Z zagranicy

Zmarł Helmut Kohl

Jak podał niemiecki dziennik „Bild” w wieku 87 lat w piątek rano w swym domu w Ludwigshafen w Nadrenii-Palatynacie zmarł były niemiecki kanclerz Helmut Kohl. 

Był on pięciokrotnym kanclerzem Niemiec i jednym z głównych architektów procesu zjednoczenia Niemiec i unifikacji Europy. W latach 1982 -1990 pełnił funkcję kanclerza Niemiec Zachodnich. W 1991 roku został pierwszym kanclerzem zjednoczonego kraju. 16-letni okres jego rządów obejmuje kluczowe wydarzenia związane z kresem zimnej wojny i zjednoczeniem obu państw niemieckich. Helmut Kohl już jako uczeń w szkole średniej wstąpił do CDU. Z partią był związany przez resztę swojego życia. W ostatnich latach ze względu na stan zdrowia niemal całkowicie wycofał się z polityki.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. Egzorcysta

  16 czerwca 2017 at 20:27

  Byl pieciokrotnym kanclerzem poniewaz, wiernie wypelnial polecenia planu dla Niemiec, nakreslonym wiecej jak 50 lat wczesniej, przez Teodora Kaufmanna, Ernesta Hootona i Luisa Nitzera, prawdziwe nazwisko Kohla to Henoch Kohn.Posiadal drugie obywatelstwo ,izraelskie i wszystkie mozliwe nagrody i odznaczenia jakie rozdaje kneset.Byl tylko straznikiem, zjednoczenia Niemiec, podobnie jak Roosvelt (prawdziwe nazwisko Rosenfeld) i chazar Stalin.Plan dla Niemiec napisany przez powyzsze osoby, zostal napisany do roku 2023.Plan ten przewiduje calkowita exterminacje narodu niemieckiego do tego roku,obejmowal tez dokladne daty zjednoczenia sie Niemiec,i najazd przez narody Islamu z Bliskiego Wschodu.O ile sprzedaje sie nam wersje, ze ten caly najazd na Europe Islamu, to czysty spontan i calkiem nowy pomysl Sorosa i jego wyznawcow, to musi ,ze jest to bardzo ciekawy zbieg okolicznosci.

 2. kindys

  16 czerwca 2017 at 22:14

  O zmarłych dobrze albo nic , tak głosi stara maksyma , a ty puki możesz ratuj się bo stan zdrowia psychicznego masz w opłakanym stanie i wszystkiemu winni są Żydzi.
  P.S
  Jedyną „uczelnią ” , która tłumaczy pochodzenie nazwisk jest przybytek rydzyka ,
  Tłumaczenie najczęściej jest fałszywe , a ty byłeś pilnym uczniem

  • Egzorcysta

   16 czerwca 2017 at 23:44

   Nie mam z zadna religia nic wspolnego, moja religia ,jest etyka czlowieka i prwosc.A zmarli musza pojac za zycia, ze wtedy sie trzba juz troszczyc o to by po smierci dobrze o nich mowic.To od nich samych zalezyc musi jak sie o nich mowi po ich smierci.A z faktami sie nie dyskutyje ,jedynie mozna je sprawdzic, zanim sie wypowiada i przedstawic swoje argumenty.

  • Paweł

   17 czerwca 2017 at 06:42

   Owszem są winni. Nie masz nic do powiedzenia to milcz. Gardzę żydowskim śmieciem.

 3. kindys

  17 czerwca 2017 at 00:45

  Nie masz nic wspólnego z żadną z religią , to ciekawe jak zbieżne są twoje opinie z nauką „kościoła” w Toruniu .
  Naprawdę nie rozumiesz że złość rodzi złość , sam prowokujesz w KAŻDYM poście na tym forum szukając winy Żydów we wszystkich problemach tego świata .
  Nauka potwierdza że Jezus był żydem , masz jakąś teorię na to że było inaczej ?
  Kim jesteś i co upoważnia ciebie do oceny innych nacji i hejtu na Żydach ?
  Podaj źródło ( rzekomo opierasz się na faktach ), nr sprawy i jakiego rejestru sądowego wyciągałeś informację o zmianie nazwiska Helmuta Kohla .Wtedy pogadamy z jakimi faktami się dyskutuje a z jakimi nie .

  • Paweł

   17 czerwca 2017 at 06:52

   @kindys

   „Nauka potwierdza że Jezus był żydem , masz jakąś teorię na to że było inaczej ?”

   Co za śmieszny hipokryta. Masz wyniki DNA, że tak twierdzisz? Wiele wskazuje na to, że Jezus był Arianinem.

   „Naprawdę nie rozumiesz że złość rodzi złość , sam prowokujesz w KAŻDYM poście na tym forum szukając winy Żydów we wszystkich problemach tego świata .”

   Prawda jest taka, że żydowiny odpowiadają za większość problemów tego świata.

   „Kim jesteś i co upoważnia ciebie do oceny innych nacji i hejtu na Żydach ?”

   Pytanie nie było skierowane do mnie, ale odpowiem. Żydowskie sk*rwysyny przyczynili się do rozbiorów Polski, I i II wojny światowej, żydokomuny i naszych klęsk. Obecnie niszczą cywilizowany świat i prześladują rasę białą. Mają rasistowską religię i faszystowskie prawa więc nie wyjeżdżaj mi z takim frajerstwem. Żydowiny muszą słono za wszystko zapłacić i obawiam się, że nie ma adekwatnej kary do ich zbrodni. Odnośnie Kohla z ryja widać, że żyd. Trochę prawdy o przeklętym żydostwie:

   Na zjeździe syjonistycznym, odbytym w r. 1920 w Londynie zapadły następujące uchwały: („Myśl Niepodległa”, nr 520, art. „Wona żydów z Polską”).

   1. Wydać poufny manifest, wzywający żydów świata całego do walki z Polską celem zmuszenia tego państwa do zabezpieczenia żydom praw narodowych i żeby się Polacy pogodzili z faktem istnienia na ziemiach polskich licznego narodu żydowskiego, mającego takie same prawa do tych ziem, jak i naród polski. Akcja przeciwko Polsce ma być wszędzie przeprowadzona we wszystkich państwach Europy, Azji, Ameryki.

   2. Założyć komitety, któreby się zajęły zbieraniem wszystkich zarzutów obciążających Polskę i zniesławiających ją w oczach świata cywilizowanego.

   3, Zorganizować stałych korespondentów, którzy z podróży po Polsce, pisaliby do najpoczytniejszych dzienników świata najnieprzychylniej.

   4. Użyć wszelkich wpływów, aby granice państwa polskiego były jak najszczuplejsze. Utrudniać odbycie się plebiscytu na Śląsku i ujściu Wisły do morza.

   5. Starać się usilnie o to, by w Polsce rządzili ludzie żydom najzupełniej oddani. Chodzi tu o ministerium spraw zagranicznych i wojskowych.

   6. Wpływać na to, żeby Polskę złączyć z Niemcami, a rozbić jej przymierze z Francją.

   7. Użyć wszelkich środków, aby marka polska spadła na rynkach świata i żeby nic nie była warta a przez to zmusić Polaków do zaciągnięcia pożyczki u bankierów żydowskich w zamian za polityczne i finansowe ustępstwa i przywileje dla żydów w Polsce.

   8. Popierać i szerzyć w Polsce komunizm (!).

   Z polskich żydów byli: I. Grunbaum, poseł na Sejm warszawski oraz J. Jackan, redaktor żargonówki warszawskiej „Hajnt”.

   Jakób Appenszlak („Myśl żydowska” 1917). „Rozproszenie żydowskie utkało właściwie sieć duchową w Europie, rodzaj systemu krwionośnego w łonie ludzkości, bez względu na granice narodów. I jak dziś wszystko to wygląda? Przyjrzyjcie się wszystkim partiom liberalnym, demokratycznym, mieszczańskim, konstytucyjnym, masońskim lożom, obozom opozycji – wszędzie tam są żydzi, wysuwają Aryjczyków, a sami często ukrywają się za nimi; sypią swoje złoto dla podsycania obcych ideałów, poruszają sprężynę i stoją za plecami budowniczych. Czynią tak, bo mają w tem cel swój. Są wszędzie, gdzie się coś rodzi, tworzy, bogaci, wywyższa, doskonali. Lecz nie ma ich tam, gdzie się podpisuje wyroki śmierci, gdzie broń szczęka, krew płynie i ludzie mordują się i gryzą, jak wilcy”.

   Aleksander Fishman, członek wydziału żydowskiego w Ameryce. („New York Globe” z dn. 20 paźdz. 1920 r. Wyjątek z listu). „Rząd polski wkrótce będzie czynił zabiegi w celu zaciągnięcia w Stanach Zjednoczonych 50,000,000 dolarów. Żydostwo amerykańskie musi dołożyć wszelkich starań, aby ta pożyczka spełzła na niczem”.

   • Juraj

    17 czerwca 2017 at 22:24

    Czytałem z ciekawością, ale gdy przeczytałem, że „Wiele wskazuje na to, że Jezus był Arianinem.” to ręce mi opadły.

    • Paweł

     18 czerwca 2017 at 02:33

     @Juraj

     Jest to bardziej prawdopodobne, aniżeli to, że był żydem (z pochodzenia). Nie ma w Biblii ani jednego dowodu, że Maryja była z pochodzenia żydówką a Józef nie był przecież ojcem Jezusa. Wywód jest w jednym z Merkuriuszów jeśli interesują Cię szczegóły.

    • Paweł

     19 czerwca 2017 at 07:43

     @Juraj

     Mogłeś mnie poprawić. Chodziło o rasę aryjską. 😉

 4. Paweł

  17 czerwca 2017 at 07:09

  „Myśl Niepodległa”, nr 524, art. „Wona żydów z Polską”

  • kindys

   18 czerwca 2017 at 13:57

   1. Zestaw daty kiedy powstał „nr 524″ a kiedy urodził się Jezus
   Wychodzi że pisał mądry dla zabawy , głupi czyta bo ciekawe .
   2. Po każdej stronie są fanatycy religijni to najgorszy odłam każdej z religii .
   Ty jesteś po jednej stronie i są tacy , którzy bronią zajadle Żydów , a prawda jak zwykle leży po środku .
   Piszesz o Kohlu że ” z ryja widać, że żyd” nie pomyślałeś że bezpodstawnie to samo może powiedzieć ktoś o tobie , a gdzie dowody
   I co zabić każdego Żyda tylko dla tego że jest Żydem ? Czy wszyscy Niemcy i Rosjanie są źli ?
   Polacy to naród wybrany ? Naród w śród , którego policja morduje na komisariacie i nie ma winnych , naród gdzie 5 letnie dziecko ginie w księgarni od ciosów siekierą , itp

   Nazywasz mnie hipokrytą ale sam nie wskazujesz dowodów na pochodzenie Jezusa
   Według ciebie był „Arianinem”
   1. Nie te czasy gdzie rasy mogłyby się krzyżować wsiadając w samolot i lecąc do żony na drugi koniec świata .
   2000 lat temu przemieszczanie ludzi odbywało się w śród tych samych ras i kultur.
   2 . Arianie to mieszkańcy Atlantydy to do nich modlił się Hitler i jego kompani .
   Niestety dowodów na Atlantydę jak i Arian brak podobnie jak na wawelskiego smoka

   • Paweł

    19 czerwca 2017 at 07:42

    @kindys

    1. Dzięki, ale nie wiem o co Ci chodzi z tym numerem 524? Wcześniej wspomniałem o Merkuriuszu, którego tutaj nie przytoczyłem. Pomyśl kiedy powstała Biblia a kiedy urodził się Jezus? Ponadto w Biblii nie ma słowa o pochodzeniu Jezusa więc znów nie wiem o czym mówisz.

    2. Może i są, ale faktem jest, że judaizm/talmud są w całości fanatyczne, faszystowskie i rasistowskie. Co się z tym wiąże wyznawcami są sami fanatycy i nijak ma się to do innych religii. Prawda nigdy nie leży po środku.

    O mnie tego nikt nie powie, bo nie wyglądam jak żyd. Dowodami są jego działania, a wygląd jedynie sugeruje, że jest żydem.

    „I co zabić każdego Żyda tylko dla tego że jest Żydem ?”

    Zależy co rozumiesz przez pojęcie żyd. Jeżeli chodzi o prawdziwych żydów, czyli rasistów, faszystów, fanatyków, którzy uważają, że są „wybrani” i wszystko im się należy to jak najbardziej.

    „Czy wszyscy Niemcy i Rosjanie są źli ?”

    Nie widzę w związku a na bełkot rzadko odpisuję.

    „Polacy to naród wybrany ? Naród w śród , którego policja morduje na komisariacie i nie ma winnych , naród gdzie 5 letnie dziecko ginie w księgarni od ciosów siekierą , itp”

    Być może tak, ale nikt tutaj tego nie napisał więc znów nie wiem o co chodzi? Patologia w policji jest bezpośrednio związana z żydokomuną. Wiele złych czynów jest bezpośrednio związanych z żydostwem, które rozpijało Naród. W zestawieniu z żydami jesteśmy naprawdę Aniołami. Wystarczy prześledzić nasze historie. Żydostwo mordowało, odcinało napletki, zjadało dzieci itp.

    „Nazywasz mnie hipokrytą ale sam nie wskazujesz dowodów na pochodzenie Jezusa Według ciebie był „Arianinem””

    Nie według mnie, ale według Merkuriusza. Nie mam go przed sobą więc napisałem z pamięci. Jednym z argumentów, który podałem jest fakt, że nie ma w Biblii ani słowa o tym, że Jezus i Maryja byli z pochodzenia żydami.

    ” Nie te czasy gdzie rasy mogłyby się krzyżować wsiadając w samolot i lecąc do żony na drugi koniec świata . 2000 lat temu przemieszczanie ludzi odbywało się w śród tych samych ras i kultur.”

    Tutaj jesteś w dużym błędzie. Tak się składa, że w miejscu gdzie mieszkała Maryja żydzi stanowili jedynie część społeczeństwa. Odsyłam do Merkuriusza, później podam numer.

    Mój błąd. Miałem na myśli rasę Aryjską. :>

 5. Werra791

  18 czerwca 2017 at 14:58

  Dziewczyny odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak chcecie cos na motywacje, poszukajcie sobie w google; odchudzanie przed i po by sasetka

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra