Z kraju

MSZ zostawia polskich studentów we Lwowie bez pomocy

Studiujący we Lwowie Polacy boją się wychodzić z akademików w obawie przed m.in. atakami ukraińskich nacjonalistów. Nie wiadomo wprawdzie, czy otrzymują pogróżki, niemniej jednak zwrócili się za pośrednictwem jednej z wykładowczyń do Ministerstwa Spraw Zagranicznych z prośbą o pomoc. Resort odmówił, tłumacząc, że sytuacja w tej części Ukrainy nie wymaga podejmowania tego typu działań.

 

 

 

Na nic zatem okazały się dramatyczne apele osób, mających kontakt z zastraszonymi i zmęczonymi  studentami – przede wszystkim kierunków medycznych. Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Łączności z Polakami z Zagranicą w odpowiedzi na dramatyczny apel „Sprowadźmy te dzieci do domu!” przedstawicielka MSZ oświadczyła, że wyjeżdżając na studia, które dla nich były tańsze niż w Polsce, a na podobnym poziomie, „dobrze wiedzieli, co robią”.
 

W tym momencie warto podkreślić, że w informacji na temat sytuacji Polaków na Ukrainie MSZ podało, że nastroje nacjonalistyczne nie uległy zwiększeniu. Zastanawia mnie, skąd te doniesienia, gdyż do Polski stale docierają wiadomości o rozszerzającym się ruchu banderowskim, zaczerpnięte od osób tam mieszkających, czy z ukraińskich mediów. Swoją drogą ciekawe, co zrobi resort Radosława Sikorskiego w sytuacji, kiedy w przyszłości powtórzą się napady na Polaków na tle narodowościowym, a te niestety się zdarzają? Czy oświadczy: „Wiedzieliście, co robicie, mieszkając tam?”.
 

Anna Wiejak

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. Skanderbeg

  19 marca 2014 at 18:41

  Kto popierał przewrót banderowców? Większość polskich polityków.

 2. WYGNANYnaBANICJEzPol

  19 marca 2014 at 18:51

  W tej pierdolo**j obecnej żydo-mafijnej tuskowej III RP jest to TAJEMNICĄ i tematem tabbu, aby sprawdzić ILE FORSY z państwowego budżetu czyli ILE pieniędzy polskiego podatnika było WYDANE w 2012 czy 2013r. na sprowadzenie i „SPONSOROWANIE” studentów obywateli Ukrainy z UKRAINSKĄ NARDOWOŚCIĄ, a ilu studentów z Ukrainy DEKLARUJACYCH POLSKĄ NARDOWOŚĆ!!!
  Wyczytałem na internecie, że obecny ANTY-polski „polski (nie)rząd SPONSORUJE 13 tysięcy studentów UKRAINCÓW z Ukrainy, którzy NIE płacą za studia w Polsce oraz otrzymują DODATKOWO stypendium w wyskosci 2 tysiące Euro rocznie na życie w III RP.
  ILU w tym jest studentów obywateli ukraińskich DEKLARUJACYCH POLSKĄ NARDOWOŚĆ ?!
  Jak to SPRAWDZIĆ, gdyż w mafijnej III RP faktycznie rządzący gang PO to najbardziej aktywni polscy obywatele, ale w większości oni NIE DEKLARUJĄ POLSKIJ NARDOWOŚCI i pochodzą z MNIEJSZOŚCI narodowych zamieszkałych w III RP, którzy zajadle ZWALCZAJĄ polskość oraz Polską Racje Stanu w Polsce !

 3. WYGNANYnaBANICJEzPol

  19 marca 2014 at 19:08

  PAP podaje informacje o 13 tysiącach sponsorowanych Ukrainskich studentach w III RP tutaj:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Studia-dla-Ukraincow-moga-byc-bezplatne,wid,16441233,wiadomosc.html?ticaid=11265c
  WPISZ hasło na wyszukiwarce: „13 tysiecy studentów ukrainców w Polsce” a zobaczysz wiele informacji na ten temat.
  W Ameryce Północnej na wszystkich ważnych dokumentach urzędowych dla aplikanta w obojętnie jakiej sprawie ZAWSZE są rubryki i WYMAGANIE podania przez aplikanta posiadanych wszystkich obywatelstw oraz ZADEKLAROWANIA swojej NARDOWOŚCI !!! Posiadane obywatelstwo i deklarowanie swojej NARDOWOSCI przez aplikanta to są dwie istotne RÓŻNE bardzo ważne informacje, ale w PRL-u i teraz w III RP jest ZABRONIONE przez żydo-komunę, aby ŻYDOSTWO zamieszkałe w Polsce i inne MNIJSZOŚCI NIE polskiej NARDOWOŚCI jako polscy obywatele MOGLI otwarcie prowadzic SABOTAŻ etnicznych Polaków, LIKWIDOWAĆ instytucje Państwa Polskiego podając się fałszywie za „polaków”.

 4. Student UW

  19 marca 2014 at 19:27

  [quote name=”Skanderbeg”]Kto popierał przewrót banderowców? Większość polskich polityków.[/quote]

  99% tzw. „polskich polityków” w tej gównianej ANTY-polskiej III RP to jedynie bardzo aktywni politycznie, bardzo AGRESYWNI osobnicy posiadający polskie OBYWATELSTWO, zamieszkali w Polsce, ale wywodzący się z MNIEJSZOŚCI NAODOWYCH NIE polskiej narodowości, którzy ZWALCZAJĄ polskośc!
  Wy w tej lemingowej wykołowanej ROZKRADZONEJ III RP cały czas MYLYCIE dwa pojęcia: posiadanego OBYWATELSTWA przez kogoś i jego faktycznie DEKLAROWANEJ NARDOWOŚCI ! Jeśli ktoś posiada polskie obywatelstwo, ale DEKLARUJE np. ukraińską , żydowską czy niemiecką NARDOWOŚĆ to NIE jest rzadnym POLAKIEM!!! a jedynie polskim obywatelem i NIC więcej. Ten dureń R.Sikorski sprowdził do III RP 3500 murzynów z Afryki i niekturzy zostali nawet posłami do Sejmu o ZGROZO! ale oni NIE są „polakami” lecz NIGERYJCZYKAMI, którzy jedynie NABILI polskie obywatelstwo, a instytucje, kulturę Polski mają w DUPIE!

 5. Rzeszowiak

  20 marca 2014 at 05:59

  Od lutego 2014r do dzisiaj leczyło się na koszt POLSKIEGO podatnika 121 Ukraińców bandytów NAZILI rebeliantów, pogrobowców UPA-wców, którzy byli szkoleni w III RP przez ukrainców rozrabiających w III RP, aby zoorganziwac KRWAWĄ REBELIĘ w Kijowie. Nadal jest hospitalizowanych 57 NACJONALISTÓW ukraińskich w Rzeszowie i Przemyślu. Dotychczasowe koszty leczenia tych NACJONALISTÓW wynoszą 780 TYSIĘCY złotych za co płaci POLSKI PODATNIK! Zobacz tutaj: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140319/PRZEMYSL/140319522

  Działacze Związku Ukraińców w Polsce twierdzą że: „(…)Nie rozumiemy tych żalów w sprawie leczenia ukraińców. Granice są ZNIESIONE, a w zasadzie tylko formalne, szpital w Przemyślu to tak samo szpital ukraińców jak i polaków. Nawet BARDZIEJ ukraińców, bo to UKRAIŃSKIE ziemie.
  O jakie pieniądze chodzi, płacą nie polacy tylko MSW. Dla polaków to korzystne bo miejsca pracy dla lekarzy tworzy, a piloci i samoloty i tak muszą latać dla treningu”

 6. RzeszowiakPOLAK

  20 marca 2014 at 06:37

  Na Podkarpaciu Polski, nieomal w całym wojewódzctwie Rzeszowskim obecnie RZĄDZĄ polscy obywatele, ale UKRAINSKIEJ NARODOWOŚCI!
  I tak Wojewodą województwa Podkarpackiego została wyznaczona w 2010r przez żydo-niemca Tuska, polska obywatelka UKRAIŃSKIEJ narodowości Małgorzata Chomycz-Śmigielska, która UKRAINIZUJE oraz ZWALCZA polskośc na rzeszowszczyznie do dzisiaj. Stawia pomniki UPA-com!
  Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie i na całe wojewódzctwo Podkarpackie jest nadinspektor też UKRAINIEC – Zdzisław Stopczyk.
  Prezydentem Miasta Przemyśla jest też UKRAINIC z polskim obywatelstwem- Robert Choma.
  14 stycznia 2014 komendant wojewódzkiej policji ODWOŁAŁ ze stanowiska komendanta policji w Sanoku, Mirosław Pawełko, który jest POLSKIEJ narodowości, a na jego miejsce powołał UKRAIŃCA – Grzegorza Matyniaka. Polak został USUNIĘTY na żądanie STAROSTY sanockiego Sebastiana Niżnika – UKRAIŃCA. Obecnie na Podkarpaciu rządzący UKRAINCY usuwają POLAKÓW z administracji!

 7. StudentUJ

  20 marca 2014 at 07:15

  Posłuchajcie i KONIECZNIE obejżyjcie jak nacjonalista UKRAINSKI z polskim obywatelstwem Piotr Tyma zamieszkały w III RP, obecny prezes Związku Ukraińców w Polsce – BRONI spadkobierców oraz LUDOBUJCZĄ spuściznę ukraińskich UPA-wców morderców Szuchewycza i Bandery:
  http://www.youtube.com/watch?v=crRYWwT9-wE
  NALEŻY ZAKAZAĆ działnośc Związku Ukraińców w Polsce, gdyż to działa PRZECIW Polakom. Zamieszkali młodzi UKRAICY w III RP są HODOWANI na LUDOBUJCZYCH ANTY-polskich DOKTRYNACH ukraińskich NAZISTÓW jak Szuchewycz czy Bandera.
  Taka sytuacja jest możliwa, tylko dlatego, że Kaczyńscy, Tusk, Komorowski … czyli „polscy politycy” dopuścili się ZDRADY ofiar RZEZI wołyńskiej, wspierając NAZISTÓW ukraińskich z „Prawego Sektora” i „Swobody” których celem było i jest ZŁAMANIE kręgosłupa moralnego Polaków. Zdrady dopuściły się ANTY-polskie partie PO, PiS, SLD … itd. Ten akt zdrady POSIADA znaczenie historyczne oraz DRUZGOCĄCE dla Polski i Polaków.

 8. Piotr36

  20 marca 2014 at 11:37

  Bardzo mało się mówi o tym, jak zaraz po II WŚ przyjeżdżali do Polski (głównie na „ziemie odzyskane”) banderowcy, podając się za polaków-kresowiaków .Wystarczyło mieć tylko świadków potwierdzających tożsamość (chyba dwóch, lub trzech) by zatwierdzić fałszywą metrykę. Czasem, ze zmienionym nazwiskiem. Komunistyczne władze bardzo chętnie przymykały na to oko. Tacy banderowcy, często zasilali szeregi UB, gdyż byli łatwi do ewentualnego zaszantażowania przez władze PRL. Więc mamy pewnie w Polsce nadal „piątą kolumnę”, złożoną z tych ludzi, albo ich potomków! Gorzej, że tacy ludzie mogą pełnić ważne funkcje, lub być redaktorami gazet!

 9. jaro

  20 marca 2014 at 13:22

  „Piotr36” ma rację; pełno tego banderowskiego pomiotu siedzi po urzędach, uczelniach i m.in. w policji – stąd taka ich zawziętość na polskich kibiców, brutalne akcje, jak choćby ta ostatnia po meczu Lechii z Widzewem i bezwzględność do wszelkich przejawów naszego patriotyzmu, a niechby i zwanego polskim nacjonalizmem; a w czym jest on gorszy od ukraińskiego, którego polecieli na wyścigi popierać i wspierać (nie)nasze, pożal się Boże, chłoptasie w krótkich spodenkach i rajtuzkach (bez otworu we właściwym miejscu)? to wstyd i hańba, że Polacy zostali niewolnikami we własnym kraju; żeby to jeszcze okupanci sobą coś reprezentowali, ale to same śmiecie, miernoty i w ogóle najgorszy syf jaki można spotkać na Ziemi; trzeba przestać w końcu patrzeć w telewizory jak sroka w kość, wyłączyć te pudełka, łącznie z tymi, które siedzą nam w głowach i uruchomić mózgi; trzeba zrobić porządek, ale to taki totalny, generalny, a zacząć trzeba już 25 maja przy urnach; niech śmiecie trafią do koszy; czas na

 10. Kamil

  20 marca 2014 at 13:45

  Rozgonić ten cały MSZ, debila sikorskiego

 11. jacus

  20 marca 2014 at 23:07

  O co ten ból dupy przeciez w artykule pisze ze nic nie wiadomo zeby ktos studentom groził. Propagande niezła siejecie.

 12. Jan

  21 marca 2014 at 11:04

  [quote name=”jacus”]O co ten ból dupy przeciez w artykule pisze ze nic nie wiadomo zeby ktos studentom groził. Propagande niezła siejecie.[/quote]
  Lepiej nie zaglądaj do tego portalu. Twój portal opracował Palikot.

 13. moherowy beret

  21 marca 2014 at 14:41

  Poszperałam i znalazłam,że Prawy Sektor zaatakował wycieczkę szkolną z Miszkolc(Węgry),którzy przyjechali na Zakarpacie.Następnie w mieście Beregowo Prawy Sektor wpadł na naradę do budynku administracji,pobił uczestniczących i rozpędził na cztery wiatry.Wykryto też,że oblano farbą pomnik na przełęcz Karpat,którędy przeszła Armia Węgierska.Jednak są dziwne wypadki.

 14. And

  22 marca 2014 at 08:59

  OTO OBECNA UKRAIŃSKA WŁADZA http://www.youtube.com/watch?v=mBMPyxE2pkA

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra