Z kraju

Komorowski „jak stary koń ułański” pójdę do ataku

Wczoraj Bronisław Komorowski na antenie Polsat News skomentował sytuację w Polsce w tym także sobotni incydent w Radomiu.

 

– Wydarzenia w Radomiu oceniam jako postępujący proces agresji. W moim przekonaniu tej agresji, która się ujawnia w czasie tego rodzaju demonstracji sprzyja ogólna atmosfera w kraju. Rząd i prezydent nie robią nic, aby zmniejszyć poziom agresji w społeczeństwie. Poziom agresji mogłoby zmniejszyć zaproponowanie wspólnych obchodów, podczas których byłoby miejsce dla każdego, ponieważ w tym momencie mamy do czynienia z sytuacją, gdy jedni czują się wypchnięci poza nawias, a drudzy bezkarni w przekazywaniu swoich odmiennych poglądów. (…) Co miesiąc zgromadzone są setki albo tysiące policjantów na ulicach Warszawy, to jakieś szaleństwo, nigdy nikt czegoś takiego nie robił. Ta agresja na Krakowskim Przedmieściu rosła od 7 lat. Ja również byłem jej przedmiotem, obiektem ataku.  Przyczynia się to do osłabienia dyscypliny społecznej, kto sieje wiatr, ten zbiera burzę”- ciekawe, bo żadnej agresji nie było, dopóki pewna grupka „siejących wiatr” nie zaczęła zakłócać miesięcznic. (…) Obecne władze przymykają na to oko, lub po cichu temu schlebiają. Władza państwowa powinna obniżać poziom agresji i napięć, a nie tylko rozdzielać manifestujących kordonami policji. Ja nie mówię nie, różne wyzwania mogą się pojawić, ale bardzo bym chciał wesprzeć kogoś, kto w wyborach prezydenckich byłby w stanie skutecznie zawalczyć o to stanowisko. Ja jestem emerytem politycznym, ale jak zagrają hejnał, to jak stary koń ułański pójdę do ataku – bzdurzył Komorowski.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

96 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra