Z kraju

PIERWSZY SUKCES AKCJI „CHROŃMY DZIECI”: MEN LIKWIDUJE OBOWIĄZEK ZAJĘĆ GENDEROWYCH

MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ USUWA „DZIAŁANIA ANTYDYSKRYMINACYJNE” Z PROJEKTU ROZPORZĄDZENIA W SPRAWIE WYMAGAŃ WOBEC SZKÓŁ. TO SUKCES AKCJI „CHROŃMY DZIECI”, KTÓRA ROZPOCZĘŁA DYSKUSJĘ NA TEMAT NADUŻYĆ W PLACÓWKACH SZKOLNYCH W ZWIĄZKU Z WADLIWYM PRAWEM.

Rządowe Centrum Legislacji udostępniło do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wymagań wobec szkół i placówek [1], który ma zastąpić analogiczne rozporządzenie z dnia 6 sierpnia 2015 r. Projekt ma przystosować akt do nowej ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe. Projektodawca dokonuje bardzo istotnej zmiany: usuwa z rozporządzenia enigmatyczne sformułowanie „działań antydyskryminacyjnych”, które wielokrotnie służyło wprowadzeniu działań propagujących ideologię gender.

 

Na mocy rozporządzenia z 2015 r., wprowadzonego przez poprzedni rząd, wszystkie szkoły mają obowiązek realizacji „zajęć
antydyskryminacyjnych”. Instytut Ordo Iuris wskazywał [2], że wymóg ten nie uwzględniał specyfiki szkół i placówek oraz lekceważył możliwości psychofizyczne uczniów, a także wspomagającą funkcję szkoły wobec rodziny w procesie wychowania.

W związku z obowiązywaniem tego przepisu, Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, zainicjował ogólnopolską akcję „Chrońmy dzieci!” [3], w ramach której rodzice mogą uzyskać informacje na temat organizacji społecznych, działających w szkołach ich dzieci oraz treści, jakie były im przekazywane w ramach „działań antydyskryminacyjnych”. Zgłoszenia rodziców w akcji „Chrońmy Dzieci” jednoznacznie potwierdziły, że furtki w prawie wykorzystywane są przez organizacje promujące ideologię gender, które, często bez wiedzy i zgody rodziców, prowadzą zajęcia w szkołach.

„Zmiana ta zapewnia spójność rozporządzenia z przepisami prawa oświatowego, respektuje zasadę bezstronności światopoglądowej Państwa i jest wyrazem poszanowania praw rodziców, którzy nie zgadzają się na deprawację ich dzieci.”_ – komentuje Olaf Szczypiński, analityk Ordo Iuris.

Akcja „Chrońmy Dzieci” szeroko komentowana w mediach, spotkała się z ogromnym odzewem. Jak informowaliśmy niedawno [4], w ciągu zaledwie miesiąca od jej rozpoczęcia, Instytut Ordo Iuris otrzymał blisko pół tysiąca zgłoszeń!

Zmiana rozporządzenia znosi obowiązek prowadzenia „zajęć antydyskryminacyjnych”, jednak propagatorzy ideologii gender wciąż będą mogli działać w szkołach. Dlatego akcja „Chrońmy Dzieci” jest kontynuowana – sytuacja w polskich szkołach wymaga bowiem ciągłego monitorowania, a w razie potrzeby – skutecznej reakcji.

Instytut Ordo Iuris

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

26 komentarzy

26 Komentarzy

 1. Pingback: obat sipilis dan kecing nanah

 2. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Ngada

 3. Pingback: Kondiloma Di Ibu Hamil

 4. Pingback: Obat Kutil Apa Namanya

 5. Pingback: beli obat kutil kelamin diSulawesi Tenggara ampuh

 6. Pingback: obat kutil efektif

 7. coo chief operating officer definition

  13 listopada 2017 at 00:26

  Harley appoints fundamental operating officer.

 8. Pingback: Apa Penyakit Kutil Kelamin}

 9. Pingback: obat eksim gold g}

 10. Pingback: Gambar Kutil Kelamin Di Anus

 11. Pingback: bahaya wasir

 12. Pingback: cara herbal mengobati ambeien

 13. Pingback: Obat Tradisional Kondiloma

 14. Pingback: Obat Alami Atasi Kutil Kelamin DiDharmasraya

 15. News

  4 grudnia 2017 at 19:46

  Very wonderful information can be found on site . „We should be eternally vigilant against attempts to check the expression of opinions that we loathe.” by Oliver Wendell Holmes.

 16. Pingback: Apakah Kutil Kelamin Bisa Sembuh

 17. Pingback: Apa Itu Hpv Test DiBarito Timur

 18. Pingback: Bagaimana Cara Menghilangkan Virus Hpv DiJeneponto

 19. Pingback: Obat kutil kelamin

 20. Pingback: Benjolan Di Sekitar Bulu Kemluan Pria

 21. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal

 22. Pingback: Obat Untuk Penyakit Sipilis Di Apotik

 23. Pingback: tanda dan gejala kondiloma

 24. Pingback: cara menghilangkan kutil di tangan

 25. Pingback: Obat Kutil Kelamin Dari Dokter

 26. Pingback: Genital

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra