Z zagranicy

Vaclav Klaus: Czas na Czexit!

Były prezydent Czech, który zasłynął swoim bezkompromisowym sposobem opierania się naciskom eurokratom, kiedy jeszcze pełnił funkcję głowy państwa, potępił Unię Europejską za to, że „szantażuje” państwa członkowskie w kwestii muzułmańskich imigrantów, stwierdzając jednocześni, iż nadszedł czas, aby jego kraj opuścił wspólnotę.

Vaclavowi Klausowi nie podoba się, że kraje, które odmówiły przyjmowania muzułmańskich imigrantów, mają zostać za to ukarane.

– Zasadniczo i stanowczo protestujemy przeciwko decyzji Unii Europejskiej wszczęcia postępowania przeciwko Republice Czech z powodu tzw. nierespektowania przyjmowania migrantów w oparciu o kwoty dyktowane przez Brukselę – powiedział Klaus.

– Protestujemy przeciwko próbie karania nas i zmuszania do posłuszeństwa – dodał.

– Tym, którzy jeszcze nie zdali sobie z tego sprawy – poprzez ten krok, Komisja Europejska pokazała dokładnie, jaka jest pozycja Republiki Czech w Unii Europejskiej. I jakie są intencje wobec nas jej najwyższych rangą reprezentantów – tłumaczył.

– Odrzucamy trwające lekceważenie nas, co obecnie ma miejsce – oświadczył były prezydent Czech. – Odrzucamy cel obowiązkowego osiedlania cudzoziemców na terytorium naszego kraju. Odmawiamy zgody na przekształcenie naszego kraju w multikulturalne społeczeństwo […] jakie obecnie widzimy we Francji czy w Wielkiej Brytanii – wyliczał.

Vaclav Klaus powiedział, że zagrożenie państwa czeskiego ze strony UE powinno być powodem, dla którego Republika Czech powinna opuścić wspólnotę, powtarzając, iż jej głos nie był słyszany.

– W praktyce nasza obecność nie ma żadnego realnego znaczenia. Nasz głos jest ignorowany – tłumaczył. – Decyzje są podejmowane bez naszej zgody, chociaż nas bezpośrednio dotyczą. Nie poddajmy się szantażowi obcięcia dotacji unijnych. Nie potrzebujemy ich i nie chcemy. Odrzucamy zarówno płacenie składek do Brukseli, jak i subsydia z Brukseli. Odrzucamy tą zgubną polityką promowaną przez Unię Europejską jako całość. Z tych powodów wynika tylko jedna możliwość a jednocześnie płynie jeden wniosek, nadszedł czas na rozpoczęcie przygotowań do opuszczenia UE przez nasz kraj – konkludował.

Źródło: Express.co.uk

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

55 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra