Wiara

Papież Franciszek odsuwa konserwatywnego kardynała

Papież Franciszek usunął konserwatywnego kadr. Gerharda Mullera ze stanowiska prefekta Kongregacji Doktryny Wiary. Ma on zakończyć swoją posługę na tym stanowisku z dniem 2 lipca.

Portal LifeSiteNews uzyskał potwierdzenie u swojego źródła w Watykanie, że kard. Gerhard Muller, prefekt Kongregacji Doktryny Wiary zakończy swoją posługę 2 lipca.

W poprzednich latach mandat na tym stanowisku wygasał z chwilą osiągnięcia przez prefekta wieku emerytalnego, czyli 75 lat. W przypadku kard. Josefa Ratzingera trwała do czasu jego wyboru na papieża czyli pełnił ją do 78 roku życia. Tymczasem kard. Gerhard Muller ma lat 69.

Prawdopodobną przyczyną usunięcia kard. Mullera jest jego nieprzejednane stanowisko względem liberalnej interpretacji adhortacji Amoris Laetitia, promowanej przez papieża Franciszka.

Z informacji podanych przez źródło portalu LifeSiteNews, kard. Mueller ma zastąpić kard. Edwina O’Briena jako wielki mistrz Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie.
Fot. Patrick Crane/LifeSiteNews

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

25 komentarzy

25 Komentarzy

 1. Hania

  30 czerwca 2017 at 22:34

  No cóż….
  antykościół w natarciu!
  Może to i dobrze, bo w końcu sytuacja się wyjaśni kto jest kim w KK.

  • gość

   1 lipca 2017 at 21:02

   Taki niby świętojebliwy lewak, ale usuwa konserwatywnych. Nie ma za to Franek problemu z polskim klerem, tu biskupi aż się palą do przyjmowania islamu do Polski.

 2. oloaf

  1 lipca 2017 at 03:06

  zywimy nadzieje ze Franciszek sie nawroci na wisre katolicka

  • Marian

   1 lipca 2017 at 08:12

   Eee, tam. On tylko wykonuje rozkazy, jak to jezuita. Czyje rozkazy? O tym, drogie dziatki, opowiem innym razem.

 3. Jazon59

  1 lipca 2017 at 11:48

  Co się dzieje w Naszym Kościele ????

 4. niepisior

  1 lipca 2017 at 14:33

  Proszę, żeby jakaś duchowna osoba pouczyła mnie, w jaki sposób katolikowi wolno okazać nieposłuszeństwo papieżowi? Czy zgorszenie, jakiego dopuszcza się obecny papież może być powodem takiego nieposłuszeństwa? Bo zgoda na komunię dla rozwodników w nowych, niesakramentalnych związkach, to już ODSTĘPSTWO od Katechizmu Kościoła Katolickiego, a moim zdaniem wręcz herezja i przyzwolenie na świętokradztwo!

  • Marian

   2 lipca 2017 at 22:23

   Ale właściwie w jakim celu chcesz „okazywać nieposłuszeństwo papieżowi” ? Mało masz swoich własnych problemów?

  • Stanley

   3 lipca 2017 at 09:28

   odpowiadam wszystkim wątpiacym – dokument z XVI wieku „Cum ex apostolatus” prosze o przeczytanie w całości.

  • Kris

   4 lipca 2017 at 23:56

   Posłuszenstwo obowiązuje w sprawach wiary – doktryna , moralność a nie w sprawach personalnych, oranizacyjnych itp.

 5. Slawomir Tomasz Roch

  1 lipca 2017 at 15:42

  Papiez Franciszek wlasnie podziekowal kard. Gerhardowi Muller, ktory po dzis dzien staral sie jak tylko umial uspokajac normalny Kosciol, iz papieska adhortacja „Amoris laetitia” jest zgodna z prawem Bozym i dluga tradycja Kosciola. Co teraz bedzie?! Boza Opatrznosc nad nami.

 6. wiesscar

  1 lipca 2017 at 16:06

  papiez Franciszek jest z lewicowego skrzydla KK, popieralem jego dzialania gdy dotyczyly ludzi biednych materialnie, krytyka bogacenia sie kleru przez papieza w sytuacji kryzysu ekonomicznego i pauperyzacji laikatu byla sluszna, jednak jak widac papiez na tym nie poprzestal, chce program lewicowy w KK kontynuowac, NWO, przyspieszana globalizacja i multi-kulti, uznanie islamu przez papieza za religie rowna chrzescijanstwu, zachecanie Europejczykow by zgodzili sie na plan masonow islamizacji Europy, a teraz wprowadzanie do doktryny katolicyzmy wykladni lewicowej – to wszystko mnie jako katolika niepokoi,

 7. marju73

  1 lipca 2017 at 16:35

  Nie po to papież Franciszek całuje dłonie Rockefellera i Rotszylda żeby strzec praw boskich.

 8. zimny

  2 lipca 2017 at 20:34

  Mnie bardzo zastanowiło, że na jednej ze stron, nie będę pisał jakiej, aby jej nie reklamować, zacytowano znawcę, polskiego watykanistę, że odwołany kardynał był nie dość, ze konserwatywny, to jeszcze tolerował wśród swoich współpracowników narkomanów i pederastów. Pederaści ci są wśród księży w watykańskich urzędach silnym i wpływowym lobby. Ciekawa rzecz, że jak uderzyć w tradycjonalistycznego księdza czy biskupa, obrońców podstaw wiary i zdrowego rozsądku, to zaraz używają, lewacy, oskarżeń o zboczenia seksualne, tak tolerowane i wciskane w innych sytuacjach, państwach i prawach. Zboczenia są dobre, lecz jak są wśród kleru, to są złe. Co za wzruszająca troska, o czystość w szeregach księżowskich, jest wśród lewactwa? Łatwo napisać i oskarżać bez dowodu i konkretów. Tak to robią słynni i znani watykaniści z lewicowych mediów, znanych z obiektywizmu i prawdomówności, od czasów Lutra, a może i jeszcze dawniejszych. Duch Święty kolegium kardynalskiemu wyznaczył obecnego Człowieka na Tron Namiestnika Chrystusa, aby oczyścić kler ze zboczeńców i lewaków, bo się ujawnią. Mam taka nadzieję.

  • ms

   4 lipca 2017 at 14:15

   to proszę mi wyjaśnić, jakim cudem u kard. Muellera karierę robił pan Charamsa (ex ksiądz), który kilka lat temu ogłosił, że „od zawsze” jest gejem? Kto go awansował TAK WYSOKO, bo jak jest się pracownikiem Kongregacji Nauki Wiary, to NIE WIERZĘ, że nikt go nie sprawdzał, jak „się prowadzi”, jakie ma poglądy?
   Już kilka lat temu ks. Isakowicz-Zaleski alarmował o homolobby w Watykanie. Wówczas wszyscy rzucili się na niego, że sieje w Kościele zamęt. Niestety, ani św. Jan Paweł II, ani Benedykt XVI nie potrafili rozwiązać tego problemu. To była też jedna z przyczyn rezygnacji Benedykta XVI – brak sił do przebicia zmowy milczenia.
   WIĘC zanim zaczniecie oskarżać papieża Franciszka, zastanówcie się najpierw z jak potężnym problemem musi się zmierzyć. I módlcie się za niego o potrzebne do tej walki siły.

   • Marian

    4 lipca 2017 at 23:26

    mało wiesz

 9. zimny

  2 lipca 2017 at 20:43

  Papież jest wszechwiedzący, lecz nie wie o 5 sprawach: gdzie się podziało franciszkańskie ubóstwo, ile jest zakonów, szczególnie żeńskich, gdzie jest skarb templariuszy, kto w kościele jest masonem i co myślą jezuici. Teraz chyba już TEN PAPIEŻ wie co myślą jezuici i kto jest w NASZYM KOŚCIELE masonem? To przesilenie Końca Świata będzie trwało z 200, może 300 albo więcej lat, aby zakończyć się Ostatecznym Sądem. Jako ludzkość mamy więc kilka pokoleń na nawrócenie i odejście od czarcich pomysłów i diabelskich pokus. Może warto ten czas wykorzystać dla dobra swojego zbawienia, swojej nieśmiertelnej duszy?????

 10. zxc

  4 lipca 2017 at 21:43

  JKM nazwał go Lucyferem, coś w tym jest.

 11. Chiński Górol

  7 lipca 2017 at 13:20

  W ekipie papieża Franciszka został tylko jeden prawdziwy katolik i trzeźwo myślący kardynał. Jest nim kard. Robert Sarah. Jak jego zabraknie to Franciszek bedzie robił to co zadecycuduje faktyczny papież z zaplecza i jego doradca; czyli kard. Walter Kasper i kard. Reinhard Marx. Pierwszą decyzją będzie rozkaz udzielania komunii świętej dla żyjących w drugim ślubie cywilnym i parom homoseksualistów. Mają oni bowiem „wspaniałe dary” do zaofiarowania małżeństwom żyjącym w tradycyjnym związku sakramentalnym.

 12. Corinne Zieler

  9 lipca 2017 at 03:00

  christianaty types

 13. home page

  12 lipca 2017 at 12:21

  Currently it sounds like Drupal is the preferred blogging platform out there right now. (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra