Z zagranicy

Samochód wjechał w pieszych w Newcastle

Jeszcze nie wiadomo, czy był to atak terrorystyczny, czy tylko kierująca 42-letnia kobieta straciła panowanie nad kierownicą.

Jak poinformowała policja – Co najmniej sześć osób zostało rannych rano, gdy samochód wjechał na chodnik przed ośrodkiem sportu w Newcastle, w północnej Anglii. Wydarzenie najpewniej nie było związane z terroryzmem. Zatrzymano jedną osobę.

Lokalne media podają, że w ośrodku sportu trwały obchody kończącego ramadan święta Id al-Fitr, w których uczestniczyły setki ludzi. Według mediów wśród rannych jest dwójka dzieci. Policja poinformowała, że do wydarzenia doszło po godz. 9 lokalnego czasu (godz. 10 czasu polskiego). Jak napisała policja – Samochód zderzył się z pieszymi przed ośrodkiem sportu Westgate. Trwa policyjne śledztwo, by ustalić, co dokładnie się stało, ale na razie incydent ten nie jest traktowany jako terrorystyczny.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

414 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra