Z zagranicy

Grenfell Tower, czy media coś ukrywają?

W czasach ogólnodostępnego w Europie Internetu, oraz wielu możliwości medialnych, które posiedli zwyczajni ludzie, zaopatrzeni w telefony komórkowe z funkcjami dyktafonów, aparatów i kamer, nikt nie jest w stanie na dłuższą metę ukryć wydarzeń, które obejmują większą liczbę uczestników.

I tak zobaczmy: Dziś BBC News podaje informację o 58 osobach zaginionych po pożarze w Grenfell Tower, przy czym bardzo poważnie sugeruje się, że jest duże prawdopodobieństwo, iż osoby te nie żyją, a liczba ofiar spalonych żywcem z pewnością wzrośnie. Czy to nie dziwi?

Z drugiej strony bowiem udostępniane są w sieci nagrania z ostrymi wypowiedziami ludzi, którzy brali udział w wolontariacie, zbierali rzeczy, wodę, jedzenie dla poszkodowanych. W obecności kamer krzyczą zmęczeni i pełni złości, że nie wiedzą dla kogo przynoszą te wszystkie dobra, bo nie widzą ofiar, które mogłyby przeżyć tak tragiczną katastrofę! Ten pożar, jak mówią, jest pogrzebem kilkuset osób jednocześnie! W tym wielu dzieci…

A zatem pierwszy bunt, o którym słyszymy, dotyczy przypuszczalnego przyciszania ogromu faktycznej liczby ofiar. W wieżowcu, w którym pożar strawił od najniższych pięter wszystkie pozostałe aż do 26, na których znajdowało się 120 mieszkań w większości z 4 sypialniami, liczba ofiar śmiertelnych musi być naprawdę drastyczna. A liczba tych, którzy przeżyli… niewielka.

Jest jeszcze jeden straszny fakt, o którym jednak już mówi się w mediach tu i ówdzie, a mianowicie chodzi o to, że mieszkańcy Grenfell Tower alarmowali kilka miesięcy wcześniej o standardach panujących w wieżowcu, które zwiastowały tragedię. Jak możemy się domyślać, podobne standardy muszą zatem obowiązywać we wszystkich tego typu budynkach w brytyjskiej stolicy europejskiej, gdyż wygląda na to, że jest to styl miejskiej polityki względem mniej zamożnych obywateli.

Pożar wstrząsnął ludźmi na tyle, że odbywają się protesty na ulicach Londynu, słyszymy głośne krzyki przeciwko włodarzom miasta, których posądza się o chęć wysiedlania w podstępny sposób biedniejszych mieszkańców z atrakcyjnych terenów miejskich, dla których miałyby już istnieć plany zagospodarowania przez bogaczy. Na ulicach Londynu słychać było pełne złości krzyki: „no justice, no peace” (bez sprawiedliwości nie ma pokoju!).

Jak można na podstawie wszystkich oficjalnych i nieoficjalnych doniesień przewidzieć, co za chwilę zacznie dziać się w Londynie?

Podsumujmy to:

Z jednej strony ludzie od dłuższego czasu Brytyjczycy doświadczani są zamachami terrorystycznymi, które niosą śmierć i poczucie zagrożenia życia swojego i najbliższych. Bajki o dalszym, normalnym życiu niech Theresa May opowiada sobie przed lustrem! Pojawiają się w internecie filmy nagrane na ulicach Londynu przez zwykłych przechodniów, na których widać jak policja kontroluje mężczyzn przewożących maczety w biały dzień, w zwyczajnych torbach.

Nawet kobiety muzułmańskie wykazują agresywną aktywność w imię Allacha.

Możemy również zapoznawać się z licznymi komentarzami samych Anglików, którzy wyrażając się bez ogródek, ogłaszają sprzeciw wobec polityki prowadzonej przez rząd ich kraju. Przy czym liczba imiennych (sic!) komentarzy wobec parlamentarzystów sięga tysięcy!

Co wyniknie z tych wszystkich tragedii? Czy nie jest to zbyt duża iskra jak na jeden teren? Czy obraz mediów publicznych dźwiga jeszcze ciężar poprawności politycznej, która najwyraźniej sama siebie już zabija? Co dalej Londynie? Co dalej… Wielka Brytanio? Co dalej Europo?

Publikowanych fotografii rodzin, na których śmieją się osierocone dziś przez zamachy dzieci, nikt nie zapomni… Publikowanych fotografii dzieci, które zginęły po koncercie w Manchester nikt nie zapomni… Krzyku żywcem płonących dzieci… nikt nie zapomni!

Co się dalej wydarzy? Bo coś wydarzy się z pewnością…

Wszyscy ludzie na całym świecie osiągają moment krytyczny zaufania komuś, kto myśli, że z polityki zbuduje sobie wygodne miejsce na ziemi. Jednak zawsze, każda wieża Babel upada, bo taka jest jej natura. A my wszyscy nie tylko na to patrzymy, ale mamy w tym własny, aktywny udział (bierność jest też aktywnością!).

Pytanie tylko, czy stoimy po stronie Prawdy?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

45 komentarzy

45 Komentarzy

 1. stan

  17 czerwca 2017 at 21:03

  „… nikt nie jest w stanie na dłuższą metę ukryć wydarzeń, które obejmują większą liczbę uczestników.”
  A WTC? Największy przekręt ostatniego czasu.

 2. Marian

  17 czerwca 2017 at 23:17

  „Co się dalej wydarzy?” No, pewnie to samo – składanie ofiar z ludzi. 14.06.2017 – to jakaś „okrągła” data?

 3. Danka

  18 czerwca 2017 at 00:09

  Czytam wlasnie dziennik „METRO” z autobusu,bo ich BBC nie ogladam, czasami slucham w radiu.Coz….Cytat opinia czytelnika;”Were there no sprinklers or fire alarms in communal areas?! Was there a cost-cutting exercise at play?/…/ Joyce,London

  • Prawda Boli

   18 czerwca 2017 at 08:24

   Tam mieszkali tzw patologia. Czegokolwiek by tam nie zrobiono to kilku miesiącach wszystko będzie rozwalone. Korytarze notorycznie używane jako miejsca magazynowania gratów. Kradzież „żarówek” z oświetlenia awaryjnego. Można by długo wymieniać jaki takie miejsca WYGLĄDAJĄ W POLSCE. Nie wierzę że tam było inaczej.

 4. Danka

  18 czerwca 2017 at 00:19

  Za porzadki w stolicy GB nie odpowiada pani premier May, ale ” mayor” Sadiq Khan, ktory przybyl od razu na miejsce i obiecal mieszkania zastepcze tym, ktorzy stracili swoje w pozarze.London mayor- burmistrz miasta.

 5. Danka

  18 czerwca 2017 at 01:51

  Te mapki i trasy Open Society Sorosa dla przybywajacych….

 6. robert

  18 czerwca 2017 at 11:53

  Nasilenie zamachow i rozmaitych smiertelnych wypadkow w ostatnim czasie zbiegiem OKOlicznosci w Angli własnie ma na celu zawrocic Anglie z drogi wyjscia z europejskiego kołchozu,do czego kilka dni temu namawiał pan makaron z afrofrancji

 7. Danka

  18 czerwca 2017 at 12:14

  Pan Makaron ma swoje problemy u siebie. I to podobne.

 8. robert

  18 czerwca 2017 at 12:24

  Realizacja idei,,w kupie razniej,,bo kiedy stado wilkow atakuje,barany sie do siebie tula,z mysla tym razem moze to nie ja

 9. Robert B.

  18 czerwca 2017 at 12:32

  Co będzie dalej? Kiedyś to wybuchnie i zaczną się pogromy. Będą wyprowadzać arabstwo razem z żydostwem (tak, tak, bo to żydostwa sprawka, że oni tu są) z chałup i rozprawiać się z nimi na ulicy.

 10. Danka

  19 czerwca 2017 at 00:01

  RobertB.Opamietaj sie.
  Dolewasz oliwy do ognia, siejesz zamet i podjudzasz.Tam zgineli zwykli, niewinni ludzie,male dzieci.Wsrod ofiar jest para 27-letnich Wlochow.Dziewczyna Gloria wyslala sms pozegnalny do swojej matki…To z gazety „METRO” inf, i zdjecie wspanialej, szczesliwej parki.Pisza tu, ze patologia tam mieszkala.A skad wiesz? Ze zdjec to nie wynika.Sporo muzulmanow, ich dzieci .Oni tam gineli w plomieniach! Odpieprz sie od wszystkich wyznawcow tej rreligii.Wsrod chrzescijan nie brakuje tez nawiedzonych i to jak, choc nie robia zamachow na ludzi. Multikulti jakos nie wychodzi ….Jednak nie wolno gadac, pisac bzdur i oskarzac tych, ktorzy nie zyja z powodu…? No wlasnie,z jakiego powodu?

  • Paweł

   19 czerwca 2017 at 11:12

   @Danka

   W tym co napisał nie ma żadnej przesady. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Zrozumiałbym, gdyby taka tragedia zdarzyła się w jednym z krajów muzułmańskich, ale nie w Europie, która jest poddana procesowi islamizacji! A za tym wszystkim stoją żydy.

 11. zydowstwodoizraelaprecz!!!!

  19 czerwca 2017 at 20:47

  Ok czarnuchy z IQ liczacym 25 same spalily budynek bo ich inteligencja nie jest w stanie pojac jak opanowac rzeczy bardziej technicznie zaawansowane jak lodowka czy telewizor.
  Nie wiadomo i tego sie nie dowiemy czy moze jakas swinia muslimska eksperymentowala z jakims ladunkiem wybuchowym.
  Oficjalnie jest podane ze zapalila sie lodowka no do kurwy nedzy niech ktos mi pokaze podobny przypadek gdzie zapala sie lodowka i od lodowki plonie caly budynek…..przeciez to zarty sa!

  Ciesze sie bardzo ze parenascie muslimow, czarnuchow troche sie podpieklo zaanim poszli do diabla gdzie przynaleza. Zal mi tylko bialych ludzi ktorzy zgineli szkoda…..jest nas bialych coraz mniej w tej afrykansko-indianskiej-muzulmanskiej oborze bo tak tylko Londyn mozna okreslic!

  • Marian

   20 czerwca 2017 at 21:42

   a w lodówce było 10 kg tro tylu

 12. Genoveva Hedspeth

  29 czerwca 2017 at 05:36

  iherb coupon

 13. Daisey Yarish

  9 lipca 2017 at 03:14

  get help with writing your essay

 14. Stephan

  19 września 2017 at 20:08

  i believe that i gave up upon the o road retail store, everytime i transfer there it will become a minimal even worse, however i hold upon moving back again asking yourself it was basically a fluke detail i recieved a lousy pizza, nonetheless at the time nowadays i’m performed. the pizza i recieved was hence poor, i elevated it up towards get a chunk and the sauce simply ran off such as drinking water, the pizza was soggy and terrible, as i waited for my pizza at 12 midday the cellphone didnt ring as soon as, thus i bet its basically not me. sorry however its truly been lousy!

 15. Ronrhip

  28 września 2017 at 08:46

  Below Skin Swelling Amoxicillin Allergy Treatment Cialis Vidal Can Keflex Cure Chlamydia Apa Format online pharmacy Amoxicillin Coughing

 16. publix home delivery

  28 września 2017 at 14:49

  Fabulous, what a website it is! This website provides
  useful facts to us, keep it up.

 17. Ronrhip

  2 października 2017 at 05:16

  Kamagra Chewable 100 Mg Canada Kamagra 100 Mg Gel Achat De Pilule Cialis cialis online Flank Pain While Taking Amoxil Cialis Efectos En La Mujer

 18. Ronrhip

  3 października 2017 at 10:39

  Discount Programs For Doxycycline Propecia Finasteride Side Effects Impotence viagra How To Buy Stendra Ed Drugs Buy Valtrex Online No Prescription

 19. Ronrhip

  5 października 2017 at 06:35

  Tadarise Pro 20 viagra Where Can I Buy Generic Provera Best Website Kamagra Oral Jelly Online

 20. Ronrhip

  8 października 2017 at 00:58

  Finasteride For Sale Internet length of levitra patent Uk Suppliers Of Amoxicillin Viagra Generika Test Kamagra 100mg Gold

 21. tender dating site free

  8 października 2017 at 12:49

  I’m truly enjoying the design and layout of your site. It’s a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come
  here and visit more often. Did you hire out a developer to
  create your theme? Excellent work!

 22. tender dating

  9 października 2017 at 05:00

  Hey there! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?
  My last blog (wordpress) was hacked and I ended up
  losing several weeks of hard work due to no data
  backup. Do you have any methods to prevent hackers?

 23. Ronrhip

  11 października 2017 at 13:10

  Alternative Viagra Products Comprar Cialis Generico Espana cialis Escitalopram Pills Buy Lasix No Prescription

 24. Ronrhip

  12 października 2017 at 13:17

  Propecia Valori Silagra Uk Buy Accutane In Usa30 Mg Accutane From Canada Online cialis Tinidazole Without Perscription

 25. tinder dating site

  13 października 2017 at 10:57

  I’m really impressed with your writing skills and also with the layout to your weblog.
  Is this a paid theme or did you modify it your self? Either way keep up the excellent high
  quality writing, it is rare to look a great weblog like this one nowadays..

 26. kamagra tanio

  13 października 2017 at 20:01

  Jesliby od chwili viagrze jakiegos frazeologizmu wyszukujesz bytu, co byloby w poziomie ulzyc Twoja erekcje dodatkowo nie odnosisz w tym jednego wiekszego szczescia, uradz sie na odwiedziny polskiego sprawnie wykonujacego serwisu, ktory wsparl poprzednio wybitnie szerokiej liczbie typow. Niekrajowe przezycie i tworczy szyk zasilki urozmaicony wielka apteka internetowa informacja a uzyciem dyskrecji potrafi w cudowny rodzaj przyczynic sie do wyeliminowania Twoich kwestii sposrod wzwodem.

 27. efekty pigułki kamagra

  14 października 2017 at 11:17

  Jesli od viagra niedowolnego terminu wypatrujesz czegokolwiek, co byloby w poziomie odciazyc Twoja wzwody tudziez nie odnosisz w owym jakiegokolwiek wiekszego sukcesu, uradzze sie na zwalic sie komus na chate niewlasnego sprawnie czyniacego serwu, ktory pomogl w tej chwili nader ogromnej liczbie postaci. Lokalne test natomiast obdarzony wyobraznia architektura przyczyny przyozdobiony wielgachna lekow na potencje informacja zas obyczajem dyskrecji wydola w zdumiewajacy metoda przyczynic sie az do zabicia Twoich rzeczy z erekcja.

 28. viagranajtaniej

  14 października 2017 at 22:41

  Calkowita viagrze technika plciowa dodatkowo deficyt pasztetow z wzwod to koniec coraz to wiekszej ansamble teraz mieszkajacych jegomosci. Zwiedzajac polski sprawnie ozywiony serwis posiadasz mozliwosc wyzbycia sie stresu tudziez powiazanych z nim zaklocen wzwodow plus rzutkiego zabicia potajemnych zwolnien utrudniajacych Twoje uklady zmyslowe. Oferowane przy uzyciu nas narady nielecznicze niewiedzione stanowia lekow na potencje poprzez wyprobowanych profesjonalistow.

 29. Ronrhip

  15 października 2017 at 01:33

  Viagra Pagamento Alla Consegna Viagra Otras Alternativas viagra Can You Buy Amoxicillin Online

 30. tinder

  16 października 2017 at 07:02

  Wonderful work! That is the kind of information that are
  supposed to be shared around the internet. Shame on Google for
  now not positioning this publish higher! Come on over and consult
  with my site . Thank you =)

 31. tinder dating site

  17 października 2017 at 10:23

  Heya i am for the primary time here. I came
  across this board and I find It truly useful & it helped me out much.
  I am hoping to present one thing back and help others such as you helped me.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra