Z zagranicy

Anne Applebaum zapisze się do KOD-u?

Żona byłego ministra spraw zagranicznych Polski w opublikowanym na łamach The Washington Post artykule zaatakowała polski rząd, korzystając z okazji, że prezydent Stanów Zjednoczonych przebywał w Polsce z oficjalną wizytą.

Artykuł nosi tytuł „Trump afirmuje zamach polskiego rządu na demokrację” i aż roi się od ataków na Polskę i rząd Beaty Szydło. Czytając go można odnieść wrażenie, że Anne Applebaum zamierza zapisać się do KOD-u.

„Wolna prasa jest w Polsce atakowana, podobnie zresztą jak i niezależność sędziowska” grzmiała Applebaum. „Obecny minister obrony narodowej zaczął podkopywać profesjonalizm i apolityczny charakter wojska” kontynuowała, przy czym nie doprecyzowała, skąd wzięła te pseudoinformacje. „Te polityki wyalienowały Polskę z reszty Europy i doprowadziły do głębokiej schizmy w kraju” dodała.

Swoją drogą to żenujące, że wydawałoby się poważna publicystka pisze komentarze w oparciu o kaczki dziennikarskie, nie zadając sobie trudu zweryfikowania informacji.

„Tłum na przemówieniu Trumpa, zwolennicy zostali przywiezieni busami z całego kraju, buczeli i krzyczeli obraźliwe hasła na polityków opozycji, wśród nich zaś na Lecha Wałęsę, antykomunistycznego bohatera, mimo faktu, iż była to uroczysta, narodowa, wojskowa i dyplomatyczna uroczystość” stwierdziła żona Radosława Sikorskiego. Warto zauważyć, że agenturalna przeszłość byłego prezydenta Applebaum umknęła zupełnie.

W jej ocenie „przemawiając w takim miejscu Trump utwierdził polski, nacjonalistyczny rząd w jego izolacjonizmie i antydemokratycznym kursie. Zachęcił także Polaków, aby byli <<odważni>> jak w przeszłości, kiedy samotnie walczyli i zachęcił ich raz jeszcze do ufności wobec dalekich sojuszników”.

Wszystko wskazuje na to, że małżonka Radosława Sikorskiego nie może darować Polakom ich pięknych kart w historii, podobnie zresztą jak i inne środowiska żydowskie. Nilil novi sub sole…

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

21 Komentarzy

 1. Zenek

  7 lipca 2017 at 14:05

  Na głupotę nie ma rady.Wiadomo Żydówka atakuje Polskę.

  • panMarek

   7 lipca 2017 at 15:40

   Żydki lamentują a Aniela to się ponoć wczoraj nawet zesrała w gacie ze złości po przemówieniu Trampa w Warszawie.
   Jednego pięknego letniego dnia, 100 lat pracy Szwabów nad Miteleuropą, poszło w pizdu (jak mówił „Siara”) i 50 lat pracy żydków nad „polskim antysemityzmem”, „polskimi obozami” i „polskimi szmalcownikami” poszło w to samo miejsce.
   Niczego nie umiejący uszanować Tramp – wraz z prof. Markiem Chodakiewiczem – wszytko popsuł Niemcom i żydkom.

  • ss-20

   7 lipca 2017 at 20:26

   na,madagaskar!

 2. pipi

  7 lipca 2017 at 14:22

  Kogo to obchodzi co zrobi ta głupia cipa

 3. niepisior

  7 lipca 2017 at 14:55

  A potem Żydzi dziwią się, że Polacy nie kochają Żydów. Dlaczego rzyganie przez Żydów na Polskę nie powoduje stanowczej reakcji rządu, sądów i ściganie z urzędu takich wystąpień? Przecież przepisy o zwalczaniu mowy nienawiści obowiązują w Polsce!

  • hansi

   7 lipca 2017 at 20:35

   KURIOZALNE PRAWO RP penalizuje „antysemityzm”.
   A czy prawo Izraela – penalizuje ANTYPOLONIZM ?…
   NIE ?.. Ciekawe, zaiste…
   Że NA TERENIE POLSKI mogą sobie funkcjonować sobiepańsko jakieś „Naczelne Rabiny” i wyrażać „oburzenie”, ze Prezydent USA zignorował ich cyrkowe sztuczki z zakłamywaniem historii… NIE wystarcza swołoczy obecność żydówy – córki Trumpa, żony FAKTYCZNEGO Prezydenta USA… Rozbestwiona i monstrualnie już arogancka żydownia w RP, musi koniecznie mieć jeszcze SYMBOLE, jak goowno na Mount Everest…

 4. Egzorcysta

  7 lipca 2017 at 15:00

  Mam ciagle wrazenie, jak slysze wypowiedzi tych nadludzi, ze nie rozumieja slowa demokracja, ktorego tak czesto uzywaja, albo istneja swiaty rownolegle i w ich swiecie czarne to biale, a biale to czarne.Czyli nic dziwnego, ze takie pokretne (odwrocone) myslenie objawia sie np jak kradna, to ,ze to dobry uczynek, jak ktos glupi to madry, jak ktos lewy to prawy.Trzba by zrobic badania czy ten mozg nie przerwaca sie w glowie niemowlaka podczas traumy kiedy boi sie ze mu obcinaja ptaszecie.Cos musi byc na rzeczy, bo od slonca chyba nie.Ale jak wyjasnic to u kobiety ? Jak sie przyjrzec dokladniej, to kobieta tak ma z natury, kiedy mezczyna sie nia nie opiekuje ,widac to tez.Np jak dziewczyna wychowa sie bez ojca tylko z matka, wcale nie musi byc Chazarka, a i tak swiat widzi odwrotnie.Wystarczy temat glebiej przeanalizowac.I jak dwoje w domu, on z odwroconym swiatem i ona, to nieszczescie podwojne.

  • hansi

   7 lipca 2017 at 20:38

   Rzekłeś.
   Dwa światy. DWIE moralności, dwa prawa, dwa „słowa”.
   TALMUD.
   INNE prawo i słowa – dla Szlachty Narodu Wybranego, a INNE – dla GOJÓW.
   To jest tak banalnie PROSTE, jak światło pod samą latarnią..
   DLATEGO nikt tego nie rozumie, bo mierzy żydów SWOJĄ miarą – miarą obyczajów greckich i prawa rzymskiego, które żydy mają ZA NIC…

 5. K.H.

  7 lipca 2017 at 15:01

  A na kogo mamy liczyć, na Wielka Brytanię i Francję ?

  • Egzorcysta

   7 lipca 2017 at 15:26

   Na siebie, ale na siebie mozemy dopiero liczyc, jak rzad okupujacy Polakow razem z kodem, wyjedzie w calosci do Izraela.Co oczywiscie bedzie trudne ale jest wykonalne.Kolki osikowe mozna juz strugac, nigdy nie wiadomo kiedy bedziemy musieli znow bronic Polski i kiedy napuszcza na siebie jakies dwa narody.Wtedy bedzie okazja.Nawet film juz jest, o tym wszystkim, (Nasze matki nasi ojcowie).Autor byl ponadczasowy i umie wyciagac wnioski co sie dzieje, jak ktos komus robi krzywde i go dyma na kazdym kroku.”Kto sieje wiatr zbiera burze”.Dlaczego Polska kiedys umiala liczyc tylko na siebie, a dzis jaj Polakom zabraklo?

  • hansi

   7 lipca 2017 at 20:41

   NA SIEBIE…
   Ale.. gdy się rozglądam dookoła.. Gdy słucham głosów ludzików za sobą i przed sobą w kolejce… Wszystko we mnie opada 🙁 …
   Straszno si.ę robi na duszy…
   Polski już NIE MA..
   POLAKÓW rozgoniono na cztery wiatry…
   A pozostałym w Ojczyźnie – zabija się DZIECI, „szczepieniami”, odżywkami dla niemowląt”, „zasypkami dla niemowląt”, przeszkolami, „szkołami”, deprawacją i zarzynaniem przymusem pracy na „strefie” ich Matek, żeby nie zdechli z głodu..
   ZNOWU ŻYDOWNIA…
   TRUDNO wykrzesać z siebie odrobinę optymizmu i NADZIEJĘ…
   Tę Matkę, która.. kocha swoje dzieci 🙁 …

 6. jacek

  7 lipca 2017 at 15:02

  Z daleka od KOD-u,bo to kupa smrodu!

 7. Krzysiek

  7 lipca 2017 at 17:31

  Ten rząd jest nacjonalistyczny? Wolne żarty, jest to rząd: prożydowski, proamerykański i proukradliński. Polak jest dla nich, tak jak dla PO-przedników, balastem, o którym przypominają sobie przed wyborami. Wtedy obiecują i wiedzą, że słowa nie dotrzymają. Zresztą tak jest od upadku komuny. Na pewno nie jest to rząd nacjonalistyczny, żydówko Appelbaum.

 8. hansi

  7 lipca 2017 at 20:32

  Co ta swołocz jeszcze robi w POLSCE ???..
  W Polsce najłatwiej o bezkarne dojenie Gojów ?…
  Powinna udekorować najbliższą gałąź, podobnie, jak kilka tysięcy podobnej gadziny antypolskiej..
  Gdyby W IZRAELU jakaś Polka tak sobie poczynała – długo by nie poskakała przecież, prawda ?..
  JAKA byłaby kara ze strony „Bibi” Netanjahu za takie wyskoki, na jakie sobie pozwala żydownia w Polsce ?… Jakieś co chwila „protesty”, z powodu „antysemityzmu” (czyli zwykłej SPOSTRZEGAWCZOŚCI, ze żydownia nas po prostu rabuje i ZABIJA MILIONAMI, i to OD CZASU „rewolucji” sowieckiej, z czym trudno porównać ich gówniany „holocaust” ?…
  JAK TO MOŻLIWE, żeby w Polsce, w biały dzień i całkiem jawnie, funkcjonował sobie i „oburzał się” na słowa Prezydenta USA, jakiś „Naczelny Rabin” ???..
  KIM JEST i CO ROBI W POLSCE ten cały Michel Schudrich ????..
  Dlaczego, Panie Księże, ZNIKNĄŁ błyskawicznie tutaj artykuł o Schudrichu i jego „oburzeniu” ZIGNOROWANIU przez Trumpa, tego jasełkowatego ich pomnika holocaustycznego.. ?
  Shalom…

 9. internet

  7 lipca 2017 at 20:36

  Prof.Sadurski:Ten plebs,który wrzeszcał wczoraj „Bolek” to ten sam,który kiedyś wrzeszczał „Syjonisci do Syjamu” sprawdzic tego Sadurskiego.

 10. internet

  7 lipca 2017 at 20:45

  tu,nastepny żydłak.”Był złym człowiekiem.” Dlaczego filmowcy nie znosili reżysera „Krzyżaków”

 11. Danka

  8 lipca 2017 at 01:21

  Anne A.wystosowala podobno do malzonka Radka sms po zwyciestwie zwolennikow Bretixu: OMG! O my God! Jak na stala bywalczynie zjazdow Rzadu Swiatowego masonskiej Grupy Bilderberg, to ta erupcja irytacji w jej artykule byla i tak pod kontrola
  – jeszcze;)

 12. Naczelnik

  8 lipca 2017 at 08:58

  A co wy tacy zdziwieni. I tak dlugo wytrzymala. Sensacja to by byla jakby sie do hezbollahu zapisala.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra