Z zagranicy

Niemcy zrównali homozwiązki z rodziną! Geje będą mogli adoptować dzieci!

Zdecydowana większość niemieckich parlamentarzystów zagłosowała za legalizacją „małżeństw” osób tej samej płci wkrótce po tym, jak kanclerz Angela Merkel wycofała swój sprzeciw wobec uprawomocnienia związków homoseksualnych.

Zgodnie z nowym prawem homoseksualiści obojga płci będący w związkach otrzymują prawa normalnej rodziny, dzięki czemu będą oni mogli adoptować dzieci.

Obecnie pary tej samej płci mogły zawierać jedynie związki cywilne.

Za nowymi regulacjami głosowali w zasadzie wszyscy oponenci Angeli Merkel. Ona sama, chociaż dała zielone światło do głosowania, oddała głos przeciwko.

Za zrównaniem związków homoseksualnych z rodziną zagłosowało 393 deputowanych, przy 226 głosach przeciw. Czterech posłów wstrzymało się od głosu.

Podczas swojej kampanii wyborczej w 2013 r. Angela Merkel opowiadała się przeciwko „małżeństwom” homoseksualistów, tłumacząc to dobrem dzieci i przyznała, że kwestia ta jest dla niej „bardzo trudna”. Stąd zszokowała wszystkich 26 czerwca, kiedy to na łamach czasopisma dla kobiet „Brigitte” poinformowała, że zauważyła, iż inne partie „małżeństwa” homoseksualne wspierają, zatem w przyszłości da zielone światło do zagłosowania nad tą kwestią bez dyscypliny partyjnej.

Zwykle ostrożna kanclerz powiedziała, że „doświadczyła czegoś, co odmieniło jej życie” w jej rodzinnym okręgu wyborczym, gdzie zjadła obiad z parą lesbijek wychowujących razem ośmioro dzieci.

Kiedy ta informacja rozprzestrzeniła się na Twitterze, zwolennicy zrównania związków homoseksualnych z rodziną rozpoczęli kampanię nacisków, aby tę sprawę przegłosować jak najszybciej.

Po piątkowym głosowaniu Angela Merkel oświadczyła, że dla niej małżeństwo jest to związek między kobietą a mężczyzną, ale ma nadzieję, że przegłosowanie tej ustawy będzie prowadziło do zwiększenia „społecznego spokoju”. Tymczasem, jak wynika z badań naukowych, ponad 40 proc. czynnych homoseksualistów to pedofile. Tłumaczenie się zatem „spokojem społecznym” jest tłumaczeniem dla naiwnych.

Nie sposób nie odnieść wrażenia, iż Angelą Merkel kierowały nie przekonania, ale sondażowe słupki. Otóż z ostatnich badań rządowej agencji antydyskryminacyjnej wynika, że 83 proc. Niemców opowiada się za zrównaniem związków homoseksualnych z małżeństwami. Co więcej, w dniu, kiedy Republika Irlandii zdecydowała się zalegalizować związki jednopłciowe (w maju 2015 r.), niemalże każda niemiecka gazeta umieściła na pierwszej stronie tęczę.

Kanclerz Merkel chciała tym posunięciem jednocześnie uciszyć opozycję, w szczególności iż wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami (zaplanowano je na 24 września). Zgoda na zrównanie związków homoseksualnych z rodziną była ponadto warunkiem utrzymania koalicji – obecny partner ugrupowania Merkel, centrolewicowi socjaldemokraci (SPD) uzależnili od tego przyszłość koalicji.

Niemcy są kolejnym krajem, który wprowadził legalizację związków jednopłciowych. Wcześniej zrobiły to: Norwegia, Szwecja, Dania (za wyjątkiem Wysp Faroe), Finlandia, Islandia, Holandia, Belgia, Hiszpania, Portugalia, Luxemburg, Francja, Wielka Brytania (za wyjątkiem Irlandii Północnej i Jersey) oraz Republika Irlandii.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

299 komentarzy

299 Komentarzy

 1. Lélio Vieira Carneiro Junio

  3 listopada 2017 at 00:20

  I could not refrain from commenting. Exceptionally well written!

 2. Fashion

  10 grudnia 2017 at 11:13

  Just a smiling visitant here to share the love (:, btw great design .

 3. VIP Financing Solutions Reviews

  20 grudnia 2017 at 14:53

  Jak mona tumaczy przysowia Lidaria Biuro Tumacze Warszawa

 4. san pio

  21 grudnia 2017 at 02:44

  Fantastic blog post.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra