Ojciec Tadeusz Rydzyk wypowiedział się ws. handlu w niedzielę [MOCNE!]

Dyrektor Radia Maryja znany jest z tego, że nie przebiera w środkach, gdy należy zwrócić uwagę rządzącym, niezależnie od barw politycznych. Tym razem poszło o handel w niedzielę. Gościem w studio był dr Mateusz Warchał – ekspert Krajowego Sekretariatu Banku, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność, autor projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę.

Prawo i Sprawiedliwość proponuje, aby ograniczanie handlu w niedzielę następowało etapami. Mówiła o tym na antenie TV TRWAM Minister Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej, Elżbieta Rafalska. – Od dawna mówił o tym wicepremier Mateusz Morawiecki, my też o tym mówiliśmy, że etapem rozsądnym, rozsądną propozycją są dwie niedziele w miesiącu, zachowując te pozostałe ograniczenia dotyczące handlu w dni wolne od pracy – precyzowała Elżbieta Rafalska.

– Akurat! Nie zgadzajmy się na to. Nie dorobisz się, jak będziesz w niedzielę pracować. To psu na budę, diabeł się cieszy – ripostował ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie.

– Kup sobie chleb w sobotę, i co potrzeba, albo w piątek. Do kościoła! Nie kombinować. Ja jestem rozczarowany. Miejcie odwagę iść dalej, nie kombinujcie. Pan Bóg nie błogosławi kombinujących – dodał dyrektor Radia Maryja.

 

Wciąż czekamy także na stanowcze komentarze ws. ustawy o ochronie życia.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra