Z zagranicy

Orban: Bruksela wdraża plan imigracyjny George’a Sorosa

Budapest, 2017. július 7.
Orbán Viktor miniszterelnök interjút ad a 180 perc címû mûsorban a Kossuth Rádió stúdiójában 2017. július 7-én.
MTI Fotó: Mohai Balázs

Bruksela wdraża plan imigracyjny George’a Sorosa i uczciwie byłoby, gdyby zwykli Węgrzy zostali o tym poinformowani – powiedział premier Węgier Viktor Orbán w wywiadzie udzielonym w piątek publicznej rozgłośni radiowej, odnosząc się do trwającej rządowej kampanii billboardowej.

Orban zaznaczył, że amerykański finansista zamierza importować milion migrantów do Europy rocznie, dodając, iż kolejne plany Sorosa przewidują pozbawienie państw członkowskich UE prawa do decydowania w kwestii polityki migracyjnej. – To nie my będziemy decydować o tym, kogo przyjmujemy – stwierdził szef węgierskiego rządu.

Zaznaczał, że to nie narody Europy decydują w takich sprawach, ale ideolodzy wraz z finansistami, którzy są związani liberalizmem. W ocenie Orbána ludzie podążający do Europy powinni być zatrzymywani w Libii, natomiast każdy kto przebywa w UE nielegalnie musi być wydalony z kontynentu a nie umieszczany w którymś z państw członkowskich.

– Jeżeli Europa mówi o rozmieszczaniu migrantów, może być to zinterpretowane w Afryce jako zaproszenie – dodał, podkreślając, iż zabicie Muammara Kaddafiego było błędem, ponieważ kiedy żył obowiązywało porozumienie między Libią a Włochami, dzięki któremu nie było exodusu migrantów.

Szef węgierskiego rządu stwierdził jednoznacznie, że to na europejskich przywódcach spoczywa odpowiedzialność za obecną sytuację. Dodał, że europejskie siły zbrojne powinny bronić północnych brzegów Libii.

Premier Węgier powiedział także, że Włochy mierzą się obecnie z takimi samymi problemami odnośnie do migrantów co Węgry od 2015 roku, a konkretnie, że „międzynarodowe siatki finansowane przez Sorosa” stworzyły szlaki migracyjne. – Wspierają nielegalne przejścia graniczne i uniewinniają kryminalistów i terrorystów – mówił, dodając, iż węgierska lewica i inni „ludzie Sorosa” nigdy się do tego nie przyznają. Przekonywał, że coraz więcej narodów odrzuca plany Sorosa.

Odnosząc się do słów Fransa Timmermansa, pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, który posunął się do postawienia znaku równości między obecną sytuacją muzułmańskich imigrantów a falą węgierskich uchodźców w 1956 r., Orbán powiedział, że każdy europejski przywódca, który w 1956 r. oświadczyłby, że Węgry nie należą do europejskiego kręgu kulturowego przegrałby wybory.

– Węgry są krajem chrześcijańskim i przynależą do Europy – oświadczył.

Źródło: dailynewshungary.com

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Robert B.

  8 lipca 2017 at 13:02

  To nie jest żaden AMERYKAŃSKI finansista. To jest Żyd. Wszystko, co robi, wpisuje się w żydowski plan ujarzmienia świata.

 2. statystyczny

  8 lipca 2017 at 16:12

  to kanalia zydowska ktora nalezy wyslac do Syrii ,to wyrobnik iluminatow ktorym trzeba zasadzic kopa,zaden rzad swiatowy i ateizm,tylko panstwa narodowe z chrzescijanstwem!!!,Bog,wiara,rodzina to odpowiedz dla ludobojcow !!!

 3. Robert

  8 lipca 2017 at 16:23

  Niech tak pogrywa dalej elyta brukselska,to jedyna unia jaka bedzie,to ujnia Belgijsko Izraelska,daj Panie Boże

 4. jok

  9 lipca 2017 at 14:07

  W świecie, gdzie „nie wolno” dostrzegać działań ż. powiedzmy zbiorowych/plemiennych, które można ocenić pejoratywnie, taki Soros właściwie wygodny, to znaczy nie on, ale fakt, ze mozna go przywołać przy opisie działań.
  Jakby ktoś, jakiś polityk, powiedział: ż-ski plan zasiedlenia Europy afrykańskimi imigrantami (pomimo, że jest to dość wyraźnie opisane i uzasadnione w publikacjach Kevina MacDonalda), plan ż-skiej banksterki, plan ż-skich i filoż-skich globalistów, byłby skończony i „skompromitowany do cna”.
  A tak wystarczy Soros.
  Mówimy: człowiek, a myślimy: partia (jakoś to tak było). Mówimy: Soros, a myslimy (i nie eksponujemy tego) Ż-zi…:)))

 5. Robert

  9 lipca 2017 at 22:10

  To my bedziemy decydowac,czy jedyna unia jaką Bruksela utrzyma,bedzie niebawem unia Brukselskich baranów z Izraelem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra