Z zagranicy

USA i Rosja porozumiały się co do zawieszenia broni w Syrii

Stany Zjednoczone i Rosja osiągnęły porozumienie w kwestii zawieszenia broni w południowozachodniej Syrii – poinformował w piątek minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

Ławrow powiedział, że prezydent Władimir Putin oraz jego amerykański odpowiednik Donald Trump zgodzili się na zawieszenie broni podczas rozmów prowadzonych w „konstruktywnej atmosferze” w kuluarach szczytu G20 w Hamburgu.

Zawieszenie broni ma wejść w życie z dniem 9 lipca.

Wcześniej trzech amerykańskich dyplomatów, którzy chcieli pozostać anonimowi, poinformowało nieoficjalnie, że zawieszenie broni dojdzie do skutku i będzie obowiązywać od północy w niedzielę czasu lokalnego. Zaznaczyli, że Moskwa i Waszyngton od pewnego czasu rozważają potencjalne porozumienie, jednakże może ono zostać wdrożone w życie dopiero po spotkaniu Trump-Putin.

Źródło: Press TV

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Robert B.

  8 lipca 2017 at 18:47

  A jak się dokona reset resetu resetu, to PiS z tą swoją infantylną antyrosyjską retoryką jako zawalidroga zostanie usunięty z drogi przez siły wyższe…

  • Egzorcysta

   8 lipca 2017 at 21:31

   To kwestia ceny, robienia laski i lizania tylka.Dopuki PiS bedzie uszczelnial wszystkie luki podatkowe, i golil Polakow i oddawal sojusznikom, i jak korporacje beda mogly sobie brac nasz bogactwa naturalne, resetu, resetu ,resetu nie bedzie.Reset bedzie jak PiS odmowi sojusznikom danin jak Niemcy odmowili, wtedy w czarodziejski sposob otworza sie granice dla najezcow.PiS o tym wie, juz nawet tych paru zolnierzy do pilnowania nas , oplacamy ok 40 miliardow zl rocznie.A teraz rusza inwestycje i przmysl bo jakos to na daniny trzba bedzie zarobic. Ale bedzie tylko praca, a nie zarobki.Jak ktos wierzy ze to wszystko z dobrego serca USA i wielkiej milosci Trumpa do Polakow bo mu pomagali na budowie za 5 dolarow, to sie grubo myli.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra