Z zagranicy

Angela Merkel przyjęta przez Ojca Świętego

Papież Franciszek przyjął kanclerz Angelę Merkel. Było to już szóste spotkanie Franciszka z niemiecką polityk. Po audiencji u Papieża Merkel spotkała się z kardynałem sekretarzem stanu Pietrem Parolinem i szefem watykańskiej dyplomacji abp. Paulem Gallagherem.

W oficjalnie wydanym komunikacie prasowy Watykan poinformował o serdecznych rozmowach, w których potwierdzono dobre dwustronne relacje i owocną współpracę. Podjęto też kwestie interesujące obie strony, ze szczególnym uwzględnieniem najbliższego szczytu G20, jaki odbędzie się w Hamburgu. Podkreślono potrzebę zwrócenia szczególnej uwagi na odpowiedzialność wspólnoty międzynarodowej w walce z ubóstwem, głodem, terroryzmem i zmianami klimatycznymi.

Wspomniano również postać zmarłego dzień wcześniej byłego kanclerza Helmuta Kohla oraz jego niestrudzone zaangażowanie w zjednoczenie Niemiec i integrację Europy.

Angela Merkel przyjechała do Rzymu już w piątek. Po południu złożyła prywatną wizytę w Watykanie, gdzie zwiedziła między innymi wystawę poświęconą menorze.

Źródło: RV

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Bernard Scotland

  18 czerwca 2017 at 10:25

  Szóste spotkanie komunistycznych aktywistów. Lewica chrześcijańska z Ameryki Łacińskiej plus towarzyszka partyjna z DDR. Papież popierający islamską dzicz i niemra, która zastrzaszyła własny naród. TFU!

 2. Paweł

  18 czerwca 2017 at 11:01

  Graetz:

  „Talmud był sztandarem, który służył jako znak łączności dla żydów, rozproszonych po rozmaitych krajach, podtrzymał jedność judaizmu”.

  Mowa wygłoszona w kahale we Lwowie w r. 1915 („Gazeta Poznańska” z d. 6.I.1922 r.):

  „Dziewiętnaście wieków walczą żydzi o władzę nad światem, którą Bóg Abrahamowi przyobiecał. Krzyż jednak powalił żydów. Rozproszeni po całym świecie, żydzi byli wszędzie przedmiotem prześladowania. Ale już to samo rozproszenie żydów po całym świecie świadczyło o przynależności całego świata do nas. Dziś naród żydowski staje się coraz potężniejszym. W rękach żydowskich nagromadzony jest pieniądz, przed którym dotychczas drży świat. Pieniądz to przyszłość żydów. Czasy prześladowania już minęły. Postęp i cywilizacja ludów chrześcijańskich stanowi mury ochronne dla żydów i przyspieszają urzeczywistnienie naszych planów. Nam żydom udało się opanować główne centra giełdy światowej w Paryżu, Wiedniu, Berlinie, Amsterdamie i Hamburgu. Wszędzie gdzie są żydzi, rozporządzają wielkim kapitałem. Wszystkie państwa są dziś zadłużone, o długach stanowimy my żydzi. Więc państwa muszą się obdłużać coraz więcej. Długi zaciągnięte oddają w zastaw w ręce żydowskie kopalnie, dobra państwowe, koleje i fabryki państwowe, konieczną jest rzeczą jeszcze, aby żydzi wszędzie ziemię zagarnęli, a zwłaszcza wielką posiadłość. [..] Prawda, że niektórzy żydzi dają się ochrzcić, ale fakt ten tylko przyczynia się do naszej potęgi, gdyż ochrzczeni żydzi zawsze żydami zostają. Przyjdzie czas, w którym chrześcijanie zechcą przyjąć wiarę żydowską, ale Juda ze wstrętem ich odrzuci. Wrogiem naturalnym, to Kościół Katolicki (przedsoborowy – Paweł), dlatego musimy Kościół zarazić duchem swawoli, niewiary i braku wszelkiej karności (posoborowy – Paweł). Musimy podsycać walkę i niezgodę pośród różnych wyznań chrześcijańskich. [..] Religia chrześcijańska musi być wycofana ze szkół. [..] Żydzi muszą wszystko w swe ręce ująć, a zwłaszcza władzę i urzędy, dalej adwokaturę, sądownictwo, a najbardziej medycynę (!!!). Żydowski lekarz ma najlepszą sposobność zetknięcia się z rodziną chrześcijańską. Żydzi muszą kres położyć nierozerwalności małżeństw i doprowadzić do państwowych ślubów cywilnych. Francja pada już ofiarą obecnie czas na Austrię, w końcu idzie o zawładnięcie prasy – wtedy panowanie nasze całkiem zapewnione”.

 3. Kowalski

  18 czerwca 2017 at 13:15

  juz 6 razy naradzali sie jak zlikwidowac chrzescijanstwo w UE?,i jak przyjac nowy chinski chrzescijanizm kontrolowany przez komunistow,a starych chrzescijan europejskich wyciac rekami arabskich terorystow,okazuje sie ze obecna sytuacja emonomiczna Chin nie jest za wesola,udaja moznych a sami sa juz zadluzeni,plan lewackiej globalizacji i euro-azji odwleka sie,barylka ropy tanieje a Franciszek ze STASI i NKWD planuja pogrom Europy i wprowadzenie hordy gwalcicieli i terorystow z bliskiego wschodu,ich spotkania nie wroza niczego dobrego chrzescijana z calej Europy,belzebob opanowal Vatican,ostatnim Ojcem Swietym po Janie Pawle 2 jest zyjacy Benedykt odsuniety przez mafie masonow i lobby pedofilskie

 4. wiesscar

  19 czerwca 2017 at 04:23

  temat spotkania jak mniemam: jak szybciej, efektywniej i mocniej islamizowac chrzescijanska Europe?

 5. zydowstwodoizraelaprecz!!!!

  19 czerwca 2017 at 20:40

  stara kurwa i ten komunistyczny antykatolicki skurwysyn!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra