Z zagranicy

Niemiecki rewizjonista: Polacy kolaborowali z Niemcami i brali udział w Holokauście

Arno Widman, gdyż o nim mowa, napisał artykuł, w którym patriotyczne przemówienie premier Polski Beaty Szydło w niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau nazywa skandalem, a jednocześnie usiłuje przerzucić odium winy za Holokaust ludności żydowskiej na Polaków.

W tekście „Prawicowe przekręcanie historii” Widmann stwierdza, że wypowiedziane przez Beatę Szydło zdanie, że „Polska musi bronić bezpieczeństwa swoich obywateli” „doskonale pasuje do nowej polskiej polityki historycznej”. „Ich celem jest przedstawienie Holokaustu jako czynu czysto niemieckiego – bez udziału Polski” stwierdził.

Zdaniem Widmanna „Polska premier Szydło wywołała skandal. Powiedziała w nabożeństwie żałobnym w hitlerowskim obozie zagłady w Auschwitz-Birkenau: „W naszych burzliwych czasach, musimy nauczyć się lekcji Auschwitz, musimy zrobić wszystko, by bronić bezpieczeństwa i życia naszych obywateli.”

Przy okazji nie omieszkał potępić polskich władz za prowadzoną przez nie politykę migracyjną, zaznaczając, iż „jest faktem, że Polska narusza prawo europejskie i nie przyjmuje uchodźców”. Rzecz jasna nie był w stanie doprecyzować, jakie to rzekomo zapisy prawa europejskiego Polska łamie, zresztą tekstu tego w żaden sposób nie można zakwalifikować do merytorycznych.

Wyciągnął za to mocno karkołomny wniosek, że orędzie premier Szydło miało taki wydźwięk, iż Polska musi bronić się przed uchodźcami, ponieważ walczyła przeciwko Niemcom [sic!].

Zaznaczając, iż „celem polskiej polityki jest przedstawienie Holokaustu jako czysto niemieckiego czynu”, szydził, że skoro premier Szydło twierdzi, iż „Polacy nie mają nic wspólnego z ludobójstwem, więc nie ma świadomości polskiej kolaboracji z Niemcami”. „Nie pasuje to do nacjonalistycznego samozadowolenia z własnej historii, obecnie prowadzonego w Polsce” oświadczył.

Sprawą skandalicznej publikacji zajęła się już polska Reduta Dobrego Imienia – Liga Przeciwko Zniesławieniom.

Źródło: www.fr.de

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

298 komentarzy

298 Komentarzy

 1. Robert B.

  20 czerwca 2017 at 13:28

  W dupokauście. Ja nie uznaję, że holokaust to miara wszech rzeczy, bo ktoś śmiał zabijać Żydów. Mnie ich holokaust GÓWNO interesuje, czyli dokładnie tyle, ile żydostwo zagłady innych narodów. Won!

 2. Sebix

  20 czerwca 2017 at 13:45

  Co robią platfusy ? Cały czas przecież kolaborują z Niemcami, więc czemu w tamtych czasach miało by być inaczej. Przecież dzisiejsze platfusy mają swoich przodków którzy wychowali ich w tej skądinąd perfidnej ideologii. W każdym kraju znajdzie się pewien % złych ludzi i nie można mieć ku temu wątpliwości. Trzeba z nimi walczyć, wierzyć że było ich niewielu, którzy dali się przekupić ale nie ślepo mówić że nikogo takiego nie było.

 3. Wojciech

  20 czerwca 2017 at 13:55

  Powinien mu Duda medal dać tak jak grosowi.Nuże dalej wyborcy popisy popierać ,jak równo to równo .

 4. Iwona

  20 czerwca 2017 at 14:04

  To jest efekt zbyt miękkiego stanowiska polskich władz.Potomkowie hitlerowców,pijacy wyżywają się na Polsce i Polakach.To wyjątkowe chamstwo.

 5. bardo

  20 czerwca 2017 at 14:35

  Co za debilny artykuł! Autor nawet nie pofatygował się sprawdzić, kto zacz ten Arno, gdzie publikuje i w jakim piśmie ukazał się ten materiał. Totalna amatorszczyzna. W taki sposób obniżacie poziom tego użytecznego portalu i dostarczacie argumentów jego wrogom.

 6. Danka

  20 czerwca 2017 at 15:40

  Czy juz naprawde nie ma innych tematow i problemow niz to, co powiedzial Zyd o tym, co powiedxiala Szydlo? Czy, rzeczywiscie, tylko o kolejnych akcjach terrorystow? Owszem, trzeba wiedziec, co sie dzieje, ale polskie sprawy leza, a wdajemy sie w lanserke obcych narracji.

 7. Noah Wendt

  20 czerwca 2017 at 16:25

  To, co powiedziała premier polskiego rzadu – pełna zgoda. Decyzja o nieprzyjmowaniu imigrantów ekonomicznych uprawniona, by nie przyjmować uchodźców, ktorych nie mozna sprawdzić, a którzy stanowią potencjalne źródło zagrożenia – uprawniona. Ale za Shoah Polacy i Polska odpowiadają, gdyż nazizm niemiecki znalazl dobra glebę w trawionych antysemityzmem umysłach Polaków, dali temu wyraz czynem wspóluczestniczac w mordach, a inni biernością w eksterminacji obywateli polskich. Holocaust to poważny problem, z ktorym Polska i Polacy nie zmierzyli sie do dzis, pokazują martyrologie własnego narodu, czemu nikt nie zaprzecza, lecz jednocześnie sa narodem sprawców. Dobitnie wyrazili to polscy prezydenci- Kwaśniewski i Komorowski, wybraminlegalnie w demokratycznych wyborach. Nie dezawuujcie swoich przedstawicieli.

  • Robert B.

   20 czerwca 2017 at 16:33

   Folguj swojej żydowskiej mentalności. Jak dojdzie co do czego (a dojdzie), to wszystko zrozumiesz, jak będziesz stał w kolejce do gazu.

   • Noah Wendt

    20 czerwca 2017 at 16:45

    A dlaczego mam stać w kolejce? Może przepuścili mnie poza kolejnością? A poważnie, może ja podpisze decyzje o wysłaniu Ciebie na Kołymę, a jesli nadal będziesz bredzić to oddam Ciebie w ręce Twoich rodaków, którzy bedą trzymać ze zwycięzcami, po ktorej to stronie i ja bede. Pozdrawiam

    • Robert B.

     20 czerwca 2017 at 19:37

     Mów jak najwięcej tym stylu, parszywy Żydzie. Wszystko dopisywane jest do waszego rachunku. Pokolenia żydostwa pracowały na holokaust i się dopracowały… Teraz jest nie inaczej.

     • Noah Wendt

      20 czerwca 2017 at 20:18

      Jest inaczej, bo raz – my Żydzi obronimy sie, mamy własne państwo i przyczółki interesu np. w Polsce, dwa – wy Polacy jestescie zbyt tchórzliwi, by swoje zapowiedzie wprowadzić w życie. Jestescie rozgrywani „jak dzieci”. Szkoda mi Was, bo moj dziadek urodził sie w Polsce, w Grodnie.

     • Paweł

      20 czerwca 2017 at 22:40

      @Noah

      Wy żydzi jesteście skończonymi tchórzami i odpadami i nie obronicie się przed żadnym cywilizowanym krajem. Niebawem z przeklętego izraela zostanie dziura w ziemi. Podobnie jak dziadek jesteś pasożydem i żerujesz na Polsce.

     • Robert B.

      20 czerwca 2017 at 23:03

      Do @Paweł:

      Ten Żydek wypowiada się tutaj w tonie, w jakim został wytrenowany: niesamowita pogarda dla nie-Żydów i podszepty, jakie to oni mają macki wszędzie, więc należy się ich bać. Niech mówi jak najwięcej w tym tonie. Niech się goje przekonują, z kim mają do czynienia. Jak ta masa przekroczy pewien punkt krytyczny, to będzie się żydzisko miało wtedy z pyszna, jak się miało z pyszna żydostwo przed 70 laty, kiedy się wreszcie miarka przebrała. Ja wiem, co wtedy będę robił. Wiedzą to miliony ludzi na ziemi…

     • Paweł

      20 czerwca 2017 at 23:09

      @Robert B.

      Najlepsze jest to, że żydowska gnida sądzi, że żydy pozostaną bezkarni. Oj bardzo się zdziwi.

     • Robert B.

      20 czerwca 2017 at 23:24

      Do @Paweł:

      On jest wiernym synem swojego plemienia. To widać, słychać i czuć, jak tylko puści pary z mordy. Nie wymyślił sobie tego, co ty wypisuje, sam. O tym się mówi w tzw. środowiskach żydowskich. Znając ich nie dziwi mnie, że wzięto się za nich wszystkich, kolektywnie. Oni się tego wprost dopraszają. I dostaną to, o co się dopraszają. Prędzej czy później.

   • klioes vel pislamista

    20 czerwca 2017 at 16:48

    Nie można tak.
    Należy raczej przyponieć, że TE SAME SŁOWA w kontekście holokaustu mówią politycy izraelscy: „konieczność obrony obywateli jako wniosek z tragedii”. I jakoś nikt, a zwłaszcza Żydzi tych słów nie krytykuje!
    A polityzacja Auschwitz? To nie polski Sejm, ale iyraelski Kneset tam obradował!!!

  • PolishPolackski

   20 czerwca 2017 at 21:31

   „a inni biernością”
   Nie wiedziałem, że obowiązkiem Polaków było aktywne umieranie za Żydów.

   • Noah Wendt

    20 czerwca 2017 at 21:50

    Tak. Nie za Żydów ale obywateli polskich żyjących na tej ziemi od setek lat. Ot, Polska solidarność.

    • PolishPolackski

     20 czerwca 2017 at 22:04

     Miliony zostało zabitych za pomoc Żydom. Ich wdzięczność widzimy dziś na każdym kroku, vide cholerne, klamliwe świnie jak Noah Wendt. Ot taka typowa, koszerna wdzięczność.

     Tfu!

    • Paweł

     20 czerwca 2017 at 23:01

     @Noah

     Jaka solidarność hipokryto? Żydzi zawsze byli naszymi wrogami. Z wrogiem nie będzie solidarności. Szkoda, że te gnidy ratowaliśmy.

 8. Noah Wendt

  20 czerwca 2017 at 17:24

  Bardzo przepraszam, ale uważałem ze formuła „ty” bedzie przystępniejszy. Ale „pan” jest ok. Wiec prosze pana prosze przeczytać, wydana takze po polsku ksiazke Gerschom Scholem o problemie asymilacji Żydów. I tak żyjąc w Polsce, co którzy chcieli cokolwiek osiągnąć musieli włączyć sie z spoleczenstwo polskie, chcieli stać sie Polakami. A co to za okreslenie Żydzi polscy? Nieważne kto wymyślił sformułowanie „zydokomuna” jest ono nieprawdziwe. To jest Polska maniera, by przeciwnika określać przez jego pochodzenie, jego rodziców, a nie jego poglądy i działania. Wymienieni przez Pana, jak rozumiem komuniści, nie czuli sie Żydami, nie utożsamiali sie z judaizmem i żydostwem, to ich przeciwnicy oceniać ich zaczęli poprzez pochodzenie, które dla nich nie było ważne. Oni czuli sie Polakami! Dla Polaków jest to nie do scierpenia. Michnik, o ile znam, jego twórczość i wypowiedzi nie czuje sie Żydem, ale Polakiem. W jego działalnosci żydowskie pochodzenie nie ma żadnego znaczenia, ba raczej zachowuje sie, w swoim zacietrzewieniu politycznym, jak rasowy Polak.

  • klioes vel pislamista

   20 czerwca 2017 at 19:17

   Tak niedlugi tekst,a tyle nieprawdy! Po kolei:
   1.” Nieważne kto wymyślił sformułowanie „zydokomuna” jest ono nieprawdziwe.”
   To okreslenie bardzo trafnie oddaje zwiazek pomiedzy kadrami komunistycznymi, a pochodzeniem etnicznym.
   A wymyslono je, o ile wiem, w Rosji. I trudno sie dziwic…
   Krotko mowic: funkcjonuja te okreslenia, ktore maja zastosowanie.
   Dla niektorych macicieli w swicie bardzo przydatne jest okreslenie „polskie obozy zaglady”
   To okreslenie jest rzeczywiscie nieprawdziwe. Natomiast okreslenie „zydokomuna” trafnie oddaje PRAWDE o skladzie etnicznym komunistycznej wierchuszki.
   2.”To jest Polska maniera, by przeciwnika określać przez jego pochodzenie, jego rodziców, a nie jego poglądy i działania.” Moze Pani nazywac to maniera, ja bede nazywac to madroscia zyciowa w mysl polskiego powiedzenia: Niedaleko pada jablko od jabloni. W tym konkretnie przypadku znana jest nienawisc tzw. Litwakow do Polski, a wiec podejrzewanie osob pochodzacych z tego srodowiska o nienawidzenie polskosci jest statystycznie uzasadnione.
   3.”Wymienieni przez Pana, jak rozumiem komuniści, nie czuli sie Żydami, nie utożsamiali sie z judaizmem i żydostwem, to ich przeciwnicy oceniać ich zaczęli poprzez pochodzenie, które dla nich nie było ważne. Oni czuli sie Polakami!”
   Ha ha ha ha! Moglbym odpowiedziec powszechnie znanymi cytatami, jak okreslali sie jako internacjonalisci…
   Ale po co? Udawali Polakow, co do tego zgoda. A Z POCHODZENIA BYLI ZYDAMI – TAK/NIE???
   Nota bene, po roku 1956, a zwlaszcza 1968, gdy wielu z nich wyemigrowalo na Zachod (brat Michnika mieszka w Szwecji, inny kat Wolinska mieszkala w Wielkiej Brytanii, podobnie prof.Bauman – pardon: major Bauman, nagle wszyscy okazali sie NIE BYC POLAKAMI! Interesujace, Prawda?
   My w Polsce nie uznajemy francuskiej definicji poczucia narodowego w/g subiektywnej deklaracji.
   Obywatelstwo polskie sie dziedziczy, polskosc tez. A w Pani narodzie, Zydem jest ten, kto urodzil sie z matki-Zydowki, czyz nie? Niech wiec Pani bedzie laskawa nie narzucac nam, swoich prywatnych definicji.
   4.”Michnik, o ile znam, jego twórczość i wypowiedzi nie czuje sie Żydem, ale Polakiem. W jego działalnosci żydowskie pochodzenie nie ma żadnego znaczenia, ba raczej zachowuje sie, w swoim zacietrzewieniu politycznym, jak rasowy Polak.”
   Ach no tak, Polacy sa zacietrzewieni… Zydzi nie, Prawda?

   A ja tak sobie mysle, ze nie ma na swiecie wiekszych rasistow od Was. I wie Pani co, holocaust podczas IIWS to nie byla dla Was jeszcze Boza kara, to bylo tylko OSTRZEZENIE!

  • Paweł

   20 czerwca 2017 at 23:20

   Na zjeździe syjonistycznym, odbytym w r. 1920 w Londynie zapadły następujące uchwały: („Myśl Niepodległa”, nr 524, art. „Wojna żydów z Polską”).

   8. Popierać i szerzyć w Polsce komunizm (!).

   Najlepsze jest to, że żydzi sami strzelają sobie w stopy. Jak wcześniej wspomniałem bardzo prymitywny i głupi naród. Dowodów jak powyższy na tezę, że żydokomuna była faktem jest mnóstwo.

 9. tomek

  20 czerwca 2017 at 19:45

  Noah Wend moj sw pamieci dziadek mowil ze sa zydzi i gudlaje

  • Noah Wendt

   20 czerwca 2017 at 20:15

   A moj, ze polacy to polaczki lub pszeki.

   • Codreanu

    20 czerwca 2017 at 20:54

    Noah Wendt
    Co za manifestacja antypolonizmu! Tacy jak ty przypominają mi, dlaczego tzw. „sprawiedliwi” powinni zostać potraktowani jako zdrajcy! Co prawda wydzielasz smród padliny, ale przynajmniej twoje zamiary są jawne.

    • Noah Wendt

     20 czerwca 2017 at 21:15

     A dlaczego mam manifestować polonizm? Mieszkam w Izraelu i Polska jest mi obojętna, a ze jestescie współwinni Holocaust to nie lubię Polski i Polaków. Wasz los jest mi obojętny. Nie kibicuje Wam, lecz Niemcom.

     • gieptil

      20 czerwca 2017 at 22:23

      Właśnie, właśnie. Żydzi z Izraela już w latach 50tych zrobili ohydny cyniczny geszeft z Niemcami ( piekło was kiedyś za to pochłonie ). W zamian za kasę i uzbrojenie z Niemiec ustaliliście taki sprytny plan – wybielimy Niemców, a winę przerzucimy na Polaków. I ten plan nadal realizujecie. Nie darmo wam Niemcy dostarczają nowoczesne łodzie podwodne za pół darmo albo całkiem za darmo. Piekło was kiedyś pochłonie za ten geszeft.

     • gieptil

      21 czerwca 2017 at 10:24

      Tylko dlaczego kilka milionów żydów z Izraela podobno marzy o tym, aby wrócić do Polski? Już wiele tysięcy wróciło. Oni chyba nie wierzą w twoje banialuki o przyrodzonym polskim antysemityzmie. Pozdrowienia dla twojego oficera prowadzącego z Mosad lub podobnej agencji.

 10. Paweł

  20 czerwca 2017 at 22:33

  Nie Polacy, ale żydzi mieszkający w Polsce. Oni nigdy Polakami nie byli.

 11. tomek

  20 czerwca 2017 at 22:49

  Nie prubujcie nigdy dyskutowac z gudlajem oni klamstwo maja przyrodzone

 12. darek

  21 czerwca 2017 at 09:25

  Lewak i Niemiec. To aż nadto, żeby durnia wyśmiać. Przecież te eunuchy nawet własnych kobiet i dzieci
  obronić nie potrafią, za to świetnie potrafią kneblować swoje media. Szkodniki, jak to lewe.

 13. Austin Suthoff

  29 czerwca 2017 at 05:23

  industrial stencils

 14. Duane Gayman

  9 lipca 2017 at 03:19

  permaculture course

 15. Annie

  7 września 2017 at 03:03

  Your style is so unique in comparison to other folks I’ve read
  stuff from. Thanks for posting when you have the opportunity, Guess I will just bookmark this web site.

 16. student loans

  7 września 2017 at 22:13

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement
  account it. Look advanced to far added agreeable from you!
  By the way, how could we communicate?

 17. Melanie

  8 września 2017 at 05:44

  Pretty! This has been an extremely wonderful
  post. Thanks for supplying this info.

 18. Latasha

  8 września 2017 at 17:42

  Greetings! Quick question that’s entirely off topic.

  Do you know how to make your site mobile friendly?
  My web site looks weird when viewing from my iphone 4.
  I’m trying to find a template or plugin that might
  be able to fix this issue. If you have any suggestions, please share.
  With thanks!

 19. http://vdsafrica.co.ke

  9 września 2017 at 15:30

  It’s difficult to find well-informed people for this topic,
  however, you sound like you know what you’re talking about!
  Thanks

 20. Keri

  11 września 2017 at 06:23

  It’s going to be ending of mine day, but before finish I am
  reading this enormous article to increase my
  knowledge.

 21. door controls

  11 września 2017 at 23:43

  Appreciate this post. Let me try it out.

 22. www.nosurrender84.de

  14 września 2017 at 14:16

  you’re actually a just right webmaster. The website loading
  pace is amazing. It sort of feels that you’re doing any unique trick.
  Furthermore, The contents are masterpiece. you have performed a great activity on this topic!

 23. macau tourism offers

  15 września 2017 at 15:12

  Excellent, what a blog it is! This website provides valuable information to us, keep it up.

 24. international travel

  15 września 2017 at 20:01

  What’s up to every one, it’s actually a fastidious for me to go to see this site, it includes priceless Information.

 25. travel guide

  15 września 2017 at 20:46

  I was wondering if you ever considered changing the structure
  of your website? Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.

  Youve got an awful lot of text for only having 1 or
  2 pictures. Maybe you could space it out better?

 26. happiness-co.kz

  16 września 2017 at 08:56

  Pretty! This was an incredibly wonderful post.
  Many thanks for supplying these details.

 27. Lelio Vieira Carneiro Junior

  18 września 2017 at 20:01

  Hi! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog.
  Is it tough to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty fast.
  I’m thinking about creating my own but I’m not
  sure where to start. Do you have any points or suggestions?
  Cheers

 28. Maria

  19 września 2017 at 20:27

  I get pleasure from your website. Terrific toward perspective much more human beings producing over fairmount park.

 29. Vaughn

  21 września 2017 at 01:01

  Yes! Finally something about ig.

 30. bbs.fckx.net

  21 września 2017 at 07:36

  bookmarked!!, I really like your website!

 31. HaroLiavaife

  21 września 2017 at 07:51

  Kamagra 100 Mg Marseille [url=http://cialtobuy.com ]cialis[/url] Original Viagra Kaufen
  Does Amoxicillin React With Alcohol Strep Treatment With Amoxicillin
  Comprar Cialis Online Foro online pharmacy Alcool Et Tadalis Sx

 32. ordinary travel

  22 września 2017 at 10:17

  Ahaa, its nice discussion on the topic of this piece of
  writing here at this webpage, I have read all that, so now me also commenting at this place.

 33. Arleen

  22 września 2017 at 22:57

  Wow that was strange. I just wrote an really long comment but after I clicked submit my comment didn’t appear.
  Grrrr… well I’m not writing all that over again. Regardless, just wanted to say superb blog!

 34. Jaime

  25 września 2017 at 20:12

  I used to be suggested this web site by my cousin. I am not certain whether this put up is written by way of him
  as nobody else know such detailed approximately my problem.

  You’re incredible! Thanks!

 35. holiday travel cruise

  26 września 2017 at 05:26

  hi!,I like your writing so so much! percentage we
  keep in touch more approximately your post on AOL?
  I need an expert on this space to solve my problem.
  May be that’s you! Looking forward to see you.

 36. If you would like to take much from this paragraph then you have to apply
  such techniques to your won blog.

 37. Hey there this is kinda of off topic but I was wanting to know if blogs
  use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.

  I’m starting a blog soon but have no coding know-how so I
  wanted to get guidance from someone with experience.
  Any help would be greatly appreciated!

 38. fatal heart

  28 września 2017 at 01:36

  Hello Dear, are you really visiting this site daily, if so afterward you will without doubt obtain pleasant knowledge.

 39. Dadado Veiga

  1 października 2017 at 19:39

  I could not refrain from commenting. Exceptionally well written!

 40. www.myheritage.com.br

  1 października 2017 at 21:14

  What’s up, after reading this awesome article i am as well cheerful to share my familiarity here with mates.

 41. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  3 października 2017 at 12:10

  Greetings! Very helpful advice within this article!
  It is the little changes that will make the largest changes.

  Thanks a lot for sharing!

 42. HaroLiavaife

  3 października 2017 at 22:29

  Where Cam I Buy Proponalol Orlistat Sky Pharmacy Purchase Levitra Without Prescription [url=http://sildenaf100mg.com]viagra online pharmacy[/url] Finasteride Results Pictures Propecia Kamagras Linea

 43. Lavonne

  4 października 2017 at 08:07

  I used to be recommended this blog through my cousin. I am
  no longer sure whether this publish is written by
  him as no one else recognize such exact approximately my problem.
  You are amazing! Thank you!

 44. soccer shoes

  4 października 2017 at 16:12

  whoah this weblog is fantastic i really like studying
  your posts. Keep up the great work! You realize, lots of people are hunting round for this information, you could
  help them greatly.

 45. HaroLiavaife

  6 października 2017 at 01:51

  Buy Prednisone Online Without A Script Cialis 10 Mg Forum Type 1 Diabetes Propecia [url=http://levitrial.com]levitra with dapoxetine reviews[/url] Best Viagra Prices Macrobid Furadantin Need With Free Shipping Next Day Delivery

 46. holiday travel trip

  7 października 2017 at 15:40

  Hi there, I enjoy reading through your article.

  I like to write a little comment to support you.

 47. soccer jerseys

  8 października 2017 at 02:00

  Remarkable! Its truly amazing article, I have got much clear idea on the topic of from this article.

 48. heart disease

  8 października 2017 at 07:23

  It’s very easy to find out any topic on web as compared to textbooks, as I found this piece of writing
  at this website.

 49. brazil butt

  8 października 2017 at 08:01

  I always emailed this website post page to all my contacts, as
  if like to read it next my friends will too.

 50. heart rhythms

  8 października 2017 at 14:03

  I think the admin of this website is truly working hard in support of his web page, since here every data is quality based information.

 51. heart rhythms

  8 października 2017 at 17:11

  hi!,I love your writing very much! proportion we communicate
  extra about your post on AOL? I need a specialist on this space to resolve my problem.

  May be that’s you! Having a look ahead to look you.

 52. web dating

  9 października 2017 at 00:39

  Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News.

  Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?

  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Thanks

 53. Eugenio

  9 października 2017 at 06:39

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though
  you relied on the video to make your point. You obviously know
  what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your site when you could be giving us something informative to
  read?

 54. travel guides

  9 października 2017 at 20:25

  I am regular reader, how are you everybody? This piece of writing
  posted at this website is actually pleasant.

 55. maglia bayern 2017

  9 października 2017 at 21:57

  magnificent post, very informative. I ponder why the opposite specialists of this sector do not notice this. You should continue your writing. I’m confident, you’ve a huge readers’ base already!
  maglia bayern 2017

 56. maglia milan 2017

  9 października 2017 at 21:58

  Keep up the amazing work !! Lovin’ it!
  maglia milan 2017

 57. Wilbert

  10 października 2017 at 00:57

  Quality articles or reviews is the key to be a focus
  for the users to visit the site, that’s what this web site is providing.

 58. soccer jerseys

  10 października 2017 at 18:36

  Great blog here! Also your web site loads up very fast!
  What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
  I wish my site loaded up as quickly as yours lol

 59. soccer jerseys

  10 października 2017 at 21:45

  Hey there! This post couldn’t be written any better! Reading this post reminds me of my previous room mate!
  He always kept chatting about this. I will
  forward this page to him. Pretty sure he will have a good read.
  Thanks for sharing!

 60. lee-field.co.uk

  10 października 2017 at 22:27

  Why users still make use of to read news papers when in this technological globe everything is available on net?

 61. timex wearers

  11 października 2017 at 06:36

  Spot on with this write-up, I honestly think this amazing site needs a great deal more attention. I’ll probably be returning
  to read more, thanks for the info!

 62. https://fredericodealmeid.tumblr.com

  12 października 2017 at 02:42

  What’s up Dear, are you in fact visiting this
  web page regularly, if so after that you will definitely take nice knowledge.

 63. travel close

  12 października 2017 at 18:09

  It’s going to be finish of mine day, but before finish I am reading this enormous post
  to increase my knowledge.

 64. Will

  13 października 2017 at 10:46

  Very good info. Lucky me I ran across your website by chance (stumbleupon).
  I’ve saved as a favorite for later!

 65. HaroLiavaife

  13 października 2017 at 12:31

  Canadian Generic Viagra [url=http://howtogetvia.com]online pharmacy[/url] Generic Viagra Vs Viagra

 66. timex enjoy

  15 października 2017 at 12:05

  Right away I am ready to do my breakfast, when having my
  breakfast coming over again to read additional news.

 67. Lélio Vieira Carneiro Junior

  16 października 2017 at 09:17

  Hi there to all, the contents existing at this site are actually remarkable for people experience, well, keep up the good work fellows.

 68. resort asbestos

  16 października 2017 at 13:22

  Hello, I desire to subscribe for this web site to get hottest updates, therefore where can i do it please help out.

 69. Lelio Junior

  17 października 2017 at 23:54

  Pretty! This has been an extremely wonderful article. Many thanks for supplying these details.

 70. timex watches make

  18 października 2017 at 14:47

  Amazing blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog shine.
  Please let me know where you got your theme. Appreciate it

 71. Lelio Vieira Carneiro

  20 października 2017 at 03:18

  Every weekend i used to go to see this web site, as
  i wish for enjoyment, for the reason that this this website conations truly nice funny
  stuff too.

 72. asbestos removal

  20 października 2017 at 05:39

  Wow that was unusual. I just wrote an very long comment but after
  I clicked submit my comment didn’t appear. Grrrr…
  well I’m not writing all that over again. Anyhow, just wanted to say superb blog!

 73. Carlos Eduardo Veiga

  20 października 2017 at 05:53

  Hi there! This post couldn’t be written any better! Reading through this
  post reminds me of my old room mate! He always
  kept talking about this. I will forward this page to him.
  Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!

 74. Carlos Eduardo Correa da Veig

  20 października 2017 at 20:34

  Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A theme like yours with a few simple tweeks would really
  make my blog jump out. Please let me know where you got your design.
  Kudos

 75. tuttyfruttyrd.com

  20 października 2017 at 22:48

  Hey there! I simply want to give you a huge thumbs
  up for your excellent information you’ve got right here on this post.
  I will be coming back to your website for more soon.

 76. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  21 października 2017 at 06:51

  Right now it appears like BlogEngine is the preferred blogging
  platform out there right now. (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?

 77. Grupo Serval presídios

  21 października 2017 at 10:33

  These are really great ideas in about blogging.

  You have touched some nice factors here.
  Any way keep up wrinting.

 78. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  23 października 2017 at 08:16

  Incredible story there. What happened after?
  Good luck!

 79. Umanizzare presidios

  23 października 2017 at 11:46

  whoah this weblog is wonderful i love reading your posts.
  Stay up the good work! You recognize, a lot of people are searching around for
  this information, you could help them greatly.

 80. Itamar Serp

  23 października 2017 at 19:07

  My brother suggested I might like this blog.
  He was entirely right. This post actually made my day. You
  can not imagine simply how much time I had spent for
  this information! Thanks!

 81. besting timex

  24 października 2017 at 05:19

  An interesting discussion is worth comment. I do think that you need to
  publish more about this issue, it might not be a taboo matter but generally people do not talk about these
  subjects. To the next! Best wishes!!

 82. Grupo Coral

  24 października 2017 at 09:52

  If some one wishes expert view regarding running a blog afterward i recommend him/her to visit this website, Keep up the fastidious job.

 83. José Wilame Araújo Rodrigues

  25 października 2017 at 01:23

  If you desire to get a great deal from this piece of writing then you have to apply such strategies to
  your won website.

 84. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  25 października 2017 at 10:18

  Howdy! Quick question that’s completely off topic.

  Do you know how to make your site mobile friendly?
  My blog looks weird when browsing from my iphone4. I’m
  trying to find a template or plugin that might be able to
  fix this problem. If you have any suggestions, please share.
  Thanks!

 85. Egli Diana Pinto

  27 października 2017 at 00:22

  I have read so many posts on the topic of the blogger lovers however this article is really a good paragraph, keep it up.

 86. Lélio Vieira Carneiro Junio

  28 października 2017 at 04:53

  Hi to all, the contents present at this website are in fact amazing for people experience,
  well, keep up the good work fellows.

 87. José Wilame Araújo Rodrigues

  28 października 2017 at 05:30

  Excellent blog you have here.. It’s difficult to find quality writing
  like yours nowadays. I really appreciate people like you!
  Take care!!

 88. domain name

  29 października 2017 at 08:45

  My brother recommended I might like this website. He was entirely right.
  This post actually made my day. You cann’t imagine
  simply how much time I had spent for this info!

  Thanks!

 89. find asbestos inside

  29 października 2017 at 16:40

  Its like you read my thoughts! You seem to know a lot approximately
  this, such as you wrote the ebook in it or something.
  I feel that you just can do with a few p.c. to drive the message home
  a bit, however instead of that, this is magnificent blog.
  A great read. I will certainly be back.

 90. Lelio Vieira Carneiro

  30 października 2017 at 00:52

  Hi there! This article couldn’t be written any better!

  Reading through this article reminds me of my previous roommate!
  He constantly kept preaching about this. I most certainly will forward this post to him.
  Fairly certain he’ll have a great read. Many thanks
  for sharing!

 91. domain name registrar

  30 października 2017 at 08:36

  I could not resist commenting. Well written!

 92. HaroLiavaife

  30 października 2017 at 23:21

  Amitriptyline To Buy Compra Viagra Contrareembolso [url=http://cheapvia50mg.com]online pharmacy[/url] Vendo Cialis Dutasteride Australia Mastercard Accepted With Overnight Delivery Pharmacy

 93. Lelio Vieira Carneiro Junior

  30 października 2017 at 23:33

  You could certainly see your enthusiasm in the
  work you write. The arena hopes for even more passionate writers such as you who aren’t
  afraid to mention how they believe. All the time follow your heart.

 94. Egli Diana Pinto

  31 października 2017 at 12:26

  That is a really good tip particularly to those fresh
  to the blogosphere. Simple but very precise info… Thanks for
  sharing this one. A must read post!

 95. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  31 października 2017 at 16:22

  Wow that was odd. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn’t show up.

  Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyways, just wanted to say superb blog!

 96. Carlos Eduardo Veiga

  31 października 2017 at 23:01

  Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the
  book in it or something. I think that you can do with some pics to drive the message
  home a bit, but instead of that, this is
  excellent blog. An excellent read. I will certainly be
  back.

 97. Dadado Veig

  1 listopada 2017 at 03:13

  I’m gone to convey my little brother, that he should also pay a visit this blog on regular basis to obtain updated from most up-to-date information.

 98. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  1 listopada 2017 at 03:55

  Excellent web site you have got here.. It’s difficult to find excellent writing like yours nowadays.
  I really appreciate people like you! Take care!!

 99. José Wilame Araújo Rodrigues

  1 listopada 2017 at 20:36

  Very nice article, totally what I was looking for.

 100. tercio borlenghi jr

  1 listopada 2017 at 22:43

  Pretty! This has been an incredibly wonderful article.

  Thanks for providing this information.

 101. smart phones

  2 listopada 2017 at 22:46

  Its such as you read my mind! You appear to know so much approximately
  this, like you wrote the book in it or something. I think that you simply can do with some p.c.
  to drive the message home a little bit, but instead of that, that is excellent blog.
  An excellent read. I’ll certainly be back.

 102. Carlos Eduardo Correa da Veig

  3 listopada 2017 at 23:09

  Good day! This post could not be written any better!

  Reading this post reminds me of my good old room mate!
  He always kept talking about this. I will forward this write-up to him.
  Fairly certain he will have a good read. Thanks for sharing!

 103. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  4 listopada 2017 at 17:43

  Superb, what a webpage it is! This webpage provides useful facts to us, keep
  it up.

 104. Della

  8 listopada 2017 at 23:17

  Hmm is anyone else encountering problems with the pictures on this blog loading?
  I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog.

  Any feedback would be greatly appreciated.

 105. home security camera reviews cnet

  11 listopada 2017 at 09:04

  Has it been difficult concerned the ones you love?

 106. Luiz Gastão Bittencourt

  11 listopada 2017 at 12:19

  Hi, i feel that i noticed you visited my website so i got here to return the want?.I am trying to in finding things to
  enhance my web site!I suppose its ok to make use of
  some of your ideas!!

 107. Carlos Eduardo Correa da Veig

  12 listopada 2017 at 20:59

  Spot on with this write-up, I truly believe that
  this website needs a lot more attention. I’ll probably be back again to
  read more, thanks for the info!

 108. Lelio Vieira Carneiro Junior

  13 listopada 2017 at 12:05

  Fantastic post however I was wondering if you could write a litte more on this topic?
  I’d be very grateful if you could elaborate a little bit further.
  Cheers!

 109. home security camera systems amazon

  14 listopada 2017 at 08:24

  To secure your home from damage?

 110. domain registration

  15 listopada 2017 at 08:17

  Wow that was strange. I just wrote an really long comment but after I clicked submit my comment
  didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over
  again. Anyways, just wanted to say wonderful blog!

 111. Gilberto

  16 listopada 2017 at 13:22

  I really like reading through an article that can make people
  think. Also, thank you for allowing for me to comment!

 112. HaroLiavaife

  21 listopada 2017 at 13:03

  Stendra Avanafil Discount [url=http://tadalafonline.com]cheap cialis[/url] Nexium 40 Mg Online Is Keflex Doxycycline

 113. HaroLiavaife

  21 listopada 2017 at 23:04

  Comprar Cialis Generico 5 Mg Priligy Receta Sexual Dysfunction [url=http://cheapvia25mg.com]viagra prescription[/url] Global Pharmacy Canada

 114. make certain asbestos

  26 listopada 2017 at 04:44

  excellent post, very informative. I wonder why the other experts of this sector
  don’t notice this. You should proceed your writing. I’m confident, you have a huge readers’
  base already!

 115. domain registrars

  26 listopada 2017 at 09:55

  wonderful issues altogether, you simply gained a new reader.
  What might you recommend in regards to your post that you simply made a few days ago?

  Any positive?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra