Z kraju

Adam Słomka niedopuszczony do udziału w uroczystości organizowanej przez Kancelarię Prezydenta

Ceniony za walkę z patologiami w sądownictwie Adam Słomka nie został dopuszczony do uczestnictwa w oficjalnych obchodach 35. rocznicy Solidarności Walczącej. Kancelaria Prezydenta nie podała przyczyn odmowy, niemniej wydaje się, iż głównym powodem takiej decyzji jest ekspresja polityczna Adama Słomki w sytuacjach oficjalnych wydarzeń i happeningi przez niego urządzane.

Zbulwersowany zachowaniem organizatorów pan Adam skierował list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy w którym, stwierdził, że: „Z ogromnym zdumieniem przyjąłem informację od przyjaciół z Rządu RP o wykluczeniu mnie przez Kancelarię Prezydenta z możliwości udziału w obchodach 35 rocznicy Solidarności Walczącej 21 VI 2017 w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, gdzie zostaną odznaczeni działacze podziemia antykomunistycznego oraz odbędzie się okolicznościowe spotkanie z głową państwa polskiego.

„Niestety nie znam powodów podjęcia takiej decyzji ani nie wiem, kto jest osobą decyzyjną. Proszę Pana Prezydenta o udzielenie odpowiedzi: kto i na jakiej podstawie podjął decyzję o nie zaakceptowaniu uczestnictwa działacza Solidarności Walczącej Adama Słomki na uroczystościach państwowych 35-lecia SW w Pałacu Prezydenckim.

Chciałbym wierzyć, że to tylko jakieś stare złogi komunistyczne organizują Panu dywersję. Kilku przyjaciół z miejscowego Klubu Gazety Polskiej uważa jednak, iż jest to decyzja świadoma, podyktowana przejawami publicznej krytyki niektórych decyzji Pana Prezydenta. Bardzo się radując z Pana urzędowania po okresie „wielkiej smuty” Kwaśniewskiego i Komorowskiego pisałem także krytycznie o Pana polityce orderowej :http://www.ngopole.pl/2017/01/23/wolajac-o-godne-upamietnienie-czyli-dwa-pogrzeby-jeden-krzyz/

Równolegle wielu działaczy zwracało się do Pana w ostatnim okresie ponownego uwięzienia nas weteranów opozycji niepodległościowej: przykładowa petycja działaczy konspiracji jest tuhttp://solidarni2010.pl/34785-non-stop-miasteczko-protestu-przed-sadem-najwyzszym-zamknac-michnika—uniewinnic-miernika-relacje-od-28-lutego.html.

Być może ktoś w Kancelarii Prezydenta obawiał się obecnie protestu wobec skandalicznego zastąpienia przez klub parlamentarny PiS senackiego bardzo dobrego projektu zmiany ustawy o pomocy dla weteranów na jakiś dziwaczny ochłap socjalny w wysokości 400 zł (gdy SB-manom pozostawia się 2500 zł!). Strach miewa wielkie oczy. Ale przecież za te zbliżającą się kompromitację większości parlamentarnej nie odpowiada Prezydent RP ! No, chyba, że tę nowelizację zaaprobuje…

Dziś wypada przede wszystkim pogratulować Panu konsekwentnych starań budowy koalicji Międzymorza, krajów naszego regionu położonych pomiędzy ekspansywną Rosją i Niemcami tj. Unią Europejską.

Oczywiście Pana osobistą decyzję uszanuję. Nie mam tu żadnych osobistych ambicji.

To Pana odpowiedzialność, choć wolałbym by listę uczestników ustalał Komitet Organizacyjny obchodów święta największej organizacji konspiracji antykomunistycznej w stanie wojennym jakim była Solidarność Walcząca.

W obchodach święta SW miałem uczestniczyć po prostu z obowiązku wobec zmarłych, pomordowanych, zaszczutych i zapomnianych przyjaciół z okresu ciężkiej próby.

Swoją osobistą satysfakcję ze spotkań z głowami państw już zaspokoiłem w zupełności.

Najwięcej wzruszeń przysporzyła mi oficjalna audiencja z protokołem II RP u Prezydenta Kazimierza Sabbata w Londyńskim Zamku w 1987 roku gdy jako emisariusz Konfederacji Polski Niepodległej przybyłem by namówić władze Najjaśniejszej Rzeczypospolitej do ustanowienia Delegatury Rządu na Kraj. Uzyskałem wtedy zgodę Pana Prezydenta na wydawanie w podziemiu reprintu oficjalnego organu władz emigracyjnych jakim było pismo Rzeczpospolita. Nigdy nie zapomnę ogromnej kultury osobistej Pana Prezydenta i Jego troski o bezpieczeństwo kurierów powracających jak charakterystycznie mówił do „okupowanej przez komunistów Polski”.

W Londynie skierowałem oficjalny memoriał polskiej opozycji niepodległościowej również do Premier Margaret Theather, z którą spotkałem się następnie dwa razy. Miała Ona niezwykłe dla wyspiarzy zrozumienie prawdy historycznej i życzliwość dla sprawy Polskiej. W odpowiedzi na list którego byłem emisariuszem rząd Wielkiej Brytanii sformułował oficjalną notę do rządów USA i ZSRR domagając się wykonania ustaleń Jałtańskich tj. przeprowadzenia wolnych wyborów w Polsce, w 1987 roku!

Pani Premier wsparła również poprzez Foreign Office moje starania o objęcie przez Amnesty International statusem więźnia politycznego dla aresztowanego Kornela Morawieckiego przedstawianego ówcześnie przez propagandę ZSRR i PRL jako szefa ekstremistycznej i „terrorystycznej” Solidarności Walczącej. Terrorystycznej rzekomo w sensie dosłownym.

Był to czas ścisłej współpracy SW z KPN i podziału ról na konspiracyjną oraz jawną. Pozwoliło mi to być działaczem obu tych szacownych organizacji.

Najwięcej efektów w pracy dla Rzeczpospolitej przyniosła nam współpraca z Prezydentem na Uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim, wpierw ministrem spraw krajowych Rządu Emigracyjnego. Mimo dużej różnicy wieku zaprzyjaźniliśmy się natychmiast z racji wspólnoty duszy harcerskiej i wrodzonego optymizmu życiowego. Zrealizowaliśmy wiele wspólnych działań dla odzyskania Niepodległości. Poznałem dzięki wprowadzeniu Pana Prezydenta najcenniejsze środowisko polskiej emigracji politycznej II RP. Bardzo ubolewam, iż Jego wspaniała postać i życiorys jest marginalizowany w kontekście katastrofy Smoleńsko-Katyńskiej.

Z Prezydentem PRL Wojciechem Jaruzelskim nie miałem żadnej styczności poza wielokrotnym niedopuszczeniem zbrodniarza do uroczystości 16 grudnia na kopalni „Wujek” w Katowicach. Ten „Prezydent” kontraktowy rewanżował się blokowaniem mojego udziału we wszystkich uroczystościach państwowych III RPRL.

Prezydent Lech Wałęsa przyjął mnie na zakończenie kadencji celem omówienia naszej koncepcji obsadzenia wszystkich komisji wyborczych mężami zaufania ze środowisk antykomunistycznych. Wałęsa odrzucił tę propozycję i jego sztab nie obsadził nawet połowy komisji. W efekcie wynik wyborczy i zwycięstwo komunisty budzi wiele uzasadnionych wątpliwości.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski zaprosił mnie do Pałacu tylko raz, podczas oficjalnego spotkania z prezydentem Francji Jacques’em Chirackiem. W tamtym okresie tylko nasz klub parlamentarny reprezentował wówczas prawicę nie-okragłostołową. Przyjemnie było piłsudczykowi porozmawiać z reprezentantem gaullistowskiej wizji europy. Prezydent Kwaśniewski nasz zadeklarowany przeciwnik, minister w rządzie Jaruzelskiego, współodpowiedzialny za zbrodnie komunistyczne (za co publicznie przepraszał w Sejmie) umiał jednak zachować minimum ogłady i uwzględnić życzenie gościa do spotkania ze swoim politycznym odpowiednikiem.

Prezydent Lech Kaczyński najpewniej z racji wspólnoty internowania kilkakrotnie rozmawiał ze mną oficjalnie i pół-prywatnie. Wpierw jako szef Najwyższej Izby Kontroli czy również jako Prezydent Warszawy. Umożliwił wynajęcie lokalu na jawną działalność antykomunistyczną co w stolicy było bardzo trudne. Mimo różnicy w ocenie taktyki okrągłego stołu zgadzaliśmy się, iż zorganizowanie Międzymorza jest jedyną szansą na zatrzymanie Wielkiej Rosji i niemieckiej Mitteleuropy. Za działania w tym kierunku Prezydent Lech Kaczyński ma w środowisku weteranów walki o Niepodległość ogromny szacunek.

Natomiast od Bronisława Komorowskiego nie przyjąłem nigdy zaproszenia, mimo publicznych wyrazów „solidarności” Marszałka Sejmu i Prezydenta wobec mojego ponownego aresztowania pod sfingowanymi zarzutami m.in. namawiania mafiosów gangu „Krakowiaka” do zabicia prezesa sądu w Katowicach co okazało się żałosną prowokacją służb specjalnych (byłych SB-eków).

Ponieważ Prezydent B. Komorowski wziął sobie za doradcę Jaruzelskiego oraz osobiście dowodził z ramienia rządu Mazowieckiego oddziałem ZOMO (Kiszczak odmówił!) pacyfikującym nasz protest wobec stacjonowania wojsk sowieckich – to trudno było przyjmować jakiekolwiek zaproszenie od takiej „głowy” państwa.

Miałem również zaszczyt rozmawiać z głową państwa Watykańskiego świętym Janem Pawłem II, nigdy nie zapomnę Jego uważnego skupienia na rozmówcy i doskonałego rozeznania spraw Polskich. Ale to już inna historia. Wiele by pisać.

Obecnie Prezydent Rzeczypospolitej sam wpisuje się w historię najnowszą. Miłym był Pański gest na rozpoczęcie kadencji, to jest złożenie kwiatów pod więzieniem na Rakowieckiej. Gesty gestami, ale osobiście oczekuję konkretnych czynów w zakresie odznaczeń przede wszystkim dla działaczy opozycji antykomunistycznej oraz ujawnienia skrywanego aneksu do raportu o likwidacji WSI/WSW.

Mam nadzieję, iż spotkamy się jutro oraz w przyszłym roku na obchodach 100-lecia wywalczenia Niepodległości, bo nikt nam Jej przecież nie podarował”.
O niedopuszczeniu do uroczystości rocznicowej Adam Słomka został poinformowany listem z sekretariatu Ministerstwa Rozwoju. W liście tym poinformowano Adama Słomkę, że „w nawiązaniu do poprzednich wiadomości z przykrością pragnę poinformować, że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy listę osób na spotkanie z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i nie figuruje Pan na liście zgłoszonych osób, nie są to rzeczy zależne od nas. Niestety jako podmiot jedynie pośredniczący nie możemy już nic zrobić, aby się Pan na niej znalazł. W odpowiedzi na wysyłane przeze mnie wiadomości zgłosił Pan swój akces w Obchodach Organizowanych przez Solidarność Walczącą, a problem pojawił, się na linii z Kancelarią Pana Prezydenta, na co nie mamy kompletnie wpływu. Przepraszam za wynikłe zamieszanie”.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

145 komentarzy

145 Komentarzy

 1. SS20

  20 czerwca 2017 at 10:10

  ks.dr Stanisław Trzeciak TALMUD O GOJACH a kwestia zydowska w Polsce. (str.319 Instytucja Esterek-Musimy prawo koscielne wzmocnic surowymi przepisami panstwowymi i za wzorem żydów,przeprowadzic czystke w narodzie,zadajac bezwzglednie usuniecia zydówek,stawiajac jako warunek,albo usuniecie zydówki,albo usuniecie z urzedu-albo teka,albo rebeka! Tego wymagaja tk wzgledy religijne,jak i narodowe,jak równiz i panstwowe.

 2. Daka

  20 czerwca 2017 at 10:17

  Wsciekle blokowanie wpisow przez internet mobile, spadaja napisy, zaslaniaja ramki.Oj, co sie tak miedzynarodowka boi mich tekstow? Zalosne. ” Sila ich” Wojska zaciezne, bitne generaly…przeciwko komu tak sie pojednaly? Przeciwko …kilku myslom, co nie nowe…. C.K.Norwid. Panie Adamie Slomka! Niech Pan niczego nie zaluje.Kombatanci spoczeli na laurach, a to kleska.Pan wie …

  • Czarek

   21 czerwca 2017 at 12:10

   Prawdziwych kombatantów rozegrały „wtyki”, rozbijając Solidarność od środka. Prawdziwi – Polacy działający w Solidarności zostali wyrzucenia z Polski z biletem w jedną stronę po „okrągłym stole”.

 3. Danka

  20 czerwca 2017 at 10:40

  C.K.Norwid
  SIŁA ICH

  Fraszka

  Ogromne wojska, bitne generały,

  Policje – tajne, widne i dwu-płciowe –

  Przeciwko komuż tak się pojednały?

  – Przeciwko kilku myślom… co nie nowe!

 4. Zona

  20 czerwca 2017 at 14:56

  Przebieraniec słomka „sprzedajmy broń ukrainie” i „ręce precz od ukrainy”. Prawdziwy hieroj waszej polski. Nie mylić z Polską.

 5. stan

  20 czerwca 2017 at 19:05

  Wystarczającym kryterium uczciwosci gościa (poza wszystkimi innymi, nawet ważniejszymi) jest udział w majdanie. Jesli był, a był – to @Hania juz powiedziała. Dotyczy to także wszystkich innych majdaniarzy. Nie zapomnimy!

 6. tomek

  20 czerwca 2017 at 19:34

  Dziwna ta Polska jak nie gudlaj prezydentem to ma zone z tej sekty

 7. tomek

  20 czerwca 2017 at 19:36

  gieptil ty kacapski ssynu

 8. tomek

  20 czerwca 2017 at 22:30

  typowa kacapska filozofia

 9. tomek

  20 czerwca 2017 at 22:39

  jak Slomka siedzial i mordowali jego matke to ta swolocz ktora go obraza siedziala na egzekutywach partyjnych dzisiaj sie odbarwili na bialo buchacha buchacha

 10. Lothar

  21 czerwca 2017 at 10:50

  Wg mnie ten człowiek nie jest godny zaufania ze względu na swoje kontakty i sympatie względem ukraińskich nacjonalistów.

 11. Don

  21 czerwca 2017 at 10:52

  Slomka, Slomka spojrz za siebie jak cie Stiepan w d..e jeb…e!!!

 12. Danka

  21 czerwca 2017 at 11:15

  Don, badz ty „cichyj”. Taka kloaka?

 13. Danka

  21 czerwca 2017 at 11:23

  Spojrz przed siebie
  Don i
  Paszol won!

  • Danka

   22 czerwca 2017 at 02:21

   Poszli?
   A ja wrocilam, by napisac slowko, ze nie zajmuje sie tu wojna rosyjsko-ukrainska,a tematem przesladownia panaSlomki.

 14. Marshall Mcgilberry

  29 czerwca 2017 at 05:20

  slotomania free coins

 15. Verena Corr

  29 czerwca 2017 at 05:32

  le joli caftan avis

 16. RUSOFOB psychopata Słomka KPN szuka TANIEGO rozgłosu medialnego

  19 lipca 2017 at 22:30

  Bardzo ROZSĄDNA DECYZJA o nie wpuszczeniu tego PSYCHOLA WAIARIATA Adama Słomke na uroczystości organizowane przez Kancelarię Prezydenta !
  Ten OSZOŁOM Adam Słomka SYSTEMATYCZNIE w okresie POPRZEDZAJĄCYM jakąś kampanie wyborczą np. przed wyborami do samorządów lokalnych lub kneseto-Sejmu czy Senatu, wtedy on właśnie ZAWSZE organizuje agresywne kontrowersyjne, awanturnicze HEPENINGI w czasie których on publicznie DEPCZE ustanawione zasady prawa oraz obyczajów w Polsce, tak aby w filmowano aresztowanie tego IMBECYLA przed kamerami co ma jego „popularyzować” jak on wtedy UDAJE „męczennika” systemu … itp.
  Tem GŁUPKOWI Adamowi Słomce z tego gównianego „KPN” generalnie chodzi o to, aby w ten sposób zdobyć za DARMO krzykliwy ROZGŁOS medialny, gdyż w inny sposób on NIE może i NIE jest w stanie zaistnieć medialnie w Polsce.
  Przed dokonaniem jakiegoś EXCESU publicznego lub AWANTURY przez tego głupkowatego KARIEROWICZA politycznego Adama Słomkę on wcześniej zawiadamia o tym żydowskie i niemieckie polskojęzyczne „media” dając im wcześniej SCENARIUSZE, instrukcje co on maksymalnie RADYKALNEGO zrobi lub powie ekstremalnego, obrazi lub NAUBLIŻA komuś i ma to być SYGNAŁEM dla brukowych mediów do rozpoczęcia filmowania lub robienia zdięc … itp.
  Zaraz po tej PROWOKACJI słownej lub otwartego ATAKU na urzędników państowej administracji ten głuptas Słomka i przez niego WYNAJĘTA zgraja innych oszołomów „KPN” dokonuje jakiegoś niedozwolone prawem CZYNU, a wtedy tak SPROWOKOWANA POLICJA rzuca się na Słomkę, aby jego aresztować.
  Wtedy OSZOŁOM Słomka z gównianej „KPN” się wyrywa policjantom, SZAMOTA się z policją, używa przemocy fizycznej, rzuca się lub kładzie na ziemię, kopie nogami . . . aby „udramatycznić” to WIDOWISKO, pozorując jednocześnie jak NIBY jest „krzywdzony” ten OSZOŁOM z „KPN … itp.
  Jak odbywa się ta cała KEMEDIA to wtedy RUSOFOB psychol Słomka ubrany w czapkę ala „maciejówkę piłsudzkiego” jest fotografowany lub filmowany przez te przybyłe niemieckie, żydowskie telewizornie, gdzie jest ten OSZOŁOM Słomka i jego kumple ROZRABIAKI jest potem FAŁSZYWIE przedstawiany w tych obecnych ZAKŁAMANYCH mediach zagranicznych,jaka to spotkała wielka MARTOROLOGIA tego autentycznego OSZOŁOMA Słomkę z gównianego „KPN”.
  Ta KOMEDIA z tym wariatem ubranym w „maciejówkę” się SYSTEMATYCZNIE powtarza, aby sprawiać też wrażenie jakby spotkała MARTYRYLOGIA samego wenerycznego qurwiarza „Piłsudskiego, który zmarł na KIŁĘ III stopnia.
  Ten PIENIACZ Adam Słomka pochodzi z Cieszyna i organizuje bardzo często ROZRUBY też w Nowym Sączu i na południu Polski.
  Naczelną DOKTRYJNĄ polityczną tego SKRAJNEGO RUSOFOBIA Słomki jest organizowanie ATMOSFERY anty-rosyjskiej chorej FOBI, w celu wymuszania bluźnienia na Rosję i Rosjan przez Polskie wykołowane społeczeństwo, które NIE zna faktycznej historii Polski.
  RUSOFOB Słomka nawołuje do otwartej WOJNY z sąsiadami Polski, a zwłaszcza z Rosją czegoś sobie życzy żydowska centralna MELINA „biały dom” z Waszyngtonu organizująca rabunkowe zbrodnicze napady na mniejsze państwa na całym Świecie.
  Ten OSZOŁOM Słomka też organizuje liczne HEPENINGI oblewania czerwoną farbą pomników, aby tą metodą zdobyć ROZGŁOS medialny.
  Ten RUSOFOB Adam Słomka chwali się na swojej stronie internetowej jakie to ostatnio otrzymuje listy gratulacyjne i instrukcje od wampira RUSOFOBA pomyleńca Johna McCaina z Arizony z USA realizującego doktryny rabunkowych żydo-bank-sterów z New Yorku.
  Ostanio ten OSZOŁOM Słomka urządził ROZRUBĘ w Sadzie Najwyższym, aby uzyskać TANI ROZGŁOS medialny przed nadchodzącymi wyborami do samorządów terytorialnych.
  Jak tego OSZOŁOMA z gównianego KPN Adama Słomka wypuścili z aresztu ten ZNOWÓŻ biegnie POLEWAĆ farbą różne pomniki w różnych miastach lub też OBLEJE farbą jakiegoś ważnego urzędnika na południu Polski na ZAMÓWIENIE Tuska z Brukseli.
  Ten PORĄBANIEC Słomka zdobył TANI ROZGŁOS medialny w niemieckich brukowcach w III RP … że JAKOBY w III RP nie ma demokracji … itp., gdyż on chyba współpracuje z KOD-m … itp.
  Ten oszołom KPAN Słomka jest NIE obliczalny, dlatego powinien by WYKLUCZONY z jakich kolwiek debat publicznych, a on chce, aby na niego WYKOŁOWANI ludzie głosowali w wyborach, po tym jak UDAJE MĘCZENIKA systemu … itp. Zobaczcie tego oszołoma Słomkę np. tutaj:
  http://cdn23.se.smcloud.net/t/photos/t/229133/slomka-pobity-przez-policje_22658960.jpg

 17. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 21:40

  Remarkable! Its in fact remarkable piece of writing, I have got much clear idea on the topic of from this piece
  of writing.

 18. superlative real estate

  6 września 2017 at 02:18

  Hi there! This post couldn’t be written any better! Reading through this post reminds me
  of my good old room mate! He always kept talking about
  this. I will forward this write-up to him. Fairly certain he will have a good read.
  Thanks for sharing!

 19. sportlive.pp.ua

  7 września 2017 at 04:11

  Good answer back in return of this question with real arguments and explaining
  the whole thing concerning that.

 20. Lelio Vieira Carneiro Junior

  7 września 2017 at 14:05

  I know this site provides quality dependent posts and
  additional data, is there any other website which presents such information in quality?

 21. Lelio Vieira Carneiro Junior

  7 września 2017 at 19:41

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was great.
  I do not know who you are but certainly you’re going to
  a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 22. real estate

  8 września 2017 at 00:42

  Very shortly this web site will be famous amid all blog people,
  due to it’s nice articles

 23. start up programs

  8 września 2017 at 01:00

  Hi there Dear, are you truly visiting this web page on a regular basis, if so
  then you will definitely obtain good know-how.

 24. Emily

  9 września 2017 at 03:22

  Hi to every body, it’s my first go to see of this weblog; this blog contains amazing and genuinely good material in support
  of readers.

 25. business plan

  9 września 2017 at 05:45

  I always spent my half an hour to read this webpage’s articles or reviews daily along with a mug of coffee.

 26. Zelma

  9 września 2017 at 18:48

  Heya are using WordPress for your site platform? I’m new to the blog
  world but I’m trying to get started and set up my
  own. Do you require any coding knowledge to make your own blog?
  Any help would be really appreciated!

 27. real estate newbies

  9 września 2017 at 19:54

  Great post. I used to be checking continuously this weblog and I am impressed!

  Extremely useful information specially the final part 🙂 I handle such
  information much. I was looking for this certain info for a very lengthy time.
  Thanks and good luck.

 28. real estate investing

  10 września 2017 at 00:06

  Having read this I thought it was extremely enlightening.
  I appreciate you spending some time and energy to put this informative article together.

  I once again find myself personally spending a significant amount of
  time both reading and leaving comments. But so what, it was
  still worthwhile!

 29. jm.smarthappy.co.kr

  10 września 2017 at 04:22

  This site was… how do you say it? Relevant!!
  Finally I’ve found something that helped me. Appreciate it!

 30. double interest

  10 września 2017 at 15:09

  Wonderful site. Plenty of useful info here. I am sending it to several pals ans also sharing in delicious.
  And of course, thanks to your effort!

 31. non-public loan

  10 września 2017 at 16:55

  Helpful info. Lucky me I discovered your site by accident,
  and I’m shocked why this twist of fate did not took place earlier!

  I bookmarked it.

 32. greatest real estate

  10 września 2017 at 21:55

  I’m truly enjoying the design and layout of your website.

  It’s a very easy on the eyes which makes
  it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer
  to create your theme? Exceptional work!

 33. Lolita

  11 września 2017 at 09:12

  After going over a handful of the blog posts on your website, I seriously
  appreciate your way of blogging. I saved it to my bookmark site list
  and will be checking back soon. Please check out my website as well and let me know your opinion.

 34. real estate agents

  11 września 2017 at 18:01

  Hello just wanted to give you a quick heads up.
  The words in your post seem to be running off the
  screen in Firefox. I’m not sure if this is a formatting
  issue or something to do with web browser compatibility but I
  figured I’d post to let you know. The style and design look great though!
  Hope you get the problem fixed soon. Many thanks

 35. loansstore down

  12 września 2017 at 00:56

  The other day, while I was at work, my cousin stole my apple ipad and
  tested to see if it can survive a twenty five foot drop, just so she can be
  a youtube sensation. My iPad is now broken and she has 83
  views. I know this is totally off topic but I had to share it
  with someone!

 36. education loans

  12 września 2017 at 02:30

  It’s really a nice and useful piece of information. I’m
  glad that you simply shared this useful information with us.

  Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

 37. best stocks

  12 września 2017 at 04:34

  Its like you read my mind! You appear to know so much about this,
  like you wrote the book in it or something. I think that you
  can do with a few pics to drive the message home a little bit, but other than that,
  this is wonderful blog. A great read. I’ll definitely be back.

 38. phone book

  12 września 2017 at 09:54

  Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger,
  and I was wanting to know your situation; we have created some nice procedures
  and we are looking to exchange strategies
  with other folks, be sure to shoot me an e-mail if interested.

 39. mobile brand

  12 września 2017 at 21:16

  If some one wants expert view about blogging afterward i
  propose him/her to pay a quick visit this webpage, Keep up the good job.

 40. all these things i've done

  13 września 2017 at 00:22

  These are genuinely fantastic ideas in concerning
  blogging. You have touched some good points here.
  Any way keep up wrinting.

 41. compound interest problems

  13 września 2017 at 03:43

  Hi there just wanted to give you a quick heads up. The words in your article seem to be running off the screen in Safari.
  I’m not sure if this is a format issue or something to do with web browser compatibility but I thought I’d post to let you know.
  The design look great though! Hope you get the issue solved soon. Many thanks

 42. loan providers

  13 września 2017 at 10:42

  Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging
  for? you make blogging look easy. The overall look of your web site is fantastic, as well as the content!

 43. door pops back

  14 września 2017 at 01:10

  I really like it when people come together and share ideas.

  Great blog, keep it up!

 44. trade45.ru

  15 września 2017 at 17:11

  Hello to every body, it’s my first pay a quick visit of this webpage; this webpage
  carries amazing and in fact excellent information in support of visitors.

 45. saving college money

  16 września 2017 at 05:39

  I blog quite often and I genuinely appreciate
  your information. This great article has truly peaked my interest.
  I am going to book mark your site and keep checking for new information about once a week.
  I opted in for your RSS feed as well.

 46. golf clubs

  16 września 2017 at 10:53

  I’m really impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog.
  Is this a paid theme or did you modify it yourself?
  Anyway keep up the nice quality writing, it’s rare to see a great
  blog like this one these days.

 47. macau tourism offers

  16 września 2017 at 20:10

  I’m really loving the theme/design of your web site.
  Do you ever run into any browser compatibility problems?
  A couple of my blog readers have complained about my blog not working correctly in Explorer but looks great in Opera.
  Do you have any recommendations to help fix this problem?

 48. best tips travelling

  17 września 2017 at 00:42

  I love it when folks get together and share thoughts.

  Great blog, keep it up!

 49. golf clubs

  17 września 2017 at 04:43

  Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it’s truly
  informative. I am gonna watch out for brussels.
  I’ll appreciate if you continue this in future.
  Lots of people will be benefited from your writing. Cheers!

 50. travel cover

  17 września 2017 at 18:07

  I have to thank you for the efforts you’ve put in penning this site.
  I really hope to check out the same high-grade content from
  you later on as well. In truth, your creative writing abilities
  has encouraged me to get my own blog now 😉

 51. international travel tips

  18 września 2017 at 11:04

  I don’t know if it’s just me or if everyone else experiencing problems with your blog.
  It seems like some of the text on your content
  are running off the screen. Can somebody else please provide
  feedback and let me know if this is happening to them as well?
  This might be a issue with my internet browser because I’ve
  had this happen before. Appreciate it

 52. good golf course

  20 września 2017 at 11:51

  Hi there! I’m at work browsing your blog from my new
  iphone 4! Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts!
  Keep up the great work!

 53. Bernardo

  20 września 2017 at 16:49

  It is in reality a nice and useful piece of info. I am satisfied that you simply shared this
  helpful info with us. Please stay us informed like this. Thank
  you for sharing.

 54. www.monacoarredamenti.com

  20 września 2017 at 17:17

  Hi there, always i used to check web site posts here in the early
  hours in the break of day, as i like to learn more and more.

 55. Lucas

  20 września 2017 at 21:27

  Greetings from California! I’m bored to tears at work so
  I decided to browse your site on my iphone during lunch break.
  I enjoy the knowledge you provide here and can’t wait to take a
  look when I get home. I’m shocked at how fast your blog loaded on my cell
  phone .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, very good site!

 56. Pamela

  20 września 2017 at 23:41

  Do you mind if I quote a few of your articles as long as I provide credit
  and sources back to your website? My blog site is in the exact same area of interest as yours and
  my visitors would genuinely benefit from some of the information you provide here.
  Please let me know if this okay with you. Regards!

 57. https://maminpapin.ru/

  21 września 2017 at 01:40

  You can certainly see your expertise within the article you write.

  The arena hopes for even more passionate writers such
  as you who are not afraid to say how they believe. At all times follow your heart.

 58. usachinatraining.com

  21 września 2017 at 04:26

  It’s actually a nice and useful piece of information. I’m satisfied that you
  shared this helpful info with us. Please stay us up to date like this.
  Thanks for sharing.

 59. myfavchoice.com

  21 września 2017 at 10:25

  Thanks for sharing such a fastidious thinking, article is fastidious, thats why i have read it fully

 60. Effie

  21 września 2017 at 10:54

  Hi there, I enjoy reading through your post. I like
  to write a little comment to support you.

 61. place macau tourism

  21 września 2017 at 18:55

  If you are going for most excellent contents like me,
  just go to see this web page every day because it gives feature
  contents, thanks

 62. killarney golf

  21 września 2017 at 23:42

  Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.
  I’ll be sure to bookmark it and come back to read more of your useful info.
  Thanks for the post. I will definitely comeback.

 63. Miriam

  22 września 2017 at 07:55

  Thanks for finally talking about >Adam Słomka niedopuszczony
  do udziału w uroczystości organizowanej przez Kancelarię Prezydenta – Prawy.pl <Liked it!

 64. jellyfishforum.com

  22 września 2017 at 11:59

  I really love your blog.. Pleasant colors & theme. Did you create this site yourself?
  Please reply back as I’m looking to create my very own site
  and would love to learn where you got this from or exactly what
  the theme is named. Many thanks!

 65. Very good post. I will be going through many of these issues as
  well..

 66. Sam

  22 września 2017 at 21:57

  Good post. I’m facing some of these issues as well..

 67. dating guidelines

  22 września 2017 at 22:58

  Hey there just wanted to give you a quick heads up. The
  words in your post seem to be running off the screen in Safari.

  I’m not sure if this is a formatting issue or something to do
  with internet browser compatibility but I thought I’d post to let you know.
  The design and style look great though! Hope you get
  the problem resolved soon. Many thanks

 68. Dudley

  22 września 2017 at 23:11

  Outstanding activity upon the generate up! I count on toward look at browse further more versus your self!

 69. Rod

  23 września 2017 at 05:14

  Heya this is somewhat of off topic but I was wondering
  if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
  I’m starting a blog soon but have no coding experience so I wanted to get advice from someone with
  experience. Any help would be greatly appreciated!

 70. Desmond

  23 września 2017 at 16:49

  Excellent beat ! I would like to apprentice whilst you amend
  your web site, how could i subscribe for a blog site?
  The account helped me a applicable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast
  offered vibrant transparent concept

 71. JeffMymn

  23 września 2017 at 18:31

  Cialis Cuanto Cuesta En Espana accutane online pharmacy uk Valtrex Sold Usa [url=http://cialtobuy.com ]cialis buy online[/url] Propecia Herz Order Progesterone Menopause Medicine

 72. http://chaoliumodel.com

  24 września 2017 at 11:37

  You actually make it seem so easy with your presentation but
  I find this topic to be actually something that I think I would never understand.
  It seems too complex and extremely broad for me.
  I am looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of it!

 73. Isabell

  24 września 2017 at 14:15

  If you wish for to grow your know-how simply keep visiting this web site and be updated
  with the newest news update posted here.

 74. Vida

  25 września 2017 at 00:10

  Today, I went to the beach front with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed
  the shell to her ear and screamed. There was
  a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is totally off topic but I
  had to tell someone!

 75. http://www.book-dream.ru

  25 września 2017 at 12:30

  It’s awesome in favor of me to have a site, which is valuable
  for my knowledge. thanks admin

 76. http://jia.zdselife.com

  25 września 2017 at 13:29

  Great beat ! I wish to apprentice while you amend your site, how can i subscribe for a blog web site?

  The account helped me a acceptable deal. I had been tiny
  bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept

 77. Rudy

  25 września 2017 at 16:15

  Do you have any video of that? I’d love to find out some additional information.

 78. holiday travel around

  26 września 2017 at 01:23

  Hey there! I’m at work browsing your blog from my new
  iphone! Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts!

  Keep up the outstanding work!

 79. fatal heart

  26 września 2017 at 02:17

  Keep this going please, great job!

 80. jordan soccer jersey

  26 września 2017 at 05:58

  Hello, i think that i saw you visited my site so i came to
  “return the favor”.I am trying to find things to enhance my web site!I suppose its ok to
  use some of your ideas!!

 81. holiday travel trip

  26 września 2017 at 07:00

  Outstanding quest there. What happened after?
  Good luck!

 82. www.coastalexcavations.com

  26 września 2017 at 09:18

  Excellent site you have got here.. It’s hard to
  find excellent writing like yours nowadays.
  I truly appreciate individuals like you! Take care!!

 83. soccer shoes

  26 września 2017 at 09:49

  Hi there, its nice piece of writing concerning media print,
  we all be familiar with media is a fantastic source of information.

 84. www.xkexue.net

  26 września 2017 at 13:07

  Hello! I understand this is somewhat off-topic but I needed to ask.
  Does managing a well-established website like yours require a massive amount work?
  I’m completely new to running a blog but I do write
  in my diary daily. I’d like to start a blog so I can share my personal experience and views online.
  Please let me know if you have any suggestions or tips for new aspiring blog owners.

  Appreciate it!

 85. Ronrhip

  26 września 2017 at 15:58

  Kamagra St Priligy Cos’E Get Doctor To Prescribe Azithromycin [url=http://cialgeneri.com ]buy cialis[/url] Potenzmittel Viagra Etc

 86. travel around

  27 września 2017 at 08:36

  Good day! I know this is somewhat off topic but
  I was wondering if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form?
  I’m using the same blog platform as yours and I’m having problems finding one?
  Thanks a lot!

 87. Rachel

  27 września 2017 at 11:37

  I’d like to find out more? I’d want to find out more details.

 88. Hi there! I just wanted to ask if you ever have any trouble with hackers?
  My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several weeks of hard work
  due to no data backup. Do you have any solutions to protect against hackers?

 89. inspiredtoretire.net

  27 września 2017 at 16:47

  I’ve been browsing on-line greater than three hours lately, but I never found any interesting article like
  yours. It is beautiful price enough for me.
  In my opinion, if all website owners and bloggers made
  just right content as you probably did, the web will likely be much more helpful
  than ever before.

 90. holiday travel cruise

  27 września 2017 at 19:24

  Thank you for some other informative website. Where else may just I get that kind of info written in such a perfect method?
  I’ve a undertaking that I am just now working on, and I’ve been on the glance out for such info.

 91. http://www.auctionmarketingplatform.com/

  27 września 2017 at 20:11

  I couldn’t resist commenting. Very well written!

 92. Shannon

  28 września 2017 at 02:16

  I really like it when individuals get together and share opinions.
  Great website, keep it up!

 93. Indiana

  28 września 2017 at 05:15

  My developer is trying to convince me to move to .net from
  PHP. I have always disliked the idea because of the costs.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on numerous websites for about a year and am concerned about
  switching to another platform. I have heard great things about blogengine.net.
  Is there a way I can import all my wordpress posts into it?
  Any kind of help would be really appreciated!

 94. holiday travel

  28 września 2017 at 05:44

  Hi my family member! I wish to say that this article is amazing, great written and
  come with almost all important infos. I’d like to see more posts like this
  .

 95. dating sites

  28 września 2017 at 06:27

  First of all I would like to say terrific blog! I had a quick question that I’d like to ask if you don’t mind.
  I was interested to know how you center yourself and clear
  your thoughts prior to writing. I have had a difficult time clearing my thoughts
  in getting my thoughts out there. I do enjoy writing but it
  just seems like the first 10 to 15 minutes tend to
  be wasted just trying to figure out how to begin. Any ideas or tips?
  Thank you!

 96. dating sites

  28 września 2017 at 14:54

  Good day! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are
  you using for this website? I’m getting sick and tired of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at alternatives for another platform.
  I would be great if you could point me in the direction of a good platform.

 97. brazil dating

  28 września 2017 at 15:57

  I am truly glad to read this webpage posts which carries
  tons of helpful data, thanks for providing these data.

 98. Josh

  30 września 2017 at 03:30

  Its not my first time to go to see this web site, i am visiting this website dailly
  and get nice information from here everyday.

 99. Keith

  30 września 2017 at 08:05

  We’re a group of volunteers and opening a brand new scheme in our
  community. Your site provided us with valuable info to work on. You have performed an impressive task and our whole community will probably be thankful to you.

 100. Thao

  30 września 2017 at 12:45

  I am genuinely grateful to the owner of this site who has shared this wonderful piece of writing at at this place.

 101. Angelia

  30 września 2017 at 23:13

  Thankfulness to my father who stated to me regarding this web site, this weblog
  is truly amazing.

 102. https://www.youtube.com/

  1 października 2017 at 06:58

  My partner and I stumbled over here different web page and thought
  I might as well check things out. I like what I see so now i’m
  following you. Look forward to looking at your
  web page yet again.

 103. g1.globo.com

  1 października 2017 at 10:33

  It’s in reality a nice and useful piece of info. I’m happy that you
  shared this useful information with us. Please keep us up to date like this.

  Thanks for sharing.

 104. Kristie

  1 października 2017 at 11:55

  Quality posts is the main to interest the visitors to pay a quick visit the web page, that’s what this website is
  providing.

 105. Keeley

  2 października 2017 at 00:46

  Hi to every one, it’s really a nice for me to pay a visit
  this site, it includes important Information.

 106. route travel tips

  2 października 2017 at 01:30

  I know this web page offers quality depending articles and additional data, is there any other web
  page which presents these data in quality?

 107. cause fatal heart

  2 października 2017 at 09:42

  Thanks for some other magnificent article. The place else could anyone
  get that kind of information in such an ideal method of writing?
  I have a presentation subsequent week, and I am on the
  search for such information.

 108. commons.wikimedia.org

  2 października 2017 at 14:59

  Wow that was unusual. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn’t show up.

  Grrrr… well I’m not writing all that over again.
  Anyway, just wanted to say superb blog!

 109. Lelio Vieira Carneiro Junior

  3 października 2017 at 16:36

  Hello! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?
  My last blog (wordpress) was hacked and I
  ended up losing a few months of hard work due to no backup.
  Do you have any methods to stop hackers?

 110. travel magazine

  4 października 2017 at 07:10

  You have made some really good points there. I checked on the net for more info about the issue and found most people will go along
  with your views on this website.

 111. youtube.com

  5 października 2017 at 07:03

  Pretty nice post. I simply stumbled upon your weblog and wished to say that I’ve truly loved surfing around your blog posts.

  After all I will be subscribing in your rss feed and
  I’m hoping you write once more very soon!

 112. www.desideriovalerio.com

  6 października 2017 at 01:23

  My brother suggested I may like this web site. He used to be
  entirely right. This post actually made my day.
  You cann’t imagine simply how a lot time I had spent for
  this information! Thanks!

 113. Hello! I simply wish to offer you a big thumbs up for your excellent info you’ve got
  right here on this post. I will be returning to your site for more soon.

 114. getting heart disease

  6 października 2017 at 18:40

  It’s amazing to visit this site and reading the views of all friends on the topic of this paragraph, while I am also zealous of getting know-how.

 115. buy arsenal soccer

  6 października 2017 at 21:11

  It’s remarkable designed for me to have a website,
  which is good in favor of my know-how. thanks admin

 116. timex wearers

  7 października 2017 at 03:10

  I have read so many posts regarding the blogger lovers however this
  piece of writing is actually a pleasant post, keep it up.

 117. atletico madrid tröja

  7 października 2017 at 07:34

  Hi there, this weekend is fastidious in support of me, because this time i am reading this enormous informative paragraph here at my house.

 118. brazil dating

  7 października 2017 at 20:18

  I’ll right away grab your rss feed as I can’t in finding your
  e-mail subscription link or newsletter service.
  Do you’ve any? Kindly permit me recognize so that I
  could subscribe. Thanks.

 119. bigger butt workouts

  8 października 2017 at 03:03

  I’m curious to find out what blog platform you are working with?

  I’m having some minor security issues with my latest
  blog and I would like to find something more secure.
  Do you have any recommendations?

 120. Mellisa

  8 października 2017 at 08:24

  WOW just what I was looking for. Came here by searching for extraordinary business

 121. brazil butt lift

  8 października 2017 at 10:59

  Hello would you mind stating which blog platform you’re working with?

  I’m going to start my own blog in the near future but I’m having a hard time
  selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.

  The reason I ask is because your design seems different
  then most blogs and I’m looking for something completely unique.
  P.S My apologies for being off-topic but I had to ask!

 122. soccer jerseys

  8 października 2017 at 13:11

  Since the admin of this website is working, no doubt very quickly it will be
  renowned, due to its quality contents.

 123. holiday travel today

  9 października 2017 at 04:18

  Hurrah, that’s what I was looking for, what a data!
  existing here at this website, thanks admin of this web site.

 124. Robertwep

  9 października 2017 at 10:24

  [url=http://schudnij-szybko.pl]tabletki na odchudzanie[/url]

 125. Gavin

  9 października 2017 at 14:21

  An outstanding share! I have just forwarded this onto a coworker who
  has been doing a little homework on this. And he actually bought me lunch due to the
  fact that I discovered it for him… lol.
  So let me reword this…. Thanks for the meal!! But yeah, thanks for spending time to discuss
  this matter here on your web site.

 126. marcombest.org

  9 października 2017 at 19:49

  What’s up, yup this post is genuinely nice and I
  have learned lot of things from it regarding blogging.

  thanks.

 127. holiday travel trip

  9 października 2017 at 20:42

  Please let me know if you’re looking for a article author for your site.
  You have some really good articles and I feel I would
  be a good asset. If you ever want to take some
  of the load off, I’d absolutely love to write
  some material for your blog in exchange for a link back to mine.
  Please blast me an e-mail if interested. Many thanks!

 128. brazil dating

  10 października 2017 at 03:47

  This site certainly has all the info I wanted about
  this subject and didn’t know who to ask.

 129. Ronrhip

  10 października 2017 at 16:13

  isotretinoin 10mg discount ups without perscription with free shipping Viagra Generika Probleme Priligy Usa Approbation [url=http://levitrial.com]levitra 20mg best price[/url] Levitra 60mg Cheap Online Cails Pills

 130. heart disease multiply

  10 października 2017 at 19:29

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for jordan soccer

 131. confer heart

  11 października 2017 at 15:11

  A motivating discussion is definitely worth comment. I do think that you ought to publish more about this topic, it might
  not be a taboo matter but usually people don’t speak about such subjects.
  To the next! All the best!!

 132. Oliver

  12 października 2017 at 01:49

  Thank you for any other informative site. The place else
  may I am getting that kind of information written in such a perfect approach?
  I’ve a venture that I am simply now running on, and I have been at
  the glance out for such information.

 133. http://ivideobox.com/view_topic.php?tid=1621

  12 października 2017 at 03:07

  Having read this I thought it was very informative. I appreciate
  you finding the time and effort to put this informative article together.
  I once again find myself spending a significant amount of time both reading and leaving comments.

  But so what, it was still worthwhile!

 134. travel close

  13 października 2017 at 03:03

  Nice respond in return of this difficulty with firm arguments and
  telling the whole thing concerning that.

 135. website admin allows

  15 października 2017 at 14:23

  It’s a pity you don’t have a donate button! I’d without a doubt donate
  to this superb blog! I suppose for now i’ll settle for
  bookmarking and adding your RSS feed to my Google account.
  I look forward to brand new updates and will share this website with my Facebook group.
  Chat soon!

 136. contract phones reduces

  16 października 2017 at 20:26

  I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs really nice,
  keep it up! I’ll go ahead and bookmark your site
  to come back in the future. Cheers

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra