Z zagranicy

Angela Merkel przyjęta przez Ojca Świętego

Papież Franciszek przyjął kanclerz Angelę Merkel. Było to już szóste spotkanie Franciszka z niemiecką polityk. Po audiencji u Papieża Merkel spotkała się z kardynałem sekretarzem stanu Pietrem Parolinem i szefem watykańskiej dyplomacji abp. Paulem Gallagherem.

W oficjalnie wydanym komunikacie prasowy Watykan poinformował o serdecznych rozmowach, w których potwierdzono dobre dwustronne relacje i owocną współpracę. Podjęto też kwestie interesujące obie strony, ze szczególnym uwzględnieniem najbliższego szczytu G20, jaki odbędzie się w Hamburgu. Podkreślono potrzebę zwrócenia szczególnej uwagi na odpowiedzialność wspólnoty międzynarodowej w walce z ubóstwem, głodem, terroryzmem i zmianami klimatycznymi.

Wspomniano również postać zmarłego dzień wcześniej byłego kanclerza Helmuta Kohla oraz jego niestrudzone zaangażowanie w zjednoczenie Niemiec i integrację Europy.

Angela Merkel przyjechała do Rzymu już w piątek. Po południu złożyła prywatną wizytę w Watykanie, gdzie zwiedziła między innymi wystawę poświęconą menorze.

Źródło: RV

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Bernard Scotland

  18 czerwca 2017 at 10:25

  Szóste spotkanie komunistycznych aktywistów. Lewica chrześcijańska z Ameryki Łacińskiej plus towarzyszka partyjna z DDR. Papież popierający islamską dzicz i niemra, która zastrzaszyła własny naród. TFU!

 2. Kowalski

  18 czerwca 2017 at 13:15

  juz 6 razy naradzali sie jak zlikwidowac chrzescijanstwo w UE?,i jak przyjac nowy chinski chrzescijanizm kontrolowany przez komunistow,a starych chrzescijan europejskich wyciac rekami arabskich terorystow,okazuje sie ze obecna sytuacja emonomiczna Chin nie jest za wesola,udaja moznych a sami sa juz zadluzeni,plan lewackiej globalizacji i euro-azji odwleka sie,barylka ropy tanieje a Franciszek ze STASI i NKWD planuja pogrom Europy i wprowadzenie hordy gwalcicieli i terorystow z bliskiego wschodu,ich spotkania nie wroza niczego dobrego chrzescijana z calej Europy,belzebob opanowal Vatican,ostatnim Ojcem Swietym po Janie Pawle 2 jest zyjacy Benedykt odsuniety przez mafie masonow i lobby pedofilskie

 3. wiesscar

  19 czerwca 2017 at 04:23

  temat spotkania jak mniemam: jak szybciej, efektywniej i mocniej islamizowac chrzescijanska Europe?

 4. zydowstwodoizraelaprecz!!!!

  19 czerwca 2017 at 20:40

  stara kurwa i ten komunistyczny antykatolicki skurwysyn!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra