Z zagranicy

Unia Europejska przedłużyła sankcje wobec Rosji

O przedłużeniu sankcji wobec Rosji o kolejny rok poinformowali w poniedziałek w specjalnie wydanym oświadczeniu ministrowie spraw zagranicznych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Przedłużenie obostrzeń tłumaczyli zaangażowaniem Rosji w konflikt na Ukrainie.

Poprzednio nałożone sankcje miały obowiązywać do piątku, ale teraz zostały przedłużone do 23 czerwca 2018 roku.

UE zablokowała możliwość importu towarów z Krymu i wstrzymała europejskie inwestycje, zakupy dla potrzeb państwa oraz zmieniła trasy okrętów tak, aby nie zatrzymywały się na Krymie.

Ponadto zakazano eksportowania na Krym pewnych dóbr i technologii, które mogłyby znaleźć zastosowanie w transporcie, telekomunikacji, czy sektorze energetycznym, w szczególności ropy, gazu i minerałów.

Krym ogłosił niepodległość od Ukrainy 17 marca 2014 roku i zwrócił się do Rosji z oficjalnym wnioskiem o włączenie go w jej granice, zgodnie z decyzją obywateli wyrażoną w referendum.

UE uznała ten krok za nielegalną „aneksję” i odpowiedziała sankcjami.

Źródło: Press TV

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Benjamin Sims

    29 czerwca 2017 at 05:36

    stomatolog gdansk

  2. Winfred Tobosa

    9 lipca 2017 at 03:10

    sex toys

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra