Z zagranicy

Frankfurt nie jest już Niemiecki!

Urzędnicy Frankfurtu nad Menem przyznali, że większość mieszkańców miasta to imigranci lub ich potomkowie. A mowa o danych, które nie uwzględniają jeszcze najnowszej fali tzw. uchodźców…

 

Według statystyk bazujących na danych osobowych zebranych w roku 2015, 51,2 proc. ludności Frankfurtu nad Menem ma tak zwane podłoże imigracyjne.

– Chodzi o ludzi, którzy nie mają niemieckiego obywatelstwa lub obywateli, którzy albo sami urodzili się za granicą, albo też urodzili się tam ich rodzice – informuje „Frankfurter Rundschau” cytowany przez serwis Bibula.com

Szokujące liczby przedstawiła lokalna urzędnik Sylvia Weber z lewicowej partii SPD wyjaśniając, że wśród dzieci poniżej szóstego roku życia już powyżej 70 proc. ma podłoże migracyjne, a w wśród ludności rdzennie niemieckiej tylko 15,1 procent żyje w rodzinach (przy czym rozumie się tu też rodzica samotnie wychowującego dzieci). Wśród przybyszów odsetek ten jest ponad dwukrotnie wyższy (36,6 proc. z nich żyje w rodzinach).

W 2015 roku największą grupę osób o podłożu migracyjnym stanowili Turcy (12,9 proc.), a następnie Chorwaci (7,3 proc.) i Włosi (7,2 proc.). Nowa fala przybyszów ukierunkowana jest w dużej mierze na państwa arabskie inne niż Turcja.

– Powyższe statystyki nie uwzględniają jeszcze ludności, która napłynęła do Niemiec w ramach ostatniej wielkiej fali migracyjnej. Dodatkowo pod uwagę nie bierze się też trzeciego pokolenia imigrantów, nawet jeżeli żyje ono zgodnie z zasadami swojej rodziny, a nie zwyczajami niemieckimi. W praktyce oznacza to, że liczba osób o podłożu migracyjnym jest we Frankfurcie jeszcze wyższa – puentuje Bibula.com

Robert Wyrostkiewicz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. kowalski

  6 lipca 2017 at 12:07

  Tylko że te ponad 50% tzw.” podłoża „imigracyjnego daje 15% dochodu i wplywów podatkowych miasta a generuje 80 kosztów socjalnych.

 2. Paweł

  6 lipca 2017 at 16:49

  Bardzo dobrze. Nigdy nie lubiłem tego szwabskiego miasta. Niech zginie.

 3. stanley

  6 lipca 2017 at 18:59

  nie zginie, jest to mekka klanu Rotschildów, centrum finansowe świata, ( notabene nietkniete podczas bombardowań w czasie II wojny).

 4. Obserwator

  7 lipca 2017 at 01:58

  Stanley, kto panu powiedział ze nie był bombardowany; zniszczony w czasie wojny w 75% stare miasto nawet w 90%.

 5. Keely

  10 sierpnia 2017 at 06:17

  Yourself should toward be a aspect of a contest for one particular of the most excellent sites upon the website. I’m relocating in direction of endorse this blog site!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra