Z kraju

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Kiedy Episkopat Polski nazwie po imieniu i potępi banderowskie ludobójstwo?

Znany działacz kresowy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, odnosząc się do wygłoszonej 14 maja podczas Mszy świętej na Skałce w uroczystość ku czci św. Stanisława BM przez ks. abp. Marka Jędraszewskiego homilii zadał pytania o stosunek Kościoła katolickiego w Polsce wobec banderowskiego ludobójstwa.

„Rodzi się pytanie, kiedy Episkopat Polski nazwie po imieniu i potępi banderowskie ludobójstwo, w tym udział w nim niektórych duchownych greckokatolickich. Kiedy uczci pamięć rzymskich katolików pomordowanych w kościołach i wyniesie na ołtarze męczenników, a przede wszystkim przyczyni się do pochowania kości pomordowanych i sprawi im chrześcijańskie pochówki?” pyta na swoim blogu ks. Isakowicz-Zaleski, odnosząc się do pięknej homilii, wygłoszonej na Skałce przez ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Pytanie to jest tym bardziej palące, że w Watykanie szykuje się beatyfikacja otwarcie wspierającego neobanderyzm i hitleryzm abp. Andrzeja Szeptyckiego i nie widać – o zgrozo! – żadnych działań polskiego Episkopatu w celu niedopuszczenia do wyniesienia na ołtarze duchowego przywódcy katów polskich obywateli.

Ks. abp Marek Jędraszewski, wspominając postać wielkiego Polaka i kapłana Księdza Kardynała Adama Stefana Sapiehy oraz jego zasługi dla Polski i Polaków, przypomniał wydaną przez niego odezwę potępiającą zbrodnie wobec Polaków na Ukrainie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

37 komentarzy

37 Komentarzy

 1. IGO

  17 czerwca 2017 at 16:27

  Szanowny księże Tadeuszu moja odpowiedź brzmi: chyba nigdy, bo jak obserwuję wypowiedzi naszych hierarchów i tych z Watykanu to widzę że Szatan dobrze ich oblazł.

 2. Obserwujący

  17 czerwca 2017 at 18:48

  Przysłuchując się wyPOwiedziom na upublicznionych taśmach z tzw. PO+dsłuchu z głównym bohaterem ks. Sową to na 100% można stwierdzić Że NIGDY !!!……….

 3. Magdalena

  17 czerwca 2017 at 19:44

  Współcześni Kainowie w polskim Episkopacie,
  Rzekł Bóg: «Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi!
  Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie.
  Gdy rolę tę będziesz uprawiał, nie da ci już ona więcej plonu. Tułaczem i zbiegiem będziesz na ziemi!»
  W polskim Episkopacie niewielu głosi prawdę Pana, uparcie stoi na straży Ewangelii Jezusa Chrystusa, to masoni w całej okazałości, tylko lichwa się liczy, to tzw. międzynarodówka, i nic po za tym. Rzeczywistość to Jezus Chrystus, a nie mamona drodzy biskupi, ani ONZ wszystkich religii świata, które publicznie wyznajecie i małymi krokami wprowadzacie do domu Ojca Niebieskiego. Gdyby Jezus stąpił na ziemię to by ich biczem wychłostał i wygnał ze Świątyni Ojca Niebieskiego. Polski Episkopat czerpie pełnymi garściami z wygodnego źródła Franciszkowego a nie z wody żywej Jezusa Chrystusa. Imię Jezusa pozwala im jedynie na wygodne kanapowe życie w lewackiej bylejakości zabijającą Jezusową rodzinę oraz narody powierzone im przez naszego Pana. To już nie są pasterze bowiem nie znają ich owce. Tym purpurowym lewakom pozostało jedynie Boże Miłosierdzie, i z taką ochotą, i zapalczywością głoszą Go bowiem chcą nim zagłuszyć własne sumienie i karę za służbę złemu, za sprzeniewierzenie się swojemu Panu. Przed oczami waszymi stanie całe wasze życie (…) i sąd Sprawiedliwego! https://www.youtube.com/watch?v=vnt4w1X2DTU

  • Danka

   18 czerwca 2017 at 01:12

   Magdalena.”Nie sadzcie, abyscie nie byli osadzeni” Kim jestes, wieszczko? Pokory troche, Bogiem juz chcesz dyrygowac?
   Troche malo w tym tekscie o abp.Szeptyckim.To rzeczywiscie cos niewiarygodnego, moze nie znaja jego dokonan? A cuda byly?
   https://opinie.wp.pl/kontrowersje-wokol-arcybiskupa-greckokatolickiego-andrzeja-szeptyckiego-6126039279499393a

   • Magdalena

    18 czerwca 2017 at 15:23

    Absolutnie, Panem Bogiem nie chcę dyrygować. Pokory mi brak, jak patrzę na tych co modyfikują dom Ojca Niebieskiego na własną „modłę” i wprowadzają do niego boszków Islamu i Talmudu, masonerii i lewactwa, zatem przewrotnego złego.
    Jak mi się wydaje, pokłosiem tego fałszywego miłosierdzia jest także brak jasnego stanowiska polskiego Kościoła Katolickiego w sprawie potępienia ukraińskiego ludobójstwa na polskich obywatelach zamieszkałych ziemie Wołynia i Małopolski Wschodniej. Jak też, brak reakcji na mordy księży katolickich, zakonników, przemilczanie tego faktu, zamiast wynieść ich na ołtarze dla dobra tamtej ziemi aby przelana krew wydała owoc. A także, brak potępienia cerkwi grekokatolickiej za przyzwalanie na szowinizm ukraiński, przemilczanie tak wówczas, jak i teraz obecnie. W końcu, przemilczanie gloryfikowania neobanderyzmu wrogiemu polskiej nacji. Wysuwającego żądania do ziem polskich.
    W społeczeństwie, w którym bohaterami są strażacy, dzieci chcą zostać strażakami.
    W społeczeństwie, w którym bohaterami są szowiniści ukraińscy jak choćby Stepan Bandera, Roman Szuchewycz, SS Galicien, dzieci chcą zostać ukraińskimi szowinistami.
    Z pewnością mają taką świadomość nasi purpuraci dokąd zmierza Ukraina mając za bohatera szowinistę Banderę? I co, milczą!
    Ale polski nacjonalizm ochoczo, i zbiorowo, potępili. Niszczą to co narodowe, to co Polskie było od wieków i pozwoliło odzyskać wolną Polskę – czyli polski nacjonalizm. Prymas Stefan Wyszyński w grobie się przewraca jak widzi to masońskie lewactwo.
    Obecny czas dla Polski jest dla prawdziwych pasterzy otwarcie głoszących słowo Boże w duchu nacjonalizmu narodowego bowiem owce się rozpraszają po świecie, czyż tego nie widzicie?

    • Danka

     19 czerwca 2017 at 00:09

     Jak juz, to nie”boszkow”, ale bozkow.
     Temat trudny, ale miarkuj sie.

 4. Slawomir Tomasz Roch

  17 czerwca 2017 at 19:58

  Brawo ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski! Wazne i b. potrzebne przypomnienie tego b. dlugo oczekiwanego aktu przez narod polski.

 5. Pingback: 17.06.2017 – Syria: 625 dzień sprzątania świata… | KODŁUCH

 6. jaro7

  17 czerwca 2017 at 23:30

  Nie wiem czy to prawda ale słyszałem że większość biskupów w Polsce ma korzenie….żydowskie,a wtedy wszystko by to tłumaczyło.

 7. Szukający Drogi

  18 czerwca 2017 at 11:02

  Tyle są warci święci, do których modlą się katolicy zamiast oddawać cześć Bogu jedynemu. Poczytajcie Biblię, a ujrzycie, że nikt nigdy nie modlił sie do Mojżesza czy innych proroków, a jedynie do Boga. To Watykan narzucił bałwochwalcze zwyczaje modłów do zmarłych.

 8. wolna-polska.pl

  18 czerwca 2017 at 14:58

  Dr Jan Przybył:Ukraina bez mitów

 9. wolna-polska.pl

  18 czerwca 2017 at 14:59

  Ukraina-Naród stracił duszę…

 10. wolna-polska.pl

  18 czerwca 2017 at 15:01

  W Kołomyi grekokatolicy chcą odebrać cerkiew prawosławnym.

 11. wolna-polska.pl

  18 czerwca 2017 at 15:04

  Ukraina zablokowała ekshumację ofiar rzezi wołynskiej.Władze nie ukrywają,że badacze IPN mogą paść ofiarą ataków banderowców.

 12. wolna-polska.pl

  18 czerwca 2017 at 15:07

  Rada Najwyższa Ukrainy wprowadza kary za „upakarzanie języka ukrainskiego”

 13. Stan

  18 czerwca 2017 at 15:39

  Bardzo ważne słowa upominające Episkopat.Jest wielu hierarchów ,którym nie przeszkadza nacjonalizm ukraiński ,a przeszkadza patriotyzm Polski.To są szkodnicy.

  • jaro7

   18 czerwca 2017 at 17:34

   Nie dotyczy to tylko hierarchów,dotyczy to równiez dużej części polityków,mediów i różnych oszołomów.

 14. Jacek Boki

  18 czerwca 2017 at 17:58

  Ten za przeproszenie ,,episkopat” nazwie banderowskie ludobójstwo Polaków, jak się dwie niedziele do kupy zejdą. Nie wcześniej.

 15. Ludwik

  18 czerwca 2017 at 19:13

  Ksiądz jak zwykle z troską.Brawo.Część hierarchów działa przeciwko polskiej racji stanu.
  Czas na emeryturę.

 16. solozzo

  18 czerwca 2017 at 20:48

  Kościół katolicki udowadnia, że jest przede wszystkim globalną instytucją polityczną i jako taki ma swoje polityczne interesy na Ukrainie. I właśnie ofiarą tych interesów jest prawda o ukraińskim ludobójstwie na Polakach. Warto zauważyć, że Kościół nie różni się pod tym względem od polskiego państwa.

 17. Danka

  19 czerwca 2017 at 00:13

  Ojcze duchowny! A czy Kosciol jest od potepiania, tak w ogole?

  • Zbyszek

   19 czerwca 2017 at 00:53

   Z pewnością nie, Kościół nie jest od potępiania, ale od głoszenia prawdy, to tak. A prawdy nie można zakłamywać. Jezus Chrystus nie był populistą.

   • Danka

    19 czerwca 2017 at 11:57

    Nie chce uczyc „ksiedza pacierza”, ale jak mowi
    Pismo sw.Ewangelia sw.Jana 3.Rozmowa z Nikodemem, Chrystus rzekl:”
    Nie po to Ojciec poslal Syna swego, by swiat potepil, ale po to, by swiat zbawil”….

    • Zbyszek

     19 czerwca 2017 at 13:26

     i dalej …
     Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, …

     • Danka

      19 czerwca 2017 at 21:02

      Swiete nauczanie, swieta Prawda, ale….co chcialbys tym cytatem udowodnic w temacie tu poruszanym?

  • Soplica

   19 czerwca 2017 at 11:28

   Prawda. Od tego nie można się odwrócić. Jeden z biskupów niedawno mówił o poprawności politycznej. Jak łatwo mówić o innych ….

 18. mpk

  19 czerwca 2017 at 00:43

  Jeśli już, i przykro mi to powiedzieć, to Kościół Katolicki pod przewodnictwem Franciszka coraz śmielej udowadnia że jest globalną masonerią. A masoneria nie ma już nic wspólnego z Jezusem Chrystusem. A za chwilę, jak ćwierkają wróble, KK wyniesie na ołtarze biskupa grekokatolickiego Andrzeja Szeptyckiego co mu było po drodze, i z niemieckimi faszystami, i z ukraińskimi szowinistami, mordującymi Polaków, i nie tylko.
  Jezus Chrystus w chrześcijańskiej Europie już jest tylko „postacią” z Ewangelii. Dzisiaj poprawnie politycznie jest bratać się z wszystkim co złego, z Islamem, Talmudem, czy też z Banderą.

  • myślący

   19 czerwca 2017 at 09:24

   „i z niemieckimi faszystami, i z ukraińskimi szowinistami,”
   Na jakiej podstawie się ich odróżnia?
   Etnicznej przynależności?
   Czy to kryterium jest w przypadku tej ideologii tak znaczące, że decyduje o ich rozróżnianiu i odrębnym nazewnictwie?

   Przecież i jedni i drudzy, dokonywali SAMOIDENTYFIKACJI w tym samym czasie historycznym.
   I jedni i drudzy oficjalnie i WIARYGODNIE wówczas twierdzili że SĄ FASZYSTAMI.
   Skąd więc, to rozróżnienie?.
   Pojawiły się może jakieś nowe dowody (wiedza) obalające tą samoidetyfikację?

 19. wiesscar

  19 czerwca 2017 at 04:20

  Agnieszka Kolakowska corka tego filozofa w programie Bronislawa Wildsteina „Poludnik Wildsteina” po godz.dwunastej w sobote na TVP2 – ze dwa tygodnie temu powiedziala ze na lekcjach religii w szkolach uczniowie powinni sie zapoznawac TYLKO ze Starym Testamentem.
  Ktos z internautow jeszcze czegos nie rozumie co sie w Polsce dzieje?

  • Danka

   19 czerwca 2017 at 11:38

   Ex? mason B.Wildstein, ktory ma swoje zaslugi i rzeczywiscie walczyl z sbecja/ wymiosl nielegalnie z IPN liste bezczelnych agentow sb brylujacych w polityce i w mediach/ za co spadly na niego gromy.Za to medal.Jednak za sciaganie potomkow dianolicznego stalinisty, ktory wyrzucal wielkich uczonych, ktorzy nie zdradzili np.Tatarkiewicza, to juz przegiecie.Nie ma co sie dziwic, ze corka Kolakowskiego ma tyle do powiedzenia , co ja tatus nauczyl.Mozna sie zgodzic z tym, ze „niedaleko pada jablko od jabloni”, choc inaczej twierdza odznaczani przez prez.Dude masoni.Jednak to jeszcze nie Episkopat.

 20. z-k

  19 czerwca 2017 at 09:54

  Jeśli by wyłączyć Wielce Czcigodnego Eminencję Ks. abp Marka Jędraszewskiego i kilku Jemu Podobnych to reszta owego episkopatu przypomina bardziej agenturę grandziarskich organizacji służącą destabilizacji Polski.

 21. wolna-polska.pl

  19 czerwca 2017 at 18:44

  Ukraińcy twierdzą,że wschodnia Polska to okupowana zachodnia Ukraina.

 22. Danka

  19 czerwca 2017 at 21:22

  Cenie ogromnie kapelana „Solidarnosci” ,Autora tego tekstu za niezlomnosc, ofiare, jaka zlozyl za swoja postawe/ pobicie/,za domaganie sie lustracji duchowienstwa i odsuniecia agentow komunistycznego rezimu od wiernych.Niestety,KK doswiadcza odsuwania sie wiernych od KK takze z powodu braku jakichkolwiek sankcji wobec agentury wewnetrznej.Wielu nie moglo pokonac awersji do zblizenia sie do konfesjonalu, by spowiadac sie ,byc moze, agentowi SB.To nie fantazje….
  Jednak w tym czasie nagonki na KK, kiedy zagrozone jest chrzescianstwo i gina wspolwyznawcy na swiecie, warto unikac jatrzenia i ograniczac swoje pretensje, bo widac nawet tutaj,co one wywoluja .Z tym Szeptyckim to skandal i wina tych, ktorzy przeprowdzaja proces betyfikacyjny.W przypadku ks.Popieluszki byl to wspolpracownik SB, jego „przyjaciel”, ktory zawziecie przeciwstawial sie wznowieniu sledztwa, dokonczeniu raczej,przez prok.Witkowskiego.Wiecej.o tym pisze Wojciech Sumlinski.Dziekuje, ze Ksiadz Tadeusz jest w KK, to Dar!

 23. Danka

  20 czerwca 2017 at 14:34

  Koniecznie napisac perycje do Ojca Sw. I nie dopuscic do wyswiecenia tego abp.Szeptyckiego. Ciekawe teksty,zobavczcie: petycje.pl

 24. Asder12321

  22 czerwca 2017 at 14:21

  Nie powiedzą nic, bo ich języki płoną miłością i nie chcą podżegać ludzi. Tylko uchodźcy, uchodźcy i raz jeszcze uchodźcy. Przyjmijmy ich, są tacy biedni. Zachodnie media przesadzają, oni nie gwałcą. To są kłamstwa, co mówi się na ich temat. Trzeba w nich zobaczyć Jezusa, bo tak mówi pismo – i koniec. I pier*olić to, że przyniosą za sobą falę gwałtów, orgię grabieży i lawinę morderstw na tle religijnym.

  Nie wiem kiedy oni wreszcie zrozumieją, że takie lansowanie miłosierdzia Bożego kosztem bezpieczeństwa WŁASNYCH obywateli, baa, CAŁEGO Narodu Polskiego jest ZŁE.

  Matka Boża w Lourdes powiedziała, że Watykan straci wiarę.
  Śmiem twierdzić, że już ją traci.
  Jestem katolikiem i staram się praktykować na miarę swoich możliwości, ale nie będę siedział cicho, bo mam ŚWIĘTE PRAWO krytykować hierarchów i ich działania, bo nie są świętymi krowami i nie muszą mieć wcale we wszystkim racji.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra