Z zagranicy

Szwecja: Ponad 100 zamaskowanych muzułmańskich imigrantów starło się z policją

Peter Asp, rzecznik prasowy ratusza w mieście Trollhatan, poinformował, że do starć z policją doszło na przedmieściach metropolii, kiedy funkcjonariusze wkroczyli między dwa walczące ze sobą gangi. Młodzi, zamaskowani mężczyźni – imigranci z Somalii – rzucili się na policjantów z kamieniami i kijami.

Bitwa między muzułmańskimi, konkurencyjnymi gangami trwała dwie noce. Gangsterzy atakowali policyjne radiowozy, dewastując je i przebijając opony. Policji udało się aresztować tylko jednego podejrzanego o udział w zamieszkach.

Co ciekawe policja w wydanym komunikacie nie podała narodowości atakujących, ograniczając się jedynie do stwierdzenia, iż pochodzą oni z kraju arabskojęzycznego.

Ich atak na policjantów był zwyczajnie potwierdzeniem ich dominacji nad władzami, które są w odwrocie i jedyną szansą na zatrzymanie tego procesu jest zmiana dotychczasowej polityki szwedzkich władz, ale na to się nie zanosi.

Policja nie przyznała, że powodem wybuchu zamieszek była konkurencja między gangami, ale twierdzi, że spowodował je incydent, który miał mieć miejsce w zeszłym tygodniu, kiedy to opieka społeczna odebrała dzieci rodzinie za stosowanie wobec nich przemocy fizycznej i psychicznej.

Ataki na policję na zamieszkałych przez muzułmańskich imigrantów przedmieściach stały się w ostatnich latach w Szwecji coraz częstsze. Raport w tej sprawie, który wyciekł w zeszłym tygodniu pokazał, że liczba stref no-go, rządzących się prawem szariatu i wyjętych spod władzy państwa tylko w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła o 50 procent. Oficjalnie szacuje się ich liczbę na 23, nieoficjalnie – na 55.

Źródło: JihadWatch

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

280 komentarzy

280 Komentarzy

  1. http://tinyurl.com/yczefzh9

    2 grudnia 2017 at 02:22

    Very descriptive post, I enjoyed that bit. Will there be a part 2?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra