Z zagranicy

Płacz Donalda Tuska – Oferta W. Brytanii może pogorszyć sytuację obywateli

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk skrytykował ofertę w sprawie zagwarantowania praw obywateli UE przebywających w Wielkiej Brytanii, jaką przedstawiła premier Theresa May, oceniając, że jest poniżej oczekiwań.

– Moje pierwsze wrażanie jest takie, że oferta Wielkiej Brytanii jest poniżej naszych oczekiwań i może pogorszyć sytuację obywateli – powiedział na konferencji prasowej po zakończeniu rozmów unijnych przywódców Tusk.

Przedstawiając swoją propozycję, May zapewniła wczoraj liderów UE, że chce zagwarantować ponad 3 milionom przybyszy pochodzących z 27 państw członkowskich, którzy mieszkają i pracują na Wyspach, „jak najwięcej pewności” i „sprawiedliwe traktowanie”. W propozycji nie znalazły się jednak szczegóły procedur ani odniesienie do jurysdykcji Trybunału Sprawiedliwości UE.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. Bernard Scotland

  24 czerwca 2017 at 12:04

  Ten cwaniak zbija polityczny kapitał pośród emigracji w UK. Pozuje na troskliwego obrońcę praw emigranta. W rzeczywistości jest mu na rękę, aby Polakom się pogorszyło w UK za rządów PIS.

 2. Tomek

  24 czerwca 2017 at 13:26

  Kolejny idiotyczny tytuł artykułu. „Płacz Donalda Tuska”. Was rozumiem, raduje to, że Polacy w Wielkiej Brytanii będą mieć problemy?

  • Soroka

   25 czerwca 2017 at 10:13

   Jeżeli je będą mieli, to na własne życzenie, bo zamiast dbać o swoją Ojczyznę, to poszli włazić do dupy obcym!

 3. Jenni

  27 czerwca 2017 at 09:43

  Very energetic blog, I liked that bit. Will there be a part
  2?

 4. pikachu onesie

  28 czerwca 2017 at 15:19

  Hi i am kavin, its my first time to commenting anyplace, when i read this post i thought i could also
  create comment due to this good piece of writing.

 5. fifa 18 news

  28 czerwca 2017 at 15:22

  Do you have any video of that? I’d want to find out more details.

 6. Kenny Ludvigson

  29 czerwca 2017 at 05:26

  toner hp

 7. kowalski

  30 czerwca 2017 at 17:28

  zwykly folksdojcz nieudacznik zyciowy ktory za zniszcenie polskiej gospodarki i zamach smolenski dostal unijny stolek,wyjatkowa paskudna niemiecka menda,zywie nadzieje ze zostanie posadzony za swoje nierzady w Polsce,wiekszej kurw…. w powojennej historii Polski nie bylo,ten fryc ma pare roznych twarzy ,musial byc hodowany w stasi z zamiarem przejecia wladzy w Polsce,w dodatku obrotowy dla moskwy i berlina idealny szkodnik zaistalowany w Polsce

 8. Tessie Machenry

  9 lipca 2017 at 03:11

  Zurich Private Capital

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra