Z kraju

Ujawniamy nagranie zajść w Radomiu. Agresorem okazał się działacz KOD!

fot. facebook.com

Podczas, gdy internauci prześcigają się w komentarzach w sprawie zajść w Radomiu związanych z manifestacją KOD-u oraz udziale w bójce działacza Młodzieży Wszechpolskiej, na sprawę należy spojrzeć z innej strony.

Dotarliśmy do amatorskiego nagrania, z którego jasno wynika, że zaatakowanym a nie atakującym podczas sobotniego marszu KOD-u okazał się działacz Młodzieży Wszechpolskiej.

Publikowane dotąd zdjęcia i filmy przedstawiały zajścia jedynie z udziałem działacza KOD trzymającego tubę z mikrofonem, na którego miała się rzucić grupka młodych działaczy Młodzieży Wszechpolskiej.

Z całą mocą bójkę tę należy potępić, jednak lincz na działaczu Młodzieży Wszechpolskiej okazał się nieco na wyrost. Całe zajście wyglądało zupełnie inaczej, niż przedstawiają to media.

Zanim doszło do opisywanego starcia między członkami Komitetu Obrony Demokracji a działaczami Młodzieży Wszechpolskiej, obie grupy stanęły naprzeciw siebie, jednak nie doszło do żadnego starcia. Młodzież Wszechpolska następnie udała się w kierunku swojej siedziby. Okazało się jednak, w tym samym czasie jeden z członków MW został zaatakowany przez działacza KOD.

Obrazuje to krótki film, którego jak dotąd nikt nie skomentował. Po rozejściu się MW widać szamotaninę między przedstawicielami jednej i drugiej strony. Jeden z członków Młodzieży Wszechpolskiej pozostał na miejscu po tym, jak odeszli jego koledzy, wdając się początkowo w utarczkę słowną a następnie przepychankę.

Zajście to zauważyła grupa Młodzieży Wszechpolskiej, która wróciła na miejsce. W tym czasie działacz KOD, który zaatakował przedstawiciela Młodzieży Wszechpolskiej został obezwładniony przez grupę MW.

Zastępca wojewody mazowieckiego, Artur Standowicz zapowiedział na Facebooku, że do sprawy odniesie się w poniedziałek. Prezydent Radomia, Radosław Witkowski (PO) zamierza wyciągnąć konsekwencje od Straży miejskiej, która nie pojawiła się w miejscu bójki we właściwym momencie. „W związku z wczorajszym skandalicznym zajściem, zażądałem dzisiaj od komendanta straży miejskiej raportu z podjętych działań!” – napisał Radosław Witkowski na Twitterze.

Uaktualnienie:

Po południu w niedzielę oświadczenie ws. zajść w Radomiu wydała Młodzież Wszechpolska:

Wczoraj – jak co roku, od wielu lat – radomskie środowisko narodowe postanowiło uczcić ofiary brutalnej pacyfikacji protestów robotniczych w Radomiu w czerwcu ’76.
Sam przemarsz, organizowany przez Młodzież Wszechpolską przeszedł do celu bez żadnych przeszkód.

Po czasie otrzymaliśmy informację od mieszkańców, że swoje zgromadzenie tego dnia organizuje Komitet Obrony Demokracji. Tragedię w Radomiu do własnych celów politycznych próbowała wykorzystać organizacja, w której szeregach nie brakuje ludzi poprzedniego systemu, w tym bandytów z SB oraz ZOMO. KOD czynnie broni przywilejów tych, którzy w ’76 r. tłumili robotniczy zryw. Na manifestacjach KODu, z ust przemawiających byłych funkcjonariuszy można było usłyszeć, że w czasach PRLu „naród był z wojskiem i policją”, a służby traktowały sprzeciwiających się komunistom łagodnie i z godnością.

Uznając to zgromadzenie za naplucie w twarz radomskim robotnikom, nasi działacze udali się na miejsce pikiety organizowanej przez KOD, aby wyrazić swoje krytyczne stanowisko wobec tego typu działań. Wszechpolacy spotkali się z obelgami ze strony KODowców, ale pozostali jeszcze na miejscu by przypomnieć, jakich ludzi „obrońcy demokracji” popierają i honorują.

Podczas powrotu nasi działacze zauważyli jednak, że za ich plecami pozostał jeden z kontrmanifestantów, który był przetrzymywany przez działaczy KOD. Wówczas udzielili mu pomocy w wyniku której doszło do szarpaniny i wymiany ciosów obu grup – zwolenników i przeciwników KOD. Dzięki tej interwencji wspomniany kolega wraz z pozostałymi narodowcami wrócił tego dnia do domu.

W tym miejscu pragniemy wyrazić swoje zażenowanie postawą części dziennikarzy, którym przemoc wobec środowiska narodowego nigdy nie przeszkadza, natomiast zawsze dokonują próby przyklejenia nam łatki agresorów. Niejednokrotnie spotykaliśmy się też z ich strony z otwartym nawoływaniem do fizycznej konfrontacji z naszymi zwolennikami. Przypomnijmy też próby blokowania Sejmu przez Komitet Obrony Demokracji na przełomie roku i sceny temu towarzyszące. Wówczas ci sami dziennikarze za godną pochwały „postawę obywatelską” i „obronę demokracji” uznawali opluwanie, wyzwiska i fizyczną agresję. Ta sama agresja wobec dziennikarzy i przeciwników wylewa się zresztą z każdej manifestacji KODu. Wszystko to obnaża hipokryzję lewicowo-liberalnych dziennikarzy i manipulacje, które stały się ich znakiem rozpoznawczym.
Krytycznie przyglądamy się niektórym posunięciom rządzącej partii, wbrew propagandzie „Gazety Wyborczej” i innych pism z gatunku fantastyki, nie wspieramy ani nie oczekujemy wsparcia rządu. Równocześnie jednak KOD i jemu podobne organizacje uznajemy za kontynuację tradycji targowickiej i jako wrogom Polski, mimo jazgotu mediów głównego nurtu, nie zamierzamy ustępować pola.

Dziękujemy wszystkim organizacjom i środowiskom, które tego dnia były z nami w Radomiu i zapraszamy ponownie za rok.

Komitet Obrony Demokracji także wydał oświadczenie. Domaga się w nim zabezpieczenia przez policję organizowanych przez nich manifestacji.

Zarząd Komitetu Obrony Demokracji wyraża oburzenie przebiegiem dzisiejszych wydarzeń w Radomiu.

Członkowie i sympatycy Kodu spotkali sie 24.06, by oddać hołd bohaterom wydarzeń radomskich czerwca 1976r.

Na oficjalnie zgłoszonym z tej okazji zgromadzeniu doszło do zakłócenia uroczystości. Kilkudziesięciu narodowców, najprawdopodobniej z Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo – Radykalnego, bez trudu wtargnęło pod scenę z okrzykami “raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”. Mimo pokojowej reakcji protestujących doszło do przepychanek, kradzieży sprzętu oraz innych przejawów agresji. Podczas tych zajść nie było na miejscu ani jednego funkcjonariusza policji.

Jesteśmy dziś świadkami tego,że obchody miesięcznic smoleńskich są zabezpieczane przez tysiące funkcjonariuszy policji, a na uroczystościach organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji nie jest zapewnione nawet w najmniejszym stopniu bezpieczeństwo uczestników zgromadzenia.

W trybie pilnym razem z organizatorami i zarządem regionu Mazowsza, będziemy wyjaśniać szczegóły tego zajścia i w razie potrzeby zabezpieczymy niezbędną pomoc prawną dla osób poszkodowanych.

Michał Polak

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

109 komentarzy

109 Komentarzy

 1. tomek

  25 czerwca 2017 at 18:37

  TW WOLFGANG a co ty tu robisz gudlaju?

 2. kindys

  25 czerwca 2017 at 20:13

  @Tomek tobie także żydowska nacja oczy przesłoniła czy to choroba ?

 3. ryer

  26 czerwca 2017 at 00:25

  Polecam obejrzeć z innego ujęcia gdzie widać jak ten koleś wyrywa flag starszej kobiecie…

  • gieptil

   26 czerwca 2017 at 10:16

   Ciekawe co ta starsza kobieta robiła wcześniej? Warto by sprawdzić. Obstawiam że z niejednego esbeckiego pieca wygarniała, należała do kasty tych lepszych rasowo ludzi, tych właścicieli Polski co uważali że im i tak wszystko wolno. I każdemu niewygodnemu jak co to łeb ukręcą, załatwią w try miga. To co oni teraz robią, to ich kolejna cwana intryga, sprytna gra operacyjna, zawsze wszystkich ogrywali, więc uważają że jak teraz postawią na Niemców to znów wygrają.

   • Andrzej

    26 czerwca 2017 at 15:06

    A może jest zwyczajna matka polką , może wychowała normalnych synów którzy ciężko pracują, w przeciwieństwie do polityków. Może ma w ogóle dość polityki , dość bicia się na demonstracjach, może podobają się jej oczy niebieskie, chce mieć wyższa rentę nie tylko o 20 zł. Ale to nie powód żeby ja wyzywać od najgorszych tylko dlatego ze ma inne zdanie niż ty . Cóż teraz Ty uważasz że Mw wszytko wolno bo akurat rządzi ta partia. Ale czy to normalnbe że młody człowiek szamocze się sie ze starszą kobietą? czy tego uczy honor Polaka? Naprawdę niektórym daleko do prawdziwej polskości. I nie określam tu z jakiego obozu..

 4. Jacek

  26 czerwca 2017 at 07:50

  Oj Prawiczki, jesteście ORMO 2.0.
  Żenada.

 5. ******

  26 czerwca 2017 at 09:48

  trolle w akcji, proponuję do młodszych klas szkoły podstawowej się udać, uczą tam rachować, i jak już trochę się podszkolicie, zastanowić się czy trolling za parę groszy naprawdę wam się opłaci

 6. agawa

  26 czerwca 2017 at 12:12

  KODowskie czerwone ścierwo

 7. Michał

  26 czerwca 2017 at 12:16

  „Jeden z członków Młodzieży Wszechpolskiej pozostał na miejscu po tym, jak odeszli jego koledzy, wdając się początkowo w utarczkę słowną a następnie przepychankę.” Oskarżacie innych o manipulację a zapomnieliście wspomnieć że na filmiku jasno widać że ten pajac narodowy próbował im zabrać transparent tak jak zawsze to próbują robić (parę razy im flagę wyrywali na innych demonstracjach). Dostał okład od dziadków, wyszło na jaw że jest cienką fają to mu koledzy pomogli, bo to jest narodowcowe pojęcie „honoru”… Kłamcy a nie „prawi”

  • gieptil

   26 czerwca 2017 at 12:36

   Ja bym to esbeckie bydło z KOD do obozów ciężkiej pracy załadował. I może się kiedyś uda. To stara esbecka cwaniacka swołocz, pasożyty na Polsce I Polakach. Im się nie należy prawo do noszenia polskiej flagi. Bardzo dobrze że tym bydlakom wyrywają nie ich symbole.

  • gieptil

   26 czerwca 2017 at 13:32

   A dodam że esbecja była solidnie szkolona z psychologii, manipulowania ludźmi i robienia prowokacji, bo to mieli z zakresie swych obowiązków. To są zawodowcy od takich zagrywek. Więc całkiem możliwe że celowo zręcznie sprowokowali tego młodego, to zawodowcy. A ja mam do was tylko jeden komunikat, mordy w kubeł esbeczyny, bo możecie kiedyś i łby potracić.

 8. Margeritta

  26 czerwca 2017 at 16:54

  Członkowie MW „obezwladnili” leżącego mężczyznę kopiąc” No brawo!!!

 9. Tegi_Marian

  26 czerwca 2017 at 21:15

  Zamiast się wypierać lepiej przyznać się do błędu. MW zaatakowało KOD. Będziecie uaktualniali wiadomość z dopiskami MW, ale video, na którym dokładnie widać jak chłopaczek z MW kradnie flagę, a wcześniej inne chłopaczki zdejmują ludziom z głów czapki już nie. Chciałbym nawet oglądać wiadomości z takich portali jak ten, budujący jest ich patriotyczny ton i bardzo pozytywne założenia, ale jak wierzyć komuś, kto dla wybielenia błędów swoich ziomków, ukrywa prawdę? Powiem tak, w dupie mam te pokręcone opcje polityczne, ale do jasnej cholery, prawdy nigdy nie będę miał w dupie, a te Wasze cholerne zboczenie polegające na udowadnianiu za wszelką cenę swoich racji bez zważania na fakty, niepotrzebnie kradnie mój czas jako człowieka, który nie kupuje pierwszej zaserwowanej informacji (To Wy tak właśnie działacie. Wy czyli wszyscy bezrefleksyjni ekstremiści –
  prawacy, lewacy, POjeby, PISiory i kto tam jeszcze…), tylko musi przeszperać tyle tych cholernych portali, że już czasu na napisanie długiego komentarza brakuje. Prawy w prawdzie jesteś kulawy. Przynajmniej tym razem.

  • gieptil

   26 czerwca 2017 at 22:04

   Przecież KOD to formacja dużo gorsza od Targowicy. Bo w przypadku Targowicy były to bardzo zawiłe sprawy. Niektórzy badacze twierdzą że całkowicie nieregulaminowo przyjęta Konstytucja III Maja miała być tylko przygotowaniem do powtórzenia w Polsce Rewolucji Francuskiej z masowymi mordami księży, zakonnic i katolików. Więc trudno się dziwić że Targowicę poparło kilku biskupów i wiele katolickiej, patriotycznej szlachty. Oczywiście Rosja rozegrała ich jak frajerów.
   Natomiast KOD gra prostą grę na zaproszenie obcych wojsk do zbrojnej interwencji w Polsce. Szczególnie Niemcy, ale też Francja, wyraźnie szukają pretekstu do zbrojnej interwencji w Polsce w obronie demokracji. Tylko ten pretekst musi wyglądać wiarygodnie. I jest KOD, który krzyczy na cały świat jak to prawdziwi demokraci są w Polsce prześladowani, a w ogóle to już w Polsce nazizm, terror, dyktatura. Tylko jeszcze przydałoby się pokazać kilka trupów prawdziwych demokratów ( choćby fikcyjnych ) i już Bundeswera ruszy na wschód.

 10. ja

  26 czerwca 2017 at 23:28

  dlaczego bronicie ludzi z B&H?

 11. jacek

  27 czerwca 2017 at 12:27

  Kto jest prezydentem Radomia . Kto zezwolił na przemarsz dwóch grup . Kto jest odpowiedzialny za porządek w Radomiu . -prezydent ,Pora zmienić prezydenta .Chyba ,że prezydentowi zależało by do tego doszło by móc jechać po przeciwnikach politycznych ,a TVN tylko czeka na takie zagrywki typu (rzeż niewiniątek )

 12. wiki.questekvietnam.vn

  28 czerwca 2017 at 15:24

  Keep on writing, great job!

 13. adult pikachu onesie

  28 czerwca 2017 at 15:37

  I am extremely inspired together with your writing abilities as smartly as with the layout to your blog.
  Is this a paid subject matter or did you modify it your self?
  Either way stay up the excellent high quality writing, it is rare to look a nice weblog like this one
  these days..

 14. Kandi

  30 czerwca 2017 at 05:29

  Why people still make use of to read news papers when in this technological globe all is available on net?

 15. Clark

  2 lipca 2017 at 04:00

  Excellent blog! Do you have any recommendations for
  aspiring writers? I’m planning to start my own blog soon but I’m a little lost on everything.
  Would you recommend starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many
  options out there that I’m totally overwhelmed .. Any ideas?
  Kudos!

 16. Peter Rothchild

  9 lipca 2017 at 03:20

  bitcoin pharmacy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra