Z zagranicy

Trump, kontrrewolucja i globaliści…

Żyjemy w świecie, w którym wypychani z własnej tożsamości narodowej, jesteśmy pośpiesznie upychani w rozmaite ponadnarodowe projekty i struktury. Jesteśmy bombardowani i ogłuszani kawalerią powietrzną multikulti, a nasze społeczności są faszerowane uchodźcami niosącymi obce naszej cywilizacji wartości.

To im, islamskim religijnym fanatykom, pełnym pogardy dla naszej cywilizacji chrześcijańskiej globaliści powierzyli rolę jeźdźców Apokalipsy. To oni niosą strach i grozę, destabilizując nasze społeczności, umożliwiając globalistycznej lewicy militaryzację społeczeństw i powodując utratę naszych tradycyjnych wolności.

Tam gdzie lewica nie rządzi, przechodzi do totalnej opozycji. Dziś jej hasłem jest ”rule, or ruin” (rządź, albo zniszcz). Lewica na służbie banksterów odeszła od swojej tradycyjnej roli obrońcy ludzi pracy, czy ludzi, którzy nie mogą sobie poradzić w życiu. Lewica postawiła dziś na wszelkiego rodzaju mniejszości, od seksualnych, po etniczne. Wspiera też wszystkie dewiacje, które w jej rozumieniu pozwolą rozwalić tradycyjny model rodziny, własności i państwa.

Żyjemy w czasach nasyconych niespodziankami, na naszych oczach Pani Historia zatacza zdumiewające koło. W połowie lat 30-tych (i wcześniej) ubiegłego wieku w bolszewickiej Rosji miała miejsce seria słynnych pokazowych procesów moskiewskich, w których eliminowano z życia (nie tylko politycznego) niewygodnych konkurentów Stalina pod oskarżeniem m.in. o współpracę z wrogimi, imperialistycznymi zachodnimi państwami, w tym z USA.

Dziś amerykańska lewica i MSM razem z „deep state” pod dyrekcją politbiura międzynarodowych banksterów niezmordowanie montuje oskarżenia wobec administracji prezydenta Trumpa o jego powiązaniach z zimnowojennym, nacjonalistycznym i imperialistycznym rosyjskim Putinem. Właśnie tacy ludzie wspierani przez reakcjonistów jak Kaczyński, Trump, Orban zagrażają dziś lewackiej wizji kibutzu, ogólnej szczęśliwości przygotowywanej dla ludzkości.

W tytule użyłem określenia “kontrrewolucja”. Kiedy w końcówce XVII wieku w przepastnych paszczach absolutystycznych sąsiednich mocarstw ginęła demokratyczna (na owe czasy) I Rzeczpospolita, za oceanem na świat przychodziła republika Stanów Zjednoczonych AP. W przeciwieństwie do w miarę równoległej rewolucji francuskiej, która zakończyła się cesarstwem z Napoleonem Bonaparte, amerykańska rewolucja utrzymała ustrój republikański oparty na Konstytucji, który (po wielu poprawkach) trwa do dzisiaj. Amerykańska rewolucja zapewnia wolność słowa, własności prywatnej i wolność wyznania stawiając w centrum prawa jednostki.

Dzisiejsza kontrrewolucja lewackich globalistów proponuje wolnym obywatelom Ameryki orwellowski kibbutz. Donald J. Trump (wraz ze swoim programem “America First”) jest jednym z trybunów amerykańskiej wolności i mimo swoich wszystkich niedoskonałości jest postrzegany jako jedna z ostatnich szans ocalenia ideałów i tradycji amerykańskiej rewolucji przed banksterskim walcem ze swoim orwellowskim programem totalnej koncentracji władzy i nastania ery nowego systemu niewolnictwa. Na naszych oczach w sercu supermocarstwa zachodzą zmagania, których wynik zdecyduje o dalszym kierunku rozwoju naszej cywilizacji.

A wszystko przez to, że banksterzy przegapili prezydenckie wybory w USA i teraz ręką wydobytą z nocnika próbują nam wskazać naszą świetlaną przyszłość. Trump i jemu podobni, którzy budzą patriotyczne i nacjonalistyczne demony i przez to przeciwdziałają pochodowi nowego socjalistycznego porządku światowego, oznaczają koniec świata lewicy i dlatego znajdują się na jej celowniku.

W wielu krajach obserwujemy odrodzenie lokalnych patriotyzmów. Ludzie, stykając się z wężem multikulti, próbują ocalić własną historycznie ukształtowaną tożsamość i wartości służące wzmocnieniu rodziny, a nawet religii, dającej przecież podstawy moralne naszej zachodniej cywilizacji. To przebudzenie jest reakcją na sponsorowane przez centra globalistyczne zwalczanie właśnie wartości służących rodzinie, religii i narodowemu państwu.

Trump wygrywając wybory prezydenckie znalazł się w potrzasku. Biały Dom. To miejsce było zarezerwowane dla Hillary Clinton, która co najmniej przez 12 lat przygotowywała się do objęcia prezydentury gromadząc ogromny majątek (Globalna Fundacja Clintonów) i po sowiecku czekając w kolejce na swój czas. Choć pierwszy raz (2008 r.) niejawne elity nadające w polityce kierunek i namaszczenie przyszłym liderom zdecydowały się na wystawienie innego konia wyścigowego (Obamę), który miał większe szanse na przyśpieszone wdrożenie ich planów zmian społecznych dlatego, że oszałamiał żeńską część wyborców młodością i wdziękiem, jednocześnie apelując do poczucia winy (odkupienie grzechu niewolnictwa) u reszty rozkojarzonych Amerykanów.

W ubiegłym roku naprawdę niewielu komentatorów politycznych dawało szansę wygranej Trumpowi, co przy totalnym poparciu mainstreamowych mediów (MSM) i przy zdrowotnych kłopotach kandydatki zbytnio ją rozleniwiło. Już następnego dnia po przegranej Clinton wymyślono wersję, że to Rosjanie i Putin znacząco wpłynęli na zwycięstwo Trumpa poprzez ingerencję w amerykański proces wyborczy. Taka interpretacja fiaska Clinton dawała pożywkę jej rozczarowanym zwolennikom: przegrała przez manipulację, nielegalną obcą interwencję i oszustwo.

Wobec tego wyborcy Partii Demokratycznej muszą udzielić wszechstronnej pomocy i poparcia kierownictwu Partii, aby ‘tego uzurpatora” zasiadającego w Białym Domu z łaski Putina pozbyć się jak najszybciej. W sumie właśnie taka narracja obowiązuje do dzisiaj i Trump znalazł się w potrzasku lewackiego spisku. Dlatego połączone siły postępowego świata z Partią Demokratyczną, MSM, biurokracją “deep state” i wszelkiego lewactwa dzień w dzień atakują Trumpa i jego współpracowników, a ich celem jest impeachment.

Dlatego jesteśmy świadkami licznych przecieków tajnych państwowych informacji, które mają doprowadzić do impeachmentu Prezydenta, a w najgorszym przypadku powstrzymać i zablokować wszelkie zapowiadane przez niego reformy. Reformy te upodmiotowiły by amerykańską klasę średnią, amerykański biznes i amerykańską szeroko rozumianą tożsamość ze szkodą dla tak drogich lewicy ponadnarodowych idei, jak na przykład duszące amerykański biznes słynne i durne Globalne Ocieplenie, czy przyjmowanie większej liczby uchodźców.

W całym tym tańcu globalistycznych elit, najbardziej chyba gubi się Putin, którego użytkowo MSM i lewicowi politycy malują diabłem wcielonym o niesamowitej mocy i możliwościach. Nie dość, że zainstalował swojego kandydata w Białym Domu, niszcząc szanse zasłużonej i namaszczonej na prezydenta kandydatki Clinton, to jeszcze bezczelnie dalej knuje, teraz się do swojego kandydata nie przyznając.

W sumie zastanawiałem się dlaczego lewaccy globaliści zdecydowali się na Rosję, wyznaczając jej i Putinowi tak znaczną rolę w swoich planach walki z niespodziewanie wyrosłym fenomenem Trumpa. Przecież lewica zawsze kochała Rosję, najpierw bolszewicką, która “powstała” też nie tylko z inicjatywy niemieckiej (opłacenie dywersji z Leninem na froncie wschodnim, aby wytrącić Rosję z wojny). Przecież drugim elementem dywersji był zespół amerykańskich komunistów płynących z zastrzykiem gotówki i Lwem Bronsteinem-Trockim z Nowego Jorku.

Rosja, ta jeszcze sowiecka, z którą próbował zdradzać Amerykę jej senator Edward Kennedy śląc jeszcze w 1983 r. propozycje bolszewickiemu I Sekretarzowi (Jurijowi Andropowowi) jak nie dopuścić do drugiej kadencji prezydenckiej reakcyjnego Ronalda Reagana. Rosja już Putina, sprzed kilku lat, któremu za hojne “dotacje” ówczesna sekretarz stanu Hillary Clinton pozwoliła przejąć aż 20% amerykańskich zasobów uranu! Ta sama Rosja Putina, dla którego, aby nie robić mu przykrości, prezydent Obama odwołał instalację tarczy antyrakietowej m.in. w Polsce, proponując Putinowi słynny reset we wzajemnych stosunkach. Na Boga, przecież brat szefa kampanii wyborczej Hillary Clinton Johna Podesty był zarejestrowanym agentem interesów Rosji w USA!

Wydaje się, że lewica dokonując tej “rosyjskiej” operacji użyła złej sławy swoich powiązań z Rosją przeciwko Trumpowi. Złej sławy właśnie wśród konserwatystów i republikanów, tak aby oddzielić ich, poróżnić z Trumpem, korzystając z tego, że podczas kampanii prezydenckiej, Trump kilka razy w aspekcie zwalczania ISIS wypowiedział się dobrze o Putinie.

Pozostaje pytanie, dlaczego globalistyczni lewacy tak raptem znienawidzili Putina? Przecież jeszcze w debacie prezydenckiej w 2012 r. Obama wyśmiewał od zacofanych wsteczników zimnowojennych republikańskiego kandydata, którym był Mitt Romney. Romney powiedział wtedy, że to właśnie Rosja (ze swoim arsenałem jądrowym i ciągotami do dominacji w sąsiedztwie) stanowi największe wyzwanie dla USA. Dziś lewica przejęła ówczesną argumentację Partii Republikańskiej.

Putinowi pewnie trudno jest się połapać w tym, kto tak naprawdę jest mu bliższy na amerykańskiej scenie politycznej. Problem w tym, że Putin chce tego samego co Amerykanie (obojętnie z której partii), chce rozszerzać swoje wpływy na sąsiednie kraje (i nie tylko). W zasadzie on też chce zjednoczonej Europy od Uralu do Lizbony tyle, że pod swoim przywództwem i na swoich warunkach. Jeśli na dzień dzisiejszy Putin “sympatyzuje” z polityką Trumpa (czy Orbana i o zgrozo nawet z Kaczyńskiego!), to dlatego, że ich wspólnym wrogiem jest zwalczająca państwa narodowe globalistyczna lewica na czele, której w Europie stoi Angela Akbar Merkel…

Na bieżącym etapie młotkiem do uderzania Trumpa jest zwolniony przez niego z posady dyrektora FBI słynny dwumetrowy James Comey (ten sam od “polskich” obozów koncentracyjnych). Comey to primadonna o wielkich ambicjach, facet, który w tamtym roku przedstawił oczywiste zarzuty dyskwalifikujące kandydatkę na urząd prezydenta Hillary Clinton (afera mejlowa, łamanie tajemnic państwowych), aby w konkluzji podkreślić, że w sumie to nie ma prokuratora, który by ją oskarżył.

Wydaje się, że Trump miał już dosyć bycia rozgrywanym przez Comeya i będąc jego szefem, po prostu go wyrzucił. Wcześniej, w trakcie rozpętanej kampanii rzucanych pomówień i oskarżeń o rzekomych powiązaniach Trumpa i jego ludzi z Putinem, Comey 3 razy na pytanie Trumpa potwierdził, że nie jest on przedmiotem śledztwa prowadzonego w tej sprawie przez FBI. Kiedy jednak Trump chcąc odrzucić od siebie ciągle pojawiające się w MSM oskarżenia zażądał od Comeya, aby ten powtórzył to samo publicznie, Comey zbył go nie chcąc oczyścić go publicznie z pomówień.

Comey nie był jedynym, który nie mógł znaleźć żadnych dowodów na “współpracę” Trumpa i jego ludzi z Putinem. Podobne opinie wygłosili inni szefowie służb z administracji byłego prezydenta Obamy: “muzułmanin” John Brennan, czy Mr “Deep State” James Clapper. W sumie Trump podejrzewał, że Comey dokonywał nielegalnych przecieków do MSM o rzekomych powiązaniach Trumpa z Rosjanami jednocześnie prywatnie zapewniając swojego zwierzchnika, że nic na niego nie ma i nie jest on przedmiotem śledztwa.

Trump nie był politykiem, dopiero nim się staje i nie mając doświadczeń z normami świata dyplomatycznego, czasem coś niestosownego palnie (np. na twitterze), czym wszystkich zaskoczy (w tym swoich sojuszników). Powyższe zupełnie nie przeszkadza wyborcom i zwolennikom Trumpa, potwierdza jedynie w ich oczach, że jest jednym z nich, autentycznym człowiekiem, jeszcze nie sprzedanym establishmentowym elitom i polityce.

Kilka dni temu Comey (już po wyrzuceniu) zeznawał w Senacie odpowiadając na pytania senatorów z obydwu partii. Jego wypowiedzi potwierdziły, że Trump podjął prawidłową decyzję wyrzucając go z funkcji szefa FBI. Jak się okazuje, istotnie Comey mógł dokonać serii reżyserowanych przecieków używając swojego przyjaciela prawnika, profesora z Columbia University, Daniela Richmana. Ten z kolei udostępniał te tajne materiały dla gazety New York Times dziennikarzowi, którym jest autor wielu tekstów związanych z przeciekami, Michael S. Schmidt.

W swojej wypowiedzi (pod przysięgą) przed senacką komisją badającą rosyjski wpływ na wynik wyborów prezydenckich i ewentualne rosyjskie powiązania z ludźmi Trumpa, Comey przyznał, że celem jego przecieku było wymuszenie powołania specjalnego prokuratora, którym został Robert S. Mueller III.

Głównym oskarżeniem Comeya wobec prezydenta Trumpa było wyznanie, że podczas spotkania z 14 lutego w Gabinecie Owalnym prezydent zwrócił się do niego ze słowami:

“Mam nadzieję, że znajdziesz sposób, aby zostawić Flynna w spokoju”

Według lewicowego prawnika-eksperta Alana Dershowitza, nie ma tu próby mataczenia, czy utrudniania śledztwa i w gestii prezydenta leży nakazanie dyr. FBI aby zatrzymać podobne postępowanie.

Comey w swoich zeznaniach przed Komisją Senatu sugerował, że sekretarz Sprawiedliwości Jeff Sessions mógł odbyć więcej spotkań z rosyjskim ambasadorem niż dotąd ujawnił. We wtorek zeznawał Sessions, który zdecydowanie odrzucił podobne insynuacje.

Prywatny adwokat Trumpa, Marc Kasowitz w swojej wypowiedzi oskarżył Comeya, że dokonał przecieku zastrzeżonej “privileged” informacji. Najlepszy był Trump, który uderzył w Comeya twitterem:

“ Nie było zmowy, utrudniania śledztwa. To on dokonał przecieku”

W tej grze Comey reprezentuje “deep state”, jego pobłażanie i puszczenie płazem ewidentnych nadużyć Hillary Clinton ostro kontrastuje z próbami temperowania i uwikłania w kłopoty niezależnego Trumpa.

Po prawej stronie rozlegają się coraz donośniejsze głosy, aby Trump zwolnił specjalnego prokuratora Muellera z powodu powodującej konflikt interesów jego zbyt bliskiej znajomości/przyjaźni z b. dyr, FBI Comeyem. Kiedy Mueller był dyr. FBI, Comey był wtedy jego przełożonym (za administracji Busha Jr.), czyli zastępcą Generalnego Prokuratora USA. Panowie znają się od lat i od lat się przyjaźnią. O ewentualności zwolnienia Muellera mówił przyjaciel prezydenta Trumpa, Christopher Ruddy (szef Newsmax Media). Były speaker Kongresu Newt Gingrich (żona z polskim pochodzeniem została ambasadorem w Watykanie) głośno ostrzega, że Mueller nie będzie w stanie być obiektywnym prokuratorem. Podobnego zdania jest król konserwatywnego radia Rush Limbaugh, jak i inni liderzy konserwatywnych mediów: Sean Hannity, Michael Savage i Mark Levin.

Według prawa specjalnego prokuratora może zwolnić z rozkazu Prezydenta jego bezpośredni zwierzchnik, zastępca Generalnego Prokuratora, czyli Rod J. Rosenstein. Jeżeli Rosenstein odmówiłby wykonania rozkazu, mógłby również być zwolniony przez Prezydenta. Ten scenariusz przypominałby “Masakrę Sobotniej Nocy” prezydenta Nixona podczas afery “Watergate”, co źle skończyło się dla Nixona.

W Ameryce robi się naprawdę gorąco, w środę o 7 rano, 66-letni James Thomas Hodgkinson ze stanu Illinois, wtargnął zbrojnie na boisko w Alexandrii, w stanie Virginia, na którym ćwiczyli republikańscy kongresmeni przygotowujący się do dobroczynnego meczu. Hodgkinson w ostatnich wyborach prezydenckich był zwolennikiem wnuczka Ziemi Beskidzkiej, socjalistycznego senatora Berniego Sandersa, którego w demokratycznych prawyborach oszukali na korzyść Hillary Clinton demokraci.

Wyposażony w długą i krótką broń upewnił się, że na boisku ćwiczą Republikanie i rozpoczął polowanie. Ciężko ranny został kongresmen Steve Scalise i 3 inne osoby, sam niedoszły morderca zmarł w wyniku odniesionych ran, podobnie jak jedna z policjantek (ochrona kongresmena). Na swojej stronie na Facebook, Hodgkinson dopuszczał się ostrej krytyki Prezydenta Trumpa nazywając go “zdrajcą” i powtarzając opinie niektórych polityków z Partii Demokratycznej o impeachmencie.

„Trump zniszczył naszą demokrację’” pisał: „Nadszedł czas zniszczyć Trumpa i całe to towarzystwo”

„Deep state” przechodzi do ataku, z pewnością Trump jest w niebezpieczeństwie i dziś nikt tak naprawdę nie wie jak ta walka się skończy. Na pewno nadciąga gorące lato. Wskaźniki ekonomiczne wyglądają nieźle. Giełda licząc od wyborów poszła w górę o 12%, bezrobocie spadło do najniższego stanu od 16 lat. Wzrost ekonomiczny przewidywany jest na poziomie 2,3%. Poparcie dla Trumpa wynosi ok. 39%, 44,3% Amerykanów popiera jego politykę ekonomiczną.

Dla 67% zarejestrowanych wyborców najważniejszym problemem jest terroryzm, globalne ocieplenie niepokoi 60% wyborców. Najważniejszymi zagadnieniami są wydatki rządowe (80%), infrastruktura (75%), ekonomia (75%) i ewentualna wojna z Koreą Północną (68%).

Pod znakiem zapytania pozostają zapowiadane przez Trumpa reformy służby ubezpieczeń zdrowotnych i reforma podatków. Próby reform zaciekle zwalczają demokraci, polityczny establishment obydwu partii i „deep state”.

Jeden z amerykańskich kolegów wyjaśnił mi na czym polega różnica między światem biznesu z którego pochodzi Trump, a politycznym światem w Waszyngtonie.

Otóż w świecie biznesu dochodzi do ostrych starć i negocjacji, ale kiedy już dojdzie do porozumienia, walczące strony pójdą razem do teatru, czy nawet zaproszą się do swoich domów.

Za to w Waszyngtonie przyjmą cię bardzo grzecznie, obsypią komplementami, zgodzą się na twoje wygórowane warunki, ale jak cały zadowolony się odwrócisz nie mogąc uwierzyć w swoje szczęście, wtedy strzelą ci w plecy…

Jacek K. Matysiak

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

106 komentarzy

106 Komentarzy

 1. m

  17 czerwca 2017 at 10:05

  God save Trump,
  Long live Trump …

 2. klioes vel pislamista

  17 czerwca 2017 at 10:56

  Kontrrewolucja

  Kiedy prawdziwie Europa powstanie,
  Składek nie będą zbierali Polacy,
  Bo przez wolności wszędzie panowanie
  Dobrobyt będzie podany na tacy…

  I będą wieści mediami chodziły,
  A każda będzie serca ludów pasła;
  Znów znajomymi świat poruszą siły
  I Francuz pojmie znów Kościoła hasła.

  I nawet Niedźwiedź w swoim mateczniku
  Europie odda hołd i świętej wierze.
  Nie będzie słychać zwierzęcego krzyku,
  Gdy ogniem biją niebieskim w pancerze…

  ONI – przez diabła w kłamstwach namaszczeni,
  By kraść, krwi pełne czynili przewroty.
  MY – wolni, w prawdzie i prawie złączeni,
  Triumf odniesiemy zwycięstwem Golgoty.

 3. robert

  17 czerwca 2017 at 11:47

  Alamo,Alamo,Alamo!Trwaja jeszcze ostatnie bastiony człowieczenstwa.

 4. Polka

  17 czerwca 2017 at 11:47

  klioes vel pislamista !
  Spraw Panie By Tak Się Stało !
  Amen !

 5. jacek

  17 czerwca 2017 at 13:00

  Prezydenci Trump i Putin są patriotami swoich ojczyzn,dlatego są niewygodni dla globalistów,zwalczani i znienawidzeni przez całe lewactwo.Daj Boże w Polsce takiego prezydenta jak oni.

 6. Lucjan

  17 czerwca 2017 at 14:32

  To prawda.W naszym kraju potrzebny jest prezydent z prawdziwego zdarzenia,a nie taki który zostaje posłańcem wręczającym odznaczenie.

 7. Sun Belleville

  29 czerwca 2017 at 05:35

  Cord Blood banking

 8. Ramiro Landon

  9 lipca 2017 at 03:18

  agencja eventowa wroclaw

 9. obserwator

  13 lipca 2017 at 20:21

  czas isc na berlin i moskwe!!!,clintonowie to przestepcy ktorzy wraz z soroszem chca zniszczyc najpierw europe a pozniej ameryke,nalezy sie zbroic indywidualnie nawet wbrew lewackiemu prawu zakazujacemu posiadanie broni palnej,musimy zwalczyc lewacka ekstreme oparta na srebnikach szatana,wojna juz trwa a hordy ludobojcow islamskich pragna wybic chrzescijan,dlatego mamy prawo do obrony przed zaraza iluminatow,masonow i innej lewackiej zarazy ktora wpychaja na razie do europy i ktorzy stoja ponad prawem i sa nietykalne te dzikusy,zostalismy sprzedani przez naszych tzw politykow,i wciagnieci w tryby hitlerowskiego obozu koncentracyjnego zwanego niemiecka ue,tylko sojusz gospodarczo-militarny z trampem jest nadzieja na pokonanie lewackiej zarazy i ich niecnych planow,lewakow nalezy traktowac jako zaraze zagrazajaca utrata godnosci i czlowieczenstwa oraz wiary ,to gorsze od wirusa eboli!!!!

 10. http://tinyurl.com/ybb4soyw

  28 sierpnia 2017 at 04:38

  fantastic issues altogether, you simply won a new reader. What may
  you suggest about your put up that you just made some days in the past?
  Any positive?

 11. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 19:08

  First of all I want to say terrific blog! I had a quick question that I’d like to ask if
  you do not mind. I was interested to find out how you center yourself and
  clear your thoughts before writing. I have had difficulty clearing my thoughts
  in getting my thoughts out there. I do take pleasure in writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes are usually wasted just trying
  to figure out how to begin. Any suggestions or hints? Appreciate it!

 12. www.thesun.co.uk

  8 września 2017 at 06:32

  Incredible points. Sound arguments. Keep up the amazing spirit.

 13. existing door

  8 września 2017 at 08:31

  Does your site have a contact page? I’m having problems locating it but, I’d like to shoot you an email.
  I’ve got some creative ideas for your blog you might be interested in hearing.
  Either way, great site and I look forward to seeing it improve over time.

 14. Cecila

  10 września 2017 at 08:29

  Hi, after reading this awesome paragraph i am also cheerful to share my know-how
  here with mates.

 15. Katie

  11 września 2017 at 07:56

  Hello! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords
  but I’m not seeing very good success. If you know of any please share.
  Kudos!

 16. http://expertwindowcoverings.com

  11 września 2017 at 21:47

  I do not even know how I ended up here, but I thought this submit used to be great.
  I do not know who you might be however definitely you’re
  going to a well-known blogger for those who are not already.
  Cheers!

 17. tourism presents

  15 września 2017 at 20:50

  Wow that was strange. I just wrote an incredibly long comment but after I
  clicked submit my comment didn’t appear. Grrrr…
  well I’m not writing all that over again. Anyhow, just wanted to say superb blog!

 18. planning travel

  16 września 2017 at 19:57

  I am no longer positive the place you’re getting your info,
  however good topic. I needs to spend some time finding out more or
  understanding more. Thanks for fantastic info I used to
  be looking for this information for my mission.

 19. london travel

  17 września 2017 at 00:37

  May I simply just say what a relief to uncover
  an individual who truly understands what they’re talking about on the web.
  You actually know how to bring an issue to light and make it important.

  More and more people ought to check this out and
  understand this side of your story. I was surprised you’re not more popular given that you certainly have the gift.

 20. Kerri

  17 września 2017 at 08:49

  Appreciate this post. Will try it out.

 21. Lelio Vieira Carneiro Junior

  17 września 2017 at 19:01

  I used to be able to find good information from your blog posts.

 22. Elisabeth

  17 września 2017 at 20:35

  Definitely believe that which you stated. Your favorite justification appeared
  to be on the internet the simplest thing to be aware of.
  I say to you, I certainly get irked while people consider worries that they plainly don’t know about.

  You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side-effects
  , people could take a signal. Will likely be back to get more.
  Thanks

 23. tourism offers

  18 września 2017 at 05:14

  This web site certainly has all of the information and facts I needed concerning this
  subject and didn’t know who to ask.

 24. Darla

  18 września 2017 at 07:07

  I do not know if it’s just me or if everyone else
  encountering issues with your website. It appears like some of the written text
  in your posts are running off the screen. Can somebody else please provide feedback and let
  me know if this is happening to them as well? This could be a issue
  with my web browser because I’ve had this happen before.

  Thank you

 25. Roderick

  19 września 2017 at 13:22

  this is a earth training course overview for globe study course eating places in just a environment study course metropolis–ellie

 26. wdtuan.cn

  20 września 2017 at 14:05

  Can you tell us more about this? I’d like to find out more details.

 27. Lisa

  20 września 2017 at 22:25

  Hi to every body, it’s my first visit of this weblog; this webpage includes remarkable and genuinely fine data in favor of readers.

 28. salcaf.org

  21 września 2017 at 06:43

  I believe this is among the most significant info for me.
  And i’m satisfied reading your article. But wanna statement on some general
  issues, The site style is perfect, the articles is in point of fact excellent : D.
  Excellent task, cheers

 29. tourism life

  22 września 2017 at 08:06

  Incredible! This blog looks exactly like my old one! It’s on a entirely different topic but it
  has pretty much the same layout and design. Excellent
  choice of colors!

 30. Layla

  22 września 2017 at 14:18

  Good day! Do you know if they make any plugins to protect against
  hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any suggestions?

 31. Madelaine

  22 września 2017 at 17:10

  Yes! Finally something about ig.

 32. wx1.yc775.com

  22 września 2017 at 17:30

  This piece of writing is really a good one it assists new net users, who are wishing in favor of blogging.

 33. torrento.webgift.kr

  22 września 2017 at 18:22

  What i do not realize is in reality how you’re not really a lot more well-appreciated than you might
  be right now. You’re very intelligent. You know thus
  considerably with regards to this matter, made me
  personally imagine it from so many varied angles.

  Its like men and women don’t seem to be involved unless
  it’s something to accomplish with Woman gaga!
  Your personal stuffs great. Always care for it up!

 34. Janessa

  22 września 2017 at 22:49

  What’s up it’s me, I am also visiting this web page
  daily, this web page is in fact pleasant and the
  users are genuinely sharing pleasant thoughts.

 35. http://www.whl6.com

  23 września 2017 at 02:04

  We’re a group of volunteers and starting a new
  scheme in our community. Your website provided us with valuable info to work on.
  You’ve done a formidable job and our whole community will be thankful to you.

 36. Deneen

  24 września 2017 at 04:58

  Hi! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form?
  I’m using the same blog platform as yours and I’m having
  problems finding one? Thanks a lot!

 37. duniacargo.com

  25 września 2017 at 16:31

  Hi, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just curious if you
  get a lot of spam comments? If so how do you stop it,
  any plugin or anything you can recommend? I get so much
  lately it’s driving me mad so any help is very much appreciated.

 38. Frederico de Almeida Vieira Carneiro

  25 września 2017 at 20:37

  If some one wishes to be updated with hottest technologies then he must be pay a visit this site and be up to date every day.

 39. brazil dating

  27 września 2017 at 01:41

  This paragraph will help the internet viewers for building up new website
  or even a blog from start to end.

 40. Adan

  27 września 2017 at 02:06

  I’m not sure why but this weblog is loading extremely slow for me.
  Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?

  I’ll check back later on and see if the problem
  still exists.

 41. Ramiro

  27 września 2017 at 02:50

  Your style is very unique compared to other people I have read stuff from.

  Thank you for posting when you’ve got the
  opportunity, Guess I’ll just book mark this blog.

 42. holiday travel today

  27 września 2017 at 03:56

  Yes! Finally something about well-known dating sites.

 43. http://wikigerman.org

  27 września 2017 at 09:33

  Wow, fantastic weblog structure! How lengthy have you been blogging for?
  you made running a blog look easy. The total glance of your website is magnificent, as neatly as the content material!

 44. getting heart disease

  27 września 2017 at 21:25

  Hello to every body, it’s my first visit of this blog; this webpage carries remarkable
  and genuinely fine material for readers.

 45. Tyree

  28 września 2017 at 03:20

  What’s up to all, it’s actually a nice for me to pay a quick visit this website,
  it contains priceless Information.

 46. Quincy

  28 września 2017 at 12:58

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
  You obviously know what youre talking about, why waste your
  intelligence on just posting videos to your site when you
  could be giving us something informative to read?

 47. jordan soccer jersey

  28 września 2017 at 14:56

  Great blog here! Also your web site loads up fast!
  What host are you the usage of? Can I am getting your affiliate hyperlink on your host?

  I wish my website loaded up as quickly as yours
  lol

 48. 516lm.com

  28 września 2017 at 18:21

  Link exchange is nothing else but it is simply placing the other person’s website link on your page at proper place and other person will also do same in support of you.

 49. https://www.green-boutik.re/

  29 września 2017 at 18:56

  Appreciating the commitment you put into your website
  and detailed information you offer. It’s good to come
  across a blog every once in a while that isn’t the same old rehashed information. Excellent read!
  I’ve bookmarked your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

 50. asbestos wont

  30 września 2017 at 04:51

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was wondering what all is required to get setup?

  I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very web smart so I’m not 100% positive. Any suggestions or advice
  would be greatly appreciated. Thanks

 51. Carlos Eduardo Veiga

  30 września 2017 at 09:01

  Howdy just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the pictures aren’t loading correctly.

  I’m not sure why but I think its a linking issue.

  I’ve tried it in two different web browsers and both show the same outcome.

 52. Deb

  30 września 2017 at 17:51

  Today, I went to the beach front with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed the shell to her ear and screamed.
  There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back!
  LoL I know this is entirely off topic but I had to tell
  someone!

 53. https://www.youtube.com/watch?v=u4kgIN42FoI

  1 października 2017 at 02:26

  Awesome issues here. I am very satisfied to peer your post.
  Thanks so much and I’m looking forward to touch you.
  Will you please drop me a mail?

 54. best dating

  1 października 2017 at 04:18

  Greetings! Very helpful advice in this particular article!
  It’s the little changes which will make the largest changes.
  Thanks for sharing!

 55. http://www.slidepoint.net/MLSZamprogno

  1 października 2017 at 09:19

  I think this is one of the most significant information for
  me. And i’m glad reading your article. However want to commentary on few basic things, The site taste is wonderful, the articles is in point
  of fact great : D. Just right task, cheers

 56. commons.wikimedia.org

  3 października 2017 at 21:47

  Attractive part of content. I just stumbled upon your web site and in accession capital to claim that I get actually enjoyed account your weblog posts.
  Any way I will be subscribing to your augment or even I fulfillment you get admission to
  persistently fast.

 57. Roberta

  5 października 2017 at 01:38

  Incredible points. Great arguments. Keep up the great
  effort.

 58. racelanecentral.com

  5 października 2017 at 02:21

  Nice post. I was checking continuously this blog and I’m inspired!

  Very helpful info specifically the ultimate section 🙂 I
  take care of such information a lot. I used to be seeking this certain info for a very long time.
  Thanks and best of luck.

 59. heart muscle

  5 października 2017 at 04:12

  It’s remarkable in support of me to have a website, which is good in favor of my experience.
  thanks admin

 60. http://yeswedding.uol.com.br

  5 października 2017 at 06:21

  In fact when someone doesn’t understand after that its up
  to other viewers that they will help, so here it takes place.

 61. soccer sweat shirts

  5 października 2017 at 22:14

  Does your site have a contact page? I’m having problems locating it but, I’d like to send you an e-mail.
  I’ve got some suggestions for your blog you might be interested in hearing.
  Either way, great blog and I look forward to seeing it expand over time.

 62. holiday travel trip

  5 października 2017 at 23:29

  Hi, i think that i saw you visited my site so i came to “return the favor”.I am attempting to find things to
  enhance my site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

 63. tender dating site free

  6 października 2017 at 13:20

  Thanks for your personal marvelous posting! I really enjoyed reading it, you will be a
  great author. I will be sure to bookmark your blog and will come back in the future.
  I want to encourage yourself to continue your great work, have a nice weekend!

 64. tender dating site free

  6 października 2017 at 13:31

  Hey there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay.
  I’m undoubtedly enjoying your blog and look
  forward to new updates.

 65. travel magazine

  6 października 2017 at 17:50

  It’s awesome for me to have a web page, which is helpful for my know-how.
  thanks admin

 66. Kazuko

  7 października 2017 at 02:59

  Great post. I was checking continuously this blog and I am impressed!
  Very helpful information particularly the last part 🙂 I care for such
  information a lot. I was looking for this certain information for a long
  time. Thank you and best of luck.

 67. jordan soccer jersey

  7 października 2017 at 13:20

  Great delivery. Great arguments. Keep up the amazing effort.

 68. travel tips

  7 października 2017 at 16:14

  An interesting discussion is worth comment.
  I think that you should write more on this subject, it might not
  be a taboo subject but typically folks don’t discuss
  such issues. To the next! All the best!!

 69. certain asbestos

  7 października 2017 at 17:04

  I do not even know how I ended up here, but I thought
  this post was good. I do not know who you are but definitely you are going to
  a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

 70. web dating guidelines

  7 października 2017 at 19:43

  Hello there! This blog post couldn’t be written any better!
  Going through this article reminds me of my previous roommate!
  He always kept preaching about this. I most certainly
  will send this post to him. Fairly certain he will have a good read.
  Many thanks for sharing!

 71. commons.wikimedia.org

  8 października 2017 at 10:14

  It’s amazing in favor of me to have a web site, which is good in favor of my know-how.
  thanks admin

 72. find asbestos

  8 października 2017 at 17:54

  fantastic put up, very informative. I wonder why the
  other experts of this sector do not notice this.
  You must proceed your writing. I’m confident, you’ve a huge readers’ base already!

 73. best butt

  8 października 2017 at 23:44

  Thanks for sharing your thoughts about dating web site. Regards

 74. fatal heart attacks

  9 października 2017 at 06:08

  Woah! I’m really loving the template/theme of this site.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s tough to get that „perfect balance” between superb usability and appearance.
  I must say you have done a amazing job with this. Additionally, the blog loads super quick for me on Firefox.
  Exceptional Blog!

 75. brazil butt

  10 października 2017 at 06:12

  Hey there would you mind stating which blog
  platform you’re working with? I’m going to start my own blog
  soon but I’m having a hard time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I’m looking for something unique.
  P.S Apologies for being off-topic but I had to
  ask!

 76. tinder dating

  10 października 2017 at 12:40

  My relatives always say that I am wasting my time here at net, however I know I am getting know-how everyday
  by reading such nice articles.

 77. travel guides

  11 października 2017 at 01:19

  Cool blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog shine.
  Please let me know where you got your theme.
  With thanks

 78. website design company

  14 października 2017 at 02:02

  Hey there, I think your site might be having browser compatibility issues.
  When I look at your website in Safari, it
  looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.

  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, excellent blog!

 79. lelio vieira carneiro junior

  14 października 2017 at 20:53

  I always spent my half an hour to read this website’s content all the time along with a mug of coffee.|

 80. right timex

  15 października 2017 at 22:50

  Greetings from Ohio! I’m bored to tears at work
  so I decided to browse your website on my iphone during lunch
  break. I love the info you provide here and can’t wait to
  take a look when I get home. I’m shocked at how fast your blog loaded on my cell phone
  .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, superb
  blog!

 81. tinder dating

  16 października 2017 at 06:13

  Attractive section of content. I just stumbled upon your web site and
  in accession capital to assert that I get in fact
  enjoyed account your blog posts. Anyway I will be
  subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.

 82. besting timex watches

  16 października 2017 at 14:43

  Hmm it appears like your site ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum it up what I had written and say, I’m thoroughly enjoying your blog.
  I as well am an aspiring blog writer but I’m still new to the whole thing.
  Do you have any helpful hints for inexperienced blog writers?
  I’d definitely appreciate it.

 83. smart phone

  17 października 2017 at 02:45

  Does your site have a contact page? I’m having trouble locating it but, I’d like
  to shoot you an e-mail. I’ve got some creative ideas for your blog you might
  be interested in hearing. Either way, great website and I look forward to
  seeing it improve over time.

 84. Lélio Vieira Carneiro Junio

  17 października 2017 at 17:50

  Thanks to my father who stated to me about this webpage, this blog is really amazing.|

 85. Itamar Serp

  17 października 2017 at 19:28

  I like the valuable information you provide in your articles.
  I’ll bookmark your blog and check again here frequently.
  I’m quite sure I’ll learn many new stuff right here!
  Best of luck for the next!

 86. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 19:39

  Having read this I believed it was rather enlightening. I appreciate you finding the time and effort to put this informative article together. I once again find myself spending way too much time both reading and leaving comments. But so what, it was still worthwhile!|

 87. Umanizzare presidios

  17 października 2017 at 20:12

  It is the best time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I’ve read this post and if I could I wish to suggest you some interesting things or advice. Maybe you can write next articles referring to this article. I wish to read even more things about it!|

 88. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  17 października 2017 at 22:18

  Thanks on your marvelous posting! I really enjoyed reading it, you may be a great author.
  I will be sure to bookmark your blog and will
  come back sometime soon. I want to encourage continue your great writing, have a nice holiday weekend!

 89. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 22:45

  If you want to take a good deal from this article then you have to apply these strategies to your won blog.|

 90. José Wilame Araújo Rodrigues

  17 października 2017 at 22:47

  Hi there, You have done an incredible job. I will certainly digg it and personally recommend to my friends. I am sure they’ll be benefited from this web site.|

 91. download music to phone

  18 października 2017 at 00:30

  Hi! I could have sworn I’ve been to this blog before but after reading through some of the post I realized it’s new to me. Anyhow, I’m definitely glad I found it and I’ll be bookmarking and checking back often!|

 92. Grupo Coral

  18 października 2017 at 01:01

  This is my first time pay a quick visit at here and i am really impressed to read everthing at one place.|

 93. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 02:00

  Have you ever thought about writing an e-book or guest authoring on other sites? I have a blog based on the same topics you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my visitors would value your work. If you are even remotely interested, feel free to shoot me an email.|

 94. additional reading

  18 października 2017 at 03:27

  Hi this is kind of of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding expertise so I wanted to get advice from someone with experience. Any help would be enormously appreciated!|

 95. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  18 października 2017 at 03:33

  Hello I am so glad I found your weblog, I really found you by error, while I was researching on Aol for something else, Anyways I am here now and would just like to say thanks a lot for a incredible post and a all round interesting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it all at the moment but I have saved it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the excellent work.|

 96. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 05:43

  Hello there, You’ve done a great job. I will definitely digg it and in my view suggest to my friends. I’m confident they’ll be benefited from this web site.|

 97. Grupo Serval presidios

  18 października 2017 at 07:25

  Greetings! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I’m getting tired of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at alternatives for another platform. I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.|

 98. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  18 października 2017 at 09:07

  Simply want to say your article is as surprising. The clearness in your post is just cool and i could assume you are an expert on this subject. Well with your permission let me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the rewarding work.|

 99. timex wearers

  18 października 2017 at 09:10

  I was curious if you ever thought of changing the layout of your site?

  Its very well written; I love what youve got to say. But maybe
  you could a little more in the way of content so people
  could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having
  1 or 2 pictures. Maybe you could space it out better?

 100. Carlos Eduardo Correa da Veig

  18 października 2017 at 10:53

  This design is steller! You most certainly know how to keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Great job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!|

 101. Itamar Serpa

  18 października 2017 at 11:58

  I’ve been exploring for a little for any high-quality articles or blog posts in this kind of house . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this website. Studying this information So i’m satisfied to express that I’ve a very just right uncanny feeling I came upon just what I needed. I most certainly will make sure to don?t put out of your mind this site and give it a look regularly.|

 102. Egli Diana Pinto

  18 października 2017 at 12:19

  Wow that was odd. I just wrote an incredibly long comment
  but after I clicked submit my comment didn’t appear.
  Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyways,
  just wanted to say fantastic blog!

 103. Carlos Eduardo Veiga

  18 października 2017 at 12:39

  fantastic publish, very informative. I ponder why the opposite experts of this sector do not notice this. You should proceed your writing. I am confident, you’ve a huge readers’ base already!|

 104. Umanizzare presidios

  18 października 2017 at 14:26

  Thanks very nice blog!|

 105. Lelio Junior

  18 października 2017 at 16:38

  You are so cool! I do not believe I’ve read through a single thing like that before. So great to find somebody with a few genuine thoughts on this subject matter. Seriously.. many thanks for starting this up. This site is something that is needed on the web, someone with a little originality!|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra