Z kraju

Większość Polaków wolałaby utracić fundusze europejskie a nawet wyjść z UE, niż przyjąć „uchodźców”

Postkomunistyczny tygodnik „Polityka” zamówił sondaż w IBRIS, którego wyniki mocno go zaskoczyły i zabolały. Okazało się, że większość Polaków wolałaby utracić fundusze europejskie a nawet wyjść z UE, niż przyjąć „uchodźców”, czyli wziąć udział w relokacji nielegalnych imigrantów.

W przypadku utraty funduszy przeciwko przyjmowaniu uchodźców (zdecydowanie tak i raczej tak) opowiedziało się łącznie 56,5 proc. respondentów. Z kolei, kiedy odmowa przyjęcia wiązałaby się z opuszczeniem struktur unijnych, przeciwko uchodźcom opowiada się (zdecydowanie tak i raczej tak) łącznie 51,2 proc. badanych. Badanie przeprowadzono w czerwcu tego roku na 1000-osobowej próbie. Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów telefonicznych.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

176 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra