Z zagranicy

Grenfell Tower, czy media coś ukrywają?

W czasach ogólnodostępnego w Europie Internetu, oraz wielu możliwości medialnych, które posiedli zwyczajni ludzie, zaopatrzeni w telefony komórkowe z funkcjami dyktafonów, aparatów i kamer, nikt nie jest w stanie na dłuższą metę ukryć wydarzeń, które obejmują większą liczbę uczestników.

I tak zobaczmy: Dziś BBC News podaje informację o 58 osobach zaginionych po pożarze w Grenfell Tower, przy czym bardzo poważnie sugeruje się, że jest duże prawdopodobieństwo, iż osoby te nie żyją, a liczba ofiar spalonych żywcem z pewnością wzrośnie. Czy to nie dziwi?

Z drugiej strony bowiem udostępniane są w sieci nagrania z ostrymi wypowiedziami ludzi, którzy brali udział w wolontariacie, zbierali rzeczy, wodę, jedzenie dla poszkodowanych. W obecności kamer krzyczą zmęczeni i pełni złości, że nie wiedzą dla kogo przynoszą te wszystkie dobra, bo nie widzą ofiar, które mogłyby przeżyć tak tragiczną katastrofę! Ten pożar, jak mówią, jest pogrzebem kilkuset osób jednocześnie! W tym wielu dzieci…

A zatem pierwszy bunt, o którym słyszymy, dotyczy przypuszczalnego przyciszania ogromu faktycznej liczby ofiar. W wieżowcu, w którym pożar strawił od najniższych pięter wszystkie pozostałe aż do 26, na których znajdowało się 120 mieszkań w większości z 4 sypialniami, liczba ofiar śmiertelnych musi być naprawdę drastyczna. A liczba tych, którzy przeżyli… niewielka.

Jest jeszcze jeden straszny fakt, o którym jednak już mówi się w mediach tu i ówdzie, a mianowicie chodzi o to, że mieszkańcy Grenfell Tower alarmowali kilka miesięcy wcześniej o standardach panujących w wieżowcu, które zwiastowały tragedię. Jak możemy się domyślać, podobne standardy muszą zatem obowiązywać we wszystkich tego typu budynkach w brytyjskiej stolicy europejskiej, gdyż wygląda na to, że jest to styl miejskiej polityki względem mniej zamożnych obywateli.

Pożar wstrząsnął ludźmi na tyle, że odbywają się protesty na ulicach Londynu, słyszymy głośne krzyki przeciwko włodarzom miasta, których posądza się o chęć wysiedlania w podstępny sposób biedniejszych mieszkańców z atrakcyjnych terenów miejskich, dla których miałyby już istnieć plany zagospodarowania przez bogaczy. Na ulicach Londynu słychać było pełne złości krzyki: „no justice, no peace” (bez sprawiedliwości nie ma pokoju!).

Jak można na podstawie wszystkich oficjalnych i nieoficjalnych doniesień przewidzieć, co za chwilę zacznie dziać się w Londynie?

Podsumujmy to:

Z jednej strony ludzie od dłuższego czasu Brytyjczycy doświadczani są zamachami terrorystycznymi, które niosą śmierć i poczucie zagrożenia życia swojego i najbliższych. Bajki o dalszym, normalnym życiu niech Theresa May opowiada sobie przed lustrem! Pojawiają się w internecie filmy nagrane na ulicach Londynu przez zwykłych przechodniów, na których widać jak policja kontroluje mężczyzn przewożących maczety w biały dzień, w zwyczajnych torbach.

Nawet kobiety muzułmańskie wykazują agresywną aktywność w imię Allacha.

Możemy również zapoznawać się z licznymi komentarzami samych Anglików, którzy wyrażając się bez ogródek, ogłaszają sprzeciw wobec polityki prowadzonej przez rząd ich kraju. Przy czym liczba imiennych (sic!) komentarzy wobec parlamentarzystów sięga tysięcy!

Co wyniknie z tych wszystkich tragedii? Czy nie jest to zbyt duża iskra jak na jeden teren? Czy obraz mediów publicznych dźwiga jeszcze ciężar poprawności politycznej, która najwyraźniej sama siebie już zabija? Co dalej Londynie? Co dalej… Wielka Brytanio? Co dalej Europo?

Publikowanych fotografii rodzin, na których śmieją się osierocone dziś przez zamachy dzieci, nikt nie zapomni… Publikowanych fotografii dzieci, które zginęły po koncercie w Manchester nikt nie zapomni… Krzyku żywcem płonących dzieci… nikt nie zapomni!

Co się dalej wydarzy? Bo coś wydarzy się z pewnością…

Wszyscy ludzie na całym świecie osiągają moment krytyczny zaufania komuś, kto myśli, że z polityki zbuduje sobie wygodne miejsce na ziemi. Jednak zawsze, każda wieża Babel upada, bo taka jest jej natura. A my wszyscy nie tylko na to patrzymy, ale mamy w tym własny, aktywny udział (bierność jest też aktywnością!).

Pytanie tylko, czy stoimy po stronie Prawdy?

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. stan

  17 czerwca 2017 at 21:03

  „… nikt nie jest w stanie na dłuższą metę ukryć wydarzeń, które obejmują większą liczbę uczestników.”
  A WTC? Największy przekręt ostatniego czasu.

 2. Tomek

  17 czerwca 2017 at 22:54

  Przecież zawsze przy tego typu tragediach nawet przez parę dni mówi się o „zaginionych”, dopóki nie potwierdzi się, że ktoś nie żyje (nie znajdą ciała). Z czego więc tu robić sensację i co to za „ukrywanie” niby ma Pani na myśli? Ukrywane mogą być jedynie fakty, kto przyczynił się do tego pożaru – tu się zgodzę, bo już pojawiają się informacje, kto np. chciał do obudowania bloku użyć słabo na ogień odpornego materiału itp.

  Druga kwestia – nie do końca przekazuje Pani prawdę pisząc o 58 „zaginionych”. 58 to potencjalna liczba ofiar, a więc obejmuje już osoby, których śmierć stwierdzono i osoby zaginione (najpewniej też jednak ofiary) – tak stwierdził Stuart Cundy, szef miejscowej policji.

  Co do tego natomiast ilu mogło zginąć (Pani wyliczenie 120 mieszkań, kilka sypialni itp.), to powszechnie mówi się, że ponieważ w tym bloku mieszkali muzułmanie, to dlatego właśnie jest tak niewiele ofiar. Oni obchodzą Ramadan, wstają więc wcześnie by zjeść posiłek, przed tym, zanim wybuchł pożar. Mogli więc uciec, czy pomóc sąsiadom. Gdyby tam mieszkali inni ludzie, wówczas rzeczywiście byłoby znacznie bardziej tragicznie (skoro też nie zadziałał alarm).

  • marek

   18 czerwca 2017 at 09:00

   tak wcześnie wstają tylko że pożar wybuchł o pierwszej w nocy he he he czyli wstaja w ramadanie o 12 w nocy ech

   • Tomek

    18 czerwca 2017 at 09:31

    No dokładnie tak. Ludzie wstają na tzw. Suhoor, czyli ostatni posiłek przed postem. Wg tradycji muzułmańskiej, Suhoor musisz zjeść przed pierwszą modlitwą, Fajr, która odbywa się w Londynie około 2.40-2.50. A więc dokładnie tak, ludzie wstawali w okolicach 1-ej. Możesz sobie sprawdzić kalendarz Ramadanu (w jakich godzinach jest Fajr itp.) na stronach dla muzułmanów w UK.

    • Paweł

     18 czerwca 2017 at 10:33

     No proszę. Tomek jest specjalistą od żydów, muzułmanów i Bóg wie kogo jeszcze. Demaskujesz się Tomaszu. 🙂

     • gość

      18 czerwca 2017 at 14:29

      Albo muslim albo ma takich sąsiadów 🙂 Kogo innego obchodziłyby islamskie obrządki. Dla nas ważne jedynie by wiedzieć jaka to wroga religia – zapisy w koranie nakazujące zabijać niewiernych, różne formy dżihadu itp.

     • Tomek

      18 czerwca 2017 at 16:03

      Pawle, nie trzeba być biologiem, żeby dzieci robić:). Naprawdę, wszystko to co napisałem znajdziesz sobie w Internecie lub książkach. To nie jest żadna wiedza tajemna przekazywana przez rabinów (czy imamów) na cmentarzu w Pradze:).

      Poza tym, specjalisty od Żydów takiego jak Ty, to na całym świecie nie ma. No chyba że pan doktór docent rehabilitowany Robert B.:)

     • Tomek

      18 czerwca 2017 at 16:11

      Do @gość

      Widzisz, ja kiedy o czymś piszę, to mam nawyk sprawdzenia, czy nie pier….lę bez sensu. Skoro wiec powołuję się na zagraniczne artykuły podające przyczynę małej liczby ofiar, to sprawdzam, czy nie napisali bzdur (skoro ktoś inny, tj. Marek, w dyskusji podważa, co napisałem) – w tym przypadku sprawdzam, czy rzeczywiście kalendarz Ramadanu dla Londynu przewidywał pobudkę o tak wczesnej porze. Może niektórych to dziwi, ale cóż, wielu na tym forum ma nawyk pisania wszystkiego co im do łba wpadnie, bez żadnej weryfikacji, czy mają choć cień racji. Stąd takie zdziwienie.

     • gość

      18 czerwca 2017 at 16:38

      @Tomek
      Źródła (różne newsy .co.uk) podają przeważnie nie że wstali o 1 w nocy, ale że jeszcze nie poszli spać. Np.

      „Residents who had stayed up for Suhur – the meal between 1-2am”

      „One resident, Mohammed, who escaped with his family, said they were up late because of it being Ramadan so they were able to escape the building quickly.”

     • Tomek

      18 czerwca 2017 at 17:37

      Do @gość

      Podają różnie, jedne tak, inne tak, no ale to już nie ma znaczenia – potwierdzają, że przez to obchodzenie Ramadanu nie spali

   • cayt-london

    18 czerwca 2017 at 15:23

    zaczynaja jesc po zachodzie slonca czyli gdziws okolo 2130 w londynie a wielu wychodxi wiecorem na miasto ten rejon do edgware road na wschodie jest zamieszkany przez liczna muzulmanska spolecznosc

  • Szukający Drogi

   18 czerwca 2017 at 09:27

   Ten artykuł to szukanie sensacji. A w ilu blokach mieszkalnych w Polsce są systemy alarmowe i systemy gaszenia za pomocą zraszaczy?

 3. Marian

  17 czerwca 2017 at 23:17

  „Co się dalej wydarzy?” No, pewnie to samo – składanie ofiar z ludzi. 14.06.2017 – to jakaś „okrągła” data?

 4. Danka

  18 czerwca 2017 at 00:09

  Czytam wlasnie dziennik „METRO” z autobusu,bo ich BBC nie ogladam, czasami slucham w radiu.Coz….Cytat opinia czytelnika;”Were there no sprinklers or fire alarms in communal areas?! Was there a cost-cutting exercise at play?/…/ Joyce,London

  • Prawda Boli

   18 czerwca 2017 at 08:24

   Tam mieszkali tzw patologia. Czegokolwiek by tam nie zrobiono to kilku miesiącach wszystko będzie rozwalone. Korytarze notorycznie używane jako miejsca magazynowania gratów. Kradzież „żarówek” z oświetlenia awaryjnego. Można by długo wymieniać jaki takie miejsca WYGLĄDAJĄ W POLSCE. Nie wierzę że tam było inaczej.

 5. Danka

  18 czerwca 2017 at 00:19

  Za porzadki w stolicy GB nie odpowiada pani premier May, ale ” mayor” Sadiq Khan, ktory przybyl od razu na miejsce i obiecal mieszkania zastepcze tym, ktorzy stracili swoje w pozarze.London mayor- burmistrz miasta.

 6. Danka

  18 czerwca 2017 at 01:51

  Te mapki i trasy Open Society Sorosa dla przybywajacych….

 7. robert

  18 czerwca 2017 at 11:53

  Nasilenie zamachow i rozmaitych smiertelnych wypadkow w ostatnim czasie zbiegiem OKOlicznosci w Angli własnie ma na celu zawrocic Anglie z drogi wyjscia z europejskiego kołchozu,do czego kilka dni temu namawiał pan makaron z afrofrancji

 8. Danka

  18 czerwca 2017 at 12:14

  Pan Makaron ma swoje problemy u siebie. I to podobne.

 9. robert

  18 czerwca 2017 at 12:24

  Realizacja idei,,w kupie razniej,,bo kiedy stado wilkow atakuje,barany sie do siebie tula,z mysla tym razem moze to nie ja

 10. Robert B.

  18 czerwca 2017 at 12:32

  Co będzie dalej? Kiedyś to wybuchnie i zaczną się pogromy. Będą wyprowadzać arabstwo razem z żydostwem (tak, tak, bo to żydostwa sprawka, że oni tu są) z chałup i rozprawiać się z nimi na ulicy.

 11. Danka

  19 czerwca 2017 at 00:01

  RobertB.Opamietaj sie.
  Dolewasz oliwy do ognia, siejesz zamet i podjudzasz.Tam zgineli zwykli, niewinni ludzie,male dzieci.Wsrod ofiar jest para 27-letnich Wlochow.Dziewczyna Gloria wyslala sms pozegnalny do swojej matki…To z gazety „METRO” inf, i zdjecie wspanialej, szczesliwej parki.Pisza tu, ze patologia tam mieszkala.A skad wiesz? Ze zdjec to nie wynika.Sporo muzulmanow, ich dzieci .Oni tam gineli w plomieniach! Odpieprz sie od wszystkich wyznawcow tej rreligii.Wsrod chrzescijan nie brakuje tez nawiedzonych i to jak, choc nie robia zamachow na ludzi. Multikulti jakos nie wychodzi ….Jednak nie wolno gadac, pisac bzdur i oskarzac tych, ktorzy nie zyja z powodu…? No wlasnie,z jakiego powodu?

  • Paweł

   19 czerwca 2017 at 11:12

   @Danka

   W tym co napisał nie ma żadnej przesady. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Zrozumiałbym, gdyby taka tragedia zdarzyła się w jednym z krajów muzułmańskich, ale nie w Europie, która jest poddana procesowi islamizacji! A za tym wszystkim stoją żydy.

 12. zydowstwodoizraelaprecz!!!!

  19 czerwca 2017 at 20:47

  Ok czarnuchy z IQ liczacym 25 same spalily budynek bo ich inteligencja nie jest w stanie pojac jak opanowac rzeczy bardziej technicznie zaawansowane jak lodowka czy telewizor.
  Nie wiadomo i tego sie nie dowiemy czy moze jakas swinia muslimska eksperymentowala z jakims ladunkiem wybuchowym.
  Oficjalnie jest podane ze zapalila sie lodowka no do kurwy nedzy niech ktos mi pokaze podobny przypadek gdzie zapala sie lodowka i od lodowki plonie caly budynek…..przeciez to zarty sa!

  Ciesze sie bardzo ze parenascie muslimow, czarnuchow troche sie podpieklo zaanim poszli do diabla gdzie przynaleza. Zal mi tylko bialych ludzi ktorzy zgineli szkoda…..jest nas bialych coraz mniej w tej afrykansko-indianskiej-muzulmanskiej oborze bo tak tylko Londyn mozna okreslic!

  • Marian

   20 czerwca 2017 at 21:42

   a w lodówce było 10 kg tro tylu

 13. Genoveva Hedspeth

  29 czerwca 2017 at 05:36

  iherb coupon

 14. Daisey Yarish

  9 lipca 2017 at 03:14

  get help with writing your essay

 15. Tim

  10 sierpnia 2017 at 02:41

  Aw, this was a unbelievably Great article. Having the year and real energy in the direction of deliver a Excellent post… nevertheless what can I say… I wait a complete whole lot and use’t afford towards get hold of a thing completed.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra