Z kraju

Ujawniamy nagranie zajść w Radomiu. Agresorem okazał się działacz KOD!

fot. facebook.com

Podczas, gdy internauci prześcigają się w komentarzach w sprawie zajść w Radomiu związanych z manifestacją KOD-u oraz udziale w bójce działacza Młodzieży Wszechpolskiej, na sprawę należy spojrzeć z innej strony.

Dotarliśmy do amatorskiego nagrania, z którego jasno wynika, że zaatakowanym a nie atakującym podczas sobotniego marszu KOD-u okazał się działacz Młodzieży Wszechpolskiej.

Publikowane dotąd zdjęcia i filmy przedstawiały zajścia jedynie z udziałem działacza KOD trzymającego tubę z mikrofonem, na którego miała się rzucić grupka młodych działaczy Młodzieży Wszechpolskiej.

Z całą mocą bójkę tę należy potępić, jednak lincz na działaczu Młodzieży Wszechpolskiej okazał się nieco na wyrost. Całe zajście wyglądało zupełnie inaczej, niż przedstawiają to media.

Zanim doszło do opisywanego starcia między członkami Komitetu Obrony Demokracji a działaczami Młodzieży Wszechpolskiej, obie grupy stanęły naprzeciw siebie, jednak nie doszło do żadnego starcia. Młodzież Wszechpolska następnie udała się w kierunku swojej siedziby. Okazało się jednak, w tym samym czasie jeden z członków MW został zaatakowany przez działacza KOD.

Obrazuje to krótki film, którego jak dotąd nikt nie skomentował. Po rozejściu się MW widać szamotaninę między przedstawicielami jednej i drugiej strony. Jeden z członków Młodzieży Wszechpolskiej pozostał na miejscu po tym, jak odeszli jego koledzy, wdając się początkowo w utarczkę słowną a następnie przepychankę.

Zajście to zauważyła grupa Młodzieży Wszechpolskiej, która wróciła na miejsce. W tym czasie działacz KOD, który zaatakował przedstawiciela Młodzieży Wszechpolskiej został obezwładniony przez grupę MW.

Zastępca wojewody mazowieckiego, Artur Standowicz zapowiedział na Facebooku, że do sprawy odniesie się w poniedziałek. Prezydent Radomia, Radosław Witkowski (PO) zamierza wyciągnąć konsekwencje od Straży miejskiej, która nie pojawiła się w miejscu bójki we właściwym momencie. „W związku z wczorajszym skandalicznym zajściem, zażądałem dzisiaj od komendanta straży miejskiej raportu z podjętych działań!” – napisał Radosław Witkowski na Twitterze.

Uaktualnienie:

Po południu w niedzielę oświadczenie ws. zajść w Radomiu wydała Młodzież Wszechpolska:

Wczoraj – jak co roku, od wielu lat – radomskie środowisko narodowe postanowiło uczcić ofiary brutalnej pacyfikacji protestów robotniczych w Radomiu w czerwcu ’76.
Sam przemarsz, organizowany przez Młodzież Wszechpolską przeszedł do celu bez żadnych przeszkód.

Po czasie otrzymaliśmy informację od mieszkańców, że swoje zgromadzenie tego dnia organizuje Komitet Obrony Demokracji. Tragedię w Radomiu do własnych celów politycznych próbowała wykorzystać organizacja, w której szeregach nie brakuje ludzi poprzedniego systemu, w tym bandytów z SB oraz ZOMO. KOD czynnie broni przywilejów tych, którzy w ’76 r. tłumili robotniczy zryw. Na manifestacjach KODu, z ust przemawiających byłych funkcjonariuszy można było usłyszeć, że w czasach PRLu „naród był z wojskiem i policją”, a służby traktowały sprzeciwiających się komunistom łagodnie i z godnością.

Uznając to zgromadzenie za naplucie w twarz radomskim robotnikom, nasi działacze udali się na miejsce pikiety organizowanej przez KOD, aby wyrazić swoje krytyczne stanowisko wobec tego typu działań. Wszechpolacy spotkali się z obelgami ze strony KODowców, ale pozostali jeszcze na miejscu by przypomnieć, jakich ludzi „obrońcy demokracji” popierają i honorują.

Podczas powrotu nasi działacze zauważyli jednak, że za ich plecami pozostał jeden z kontrmanifestantów, który był przetrzymywany przez działaczy KOD. Wówczas udzielili mu pomocy w wyniku której doszło do szarpaniny i wymiany ciosów obu grup – zwolenników i przeciwników KOD. Dzięki tej interwencji wspomniany kolega wraz z pozostałymi narodowcami wrócił tego dnia do domu.

W tym miejscu pragniemy wyrazić swoje zażenowanie postawą części dziennikarzy, którym przemoc wobec środowiska narodowego nigdy nie przeszkadza, natomiast zawsze dokonują próby przyklejenia nam łatki agresorów. Niejednokrotnie spotykaliśmy się też z ich strony z otwartym nawoływaniem do fizycznej konfrontacji z naszymi zwolennikami. Przypomnijmy też próby blokowania Sejmu przez Komitet Obrony Demokracji na przełomie roku i sceny temu towarzyszące. Wówczas ci sami dziennikarze za godną pochwały „postawę obywatelską” i „obronę demokracji” uznawali opluwanie, wyzwiska i fizyczną agresję. Ta sama agresja wobec dziennikarzy i przeciwników wylewa się zresztą z każdej manifestacji KODu. Wszystko to obnaża hipokryzję lewicowo-liberalnych dziennikarzy i manipulacje, które stały się ich znakiem rozpoznawczym.
Krytycznie przyglądamy się niektórym posunięciom rządzącej partii, wbrew propagandzie „Gazety Wyborczej” i innych pism z gatunku fantastyki, nie wspieramy ani nie oczekujemy wsparcia rządu. Równocześnie jednak KOD i jemu podobne organizacje uznajemy za kontynuację tradycji targowickiej i jako wrogom Polski, mimo jazgotu mediów głównego nurtu, nie zamierzamy ustępować pola.

Dziękujemy wszystkim organizacjom i środowiskom, które tego dnia były z nami w Radomiu i zapraszamy ponownie za rok.

Komitet Obrony Demokracji także wydał oświadczenie. Domaga się w nim zabezpieczenia przez policję organizowanych przez nich manifestacji.

Zarząd Komitetu Obrony Demokracji wyraża oburzenie przebiegiem dzisiejszych wydarzeń w Radomiu.

Członkowie i sympatycy Kodu spotkali sie 24.06, by oddać hołd bohaterom wydarzeń radomskich czerwca 1976r.

Na oficjalnie zgłoszonym z tej okazji zgromadzeniu doszło do zakłócenia uroczystości. Kilkudziesięciu narodowców, najprawdopodobniej z Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo – Radykalnego, bez trudu wtargnęło pod scenę z okrzykami “raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”. Mimo pokojowej reakcji protestujących doszło do przepychanek, kradzieży sprzętu oraz innych przejawów agresji. Podczas tych zajść nie było na miejscu ani jednego funkcjonariusza policji.

Jesteśmy dziś świadkami tego,że obchody miesięcznic smoleńskich są zabezpieczane przez tysiące funkcjonariuszy policji, a na uroczystościach organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji nie jest zapewnione nawet w najmniejszym stopniu bezpieczeństwo uczestników zgromadzenia.

W trybie pilnym razem z organizatorami i zarządem regionu Mazowsza, będziemy wyjaśniać szczegóły tego zajścia i w razie potrzeby zabezpieczymy niezbędną pomoc prawną dla osób poszkodowanych.

Michał Polak

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

47 komentarzy

47 Komentarzy

 1. tomek

  25 czerwca 2017 at 18:37

  TW WOLFGANG a co ty tu robisz gudlaju?

 2. kindys

  25 czerwca 2017 at 20:13

  @Tomek tobie także żydowska nacja oczy przesłoniła czy to choroba ?

 3. ryer

  26 czerwca 2017 at 00:25

  Polecam obejrzeć z innego ujęcia gdzie widać jak ten koleś wyrywa flag starszej kobiecie…

 4. Jacek

  26 czerwca 2017 at 07:50

  Oj Prawiczki, jesteście ORMO 2.0.
  Żenada.

 5. ******

  26 czerwca 2017 at 09:48

  trolle w akcji, proponuję do młodszych klas szkoły podstawowej się udać, uczą tam rachować, i jak już trochę się podszkolicie, zastanowić się czy trolling za parę groszy naprawdę wam się opłaci

 6. agawa

  26 czerwca 2017 at 12:12

  KODowskie czerwone ścierwo

 7. Michał

  26 czerwca 2017 at 12:16

  „Jeden z członków Młodzieży Wszechpolskiej pozostał na miejscu po tym, jak odeszli jego koledzy, wdając się początkowo w utarczkę słowną a następnie przepychankę.” Oskarżacie innych o manipulację a zapomnieliście wspomnieć że na filmiku jasno widać że ten pajac narodowy próbował im zabrać transparent tak jak zawsze to próbują robić (parę razy im flagę wyrywali na innych demonstracjach). Dostał okład od dziadków, wyszło na jaw że jest cienką fają to mu koledzy pomogli, bo to jest narodowcowe pojęcie „honoru”… Kłamcy a nie „prawi”

  • gieptil

   26 czerwca 2017 at 12:36

   Ja bym to esbeckie bydło z KOD do obozów ciężkiej pracy załadował. I może się kiedyś uda. To stara esbecka cwaniacka swołocz, pasożyty na Polsce I Polakach. Im się nie należy prawo do noszenia polskiej flagi. Bardzo dobrze że tym bydlakom wyrywają nie ich symbole.

  • gieptil

   26 czerwca 2017 at 13:32

   A dodam że esbecja była solidnie szkolona z psychologii, manipulowania ludźmi i robienia prowokacji, bo to mieli z zakresie swych obowiązków. To są zawodowcy od takich zagrywek. Więc całkiem możliwe że celowo zręcznie sprowokowali tego młodego, to zawodowcy. A ja mam do was tylko jeden komunikat, mordy w kubeł esbeczyny, bo możecie kiedyś i łby potracić.

 8. Margeritta

  26 czerwca 2017 at 16:54

  Członkowie MW „obezwladnili” leżącego mężczyznę kopiąc” No brawo!!!

 9. Tegi_Marian

  26 czerwca 2017 at 21:15

  Zamiast się wypierać lepiej przyznać się do błędu. MW zaatakowało KOD. Będziecie uaktualniali wiadomość z dopiskami MW, ale video, na którym dokładnie widać jak chłopaczek z MW kradnie flagę, a wcześniej inne chłopaczki zdejmują ludziom z głów czapki już nie. Chciałbym nawet oglądać wiadomości z takich portali jak ten, budujący jest ich patriotyczny ton i bardzo pozytywne założenia, ale jak wierzyć komuś, kto dla wybielenia błędów swoich ziomków, ukrywa prawdę? Powiem tak, w dupie mam te pokręcone opcje polityczne, ale do jasnej cholery, prawdy nigdy nie będę miał w dupie, a te Wasze cholerne zboczenie polegające na udowadnianiu za wszelką cenę swoich racji bez zważania na fakty, niepotrzebnie kradnie mój czas jako człowieka, który nie kupuje pierwszej zaserwowanej informacji (To Wy tak właśnie działacie. Wy czyli wszyscy bezrefleksyjni ekstremiści –
  prawacy, lewacy, POjeby, PISiory i kto tam jeszcze…), tylko musi przeszperać tyle tych cholernych portali, że już czasu na napisanie długiego komentarza brakuje. Prawy w prawdzie jesteś kulawy. Przynajmniej tym razem.

  • gieptil

   26 czerwca 2017 at 22:04

   Przecież KOD to formacja dużo gorsza od Targowicy. Bo w przypadku Targowicy były to bardzo zawiłe sprawy. Niektórzy badacze twierdzą że całkowicie nieregulaminowo przyjęta Konstytucja III Maja miała być tylko przygotowaniem do powtórzenia w Polsce Rewolucji Francuskiej z masowymi mordami księży, zakonnic i katolików. Więc trudno się dziwić że Targowicę poparło kilku biskupów i wiele katolickiej, patriotycznej szlachty. Oczywiście Rosja rozegrała ich jak frajerów.
   Natomiast KOD gra prostą grę na zaproszenie obcych wojsk do zbrojnej interwencji w Polsce. Szczególnie Niemcy, ale też Francja, wyraźnie szukają pretekstu do zbrojnej interwencji w Polsce w obronie demokracji. Tylko ten pretekst musi wyglądać wiarygodnie. I jest KOD, który krzyczy na cały świat jak to prawdziwi demokraci są w Polsce prześladowani, a w ogóle to już w Polsce nazizm, terror, dyktatura. Tylko jeszcze przydałoby się pokazać kilka trupów prawdziwych demokratów ( choćby fikcyjnych ) i już Bundeswera ruszy na wschód.

 10. ja

  26 czerwca 2017 at 23:28

  dlaczego bronicie ludzi z B&H?

 11. jacek

  27 czerwca 2017 at 12:27

  Kto jest prezydentem Radomia . Kto zezwolił na przemarsz dwóch grup . Kto jest odpowiedzialny za porządek w Radomiu . -prezydent ,Pora zmienić prezydenta .Chyba ,że prezydentowi zależało by do tego doszło by móc jechać po przeciwnikach politycznych ,a TVN tylko czeka na takie zagrywki typu (rzeż niewiniątek )

 12. wiki.questekvietnam.vn

  28 czerwca 2017 at 15:24

  Keep on writing, great job!

 13. adult pikachu onesie

  28 czerwca 2017 at 15:37

  I am extremely inspired together with your writing abilities as smartly as with the layout to your blog.
  Is this a paid subject matter or did you modify it your self?
  Either way stay up the excellent high quality writing, it is rare to look a nice weblog like this one
  these days..

 14. Kandi

  30 czerwca 2017 at 05:29

  Why people still make use of to read news papers when in this technological globe all is available on net?

 15. Clark

  2 lipca 2017 at 04:00

  Excellent blog! Do you have any recommendations for
  aspiring writers? I’m planning to start my own blog soon but I’m a little lost on everything.
  Would you recommend starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many
  options out there that I’m totally overwhelmed .. Any ideas?
  Kudos!

 16. Peter Rothchild

  9 lipca 2017 at 03:20

  bitcoin pharmacy

 17. kevin

  31 lipca 2017 at 23:50

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 18. Kenneth Ruehter

  6 sierpnia 2017 at 04:42

  Well I truly enjoyed reading it. This subject procured by you is very practical for proper planning.

 19. Narcisa

  10 sierpnia 2017 at 06:50

  Great task upon the generate up! I be expecting in the direction of check out study much more in opposition to yourself!

 20. tinyurl.com

  27 sierpnia 2017 at 21:12

  This piece of writing will help the internet people for building up new blog or even a blog from start to
  end.

 21. Maudie

  20 września 2017 at 04:44

  I stay inside of Mississippi. My spouse and children have been towards southern Refreshing Jersey. I grew up consuming and making the most of scrapple. Already all my spouse and children are absent and I comprise no “resource” in direction of delivery scrapple.I checked ultimate wintertime ant the delivery was mad. Are there any bargains upon shipping and delivery

 22. HaroLiavaife

  27 września 2017 at 17:48

  Buying Clomid Online Safe Priligy Farmacia Ahumada Toradol Online Without Prescription Us cialis online Keflex 500 Mg Daily Celexa No Prescription

 23. publix online ordering

  28 września 2017 at 12:25

  Thanks very interesting blog!

 24. publix delivery groceries

  30 września 2017 at 08:00

  It’s going to be finish of mine day, except before finish I am reading this
  impressive piece of writing to increase my knowledge.

 25. tender dating site free

  6 października 2017 at 11:09

  Wonderful, what a webpage it is! This blog presents helpful
  facts to us, keep it up.

 26. HaroLiavaife

  9 października 2017 at 20:55

  Keflex Causing Fatigue Pharmacyrxone viagra Acheter Cialis En Ligne Canada Cialis Brulure D’Estomac Acne

 27. tinder

  10 października 2017 at 10:08

  Hey There. I found your weblog the usage of msn.
  That is a very well written article. I’ll make sure to bookmark it and come back
  to learn extra of your helpful information. Thanks for
  the post. I’ll certainly comeback.

 28. tinder

  12 października 2017 at 09:19

  Hey are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying
  to get started and set up my own. Do you require any html coding knowledge to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

 29. tinder dating site

  13 października 2017 at 11:24

  I absolutely love your blog and find most of your
  post’s to be just what I’m looking for. Would you offer guest writers to write content
  for you personally? I wouldn’t mind composing a post or elaborating on a few of the subjects you
  write in relation to here. Again, awesome web log!

 30. tinder dating

  16 października 2017 at 06:56

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was wondering what all is needed to get set up?
  I’m assuming having a blog like yours would cost a
  pretty penny? I’m not very web smart so I’m not 100% certain. Any recommendations or advice would be greatly appreciated.
  Many thanks

 31. tinder dating site

  24 października 2017 at 17:01

  I have been browsing online more than 3 hours these days, but I
  by no means found any attention-grabbing article like yours.
  It is lovely worth sufficient for me. In my opinion,
  if all web owners and bloggers made just right content material as you did, the web
  will probably be much more helpful than ever before.

 32. HaroLiavaife

  25 października 2017 at 09:16

  Kamagra Angebot cheap vardenafil 20mg Non Prescription Viagra Fast Discount Fedex Stendra Overseas Cialis Once Day

 33. tinder dating site free

  26 października 2017 at 12:04

  We stumbled over here by a different page and thought I might as well check things out.
  I like what I see so i am just following you.
  Look forward to finding out about your web page for a second time.

 34. tinder dating site free

  27 października 2017 at 19:12

  Thanks for finally talking about >Ujawniamy nagranie zajść w Radomiu.
  Agresorem okazał się działacz KOD! – Prawy.pl <Liked it!

 35. tinder dating site

  29 października 2017 at 07:33

  Attractive section of content. I just stumbled upon your site
  and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts.
  Anyway I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently
  fast.

 36. tinder dating

  29 października 2017 at 09:58

  Hi, I do think this is an excellent site. I stumbledupon it 😉 I am going to return once again since i have book-marked it.
  Money and freedom is the best way to change,
  may you be rich and continue to guide others.

 37. HaroLiavaife

  5 listopada 2017 at 22:02

  Propecia Sperm Motility cialis Mexican Pharmacy Amoxicillin For Std

 38. HaroLiavaife

  10 listopada 2017 at 01:51

  Viagra Online No Prescription Sotalol And Amoxicillin online pharmacy Viagra Precio En La Farmacia Diflucan Prescriptions

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra