Z kraju

Adam Słomka niedopuszczony do udziału w uroczystości organizowanej przez Kancelarię Prezydenta

Ceniony za walkę z patologiami w sądownictwie Adam Słomka nie został dopuszczony do uczestnictwa w oficjalnych obchodach 35. rocznicy Solidarności Walczącej. Kancelaria Prezydenta nie podała przyczyn odmowy, niemniej wydaje się, iż głównym powodem takiej decyzji jest ekspresja polityczna Adama Słomki w sytuacjach oficjalnych wydarzeń i happeningi przez niego urządzane.

Zbulwersowany zachowaniem organizatorów pan Adam skierował list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy w którym, stwierdził, że: „Z ogromnym zdumieniem przyjąłem informację od przyjaciół z Rządu RP o wykluczeniu mnie przez Kancelarię Prezydenta z możliwości udziału w obchodach 35 rocznicy Solidarności Walczącej 21 VI 2017 w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, gdzie zostaną odznaczeni działacze podziemia antykomunistycznego oraz odbędzie się okolicznościowe spotkanie z głową państwa polskiego.

„Niestety nie znam powodów podjęcia takiej decyzji ani nie wiem, kto jest osobą decyzyjną. Proszę Pana Prezydenta o udzielenie odpowiedzi: kto i na jakiej podstawie podjął decyzję o nie zaakceptowaniu uczestnictwa działacza Solidarności Walczącej Adama Słomki na uroczystościach państwowych 35-lecia SW w Pałacu Prezydenckim.

Chciałbym wierzyć, że to tylko jakieś stare złogi komunistyczne organizują Panu dywersję. Kilku przyjaciół z miejscowego Klubu Gazety Polskiej uważa jednak, iż jest to decyzja świadoma, podyktowana przejawami publicznej krytyki niektórych decyzji Pana Prezydenta. Bardzo się radując z Pana urzędowania po okresie „wielkiej smuty” Kwaśniewskiego i Komorowskiego pisałem także krytycznie o Pana polityce orderowej :http://www.ngopole.pl/2017/01/23/wolajac-o-godne-upamietnienie-czyli-dwa-pogrzeby-jeden-krzyz/

Równolegle wielu działaczy zwracało się do Pana w ostatnim okresie ponownego uwięzienia nas weteranów opozycji niepodległościowej: przykładowa petycja działaczy konspiracji jest tuhttp://solidarni2010.pl/34785-non-stop-miasteczko-protestu-przed-sadem-najwyzszym-zamknac-michnika—uniewinnic-miernika-relacje-od-28-lutego.html.

Być może ktoś w Kancelarii Prezydenta obawiał się obecnie protestu wobec skandalicznego zastąpienia przez klub parlamentarny PiS senackiego bardzo dobrego projektu zmiany ustawy o pomocy dla weteranów na jakiś dziwaczny ochłap socjalny w wysokości 400 zł (gdy SB-manom pozostawia się 2500 zł!). Strach miewa wielkie oczy. Ale przecież za te zbliżającą się kompromitację większości parlamentarnej nie odpowiada Prezydent RP ! No, chyba, że tę nowelizację zaaprobuje…

Dziś wypada przede wszystkim pogratulować Panu konsekwentnych starań budowy koalicji Międzymorza, krajów naszego regionu położonych pomiędzy ekspansywną Rosją i Niemcami tj. Unią Europejską.

Oczywiście Pana osobistą decyzję uszanuję. Nie mam tu żadnych osobistych ambicji.

To Pana odpowiedzialność, choć wolałbym by listę uczestników ustalał Komitet Organizacyjny obchodów święta największej organizacji konspiracji antykomunistycznej w stanie wojennym jakim była Solidarność Walcząca.

W obchodach święta SW miałem uczestniczyć po prostu z obowiązku wobec zmarłych, pomordowanych, zaszczutych i zapomnianych przyjaciół z okresu ciężkiej próby.

Swoją osobistą satysfakcję ze spotkań z głowami państw już zaspokoiłem w zupełności.

Najwięcej wzruszeń przysporzyła mi oficjalna audiencja z protokołem II RP u Prezydenta Kazimierza Sabbata w Londyńskim Zamku w 1987 roku gdy jako emisariusz Konfederacji Polski Niepodległej przybyłem by namówić władze Najjaśniejszej Rzeczypospolitej do ustanowienia Delegatury Rządu na Kraj. Uzyskałem wtedy zgodę Pana Prezydenta na wydawanie w podziemiu reprintu oficjalnego organu władz emigracyjnych jakim było pismo Rzeczpospolita. Nigdy nie zapomnę ogromnej kultury osobistej Pana Prezydenta i Jego troski o bezpieczeństwo kurierów powracających jak charakterystycznie mówił do „okupowanej przez komunistów Polski”.

W Londynie skierowałem oficjalny memoriał polskiej opozycji niepodległościowej również do Premier Margaret Theather, z którą spotkałem się następnie dwa razy. Miała Ona niezwykłe dla wyspiarzy zrozumienie prawdy historycznej i życzliwość dla sprawy Polskiej. W odpowiedzi na list którego byłem emisariuszem rząd Wielkiej Brytanii sformułował oficjalną notę do rządów USA i ZSRR domagając się wykonania ustaleń Jałtańskich tj. przeprowadzenia wolnych wyborów w Polsce, w 1987 roku!

Pani Premier wsparła również poprzez Foreign Office moje starania o objęcie przez Amnesty International statusem więźnia politycznego dla aresztowanego Kornela Morawieckiego przedstawianego ówcześnie przez propagandę ZSRR i PRL jako szefa ekstremistycznej i „terrorystycznej” Solidarności Walczącej. Terrorystycznej rzekomo w sensie dosłownym.

Był to czas ścisłej współpracy SW z KPN i podziału ról na konspiracyjną oraz jawną. Pozwoliło mi to być działaczem obu tych szacownych organizacji.

Najwięcej efektów w pracy dla Rzeczpospolitej przyniosła nam współpraca z Prezydentem na Uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim, wpierw ministrem spraw krajowych Rządu Emigracyjnego. Mimo dużej różnicy wieku zaprzyjaźniliśmy się natychmiast z racji wspólnoty duszy harcerskiej i wrodzonego optymizmu życiowego. Zrealizowaliśmy wiele wspólnych działań dla odzyskania Niepodległości. Poznałem dzięki wprowadzeniu Pana Prezydenta najcenniejsze środowisko polskiej emigracji politycznej II RP. Bardzo ubolewam, iż Jego wspaniała postać i życiorys jest marginalizowany w kontekście katastrofy Smoleńsko-Katyńskiej.

Z Prezydentem PRL Wojciechem Jaruzelskim nie miałem żadnej styczności poza wielokrotnym niedopuszczeniem zbrodniarza do uroczystości 16 grudnia na kopalni „Wujek” w Katowicach. Ten „Prezydent” kontraktowy rewanżował się blokowaniem mojego udziału we wszystkich uroczystościach państwowych III RPRL.

Prezydent Lech Wałęsa przyjął mnie na zakończenie kadencji celem omówienia naszej koncepcji obsadzenia wszystkich komisji wyborczych mężami zaufania ze środowisk antykomunistycznych. Wałęsa odrzucił tę propozycję i jego sztab nie obsadził nawet połowy komisji. W efekcie wynik wyborczy i zwycięstwo komunisty budzi wiele uzasadnionych wątpliwości.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski zaprosił mnie do Pałacu tylko raz, podczas oficjalnego spotkania z prezydentem Francji Jacques’em Chirackiem. W tamtym okresie tylko nasz klub parlamentarny reprezentował wówczas prawicę nie-okragłostołową. Przyjemnie było piłsudczykowi porozmawiać z reprezentantem gaullistowskiej wizji europy. Prezydent Kwaśniewski nasz zadeklarowany przeciwnik, minister w rządzie Jaruzelskiego, współodpowiedzialny za zbrodnie komunistyczne (za co publicznie przepraszał w Sejmie) umiał jednak zachować minimum ogłady i uwzględnić życzenie gościa do spotkania ze swoim politycznym odpowiednikiem.

Prezydent Lech Kaczyński najpewniej z racji wspólnoty internowania kilkakrotnie rozmawiał ze mną oficjalnie i pół-prywatnie. Wpierw jako szef Najwyższej Izby Kontroli czy również jako Prezydent Warszawy. Umożliwił wynajęcie lokalu na jawną działalność antykomunistyczną co w stolicy było bardzo trudne. Mimo różnicy w ocenie taktyki okrągłego stołu zgadzaliśmy się, iż zorganizowanie Międzymorza jest jedyną szansą na zatrzymanie Wielkiej Rosji i niemieckiej Mitteleuropy. Za działania w tym kierunku Prezydent Lech Kaczyński ma w środowisku weteranów walki o Niepodległość ogromny szacunek.

Natomiast od Bronisława Komorowskiego nie przyjąłem nigdy zaproszenia, mimo publicznych wyrazów „solidarności” Marszałka Sejmu i Prezydenta wobec mojego ponownego aresztowania pod sfingowanymi zarzutami m.in. namawiania mafiosów gangu „Krakowiaka” do zabicia prezesa sądu w Katowicach co okazało się żałosną prowokacją służb specjalnych (byłych SB-eków).

Ponieważ Prezydent B. Komorowski wziął sobie za doradcę Jaruzelskiego oraz osobiście dowodził z ramienia rządu Mazowieckiego oddziałem ZOMO (Kiszczak odmówił!) pacyfikującym nasz protest wobec stacjonowania wojsk sowieckich – to trudno było przyjmować jakiekolwiek zaproszenie od takiej „głowy” państwa.

Miałem również zaszczyt rozmawiać z głową państwa Watykańskiego świętym Janem Pawłem II, nigdy nie zapomnę Jego uważnego skupienia na rozmówcy i doskonałego rozeznania spraw Polskich. Ale to już inna historia. Wiele by pisać.

Obecnie Prezydent Rzeczypospolitej sam wpisuje się w historię najnowszą. Miłym był Pański gest na rozpoczęcie kadencji, to jest złożenie kwiatów pod więzieniem na Rakowieckiej. Gesty gestami, ale osobiście oczekuję konkretnych czynów w zakresie odznaczeń przede wszystkim dla działaczy opozycji antykomunistycznej oraz ujawnienia skrywanego aneksu do raportu o likwidacji WSI/WSW.

Mam nadzieję, iż spotkamy się jutro oraz w przyszłym roku na obchodach 100-lecia wywalczenia Niepodległości, bo nikt nam Jej przecież nie podarował”.
O niedopuszczeniu do uroczystości rocznicowej Adam Słomka został poinformowany listem z sekretariatu Ministerstwa Rozwoju. W liście tym poinformowano Adama Słomkę, że „w nawiązaniu do poprzednich wiadomości z przykrością pragnę poinformować, że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy listę osób na spotkanie z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i nie figuruje Pan na liście zgłoszonych osób, nie są to rzeczy zależne od nas. Niestety jako podmiot jedynie pośredniczący nie możemy już nic zrobić, aby się Pan na niej znalazł. W odpowiedzi na wysyłane przeze mnie wiadomości zgłosił Pan swój akces w Obchodach Organizowanych przez Solidarność Walczącą, a problem pojawił, się na linii z Kancelarią Pana Prezydenta, na co nie mamy kompletnie wpływu. Przepraszam za wynikłe zamieszanie”.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

237 komentarzy

237 Komentarzy

 1. SS20

  20 czerwca 2017 at 10:10

  ks.dr Stanisław Trzeciak TALMUD O GOJACH a kwestia zydowska w Polsce. (str.319 Instytucja Esterek-Musimy prawo koscielne wzmocnic surowymi przepisami panstwowymi i za wzorem żydów,przeprowadzic czystke w narodzie,zadajac bezwzglednie usuniecia zydówek,stawiajac jako warunek,albo usuniecie zydówki,albo usuniecie z urzedu-albo teka,albo rebeka! Tego wymagaja tk wzgledy religijne,jak i narodowe,jak równiz i panstwowe.

 2. Daka

  20 czerwca 2017 at 10:17

  Wsciekle blokowanie wpisow przez internet mobile, spadaja napisy, zaslaniaja ramki.Oj, co sie tak miedzynarodowka boi mich tekstow? Zalosne. ” Sila ich” Wojska zaciezne, bitne generaly…przeciwko komu tak sie pojednaly? Przeciwko …kilku myslom, co nie nowe…. C.K.Norwid. Panie Adamie Slomka! Niech Pan niczego nie zaluje.Kombatanci spoczeli na laurach, a to kleska.Pan wie …

  • Czarek

   21 czerwca 2017 at 12:10

   Prawdziwych kombatantów rozegrały „wtyki”, rozbijając Solidarność od środka. Prawdziwi – Polacy działający w Solidarności zostali wyrzucenia z Polski z biletem w jedną stronę po „okrągłym stole”.

 3. Danka

  20 czerwca 2017 at 10:40

  C.K.Norwid
  SIŁA ICH

  Fraszka

  Ogromne wojska, bitne generały,

  Policje – tajne, widne i dwu-płciowe –

  Przeciwko komuż tak się pojednały?

  – Przeciwko kilku myślom… co nie nowe!

 4. Zona

  20 czerwca 2017 at 14:56

  Przebieraniec słomka „sprzedajmy broń ukrainie” i „ręce precz od ukrainy”. Prawdziwy hieroj waszej polski. Nie mylić z Polską.

 5. stan

  20 czerwca 2017 at 19:05

  Wystarczającym kryterium uczciwosci gościa (poza wszystkimi innymi, nawet ważniejszymi) jest udział w majdanie. Jesli był, a był – to @Hania juz powiedziała. Dotyczy to także wszystkich innych majdaniarzy. Nie zapomnimy!

 6. tomek

  20 czerwca 2017 at 19:34

  Dziwna ta Polska jak nie gudlaj prezydentem to ma zone z tej sekty

 7. tomek

  20 czerwca 2017 at 19:36

  gieptil ty kacapski ssynu

 8. tomek

  20 czerwca 2017 at 22:30

  typowa kacapska filozofia

 9. tomek

  20 czerwca 2017 at 22:39

  jak Slomka siedzial i mordowali jego matke to ta swolocz ktora go obraza siedziala na egzekutywach partyjnych dzisiaj sie odbarwili na bialo buchacha buchacha

 10. Lothar

  21 czerwca 2017 at 10:50

  Wg mnie ten człowiek nie jest godny zaufania ze względu na swoje kontakty i sympatie względem ukraińskich nacjonalistów.

 11. Don

  21 czerwca 2017 at 10:52

  Slomka, Slomka spojrz za siebie jak cie Stiepan w d..e jeb…e!!!

 12. Danka

  21 czerwca 2017 at 11:15

  Don, badz ty „cichyj”. Taka kloaka?

 13. Danka

  21 czerwca 2017 at 11:23

  Spojrz przed siebie
  Don i
  Paszol won!

  • Danka

   22 czerwca 2017 at 02:21

   Poszli?
   A ja wrocilam, by napisac slowko, ze nie zajmuje sie tu wojna rosyjsko-ukrainska,a tematem przesladownia panaSlomki.

 14. Marshall Mcgilberry

  29 czerwca 2017 at 05:20

  slotomania free coins

 15. Verena Corr

  29 czerwca 2017 at 05:32

  le joli caftan avis

 16. RUSOFOB psychopata Słomka KPN szuka TANIEGO rozgłosu medialnego

  19 lipca 2017 at 22:30

  Bardzo ROZSĄDNA DECYZJA o nie wpuszczeniu tego PSYCHOLA WAIARIATA Adama Słomke na uroczystości organizowane przez Kancelarię Prezydenta !
  Ten OSZOŁOM Adam Słomka SYSTEMATYCZNIE w okresie POPRZEDZAJĄCYM jakąś kampanie wyborczą np. przed wyborami do samorządów lokalnych lub kneseto-Sejmu czy Senatu, wtedy on właśnie ZAWSZE organizuje agresywne kontrowersyjne, awanturnicze HEPENINGI w czasie których on publicznie DEPCZE ustanawione zasady prawa oraz obyczajów w Polsce, tak aby w filmowano aresztowanie tego IMBECYLA przed kamerami co ma jego „popularyzować” jak on wtedy UDAJE „męczennika” systemu … itp.
  Tem GŁUPKOWI Adamowi Słomce z tego gównianego „KPN” generalnie chodzi o to, aby w ten sposób zdobyć za DARMO krzykliwy ROZGŁOS medialny, gdyż w inny sposób on NIE może i NIE jest w stanie zaistnieć medialnie w Polsce.
  Przed dokonaniem jakiegoś EXCESU publicznego lub AWANTURY przez tego głupkowatego KARIEROWICZA politycznego Adama Słomkę on wcześniej zawiadamia o tym żydowskie i niemieckie polskojęzyczne „media” dając im wcześniej SCENARIUSZE, instrukcje co on maksymalnie RADYKALNEGO zrobi lub powie ekstremalnego, obrazi lub NAUBLIŻA komuś i ma to być SYGNAŁEM dla brukowych mediów do rozpoczęcia filmowania lub robienia zdięc … itp.
  Zaraz po tej PROWOKACJI słownej lub otwartego ATAKU na urzędników państowej administracji ten głuptas Słomka i przez niego WYNAJĘTA zgraja innych oszołomów „KPN” dokonuje jakiegoś niedozwolone prawem CZYNU, a wtedy tak SPROWOKOWANA POLICJA rzuca się na Słomkę, aby jego aresztować.
  Wtedy OSZOŁOM Słomka z gównianej „KPN” się wyrywa policjantom, SZAMOTA się z policją, używa przemocy fizycznej, rzuca się lub kładzie na ziemię, kopie nogami . . . aby „udramatycznić” to WIDOWISKO, pozorując jednocześnie jak NIBY jest „krzywdzony” ten OSZOŁOM z „KPN … itp.
  Jak odbywa się ta cała KEMEDIA to wtedy RUSOFOB psychol Słomka ubrany w czapkę ala „maciejówkę piłsudzkiego” jest fotografowany lub filmowany przez te przybyłe niemieckie, żydowskie telewizornie, gdzie jest ten OSZOŁOM Słomka i jego kumple ROZRABIAKI jest potem FAŁSZYWIE przedstawiany w tych obecnych ZAKŁAMANYCH mediach zagranicznych,jaka to spotkała wielka MARTOROLOGIA tego autentycznego OSZOŁOMA Słomkę z gównianego „KPN”.
  Ta KOMEDIA z tym wariatem ubranym w „maciejówkę” się SYSTEMATYCZNIE powtarza, aby sprawiać też wrażenie jakby spotkała MARTYRYLOGIA samego wenerycznego qurwiarza „Piłsudskiego, który zmarł na KIŁĘ III stopnia.
  Ten PIENIACZ Adam Słomka pochodzi z Cieszyna i organizuje bardzo często ROZRUBY też w Nowym Sączu i na południu Polski.
  Naczelną DOKTRYJNĄ polityczną tego SKRAJNEGO RUSOFOBIA Słomki jest organizowanie ATMOSFERY anty-rosyjskiej chorej FOBI, w celu wymuszania bluźnienia na Rosję i Rosjan przez Polskie wykołowane społeczeństwo, które NIE zna faktycznej historii Polski.
  RUSOFOB Słomka nawołuje do otwartej WOJNY z sąsiadami Polski, a zwłaszcza z Rosją czegoś sobie życzy żydowska centralna MELINA „biały dom” z Waszyngtonu organizująca rabunkowe zbrodnicze napady na mniejsze państwa na całym Świecie.
  Ten OSZOŁOM Słomka też organizuje liczne HEPENINGI oblewania czerwoną farbą pomników, aby tą metodą zdobyć ROZGŁOS medialny.
  Ten RUSOFOB Adam Słomka chwali się na swojej stronie internetowej jakie to ostatnio otrzymuje listy gratulacyjne i instrukcje od wampira RUSOFOBA pomyleńca Johna McCaina z Arizony z USA realizującego doktryny rabunkowych żydo-bank-sterów z New Yorku.
  Ostanio ten OSZOŁOM Słomka urządził ROZRUBĘ w Sadzie Najwyższym, aby uzyskać TANI ROZGŁOS medialny przed nadchodzącymi wyborami do samorządów terytorialnych.
  Jak tego OSZOŁOMA z gównianego KPN Adama Słomka wypuścili z aresztu ten ZNOWÓŻ biegnie POLEWAĆ farbą różne pomniki w różnych miastach lub też OBLEJE farbą jakiegoś ważnego urzędnika na południu Polski na ZAMÓWIENIE Tuska z Brukseli.
  Ten PORĄBANIEC Słomka zdobył TANI ROZGŁOS medialny w niemieckich brukowcach w III RP … że JAKOBY w III RP nie ma demokracji … itp., gdyż on chyba współpracuje z KOD-m … itp.
  Ten oszołom KPAN Słomka jest NIE obliczalny, dlatego powinien by WYKLUCZONY z jakich kolwiek debat publicznych, a on chce, aby na niego WYKOŁOWANI ludzie głosowali w wyborach, po tym jak UDAJE MĘCZENIKA systemu … itp. Zobaczcie tego oszołoma Słomkę np. tutaj:
  http://cdn23.se.smcloud.net/t/photos/t/229133/slomka-pobity-przez-policje_22658960.jpg

 17. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 21:40

  Remarkable! Its in fact remarkable piece of writing, I have got much clear idea on the topic of from this piece
  of writing.

 18. superlative real estate

  6 września 2017 at 02:18

  Hi there! This post couldn’t be written any better! Reading through this post reminds me
  of my good old room mate! He always kept talking about
  this. I will forward this write-up to him. Fairly certain he will have a good read.
  Thanks for sharing!

 19. Lelio Vieira Carneiro Junior

  7 września 2017 at 19:41

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was great.
  I do not know who you are but certainly you’re going to
  a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 20. real estate

  8 września 2017 at 00:42

  Very shortly this web site will be famous amid all blog people,
  due to it’s nice articles

 21. start up programs

  8 września 2017 at 01:00

  Hi there Dear, are you truly visiting this web page on a regular basis, if so
  then you will definitely obtain good know-how.

 22. business plan

  9 września 2017 at 05:45

  I always spent my half an hour to read this webpage’s articles or reviews daily along with a mug of coffee.

 23. jm.smarthappy.co.kr

  10 września 2017 at 04:22

  This site was… how do you say it? Relevant!!
  Finally I’ve found something that helped me. Appreciate it!

 24. best stocks

  12 września 2017 at 04:34

  Its like you read my mind! You appear to know so much about this,
  like you wrote the book in it or something. I think that you
  can do with a few pics to drive the message home a little bit, but other than that,
  this is wonderful blog. A great read. I’ll definitely be back.

 25. all these things i've done

  13 września 2017 at 00:22

  These are genuinely fantastic ideas in concerning
  blogging. You have touched some good points here.
  Any way keep up wrinting.

 26. compound interest problems

  13 września 2017 at 03:43

  Hi there just wanted to give you a quick heads up. The words in your article seem to be running off the screen in Safari.
  I’m not sure if this is a format issue or something to do with web browser compatibility but I thought I’d post to let you know.
  The design look great though! Hope you get the issue solved soon. Many thanks

 27. loan providers

  13 września 2017 at 10:42

  Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging
  for? you make blogging look easy. The overall look of your web site is fantastic, as well as the content!

 28. golf clubs

  16 września 2017 at 10:53

  I’m really impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog.
  Is this a paid theme or did you modify it yourself?
  Anyway keep up the nice quality writing, it’s rare to see a great
  blog like this one these days.

 29. macau tourism offers

  16 września 2017 at 20:10

  I’m really loving the theme/design of your web site.
  Do you ever run into any browser compatibility problems?
  A couple of my blog readers have complained about my blog not working correctly in Explorer but looks great in Opera.
  Do you have any recommendations to help fix this problem?

 30. travel cover

  17 września 2017 at 18:07

  I have to thank you for the efforts you’ve put in penning this site.
  I really hope to check out the same high-grade content from
  you later on as well. In truth, your creative writing abilities
  has encouraged me to get my own blog now 😉

 31. https://maminpapin.ru/

  21 września 2017 at 01:40

  You can certainly see your expertise within the article you write.

  The arena hopes for even more passionate writers such
  as you who are not afraid to say how they believe. At all times follow your heart.

 32. myfavchoice.com

  21 września 2017 at 10:25

  Thanks for sharing such a fastidious thinking, article is fastidious, thats why i have read it fully

 33. Effie

  21 września 2017 at 10:54

  Hi there, I enjoy reading through your post. I like
  to write a little comment to support you.

 34. place macau tourism

  21 września 2017 at 18:55

  If you are going for most excellent contents like me,
  just go to see this web page every day because it gives feature
  contents, thanks

 35. Miriam

  22 września 2017 at 07:55

  Thanks for finally talking about >Adam Słomka niedopuszczony
  do udziału w uroczystości organizowanej przez Kancelarię Prezydenta – Prawy.pl <Liked it!

 36. Very good post. I will be going through many of these issues as
  well..

 37. Sam

  22 września 2017 at 21:57

  Good post. I’m facing some of these issues as well..

 38. Rod

  23 września 2017 at 05:14

  Heya this is somewhat of off topic but I was wondering
  if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
  I’m starting a blog soon but have no coding experience so I wanted to get advice from someone with
  experience. Any help would be greatly appreciated!

 39. Desmond

  23 września 2017 at 16:49

  Excellent beat ! I would like to apprentice whilst you amend
  your web site, how could i subscribe for a blog site?
  The account helped me a applicable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast
  offered vibrant transparent concept

 40. JeffMymn

  23 września 2017 at 18:31

  Cialis Cuanto Cuesta En Espana accutane online pharmacy uk Valtrex Sold Usa [url=http://cialtobuy.com ]cialis buy online[/url] Propecia Herz Order Progesterone Menopause Medicine

 41. http://www.book-dream.ru

  25 września 2017 at 12:30

  It’s awesome in favor of me to have a site, which is valuable
  for my knowledge. thanks admin

 42. http://jia.zdselife.com

  25 września 2017 at 13:29

  Great beat ! I wish to apprentice while you amend your site, how can i subscribe for a blog web site?

  The account helped me a acceptable deal. I had been tiny
  bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept

 43. Rudy

  25 września 2017 at 16:15

  Do you have any video of that? I’d love to find out some additional information.

 44. fatal heart

  26 września 2017 at 02:17

  Keep this going please, great job!

 45. jordan soccer jersey

  26 września 2017 at 05:58

  Hello, i think that i saw you visited my site so i came to
  “return the favor”.I am trying to find things to enhance my web site!I suppose its ok to
  use some of your ideas!!

 46. www.coastalexcavations.com

  26 września 2017 at 09:18

  Excellent site you have got here.. It’s hard to
  find excellent writing like yours nowadays.
  I truly appreciate individuals like you! Take care!!

 47. soccer shoes

  26 września 2017 at 09:49

  Hi there, its nice piece of writing concerning media print,
  we all be familiar with media is a fantastic source of information.

 48. Ronrhip

  26 września 2017 at 15:58

  Kamagra St Priligy Cos’E Get Doctor To Prescribe Azithromycin [url=http://cialgeneri.com ]buy cialis[/url] Potenzmittel Viagra Etc

 49. Rachel

  27 września 2017 at 11:37

  I’d like to find out more? I’d want to find out more details.

 50. http://www.auctionmarketingplatform.com/

  27 września 2017 at 20:11

  I couldn’t resist commenting. Very well written!

 51. brazil dating

  28 września 2017 at 15:57

  I am truly glad to read this webpage posts which carries
  tons of helpful data, thanks for providing these data.

 52. Thao

  30 września 2017 at 12:45

  I am genuinely grateful to the owner of this site who has shared this wonderful piece of writing at at this place.

 53. Angelia

  30 września 2017 at 23:13

  Thankfulness to my father who stated to me regarding this web site, this weblog
  is truly amazing.

 54. Kristie

  1 października 2017 at 11:55

  Quality posts is the main to interest the visitors to pay a quick visit the web page, that’s what this website is
  providing.

 55. Keeley

  2 października 2017 at 00:46

  Hi to every one, it’s really a nice for me to pay a visit
  this site, it includes important Information.

 56. commons.wikimedia.org

  2 października 2017 at 14:59

  Wow that was unusual. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn’t show up.

  Grrrr… well I’m not writing all that over again.
  Anyway, just wanted to say superb blog!

 57. www.desideriovalerio.com

  6 października 2017 at 01:23

  My brother suggested I may like this web site. He used to be
  entirely right. This post actually made my day.
  You cann’t imagine simply how a lot time I had spent for
  this information! Thanks!

 58. Hello! I simply wish to offer you a big thumbs up for your excellent info you’ve got
  right here on this post. I will be returning to your site for more soon.

 59. buy arsenal soccer

  6 października 2017 at 21:11

  It’s remarkable designed for me to have a website,
  which is good in favor of my know-how. thanks admin

 60. timex wearers

  7 października 2017 at 03:10

  I have read so many posts regarding the blogger lovers however this
  piece of writing is actually a pleasant post, keep it up.

 61. atletico madrid tröja

  7 października 2017 at 07:34

  Hi there, this weekend is fastidious in support of me, because this time i am reading this enormous informative paragraph here at my house.

 62. brazil dating

  7 października 2017 at 20:18

  I’ll right away grab your rss feed as I can’t in finding your
  e-mail subscription link or newsletter service.
  Do you’ve any? Kindly permit me recognize so that I
  could subscribe. Thanks.

 63. Mellisa

  8 października 2017 at 08:24

  WOW just what I was looking for. Came here by searching for extraordinary business

 64. soccer jerseys

  8 października 2017 at 13:11

  Since the admin of this website is working, no doubt very quickly it will be
  renowned, due to its quality contents.

 65. holiday travel today

  9 października 2017 at 04:18

  Hurrah, that’s what I was looking for, what a data!
  existing here at this website, thanks admin of this web site.

 66. Robertwep

  9 października 2017 at 10:24

  [url=http://schudnij-szybko.pl]tabletki na odchudzanie[/url]

 67. Ronrhip

  10 października 2017 at 16:13

  isotretinoin 10mg discount ups without perscription with free shipping Viagra Generika Probleme Priligy Usa Approbation [url=http://levitrial.com]levitra 20mg best price[/url] Levitra 60mg Cheap Online Cails Pills

 68. heart disease multiply

  10 października 2017 at 19:29

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for jordan soccer

 69. confer heart

  11 października 2017 at 15:11

  A motivating discussion is definitely worth comment. I do think that you ought to publish more about this topic, it might
  not be a taboo matter but usually people don’t speak about such subjects.
  To the next! All the best!!

 70. Carlos Eduardo Veiga

  18 października 2017 at 04:36

  I was suggested this blog by means of my cousin. I
  am now not certain whether or not this publish is written by him
  as nobody else recognize such specified about my difficulty.

  You’re wonderful! Thank you!

 71. Lelio Vieira Carneiro Junior

  18 października 2017 at 08:30

  Excellent article! We are linking to this great post on our site.
  Keep up the great writing.

 72. Lelio Vieira Carneiro

  18 października 2017 at 22:17

  Hello there! Would you mind if I share your blog with my myspace group?
  There’s a lot of folks that I think would really appreciate your content.
  Please let me know. Thank you

 73. website admin allows

  20 października 2017 at 03:00

  My brother recommended I might like this blog.
  He was entirely right. This post truly made my day.
  You can not imagine just how much time I had spent
  for this info! Thanks!

 74. Lelio Vieira Carneiro

  20 października 2017 at 06:47

  This is a topic which is close to my heart… Best wishes!

  Where are your contact details though?

 75. Lelio Junior

  20 października 2017 at 08:24

  I could not resist commenting. Exceptionally well written!

 76. tercio borlenghi junior

  20 października 2017 at 09:19

  Excellent site you have here.. It’s hard to find high quality writing like yours nowadays.
  I truly appreciate individuals like you! Take care!!

 77. domain registrar

  21 października 2017 at 10:29

  I appreciate, result in I found exactly what I used to be taking a look for.
  You have ended my 4 day lengthy hunt! God Bless
  you man. Have a nice day. Bye

 78. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  21 października 2017 at 10:52

  Great blog! Do you have any suggestions for aspiring writers?
  I’m planning to start my own website soon but I’m a little lost on everything.
  Would you recommend starting with a free platform like WordPress or
  go for a paid option? There are so many choices out there that I’m
  completely confused .. Any tips? Kudos!

 79. Itamar Serp

  21 października 2017 at 16:00

  Wow, this post is nice, my sister is analyzing these
  kinds of things, thus I am going to tell her.

 80. Dadado Veig

  21 października 2017 at 23:42

  Hey there! Would you mind if I share your blog with my zynga group?

  There’s a lot of people that I think would really enjoy your content.
  Please let me know. Cheers

 81. José Wilame Araújo Rodrigues

  22 października 2017 at 08:42

  hello!,I love your writing so a lot! percentage we communicate more about your article on AOL?
  I need a specialist on this house to resolve my problem.

  Maybe that’s you! Looking forward to look you.

 82. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  22 października 2017 at 17:52

  Greetings! Very useful advice within this article!
  It’s the little changes that produce the largest changes.
  Thanks for sharing!

 83. Lelio Vieira Carneiro Junior

  22 października 2017 at 23:50

  Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog jump
  out. Please let me know where you got your design. Bless you

 84. Lélio Vieira Carneiro Junio

  23 października 2017 at 08:29

  Hi there just wanted to give you a quick heads up. The words in your post seem to be running off the
  screen in Chrome. I’m not sure if this is a formatting issue or something to do with internet browser compatibility but I figured I’d
  post to let you know. The design look great though! Hope you get the problem
  fixed soon. Many thanks

 85. asbestos spores

  24 października 2017 at 04:03

  I don’t even know how I stopped up right here, but I believed this submit was good.

  I don’t recognize who you are but definitely you are going to a famous blogger for
  those who are not already. Cheers!

 86. Lélio Vieira Carneiro Junior

  24 października 2017 at 11:29

  What’s up i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere,
  when i read this post i thought i could also make comment due to this brilliant article.

 87. Itamar Serp

  24 października 2017 at 20:50

  Thanks to my father who stated to me on the topic of this web
  site, this weblog is truly awesome.

 88. Lelio Vieira Carneiro

  25 października 2017 at 10:15

  You’re so awesome! I don’t think I’ve read a single thing like that
  before. So wonderful to find somebody with some genuine thoughts on this subject matter.

  Really.. thanks for starting this up. This site is one thing that’s needed on the internet,
  someone with a little originality!

 89. Itamar Serp

  26 października 2017 at 14:02

  You’re so interesting! I don’t suppose I’ve truly read a single
  thing like that before. So nice to discover someone with genuine thoughts on this issue.
  Really.. thanks for starting this up. This site is something that is needed on the internet, someone
  with some originality!

 90. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 18:10

  Hi there, I check your blog regularly. Your humoristic style is witty, keep it up!

 91. José Wilame Araújo Rodrigues

  26 października 2017 at 20:41

  My brother recommended I might like this blog. He was entirely right.
  This post actually made my day. You cann’t imagine just how much time
  I had spent for this info! Thanks!

 92. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 07:01

  magnificent points altogether, you just won a new
  reader. What would you suggest about your post that you just made a few days ago?
  Any sure?

 93. bigger website

  27 października 2017 at 16:50

  Its like you read my mind! You seem to know a lot about this,
  like you wrote the book in it or something. I think that you could do with
  a few pics to drive the message home a little bit, but instead
  of that, this is great blog. A great read. I’ll certainly be back.

 94. https://doku.spiria.me/

  27 października 2017 at 19:28

  Hi Dear, are you genuinely visiting this web page on a regular basis,
  if so after that you will without doubt take fastidious experience.

 95. Lelio Junior

  27 października 2017 at 20:27

  This post is priceless. How can I find out more?

 96. Carlos Eduardo Veiga

  28 października 2017 at 12:41

  Hi there to every one, for the reason that I am actually keen of reading this website’s post to be updated on a regular basis.
  It carries fastidious stuff.

 97. Luiz Gastão Bittencourt

  28 października 2017 at 14:46

  Pretty! This was a really wonderful article. Thank you for supplying these details.

 98. Grupo Serval presidios

  28 października 2017 at 17:26

  Every weekend i used to pay a quick visit this web site, because i want enjoyment, for the reason that
  this this website conations actually good funny material too.

 99. Umanizzare presidios

  29 października 2017 at 03:05

  I think the admin of this web site is in fact working hard for his site, since here every information is quality based data.

 100. domain name registrar

  30 października 2017 at 00:36

  You need to take part in a contest for one of the most useful sites on the
  web. I most certainly will highly recommend this site!

 101. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  31 października 2017 at 11:47

  Keep on writing, great job!

 102. José Wilame Araújo Rodrigues

  31 października 2017 at 13:40

  Hi, its pleasant post regarding media print, we all be familiar
  with media is a fantastic source of facts.

 103. wireless adapter

  1 listopada 2017 at 12:40

  Do you have any video of that? I’d like to find out more details.

 104. reverse phone directory

  1 listopada 2017 at 21:42

  Hey there! Would you mind if I share your blog with my
  twitter group? There’s a lot of people that I think would really enjoy your content.
  Please let me know. Thanks

 105. asbestos removal

  2 listopada 2017 at 12:19

  I am regular reader, how are you everybody? This post
  posted at this web site is really fastidious.

 106. find asbestos

  3 listopada 2017 at 08:13

  Fantastic post however , I was wanting to know if you
  could write a litte more on this subject? I’d be very
  thankful if you could elaborate a little bit further. Appreciate it!

 107. expert asbestos

  5 listopada 2017 at 21:21

  Saved as a favorite, I like your blog!

 108. Ronrhip

  8 listopada 2017 at 00:51

  Cialis Resultats Buy Wellbutrin Xl Without Prescription Metronidazole For Purchase [url=http://cheapviafast.com]viagra[/url] Misoprostol Dog Levitra Generico 5mg

 109. Luiz Gastão Bittencourt

  11 listopada 2017 at 07:37

  Keep on working, great job!

 110. home security camera systems sams club

  14 listopada 2017 at 21:34

  To protect yourself from deterioration?

 111. monthly phone

  15 listopada 2017 at 13:55

  Very good write-up. I certainly appreciate this
  website. Keep writing!

 112. Ronrhip

  23 listopada 2017 at 21:30

  Pharmacy Escrow Refills [url=http://cialtobuy.com]cialis price[/url] Recommended Dosage For Amoxicillin

 113. phones encapsulate

  29 listopada 2017 at 16:39

  I’m really enjoying the theme/design of your
  website. Do you ever run into any web browser compatibility issues?
  A few of my blog visitors have complained about my blog not operating correctly in Explorer but looks great in Safari.
  Do you have any advice to help fix this issue?

 114. Ronrhip

  30 listopada 2017 at 01:27

  Acheter Viagra Sans Ordonnance Canada [url=http://buycialonline.com]generic cialis[/url] Kamagra Beipackzettel Sedanafil For Sale

 115. Ronrhip

  4 grudnia 2017 at 04:03

  Ficha Tecnica De Propecia Cialis Shop Gelsenkirchen Priligy Works [url=http://levibuying.com]whoesale levitra pills[/url] Achat Clomid Pas Cher

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra