Recenzje

Demonolog ks Aleksander Posacki zdradza tajemnice błogosławionego ks Władysława Bukowińskiego

Nakładem wydawnictwa Monumen (wydawcy miesięcznika „Egzorcysta”) opublikowana została 396 stronicowa biografia duchowa błogosławionego księdza Władysława Bukowińskiego „Apostoł Kazachstanu i Świadek Ewangelii” autorstwa wybitnego polskiego demonologa, autora wielu książek oraz artykułów o okultyzmie, księdza Aleksandra Posackiego.

 

Jak informują wydawcy praca księdza Posackiego uwzględnia „nie tylko duchowość Błogosławionego, ale też bogactwo jego osobowości. Z tej racji odwołuje się nie tylko do teologii duchowości, opinii niektórych teologów, mistyków czy świętych, ale też do znawców filozofii, antropologii i psychologii. W tym sensie praca ma charakter interdyscyplinarny.

Autor przedstawia Błogosławionego nie tylko jako heroicznego świadka „żywej” Ewangelii, wiernego Bogu i oddanego ludziom, ale też jako człowieka mądrego i wykształconego, osobę o szerokich horyzontach, człowieka dialogu, o zainteresowaniach naukowych, historycznych i literackich, o czym świadczy szczególnie korespondencja Bukowińskiego, obficie wykorzystana w pracy.

Autor, odwołując do niektórych intuicji wielkiego teologa Hansa Ursa von Balthasara, a szczególnie do jego „teologii świętości”, próbuje zrozumieć znaczenie świętości i świadectwa ks. Bukowińskiego dla współczesnego człowieka, rozważając ich uniwersalny charakter.

Książka ukazała się wcześniej w języku rosyjskim, jako pierwsza publikacja na ten temat. Wersja polska zawiera wiele zmian i interesujących dodatków, bardziej adekwatnych dla czytelnika polskiego”.

Autor pracy ksiądz Aleksander Posacki to jezuita, „dr filozofii i dr hab. teologii, członek zwyczajny Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości, członek-ekspert Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów w Rzymie. Misjonarz, profesor w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Karagandzie (Kazachstan). Badacz religii, duchowości i sekt w Rosji i Azji Centralnej. Zaangażowany wszechstronnie w pracę duszpasterską, prowadzi także intensywną działalność ekumeniczną i dialog międzyreligijny (szczególnie z prawosławiem i islamem), występując na uniwersytetach, uczestnicząc często w publicznych i międzynarodowych spotkaniach oraz konferencjach jako oficjalny przedstawiciel Kościoła katolickiego. Autor wielu książek i artykułów naukowych”.

Przedstawiony w pracy błogosławiony ksiądz Władysław Bukowiński urodził się w 1904 w Berdyczowie. Po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim został w 1931 duchownym. Wykładał w seminarium w Łucku. Od 1940 do 1941 i od 1945 do 1954 był więziony w więzieniach i obozach koncentracyjnych przez władze Rosji sowieckiej. Po zwolnieniu i wysłaniu na zesłanie do Karagandy prowadził tajne duszpasterstwo, za co ponownie w 1958 został zesłany do łagru. W sowieckich wiezieniach i obozach przebywał prawie 13 i pół roku. Do chwili swojej śmierci w 1974 na wolności w Karagandzie kontynuował tajna prace duszpasterską. Jest pierwszym błogosławionym obrządku rzymskokatolickiego w Kazachstanie.

Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. stan

    29 czerwca 2017 at 17:10

    „Wielki teolog” von Balthazar był podejrzewany przez Św. Oficjum (za Piusa XII) o szerzenie herezji.

  2. Eli Difusco

    9 lipca 2017 at 03:00

    alkaline water machine

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra