Z zagranicy

Anne Applebaum zapisze się do KOD-u?

Żona byłego ministra spraw zagranicznych Polski w opublikowanym na łamach The Washington Post artykule zaatakowała polski rząd, korzystając z okazji, że prezydent Stanów Zjednoczonych przebywał w Polsce z oficjalną wizytą.

Artykuł nosi tytuł „Trump afirmuje zamach polskiego rządu na demokrację” i aż roi się od ataków na Polskę i rząd Beaty Szydło. Czytając go można odnieść wrażenie, że Anne Applebaum zamierza zapisać się do KOD-u.

„Wolna prasa jest w Polsce atakowana, podobnie zresztą jak i niezależność sędziowska” grzmiała Applebaum. „Obecny minister obrony narodowej zaczął podkopywać profesjonalizm i apolityczny charakter wojska” kontynuowała, przy czym nie doprecyzowała, skąd wzięła te pseudoinformacje. „Te polityki wyalienowały Polskę z reszty Europy i doprowadziły do głębokiej schizmy w kraju” dodała.

Swoją drogą to żenujące, że wydawałoby się poważna publicystka pisze komentarze w oparciu o kaczki dziennikarskie, nie zadając sobie trudu zweryfikowania informacji.

„Tłum na przemówieniu Trumpa, zwolennicy zostali przywiezieni busami z całego kraju, buczeli i krzyczeli obraźliwe hasła na polityków opozycji, wśród nich zaś na Lecha Wałęsę, antykomunistycznego bohatera, mimo faktu, iż była to uroczysta, narodowa, wojskowa i dyplomatyczna uroczystość” stwierdziła żona Radosława Sikorskiego. Warto zauważyć, że agenturalna przeszłość byłego prezydenta Applebaum umknęła zupełnie.

W jej ocenie „przemawiając w takim miejscu Trump utwierdził polski, nacjonalistyczny rząd w jego izolacjonizmie i antydemokratycznym kursie. Zachęcił także Polaków, aby byli <<odważni>> jak w przeszłości, kiedy samotnie walczyli i zachęcił ich raz jeszcze do ufności wobec dalekich sojuszników”.

Wszystko wskazuje na to, że małżonka Radosława Sikorskiego nie może darować Polakom ich pięknych kart w historii, podobnie zresztą jak i inne środowiska żydowskie. Nilil novi sub sole…

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra