Z kraju

Kolejna napaść pod Szpitalem Orłowskiego. Działacze Fundacji Pro-Prawo do życia poturbowani

Podczas kolejnej nocnej napaści na działaczy Fundacji Pro – Prawo do życia jeden z jej członków został poturbowany a drugi, w wyniku próby obywatelskiego ujęcia sprawcy, trafił do szpitala gdzie czeka na operację. Agresorzy po raz kolejny zamierzali zniszczyć antyaborcyjne plakaty pod Szpitalem Orłowskiego w Warszawie, w obronie których stanęli wolontariusze Fundacji.

W ramach akcji Szpitale bez aborterów Fundacja Pro – Prawo do życia zaparkowała pod warszawskim Szpitalem Orłowskiego samochód oklejony plakatami, które informują o aborcjach dokonywanych w tej placówce. Grafiki były już wielokrotnie niszczone. Wolontariusze Fundacji zatrzymali już na gorącym uczynku dwie feministki, które zamierzały zdewastować plakaty oraz schwytali uzbrojonego w nóż mężczyznę, który zaczął niszczyć transparenty na samochodzie.

W nocy z czwartku na piątek doszło do kolejnej napaści. Na szpitalnym parkingu zjawiła się kobieta, która zaczęła zamalowywać plakaty sprayem oraz mężczyzna, który rzucił się z pięściami na jednego z działaczy Fundacji. W obronie własnej użyto gazu łzawiącego i podjęto próbę obywatelskiego ujęcia sprawców. Wywiązała się szarpanina, w wyniku której ucierpiał drugi wolontariusz Fundacji. Z powodu obrażeń trafił do szpitala, gdzie czeka na operację.

Fundacja Pro – Prawo do życia zabezpiecza nagrania video z miejsca zdarzenia i złoży kolejny wniosek o popełnieniu przestępstwa, dążąc do ukarania sprawców.

Kampania Szpitale bez aborterów trwa już od trzech miesięcy. Działacze Fundacji organizują regularne pikiety pod szpitalami, w których dokonuje się aborcji. Wykupują również billboardy, samochody i mobilne lawety, za pomocą których informują Polaków, w których placówkach abortuje się dzieci.

Fundacja Pro-Prawo do życia

stopaborcji.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  7 lipca 2017 at 13:43

  Te obrzydliwe akty agresji zasluguja na szczegolna uwage kard. Kazimierzu Nycz Pasterzu stolicy. Zabigasz o islamskich emigrantow, a tymczasem w naszym wlasnym kraju monza akty agresji czynnej na ludzi broniacych zycia. To ludzie widza!

 2. koala

  7 lipca 2017 at 15:34

  Nycz nie widać i nie słychać może, kiedy dyrektywy… pierwsze nad zabieganiem o prawo do życia naszych przecież małych istotek.

 3. Krzysiek

  7 lipca 2017 at 17:50

  Tak trudno pis postawić samochód policyjny dla bezpieczeństwa obrońców życia? Potrafią ochraniać lokal kampanii pedalskiej, lokal ukradlińców, ale Polaków bronić, co to to nie. Jaki ten rząd jest słaby, ja nie mogę.

 4. Krzysiek

  7 lipca 2017 at 17:54

  Jeszcze jedno, spróbujcie zrobić pikietę domagającą się prawdy o zbrodniach żydowskich w ub na Polakach w latach 1945-1956, pod oczerniającym Polaków muzeum historii żydów polskich (prezent od Kaczyńskiego, działka i budynek za setki milionów zł). Za pięć sekund będzie patrol całodobowy, zarzuty, oskarżenia i odpowiedni paragraf. Tak się kończy uległość wobec narodu przebranego i wrogich Polsce mniejszości narodowych.

 5. MZ

  7 lipca 2017 at 22:56

  Fundacja Pro To nie są obrońcy życia tylko ludzie którzy chcą zniszczyć życie kobietom po gwałtach i ze zdeformowanymi płodami. Obecne prawo bardzo dobrze broni życie nie narodzonych.
  A tak wogóle jeżeli nie jesteś kobietą w wieku rozrodczym to nie narzucaj innym swojej woli.
  Zmuszanie kogoś do urodzenia po gwałcie lub niepełnosprawnego i zostawienie bez pomocy to jawny sadyzm pod pretekstem czystych intencji tj. w obronie dzieciaczków.

  Może niech się wypowiedzą rodziny z dziećmi z ciężką niepełnosprawnością jak wygląda ich życie. Pytaliście się ich ? Zapewne są „szczęśliwi” że przez całe życie będą rehabilitacje, opieka , brak znajomych , brak czasu na samorealizację…

  • koala

   7 lipca 2017 at 23:54

   Szczególnie na samorealizację w łóżku bez jakiejkolwiek odpowiedzialności.
   Mentalność kobiety szczególnie „wyzwolonej” przeciw mentalności matki kochającej i odpowiedzialnej.
   Czynić ze wszystkich płodów dzieci gwałtu lub z gruntu chore… to mi się nieciekawie kojarzy.

 6. Glen Pitner

  9 lipca 2017 at 03:20

  tampa search engine optimization

 7. Angelita Munuz

  6 sierpnia 2017 at 04:37

  There are definitely loads of particulars like that to take into consideration. That is a nice point to deliver up. I supply the ideas above as common inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where crucial factor will probably be working in honest good faith. I don?t know if finest practices have emerged around things like that, however I’m certain that your job is clearly identified as a fair game. Each girls and boys feel the affect of just a second’s pleasure, for the rest of their lives.

 8. Herta

  10 sierpnia 2017 at 05:47

  Greetings! Rather instructive tips inside this distinctive short article! It’s the minimal variations that will generate the most important modifications. Quite a few because of for sharing!

 9. Janetta Fraklin

  10 sierpnia 2017 at 09:53

  At this time, it feels like WordPress is the favored blogging platform available at the moment. (from what I have read) Is that what you’re using on your site? Fantastic article, however, I was wondering in the event that you could write a little bit more on this subject?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra