Z kraju

MSZ zostawia polskich studentów we Lwowie bez pomocy

Studiujący we Lwowie Polacy boją się wychodzić z akademików w obawie przed m.in. atakami ukraińskich nacjonalistów. Nie wiadomo wprawdzie, czy otrzymują pogróżki, niemniej jednak zwrócili się za pośrednictwem jednej z wykładowczyń do Ministerstwa Spraw Zagranicznych z prośbą o pomoc. Resort odmówił, tłumacząc, że sytuacja w tej części Ukrainy nie wymaga podejmowania tego typu działań.

 

 

 

Na nic zatem okazały się dramatyczne apele osób, mających kontakt z zastraszonymi i zmęczonymi  studentami – przede wszystkim kierunków medycznych. Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Łączności z Polakami z Zagranicą w odpowiedzi na dramatyczny apel „Sprowadźmy te dzieci do domu!” przedstawicielka MSZ oświadczyła, że wyjeżdżając na studia, które dla nich były tańsze niż w Polsce, a na podobnym poziomie, „dobrze wiedzieli, co robią”.
 

W tym momencie warto podkreślić, że w informacji na temat sytuacji Polaków na Ukrainie MSZ podało, że nastroje nacjonalistyczne nie uległy zwiększeniu. Zastanawia mnie, skąd te doniesienia, gdyż do Polski stale docierają wiadomości o rozszerzającym się ruchu banderowskim, zaczerpnięte od osób tam mieszkających, czy z ukraińskich mediów. Swoją drogą ciekawe, co zrobi resort Radosława Sikorskiego w sytuacji, kiedy w przyszłości powtórzą się napady na Polaków na tle narodowościowym, a te niestety się zdarzają? Czy oświadczy: „Wiedzieliście, co robicie, mieszkając tam?”.
 

Anna Wiejak

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. WYGNANYnaBANICJEzPol

  19 marca 2014 at 18:51

  W tej pierdolo**j obecnej żydo-mafijnej tuskowej III RP jest to TAJEMNICĄ i tematem tabbu, aby sprawdzić ILE FORSY z państwowego budżetu czyli ILE pieniędzy polskiego podatnika było WYDANE w 2012 czy 2013r. na sprowadzenie i „SPONSOROWANIE” studentów obywateli Ukrainy z UKRAINSKĄ NARDOWOŚCIĄ, a ilu studentów z Ukrainy DEKLARUJACYCH POLSKĄ NARDOWOŚĆ!!!
  Wyczytałem na internecie, że obecny ANTY-polski „polski (nie)rząd SPONSORUJE 13 tysięcy studentów UKRAINCÓW z Ukrainy, którzy NIE płacą za studia w Polsce oraz otrzymują DODATKOWO stypendium w wyskosci 2 tysiące Euro rocznie na życie w III RP.
  ILU w tym jest studentów obywateli ukraińskich DEKLARUJACYCH POLSKĄ NARDOWOŚĆ ?!
  Jak to SPRAWDZIĆ, gdyż w mafijnej III RP faktycznie rządzący gang PO to najbardziej aktywni polscy obywatele, ale w większości oni NIE DEKLARUJĄ POLSKIJ NARDOWOŚCI i pochodzą z MNIEJSZOŚCI narodowych zamieszkałych w III RP, którzy zajadle ZWALCZAJĄ polskość oraz Polską Racje Stanu w Polsce !

 2. RzeszowiakPOLAK

  20 marca 2014 at 06:37

  Na Podkarpaciu Polski, nieomal w całym wojewódzctwie Rzeszowskim obecnie RZĄDZĄ polscy obywatele, ale UKRAINSKIEJ NARODOWOŚCI!
  I tak Wojewodą województwa Podkarpackiego została wyznaczona w 2010r przez żydo-niemca Tuska, polska obywatelka UKRAIŃSKIEJ narodowości Małgorzata Chomycz-Śmigielska, która UKRAINIZUJE oraz ZWALCZA polskośc na rzeszowszczyznie do dzisiaj. Stawia pomniki UPA-com!
  Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie i na całe wojewódzctwo Podkarpackie jest nadinspektor też UKRAINIEC – Zdzisław Stopczyk.
  Prezydentem Miasta Przemyśla jest też UKRAINIC z polskim obywatelstwem- Robert Choma.
  14 stycznia 2014 komendant wojewódzkiej policji ODWOŁAŁ ze stanowiska komendanta policji w Sanoku, Mirosław Pawełko, który jest POLSKIEJ narodowości, a na jego miejsce powołał UKRAIŃCA – Grzegorza Matyniaka. Polak został USUNIĘTY na żądanie STAROSTY sanockiego Sebastiana Niżnika – UKRAIŃCA. Obecnie na Podkarpaciu rządzący UKRAINCY usuwają POLAKÓW z administracji!

 3. Kamil

  20 marca 2014 at 13:45

  Rozgonić ten cały MSZ, debila sikorskiego

 4. moherowy beret

  21 marca 2014 at 14:41

  Poszperałam i znalazłam,że Prawy Sektor zaatakował wycieczkę szkolną z Miszkolc(Węgry),którzy przyjechali na Zakarpacie.Następnie w mieście Beregowo Prawy Sektor wpadł na naradę do budynku administracji,pobił uczestniczących i rozpędził na cztery wiatry.Wykryto też,że oblano farbą pomnik na przełęcz Karpat,którędy przeszła Armia Węgierska.Jednak są dziwne wypadki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra