PRAWY.TV

Patologie Świadków Jehowy

– Jeżeli nie ma dwóch świadków pedofilii to powierzają taką sprawę Jehowie – mówi Aleksander Kocięba dla PRAWY.TV o szokującej praktyce dwóch świadków przy seksualnym wykorzystywaniu dzieci u Świadków Jehowy.

– Pan reprezentuje środowisko, które chce poinformować Świadków Jehowy i społeczeństwo o szkodliwości tej grupy wyznaniowej. Czy może pan coś powiedzieć na temat państwa organizacji?

Jako Centrum Edukacji i Obywatelskich Inicjatyw Społecznych staramy informować społeczeństwo i Świadków Jehowy o zagrożeniach jakie istnieją. Takie grupy wyznaniowe jak Świadkowie Jehowy są zagrożeniem społecznym, wyrządzają dużo krzywdy społeczeństwu i chcielibyśmy właśnie o tym poinformować.

– Nie są państwo związani z żadnym wyznaniem, tylko są państwo osobami, które mają w swoim doświadczeniu życiowym obecność w Świadkach Jehowy?

Tak. Nie jesteśmy związani z żadną grupą wyznaniową. Natomiast sami byliśmy Świadkami Jehowy. Ja byłem Świadkiem Jehowy 23 lata, starszym w zborze przez kilka lat i też pełnoczasowym ewangelizatorem, czyli tzw. pionierem u Świadków Jehowy. Na własnej skórze mogłem poznać jak działa struktura tej organizacji, na czym polega ta psychomanipulacja, która przyczynia się do tego, że jest w tym ugrupowaniu wiele rozbitych rodzin, ludzie bardzo często czerpią na depresję, są też często próby samobójcze, ponieważ inni sobie nie radzą z naciskiem emocjonalnym i z oczekiwaniami liderów tej społeczności. Chcielibyśmy żeby innych przestrzec o tym.

– Jakie są najważniejsze zagrożenia związane ze Świadkami Jehowy?

Taką szokującą i może bardzo znaną praktyką Świadków Jehowy jest zakaz transfuzji krwi w wyniku którego setki osób w ciągu roku tak naprawdę traci życie. Często matka odmawiając transfuzji krwi dziecka przyczynia się do tego, że traciswoich bliskich.

Oprócz tego taką bardzo szokującą praktyką wśród Świadków Jehowy jest ostracyzm. Każdy kto chce wyjść i opuścić tę społeczność musi się liczyć z tym, że będzie prześladowany i że nawet jego najbliżsi przyjaciele i członkowie rodziny zerwą z nim kontakt. Dochodzi do takich sytuacji, że ktoś pod wpływem tego co się dowiedział stwierdza, że nie chce być Świadkiem Jehowy, to żona mówi, że się z nim rozwiedzie. Znamy takie przypadki, gdzie te małżeństwa się rozwiodły. Znamy przypadki, w których rodzice wyrzucali swoje dzieci z domów. Znamy przypadki, gdzie całkowicie ta łączność bliskich osób jest zerwana. Odgórnie Świadkowie Jehowy są uczeni, że nie mogą z byłymi Świadkami Jehowy tej społeczności utrzymywać jakichkolwiek kontaktów.

– Czy członkowie Świadków Jehowy są jakoś wykorzystywani przez tę organizację religijną?

Oczywiście. Takich sytuacji jest bardzo dużo. Ja bym podkreślił sprawy finansowe. W ostatnim czasie nałożono na zbory tzw. abonamenty, które podejmuje się drodze „rezolucji”. Wszyscy oczywiście automatycznie przyjmują, że zgadzają się na te abonamenty. Bo w momencie, w którym ktoś się wyłamie i podniesie rękę, że sprzeciwia się tej rezolucji i nie chce poprzeć danego przedsięwzięcia finansowego, to jest poddawany ostracyzmowi i naciskowi.

Chociażby wdrożono taki program „Nowe samochody dla nadzorców obwodów” i tzw. 1 zł miesięcznie każdy członek zboru płaci. Tych abonamentów jest dosyć dużo i ich przybywa. Większość Świadków Jehowy godzi się na to i nie ma pojęcia o tym, co się dzieje z ich środkami do życia.

Warto tu wspomnieć o obiektach, które są budowane przez Świadków Jehowy. Chodzi o tzw. Sale Królestwa, w których spotykają się czy też Sale Zgromadzeń. Są one zazwyczaj budowane ze środków poszczególnych Świadków Jehowy, przy czym na sam koniec te budynki przechodzą na własność Towarzystwa Strażnica. Znam takie przypadki, w których  takie Sale Królestwa zaraz po wybudowaniu zostały sprzedawane, po czym następnie przyszła informacja, że jest potrzeba wybudowania w innym miejscu takiej Sali Królestwa dla poszczególnego zboru. I znów zaczęto zbierać  składki.

– Rozbijanie rodzin, wykorzystywanie finansowe. Czy są jeszcze jakieś patologie o których powinniśmy wspomnieć?

Ostatnią patologią o której warto wspomnieć to tuszowanie pedofilii i praktyka tzw. dwóch świadków. Proszę sobie wyobrazić, że jeżeli ofiara pedofilii zgłasza – dziecko lub rodzice – że doszło do nadużyć seksualnych, np. starszy zbory wykorzystał dziecko seksualnie, to starsi zboru powołują tzw. komitet sądowniczy, badają taką sprawę i jeżeli nie ma dwóch świadków – to jak mówią – powierzają taką sprawę Jehowie. I taka sprawa nie ujrzy już światła dziennego, ponieważ gdyby ujrzała światło dzienne rzutowałoby to na wizerunek tej społeczności.

Warto podkreślić, że dla Świadków Jehowy najważniejszy jest wizerunek czystej i świętej organizacji niż dobro poszczególnych osób czy ofiar. Bo kto wykorzystuje dziecko seksualnie przy dwóch świadkach?

– Czy ta praktyka pedofilii ma jakieś uzasadnienie teologiczne czy jest to jednoznaczne odczytywanie Pisma Świętego bez kontekstu kulturowego czy po prostu pedofile wykorzystują taką zmowę milczenia?

Sprawa wygląda tak, że Świadkowie Jehowy powołują się na wersety biblijne, gdzie rzeczywiście jest mowa, że oskarżenie nie powinno się przyjmować na podstawie jednego świadka tylko dwóch czy trzech. Tylko cały sęk polega na tym, że jest to wyrwane z kontekstu i nie dotyczy to akurat spraw nadużyć seksualnych, bo w innym fragmencie Biblii jest wyraźnie napisane: „Jeżeli kobieta na polu krzyczy, a dochodzi do gwałtu, to takiego winowajcę należałby osądzić.

Także ogólnie wyrwano z kontekstu fragment biblijny, który wspomniałem wcześniej tylko po to, żeby zamknąć usta osobom poszkodowanym, którym nie udziela się żadnej pomocy psychologicznej, żadnej pomocy nie udziela się rodzinom, a dba się o dobry wizerunek tej społeczności, żeby wszyscy dookoła widzieli, że jest to boża i święta organizacja. Bo Świadkowie Jehowy uważają, że są jedyną społecznością, która prowadzi do zbawienia.

– Bardzo dziękuję.

Rozmawiał Jan Bodakowski.
Not.IF


W dniach 1-2 lipca na stadionie Legii Warszawa odbył się Kongres Świadków Jehowy. Centrum Edukacji i Obywatelskich Inicjatyw Społecznych zorganizowało protest przeciw szkodliwym praktykom Towarzystwa Strażnica takim jak rozbijanie rodzin, zakaz transfuzji krwi, zniechęcanie do pobierania wyższego wykształcenia i tuszowanie pedofilii. Podczas manifestacji byli Świadkowie Jehowy opowiedzieli o swoich negatywnych przeżyciach w organizacji. Więcej na stronie: www.przerywamymilczenie.pl.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. Pingback: obat ilangin kutil

 2. Pingback: obat kutil untuk kelamin pria

 3. Pingback: Bahaya Kondiloma Pada Ibu Hamil

 4. free green screen effects

  15 listopada 2017 at 17:08

  The best solution is to know the secret of lustrous thick hair.

 5. Pingback: Operasi Ketuat Kemaluan

 6. Pingback: cara mengobati penyakit kutil kelamin

 7. Pingback: Obat Kutil Di Ketiak

 8. steal robux

  20 listopada 2017 at 15:37

  Intresting, will come back here later too.

 9. Pingback: obat kutil kelamin oles

 10. Pingback: penyakit ambeien luar

 11. Pingback: Obat Asam Urat

 12. Zipposhop

  1 grudnia 2017 at 00:14

  „Awesome blog post. Great.”

 13. health care

  2 grudnia 2017 at 04:35

  Keep functioning ,fantastic job!

 14. Deon Ilasin

  4 grudnia 2017 at 22:32

  Ez az ertektartalom! 🙂

 15. impresa di pulizie Monza

  5 grudnia 2017 at 10:49

  Tani waa waxa qiimaha qiimaha! 🙂

 16. Na Czym Polega Pozycjonowanie Stron

  7 grudnia 2017 at 03:37

  But a smiling visitant here to share the love (:, btw great pattern .

 17. franchising make up

  7 grudnia 2017 at 19:52

  Sis ir tas kas ir vertibas saturs! 🙂

 18. Tworzenie Stron Internetowych Gorzow

  8 grudnia 2017 at 14:36

  Simply a smiling visitor here to share the love (:, btw great style .

 19. gestionale immobiliare

  12 grudnia 2017 at 16:57

  Sena ke se nang le boleng ba bohlokoa! 🙂

 20. Negative Services

  15 grudnia 2017 at 03:20

  Keep on working, great job!|

 21. jio f90m flash file

  18 grudnia 2017 at 01:45

  Deference to op , some superb selective information .

 22. Pingback: Obat Jerawat Pada Kelamin

 23. Pingback: Obat Kutil Kelamin Di Batam

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra