica

 183. grupoumanizzare.pen.io

  2 października 2017 at 17:14

  Excellent site you have here but I was curious if you knew
  of any community forums that cover the same topics discussed here?

  I’d really like to be a part of online community where I can get
  suggestions from other experienced individuals that share the
  same interest. If you have any suggestions,
  please let me know. Cheers!

 184. Whats up! I just would like to give a huge thumbs up for the great data you’ve gotten here on this post. I can be coming back to your weblog for extra soon.

 185. Pingback: cheap canada goose jackets

 186. HaroLiavaife

  2 października 2017 at 19:06

  Purchase Provera Abnormal Menstruation With Free Shipping Parecido A La Viagra [url=http://cialgeneri.com]cialis online[/url] Eoro Med Online Vidalista

 187. Bulk sms dubai

  2 października 2017 at 22:11

  very good publish, i actually love this web site, keep on it

 188. Pingback: Stretchy car seat cover

 189. fatal heart attacks

  3 października 2017 at 08:02

  I like looking through a post that can make people think.

  Also, many thanks for allowing me to comment!

 190. fat diminisher system review

  3 października 2017 at 08:15

  The subsequent time I learn a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I imply, I know it was my option to learn, but I really thought youd have one thing attention-grabbing to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you possibly can fix should you werent too busy looking for attention.

 191. how to make pisces man in love

  3 października 2017 at 11:29

  An attention-grabbing discussion is worth comment. I feel that it is best to write more on this topic, it won’t be a taboo topic however typically people are not sufficient to speak on such topics. To the next. Cheers

 192. travel news

  3 października 2017 at 18:48

  I want to to thank you for this great read!!
  I definitely enjoyed every little bit of it. I have got you
  bookmarked to check out new stuff you post…

 193. rigas satiksme

  4 października 2017 at 00:29

  Your home is valueble for me. Thanks!…

 194. Pingback: great post to read

 195. www.youtube.com

  4 października 2017 at 09:56

  Thank you a bunch for sharing this with all folks you actually know what you are speaking about!

  Bookmarked. Please also discuss with my web site =).
  We may have a link trade arrangement between us

 196. Pingback: human trafficking

 197. Ryder

  4 października 2017 at 13:20

  Magnificent beat ! I would like to apprentice while you amend your site, how could i subscribe for a blog web site?
  The account aided me a acceptable deal. I were a little bit familiar of
  this your broadcast offered bright clear idea

 198. Carlos Eduardo Correa da Veiga

  4 października 2017 at 14:42

  This is a topic which is close to my heart… Many thanks!

  Exactly where are your contact details though?

 199. Pingback: dealfeed

 200. Pingback: Judi Bola Terpercaya

 201. best dating

  5 października 2017 at 12:24

  At this time I am ready to do my breakfast, when having my breakfast coming again to read
  additional news.

 202. Pingback: Judi Online

 203. br.linkedin.com

  5 października 2017 at 18:02

  I don’t even know the way I stopped up here, however I believed this submit was
  good. I do not recognize who you might be but certainly you’re going to a famous blogger in case you are not already.
  Cheers!

 204. Pingback: https://www.youtube.com/watch?v=GPJYH7LYunc

 205. https://www.ukbestessays.com

  6 października 2017 at 14:30

  This is the fitting blog for anyone who needs to search out out about this topic. You realize a lot its virtually laborious to argue with you (not that I actually would need…HaHa). You undoubtedly put a new spin on a subject thats been written about for years. Great stuff, just nice!

 206. essay writing UK company

  6 października 2017 at 16:00

  You should take part in a contest for top-of-the-line blogs on the web. I’ll recommend this web site!

 207. Pingback: game hack

 208. Pingback: porn movie

 209. brazil butt lift

  8 października 2017 at 04:50

  It’s great that you are getting ideas from this article as well as from our discussion made at this time.

 210. Pingback: check this site out

 211. ego.globo.com

  8 października 2017 at 17:58

  It’s difficult to find well-informed people about this topic,
  however, you seem like you know what you’re talking about!
  Thanks

 212. gratis brazil dating

  8 października 2017 at 18:58

  Why people still use to read news papers when in this technological
  world everything is available on web?

 213. bigger butt

  9 października 2017 at 13:01

  My brother recommended I would possibly like this blog.
  He was once totally right. This submit truly made my day.
  You cann’t believe just how so much time I had spent for this
  information! Thank you!

 214. travel magazine

  9 października 2017 at 16:47

  Appreciate this post. Let me try it out.

 215. Best SEO News

  9 października 2017 at 22:49

  This actually answered my problem, thank you!

 216. Pingback: پنجره دوجداره

 217. As the admin of this site is working, no uncertainty very
  shortly it will be renowned, due to its feature contents.

 218. Pingback: نهنگ عنبر

 219. Pingback: Penggemar Olahraga

 220. youtube networks for small channels

  11 października 2017 at 01:47

  very good put up, i definitely love this web site, keep on it

 221. Pingback: link98

 222. Pingback: Buy illegal backlinks

 223. buy hacklink google

  11 października 2017 at 22:41

  Would you be inquisitive about exchanging links?

 224. Pingback: فروش لینک

 225. Pingback: pirater un compte facebook

 226. Pingback: KOYPONI OPAP

 227. HaroLiavaife

  13 października 2017 at 15:45

  Viagra Paypal Accepted Isotretinoin 20mg for sale Does Keflex Help Bronchitis [url=http://leviinusa.com]levitra 100mg guaranteed lowest price[/url] Rogaine Y Propecia Medicament Baclofene

 228. kotorisha.net

  13 października 2017 at 17:57

  Very good post. I’m dealing with a few of these issues as well..

 229. Pingback: Oddsmonkey

 230. Pingback: how to make money playing slots

 231. Pingback: 2 دانلود نهنگ عنبر

 232. production desk

  14 października 2017 at 21:02

  There’s noticeably a bundle to find out about this. I assume you made certain good points in options also.

 233. Pingback: Oddsmonkey

 234. Pingback: Oddsmonkey

 235. Pingback: Oddsmonkey

 236. Pingback: Oddsmonkey

 237. Pingback: eyevage review

 238. Umanizzare presidios

  17 października 2017 at 20:12

  Everything is very open with a clear clarification of the issues.
  It was definitely informative. Your site is
  useful. Many thanks for sharing!

 239. Pingback: www.envisionsolutionsnow

 240. Pingback: www.consumerhealthdigest

 241. website design

  18 października 2017 at 05:24

  Good info. Lucky me I ran across your website by chance (stumbleupon).
  I have book marked it for later!

 242. Pingback: فیلم نهنگ عنبر

 243. Pingback: Stroller canopy

 244. Pingback: current bitcoin value

 245. Lélio Vieira Carneiro Junio

  19 października 2017 at 12:01

  Wow, this article is pleasant, my sister is analyzing these kinds of things,
  thus I am going to convey her.

 246. Madelaine

  19 października 2017 at 14:30

  Because the admin of this site is working, no question very quickly it will be well-known,
  due to its quality contents.

 247. Pingback: رگ خواب

 248. solex

  19 października 2017 at 17:51

  piece solex

 249. Pingback: war dragons cheat codes

 250. Pingback: SEO Expert

 251. José Wilame Araújo Rodrigues

  20 października 2017 at 00:10

  Hi i am kavin, its my first time to commenting
  anywhere, when i read this paragraph i thought i could also make comment due to this good
  article.

 252. Lelio Junior

  20 października 2017 at 03:54

  It’s remarkable for me to have a web site, which is helpful
  in support of my knowledge. thanks admin

 253. Catatan Sepakbola Indah

  20 października 2017 at 13:43

  Genialer Artikel, so kann man einfach erklären, Genial MFG Ellena

 254. Pingback: http://bit.ly/shane-perry-marketing

 255. Pingback: Hakukoneoptimointi Espoo

 256. timex watches make

  21 października 2017 at 06:22

  Thanks a lot for sharing this with all of us you really realize what you’re speaking
  approximately! Bookmarked. Kindly also visit my web site =).
  We could have a link trade agreement among us

 257. heart muscle

  22 października 2017 at 00:28

  Every weekend i used to go to see this website, as i
  wish for enjoyment, as this this site conations actually nice funny data too.

 258. domain registrars

  22 października 2017 at 03:53

  I used to be recommended this web site through my cousin. I am not
  sure whether this submit is written by him as nobody else
  recognise such designated about my difficulty. You are wonderful!

  Thank you!

 259. Pingback: covers accessories

 260. Grupo Serval presídios

  22 października 2017 at 19:34

  hi!,I like your writing so much! share we communicate more approximately your post on AOL?

  I need a specialist in this area to resolve my problem.
  Maybe that’s you! Taking a look forward to peer you.

 261. website admin allows

  23 października 2017 at 05:23

  These are truly great ideas in on the topic of blogging.
  You have touched some pleasant things here.
  Any way keep up wrinting.

 262. Maen Bola!

  23 października 2017 at 08:03

  Spot lets start work on this write-up, I truly believe this website requirements far more consideration. I’ll probably be once more to learn a great deal more, thanks for that information.

 263. Itamar Serp

  23 października 2017 at 20:51

  Great post.

 264. Lelio Vieira Carneiro Junior

  23 października 2017 at 23:27

  Wow, this post is nice, my sister is analyzing these kinds
  of things, so I am going to tell her.

 265. Pingback: Calvin

 266. Pingback: serial killers

 267. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  24 października 2017 at 11:25

  It’s an awesome paragraph designed for all the web people; they
  will take benefit from it I am sure.

 268. right timex

  24 października 2017 at 15:09

  You’re so interesting! I don’t suppose I have read anything like
  that before. So great to discover somebody with some genuine thoughts on this issue.

  Seriously.. thank you for starting this up. This site is one thing that is required on the
  internet, someone with a little originality!

 269. Pingback: see

 270. Lukas

  26 października 2017 at 04:13

  These are really great ideas in on the topic of blogging.
  You have touched some pleasant points here. Any way keep up wrinting.

 271. Grupo Serval presídios

  26 października 2017 at 06:12

  Hi there, its pleasant piece of writing regarding media print, we all know media is a wonderful source of facts.

 272. Grupo Coral presidios

  27 października 2017 at 22:41

  This is a topic which is close to my heart… Take care!
  Exactly where are your contact details though?

 273. Lelio Vieira Carneiro Junior

  28 października 2017 at 07:24

  Do you have any video of that? I’d care to find out more details.

 274. Pingback: Polecam

 275. Pingback: https://issuu.com/ertretre5445

 276. Pingback: Fisting Gel

 277. tercio borlenghi jr

  29 października 2017 at 02:58

  It’s amazing in favor of me to have a web page, which is beneficial for my knowledge.
  thanks admin

 278. Pingback: http://whoswho.co.za/notables/view/3996126

 279. Lelio Junior

  29 października 2017 at 22:05

  I used to be recommended this blog by way of my cousin. I’m not certain whether or
  not this publish is written by him as nobody else recognise such
  specified about my trouble. You are incredible! Thanks!

 280. camera costs according

  31 października 2017 at 05:18

  I have learn a few excellent stuff here. Definitely worth bookmarking for
  revisiting. I wonder how a lot effort you place to create such a
  excellent informative site.

 281. Pingback: pornwik

 282. popular home security cameras

  31 października 2017 at 14:46

  I’m gone to inform my little brother, that he should also pay a quick visit this website on regular basis
  to get updated from hottest information.

 283. Umanizzare presidios

  1 listopada 2017 at 08:13

  Very energetic blog, I loved that bit. Will
  there be a part 2?

 284. Pingback: recycling old computers reading

 285. Pingback: computer disposal maidenhead

 286. Pingback: Los Angeles Web Design Company

 287. agen-win

  1 listopada 2017 at 16:55

  Get to know why News means very much to us.

 288. Pingback: recycling computer maidenhead

 289. Grupo Coral presidios

  2 listopada 2017 at 00:58

  Right now it appears like Movable Type is the best blogging platform out there right now.
  (from what I’ve read) Is that what you are using on your
  blog?

 290. HaroLiavaife

  2 listopada 2017 at 07:31

  Viagra Ahnliche Tabletten [url=http://ordercheapvia.com]viagra[/url] Kamagra Malaga Prix Alli Xenical

 291. Pingback: More Tips

 292. smart phones

  3 listopada 2017 at 15:59

  I must thank you for the efforts you’ve put in penning this website.
  I am hoping to see the same high-grade blog posts by you
  later on as well. In fact, your creative writing abilities has motivated me to get my own site now
  😉

 293. Pingback: اغاني عربية

 294. Pingback: visit the next web site

 295. Pingback: bigg boss 11

 296. Pingback: Yahoo Finance

 297. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  5 listopada 2017 at 15:37

  Hi, after reading this awesome post i am too glad to share my knowledge here
  with mates.

 298. Situs Bola Nation

  5 listopada 2017 at 19:14

  I was also reading a topic like this one from another site.~”-..

 299. Pingback: Schlüsseldienst Köln

 300. Pingback: mspy review

 301. Pingback: Big boobed german milf slut getting double penetrated fucked - pornmd.com

 302. Pingback: Peter Schatzberg

 303. Bolavegas

  7 listopada 2017 at 22:14

  I haven¡¦t checked in here for a while as I thought it was getting boring, but the last few posts are great quality so I guess I¡¦ll add you back to my daily bloglist. You deserve it friend

 304. Pingback: boobpop

 305. Indobookies

  9 listopada 2017 at 12:30

  Thank you for sharing this great post. Very interesting ideas! (as always, btw)

 306. Margaret

  9 listopada 2017 at 23:36

  Its like you learn my mind! You appear to grasp so much approximately this, like
  you wrote the guide in it or something. I think that you can do with a
  few p.c. to drive the message house a little bit, but other
  than that, that is wonderful blog. A great read.

  I’ll definitely be back.

 307. Pingback: Clothing Manufacturer Bangladesh

 308. Pingback: shelf corporations with credit

 309. Osvaldo

  11 listopada 2017 at 18:43

  Howdy! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog.
  Is it very hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I
  can figure things out pretty quick. I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where to begin. Do you have
  any ideas or suggestions? Thanks

 310. Togel Singapura

  12 listopada 2017 at 01:56

  wonderful post. Ne’er knew this, regards for letting me know.

 311. Pingback: walmart1

 312. phones encapsulate

  12 listopada 2017 at 09:47

  Hi! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I’m
  trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good
  gains. If you know of any please share. Cheers!

 313. HaroLiavaife

  12 listopada 2017 at 22:13

  Keflex Bad Breath [url=http://buysildenaf.com]viagra[/url] Propecia Svenson Cialis Generika Per Uberweisung

 314. Pingback: programa de ventas

 315. Pingback: pirater un compte facebook

 316. Agenwin

  15 listopada 2017 at 19:55

  So, is this just for men, just for women, or is it for both sexes If it s not, then do women need to do anything different to put on muscle

 317. poker

  16 listopada 2017 at 00:46

  pirater un compte facebook

 318. pirater un compte facebook

  17 listopada 2017 at 10:33

  pirater un compte facebook

 319. Pingback: автовыкуп киев

 320. Pingback: couples gifts

 321. Pingback: walmartone

 322. Pingback: hacklinks

 323. Pingback: michael kors outlet

 324. Pingback: online casinos

 325. Pingback: eico insurance quotes

 326. Pingback: progressive insurance quote

 327. best alternative for google adsense

  21 listopada 2017 at 17:38

  I buy Bali -based jeweller Reva Jewellery by Laurent Leger, i informed peoples the silver was a fake only 20% is silver the rest is crap.

 328. Pingback: pet gift box

 329. Pingback: green tea caffeine

 330. timex check

  22 listopada 2017 at 20:39

  You could certainly see your skills in the article you write.
  The arena hopes for even more passionate writers like you who aren’t afraid to
  say how they believe. Always follow your heart.

 331. poker

  23 listopada 2017 at 12:19

  pirater un compte facebook

 332. MichaelOppow

  23 listopada 2017 at 17:35

  https://otea.net/
  black tea benefits

 333. Pingback: anthony morrison

 334. Pingback: bici per bambini di 8 anni

 335. Pingback: al

 336. Pingback: vip financial education

 337. Pingback: Boonswang SEO

 338. Pingback: drink coasters stainless steel

 339. Pingback: best porn

 340. Pingback: towel clips

 341. payday loan

  29 listopada 2017 at 09:01

  pirater un compte facebook

 342. contract phones

  29 listopada 2017 at 13:41

  My relatives always say that I am killing my time here at web, however I know I am getting experience all the
  time by reading thes good articles.

 343. HaroLiavaife

  29 listopada 2017 at 23:14

  Acheter Levitra Pour [url=http://genericviabuy.com]viagra[/url] Generic Viagra By Phone Zentel Alben

 344. Pingback: deeep.io

 345. Pingback: spin.io

 346. Pingback: best free porn

 347. Pingback: best porn

 348. Pingback: porno

 349. Pingback: best porn sites

 350. Pingback: Personalized Video From Santa Claus

 351. payday loan

  6 grudnia 2017 at 10:58

  pirater un compte facebook

 352. Pingback: pirater un compte facebook

 353. payday loan

  8 grudnia 2017 at 03:55

  pirater un compte facebook

 354. cheap viagra online

  8 grudnia 2017 at 10:55

  pirater un compte facebook

 355. Pingback: escorts madrid

 356. Pingback: visibleblackhistory.com

 357. Pingback: agctrenque-menuiserie.com

 358. Pingback: the last of us pc keygen no survey

 359. Pingback: free porn sites

 360. pirater un compte facebook

  13 grudnia 2017 at 09:52

  pirater un compte facebook

 361. Pingback: amateur porn sites

 362. Therese

  14 grudnia 2017 at 13:47

  I was recommended this blog by my cousin. I’m not sure whether this post is
  written by him as nobody else know such detailed about my trouble.

  You’re incredible! Thanks!

 363. Pingback: best porn

 364. cheap viagra online

  14 grudnia 2017 at 16:19

  pirater un compte facebook

 365. Pingback: ladyboy porn

 366. Dominik

  14 grudnia 2017 at 20:25

  My brother suggested I may like this website.
  He used to be totally right. This put up truly made my day.

  You cann’t imagine just how so much time I had spent for this information! Thanks!

 367. Pingback: پنجره دوجداره

 368. Mariana

  15 grudnia 2017 at 12:42

  Hi there! This is my 1st comment here so I just wanted to give
  a quick shout out and say I really enjoy reading through your blog posts.
  Can you suggest any other blogs/websites/forums that cover the same subjects?
  Thank you!

 369. cheap viagra online

  16 grudnia 2017 at 10:05

  pirater un compte facebook

 370. Pingback: Kizi

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra