Demonolog ks Aleksander Posacki zdradza tajemnice błogosławionego ks Władysława Bukowińskiego

Nakładem wydawnictwa Monumen (wydawcy miesięcznika „Egzorcysta”) opublikowana została 396 stronicowa biografia duchowa błogosławionego księdza Władysława Bukowińskiego „Apostoł Kazachstanu i Świadek Ewangelii” autorstwa wybitnego polskiego demonologa, autora wielu książek oraz artykułów o okultyzmie, księdza Aleksandra Posackiego.

 

Jak informują wydawcy praca księdza Posackiego uwzględnia „nie tylko duchowość Błogosławionego, ale też bogactwo jego osobowości. Z tej racji odwołuje się nie tylko do teologii duchowości, opinii niektórych teologów, mistyków czy świętych, ale też do znawców filozofii, antropologii i psychologii. W tym sensie praca ma charakter interdyscyplinarny.

Autor przedstawia Błogosławionego nie tylko jako heroicznego świadka „żywej” Ewangelii, wiernego Bogu i oddanego ludziom, ale też jako człowieka mądrego i wykształconego, osobę o szerokich horyzontach, człowieka dialogu, o zainteresowaniach naukowych, historycznych i literackich, o czym świadczy szczególnie korespondencja Bukowińskiego, obficie wykorzystana w pracy.

Autor, odwołując do niektórych intuicji wielkiego teologa Hansa Ursa von Balthasara, a szczególnie do jego „teologii świętości”, próbuje zrozumieć znaczenie świętości i świadectwa ks. Bukowińskiego dla współczesnego człowieka, rozważając ich uniwersalny charakter.

Książka ukazała się wcześniej w języku rosyjskim, jako pierwsza publikacja na ten temat. Wersja polska zawiera wiele zmian i interesujących dodatków, bardziej adekwatnych dla czytelnika polskiego”.

Autor pracy ksiądz Aleksander Posacki to jezuita, „dr filozofii i dr hab. teologii, członek zwyczajny Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości, członek-ekspert Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów w Rzymie. Misjonarz, profesor w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Karagandzie (Kazachstan). Badacz religii, duchowości i sekt w Rosji i Azji Centralnej. Zaangażowany wszechstronnie w pracę duszpasterską, prowadzi także intensywną działalność ekumeniczną i dialog międzyreligijny (szczególnie z prawosławiem i islamem), występując na uniwersytetach, uczestnicząc często w publicznych i międzynarodowych spotkaniach oraz konferencjach jako oficjalny przedstawiciel Kościoła katolickiego. Autor wielu książek i artykułów naukowych”.

Przedstawiony w pracy błogosławiony ksiądz Władysław Bukowiński urodził się w 1904 w Berdyczowie. Po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim został w 1931 duchownym. Wykładał w seminarium w Łucku. Od 1940 do 1941 i od 1945 do 1954 był więziony w więzieniach i obozach koncentracyjnych przez władze Rosji sowieckiej. Po zwolnieniu i wysłaniu na zesłanie do Karagandy prowadził tajne duszpasterstwo, za co ponownie w 1958 został zesłany do łagru. W sowieckich wiezieniach i obozach przebywał prawie 13 i pół roku. Do chwili swojej śmierci w 1974 na wolności w Karagandzie kontynuował tajna prace duszpasterską. Jest pierwszym błogosławionym obrządku rzymskokatolickiego w Kazachstanie.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra