Kościół

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 28 czerwca 2017 r.

Środa – (Mt 7,15-20)

Jezus powiedział do swoich uczniów: Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach.

Demon działa na półprawdach. Wymieni na przykład człowiekowi 5 wspaniałych propozycji, z czego 4 będą naprawdę wspaniałe, uwznioślą człowieka, pozwolą się naprawdę rozwinąć! Sprawią wiele dobra w jego życiu. Aby ta jedna go zabiła.

To jest metodologia demona, wilka w owczej skórze, który jest zawsze drapieżny. Jemu zależy tylko na… śmierci człowieka.

Zabić życie, w pierwszym etapie oznacza zniewolić. Uwięzić duszę, która ma trwać odwrócona od Boga. Zagłuszona ma nie widzieć Boga i nie wchodzić w rozmowę z Bogiem.

Umysł człowieka ma być skupiony na tylu bodźcach, że intensywność ich przeżywania, przemienia się w bezrefleksyjność, aż w końcu w niewolę grzechu.

Dla pocieszania samego siebie, bo przecież to nigdy nie jest spełnione, szczęśliwe życie, osoba taka najczęściej wciąga innych w taki styl przeżywania owego martwego życia. W ten sposób upada coraz więcej ludzi w zniewolenie, na różnych poziomach, w różnych przestrzeniach swojej egzystencji. To jest konkretny owoc działania demona poprzez ludzi.

Co zrobił Jezus?

Wszystkie konsekwencje działań złego ducha, na które my sami pozwoliliśmy w nas i w naszych czynach, przyjął na siebie i poprzez swoją Mękę, która jest owocem naszych grzechów, umieścił całym swoim jestestwem na… drzewie! Na martwym drzewie! Na drzewie Krzyża.

I właśnie z tego martwego krzyża tchnął prawdziwe życie na wszystkich ludzi! Tak zginęła śmierć pokonana Miłością Chrystusa do każdego z nas.

Owoce ludzkich zniewoleń Syn Boga odkupił, pozwalając Siebie samego przybić do Krzyża. Oto jak nasza wolność zostaje do odzyskana! Choćbyśmy nie wiadomo co strasznego zrobili, jesteśmy związani Miłością i żadna ciemność nie może zagłuszyć w nas do końca tego głodu Miłości!

Wystarczy pójść za tym głodem, odwrócić się od ciemności, odrzucić każdą, nawet najmniejszą propozycję demona, zarówno tę złą, jak i tę dobrą, odrzucić dokładnie wszystkie 5!!!

Wystarczy zacząć rozmawiać z Bogiem… sam Bóg nauczy nas ostrożności i widzenia, kto jest wilkiem skrytym w półprawdzie.

Błogosławiona ostrożność i definitywność wyborów jest darem, którego Bóg nam hojnie udziela.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra