Z zagranicy

Zgromadzenie Narodowe we Francji zdecydowało o przedłużeniu stanu wyjątkowego

Francuskie Zgromadzenie Narodowe, izba niższa parlamentu, przegłosowało w czwartek przedłużenie, po raz szósty, stanu wyjątkowego – do 1 listopada 2017 roku. We wtorek taką samą decyzję podjął francuski Senat.

Jak podaje dziennik „Le Figaro” ustawę w Zgromadzeniu Narodowym poparli deputowani większości partii; przeciw głosowali posłowie skrajnie lewicowej Francji Nieujarzmionej oraz pomniejsze ugrupowania lewicowe, które uznały przedłużenie stanu wyjątkowego za działanie „nieefektywne” i zarazem „niebezpieczne” dla praw obywatelskich. Minister spraw wewnętrznych Francji Gerard Collomb przyjął wynik głosowania z zadowoleniem; powiedział też w wywiadzie dla telewizji CNEWS, że francuskie siły bezpieczeństwa od początku tego roku zapobiegły siedmiu zamachom terrorystycznym.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

  1. JARO

    6 lipca 2017 at 20:32

    czyli średnio jednemu, a nawet nie, na miesiąc – to do ostatniego zdania tekstu; a ile było „incydentów” i ilu ludzi zabito? śmiać się czy płakać nad ich losem? losem, który sami sobie zgotowali; tak kończy się małżeństwo z multi-kulti i polityczną poprawnością; a że odmóżdżeni są tam już do końca, to nie dziwota, że w „bańce próżniowej” nic nie ma; przynajmniej z ciała stałego, a choćby i w postaci galarety; ich koniec będzie smutny, bo buta i brnięcie dalej w antychrześcijaństwo nigdy, ale to nigdy nie kończy się dobrze; i, w sumie takie byle co, chciało nas pouczać w sprawach żywotnych dla narodu; śmichu warte;

  2. alex

    7 lipca 2017 at 02:52

    i tak juz do ostatniego francuza zabitego przez islam bedzie stan wojenny,co na to komisja wenecka?,co szchulc?,merkel?,itd…. ta cala jasta zlewaczalych debili na pasku hitlero-bolszewikow,przeciez to sa lamane prawa czlowieka,zadam wprowadzenia szariatu i wypedzenie francuzow z kalifatu francuskiego,niech ich merkel ratuje!!!!,a dopiero postulowem zeby ich na lodzie i zatapiac na morzu bo to przeciez reguralna armia nachodzcow wrogich Europie wiec musi wkroczyc wojsko zebu rayowac Francje!!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra