Z zagranicy

Niemiecki rewizjonista: Polacy kolaborowali z Niemcami i brali udział w Holokauście

Arno Widman, gdyż o nim mowa, napisał artykuł, w którym patriotyczne przemówienie premier Polski Beaty Szydło w niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau nazywa skandalem, a jednocześnie usiłuje przerzucić odium winy za Holokaust ludności żydowskiej na Polaków.

W tekście „Prawicowe przekręcanie historii” Widmann stwierdza, że wypowiedziane przez Beatę Szydło zdanie, że „Polska musi bronić bezpieczeństwa swoich obywateli” „doskonale pasuje do nowej polskiej polityki historycznej”. „Ich celem jest przedstawienie Holokaustu jako czynu czysto niemieckiego – bez udziału Polski” stwierdził.

Zdaniem Widmanna „Polska premier Szydło wywołała skandal. Powiedziała w nabożeństwie żałobnym w hitlerowskim obozie zagłady w Auschwitz-Birkenau: „W naszych burzliwych czasach, musimy nauczyć się lekcji Auschwitz, musimy zrobić wszystko, by bronić bezpieczeństwa i życia naszych obywateli.”

Przy okazji nie omieszkał potępić polskich władz za prowadzoną przez nie politykę migracyjną, zaznaczając, iż „jest faktem, że Polska narusza prawo europejskie i nie przyjmuje uchodźców”. Rzecz jasna nie był w stanie doprecyzować, jakie to rzekomo zapisy prawa europejskiego Polska łamie, zresztą tekstu tego w żaden sposób nie można zakwalifikować do merytorycznych.

Wyciągnął za to mocno karkołomny wniosek, że orędzie premier Szydło miało taki wydźwięk, iż Polska musi bronić się przed uchodźcami, ponieważ walczyła przeciwko Niemcom [sic!].

Zaznaczając, iż „celem polskiej polityki jest przedstawienie Holokaustu jako czysto niemieckiego czynu”, szydził, że skoro premier Szydło twierdzi, iż „Polacy nie mają nic wspólnego z ludobójstwem, więc nie ma świadomości polskiej kolaboracji z Niemcami”. „Nie pasuje to do nacjonalistycznego samozadowolenia z własnej historii, obecnie prowadzonego w Polsce” oświadczył.

Sprawą skandalicznej publikacji zajęła się już polska Reduta Dobrego Imienia – Liga Przeciwko Zniesławieniom.

Źródło: www.fr.de

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

298 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra