Z zagranicy

Frankfurt nie jest już Niemiecki!

Urzędnicy Frankfurtu nad Menem przyznali, że większość mieszkańców miasta to imigranci lub ich potomkowie. A mowa o danych, które nie uwzględniają jeszcze najnowszej fali tzw. uchodźców…

 

Według statystyk bazujących na danych osobowych zebranych w roku 2015, 51,2 proc. ludności Frankfurtu nad Menem ma tak zwane podłoże imigracyjne.

– Chodzi o ludzi, którzy nie mają niemieckiego obywatelstwa lub obywateli, którzy albo sami urodzili się za granicą, albo też urodzili się tam ich rodzice – informuje „Frankfurter Rundschau” cytowany przez serwis Bibula.com

Szokujące liczby przedstawiła lokalna urzędnik Sylvia Weber z lewicowej partii SPD wyjaśniając, że wśród dzieci poniżej szóstego roku życia już powyżej 70 proc. ma podłoże migracyjne, a w wśród ludności rdzennie niemieckiej tylko 15,1 procent żyje w rodzinach (przy czym rozumie się tu też rodzica samotnie wychowującego dzieci). Wśród przybyszów odsetek ten jest ponad dwukrotnie wyższy (36,6 proc. z nich żyje w rodzinach).

W 2015 roku największą grupę osób o podłożu migracyjnym stanowili Turcy (12,9 proc.), a następnie Chorwaci (7,3 proc.) i Włosi (7,2 proc.). Nowa fala przybyszów ukierunkowana jest w dużej mierze na państwa arabskie inne niż Turcja.

– Powyższe statystyki nie uwzględniają jeszcze ludności, która napłynęła do Niemiec w ramach ostatniej wielkiej fali migracyjnej. Dodatkowo pod uwagę nie bierze się też trzeciego pokolenia imigrantów, nawet jeżeli żyje ono zgodnie z zasadami swojej rodziny, a nie zwyczajami niemieckimi. W praktyce oznacza to, że liczba osób o podłożu migracyjnym jest we Frankfurcie jeszcze wyższa – puentuje Bibula.com

Robert Wyrostkiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

82 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra