Z zagranicy

Trump twardo broni interesów USA przed klimatycznymi doktrynerami

Przywódcy 19 państw z grupy G20 odnowili podczas szczytu w Niemczech deklarację wprowadzenia w życie porozumienia paryskiego dotyczącego zmian klimatycznych. Jedynym krajem, który się z nich wycofał były Stany Zjednoczone.

Państwa UE nie zdecydowały się w tej materii na twardą konfrontację ze Stanami Zjednoczonymi i zaznaczyły, że wycofanie się prezydenta Donalda Trumpa z zawartego w Paryżu porozumienia klimatycznego dokonało się bez podkopywania zaangażowania pozostałych państw G20.

W wydanym w sobotę wspólnym oświadczeniu przedstawiciele państw grupy G20 stwierdzili: „Odnotowujemy decyzję Stanów Zjednoczonych Ameryki wycofania się z porozumienia paryskiego. Jednakże część przywódców nadal stoi na stanowisku, że wejście w porozumienie paryskie jest decyzją nieodwracalną i o żadnym wycofaniu się nie może być mowy”.

Donald Trump tłumaczył, że poprzez swoją decyzję chce pomóc amerykańskiemu przemysłowi węglowemu. Podczas konferencji prasowej kończącej dwudniowe obrady kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, iż nadal ubolewa nad stanowiskiem amerykańskiego prezydenta odnośnie do porozumienia paryskiego, jednakże wynagrodzenie dla niej stanowi to, że pozostałe 19 państw sprzeciwiło się renegocjacji.

Sam Donald Trump odmówił uczestniczenia w sobotniej konferencji prasowej, tworząc niepozostawiający złudzeń rozłam G20 na G19+1.

Zarówno Niemcy, jak i Francja oraz Wielka Brytania do końca miały nadzieję na przekonanie Donalda Trumpa co do konieczności dołączenia USA do tego kontrowersyjnego porozumienia.

Źródło: BBC

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Robert B.

  8 lipca 2017 at 20:09

  To nie są żadni doktrynerzy. To opłacani agenci wpływu. „Troską” o środowisko chcą blokować rozwój ekonomiczny wybranych państw.

 2. gieptil

  8 lipca 2017 at 20:44

  Jak tam plaże na Bałtyku, czy już zatopione? Bo od lat słyszymy że topią się lodowce przez co przybywa wody w oceanach. I prognozy że Nowy Jork, Londyn czy Paryż zostaną zatopione. Więc jak rozumię od czegoś trzeba zacząć, na początku powinny zostać zatopione plaże nadmorskie. A skoro nawet plaże nie zostały jeszcze zatopione, to nie ma o czym gadać?

 3. antyPOPiS

  8 lipca 2017 at 23:20

  Trump broni gospodarki swego kraju. „Nasi” wrecz przeciwnie, geby pelne frazesow, a gdy trzeba bronic interesu Polski POdPiSuja traktat lizbonski, CETA, pakiet klimatyczny. Zamiast rozwijac technologie w oparciu o wlasne weglowodory, zapewniaja rynek zbytu amerykanom.

 4. internet

  9 lipca 2017 at 20:42

  Wpadka Merkel.Wyciekła jej prywatna rozmowa z Tuskiem i Trumpem.

 5. Shelby

  9 sierpnia 2017 at 23:22

  Remarkable process upon the publish up! I be expecting towards check out study additional against on your own!

 6. Maryjane Roff

  10 sierpnia 2017 at 10:08

  Hello! We could have sworn As a former to this blog before but after browsing through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, Now i am definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking again frequently!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra