Wiara

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 28 czerwca 2017 r.

Środa – (Mt 7,15-20)

Jezus powiedział do swoich uczniów: Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach.

Demon działa na półprawdach. Wymieni na przykład człowiekowi 5 wspaniałych propozycji, z czego 4 będą naprawdę wspaniałe, uwznioślą człowieka, pozwolą się naprawdę rozwinąć! Sprawią wiele dobra w jego życiu. Aby ta jedna go zabiła.

To jest metodologia demona, wilka w owczej skórze, który jest zawsze drapieżny. Jemu zależy tylko na… śmierci człowieka.

Zabić życie, w pierwszym etapie oznacza zniewolić. Uwięzić duszę, która ma trwać odwrócona od Boga. Zagłuszona ma nie widzieć Boga i nie wchodzić w rozmowę z Bogiem.

Umysł człowieka ma być skupiony na tylu bodźcach, że intensywność ich przeżywania, przemienia się w bezrefleksyjność, aż w końcu w niewolę grzechu.

Dla pocieszania samego siebie, bo przecież to nigdy nie jest spełnione, szczęśliwe życie, osoba taka najczęściej wciąga innych w taki styl przeżywania owego martwego życia. W ten sposób upada coraz więcej ludzi w zniewolenie, na różnych poziomach, w różnych przestrzeniach swojej egzystencji. To jest konkretny owoc działania demona poprzez ludzi.

Co zrobił Jezus?

Wszystkie konsekwencje działań złego ducha, na które my sami pozwoliliśmy w nas i w naszych czynach, przyjął na siebie i poprzez swoją Mękę, która jest owocem naszych grzechów, umieścił całym swoim jestestwem na… drzewie! Na martwym drzewie! Na drzewie Krzyża.

I właśnie z tego martwego krzyża tchnął prawdziwe życie na wszystkich ludzi! Tak zginęła śmierć pokonana Miłością Chrystusa do każdego z nas.

Owoce ludzkich zniewoleń Syn Boga odkupił, pozwalając Siebie samego przybić do Krzyża. Oto jak nasza wolność zostaje do odzyskana! Choćbyśmy nie wiadomo co strasznego zrobili, jesteśmy związani Miłością i żadna ciemność nie może zagłuszyć w nas do końca tego głodu Miłości!

Wystarczy pójść za tym głodem, odwrócić się od ciemności, odrzucić każdą, nawet najmniejszą propozycję demona, zarówno tę złą, jak i tę dobrą, odrzucić dokładnie wszystkie 5!!!

Wystarczy zacząć rozmawiać z Bogiem… sam Bóg nauczy nas ostrożności i widzenia, kto jest wilkiem skrytym w półprawdzie.

Błogosławiona ostrożność i definitywność wyborów jest darem, którego Bóg nam hojnie udziela.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Soroka

  28 czerwca 2017 at 11:09

  „A więc: poznacie ich po ich owocach.”
  To jest sposób na odczytywanie znaków rozpoznawczych wyznania człowieka. Jeżeli postępuje zgodnie z Przykazaniami Bożymi, to jest chrześcijanin. Jeżeli postępuje niezgodnie z Przykazaniami Bożymi, to jest wyznawcą innej religii, o czym prawie wszyscy zapominają. Praktykowaniem religii katolickiej nazywają chodzenie do kościoła i nie patrzą na przestrzeganie Przykazań Bożych. Trzeba z przykrością powiedzieć, że duchowni katoliccy tylko chodzenie do kościoła też nazywają praktykowaniem religii katolickiej.

 2. m

  28 czerwca 2017 at 13:13

  Wystarczy zacząć rozmawiać z Bogiem …

 3. Iluminada Rychlicki

  29 czerwca 2017 at 05:22

  Mature Porn

 4. Anya Driscol

  29 czerwca 2017 at 05:34

  clash of clans cheats

 5. Marcus Adjutant

  9 lipca 2017 at 03:14

  Exclusive shirts

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra