PRAWY.TV

Prof. Jerzy Robert Nowak – opozycja, Trump, PiS i Rosja

– Spotkanie z Trumpem było znakomite, dlatego, że przyłożył się do roboty, poznał mocno historię Polski i myślę, że nas polubił – mówi prof. Jerzy Robert Nowak dla PRAWY.TV.

– Panie Profesorze, proszę powiedzieć, co pan sądzi o opozycji, którą mamy w Polsce i o rządzie PiS-u. W której z sił można pokładać swoje nadzieje?

Nie w opozycji. Opozycja jest na szczęście bardzo głupawa. Zarówno Platforma Obywatelska, która pokazała przez te 8 lat fatalne rządy, ale i Ryszard Petru, specjalista od sześciu króli, który głosił, że Konstytucja 3 Maja obowiązuje po dziś. Tam w tej .Nowoczesnej jest dużo ciemnych bab. Najciemniejsza to chyba Joanna Scheuring-Wielgus, ta która kiedyś krzyknęła: „Dość dyktatury kobiet”. Ostatnia pochwaliła się, że pracowała pod Arabem i było jej bardzo dobrze.

– Czy to jest zaplanowane, że oni są tacy głupi, czy oni są głupi sami z siebie?

Głupi są z natury, sami z siebie. Natomiast, jeśli chodzi o PiS, w obecnej sytuacji mamy rząd Zjednoczonej Prawicy. Ja mimo wszystko cenię sobie Ziobro i cenię sobie Szydło w odróżnieniu od Dudy, bo kobieta jest twarda, córka górnika. Natomiast bardzo wiele zależy od tego czy potrafią rozszerzyć się na inne środowiska patriotyczne. Tak jak Viktor Orban, który dzięki temu ciągle wygrywa. Muszą skończyć z taką Zosią-samosią u siebie, z pazernością takich różnych Gosiewskich, która chciała jeszcze 5 mln złotych. Ja bym tę babę wyrzucił natychmiast na zbity pysk z partii. Kaczyński musi zrobić audyt, zwłaszcza w terenie, gdzie jest za wielu pazernych.

Natomiast pewne reformy już się zaczęły i idą dobrze. Cenię sobie to co robi Zbigniew Ziobro. On najpierw musi wyczyścić sędziów i prokuratorów, żeby rozliczyć afery, bo tamci będą szli na przetrwanie.

Polityka wobec imigrantów jest znakomita i na nasze szczęście jest Donald Trump, któremu kibicowałem od początku, który jest zarówno patriotą jak i wierzącym.

Spotkanie z Trumpem było znakomite, między innymi dlatego, że on się przyłożył do roboty, poznał historię Polski mocno i myślę, że nas polubił. Dlaczego? Bo Trump to jest nie tylko przedsiębiorca, ale to także typ twardego kowboja. Jak zapoznał się z historią Polski, to mu bardzo pasowała do jego fizjonomii, psychiki.

– Przeciwko Trumpowi protestowało kilka osób, które są bardzo aktywne w internecie, występują pod banderą narodowców…

Narodowców? Może fałszerzy, żydowskich narodowców?

– Nie. Właśnie mówili, że Trump jest czymś złym, a tylko Władimir Putin obroni nas przed żydowską dominacją. Jak pan ocenia – czy Izrael jest sojusznikiem Rosji?

Bzdura. Izrael ma bardzo stosunki z Rosją. Jeśli chodzi o Rosję to powiem wprost. Trzeba było utrzymywać bardzo żywe kontakty z Jelcynem, bo on nie miał ani odrobinki rosyjskiego szowinizmu. Trzeba było wysłać na rozmowę z nim jakiegoś mężczyznę z twardą głową, najlepiej abpa Głodzia i wtedy uzyskałoby się wszystko. I żeglugę po Mierzei Wiślanej i różne tam materialne rzeczy, które tam są nam winni wszelkiego typu, materiały o Katyniu i inne.

Natomiast KGB-owiec Putin ma te swoje KGB-owskie nawyki i jest typem skrajnego szowinisty. Ja się bardzo cieszę, że Trump występuje w obronie małych i średnich narodów, że przeciwstawia się Niemcom i pani Merkel. I to, że nie mają do siebie wzajemnej sympatii, to jest tym lepsze i fajnie, że Polacy, te ogromne tłumy tak go ucieszyły w odróżnieniu do Hamburga, gdzie tych parędziesiąt tysięcy głupawych anarchistów demonstrowało przeciwko niemu.

PiS musi podjąć dalsze kroki. Przede wszystkim zwalczyć biurokrację, poprzeć małe przedsiębiorstwa. Niestety, bankier Morawiecki nie jest dla mnie najbardziej obiecującą postacią. Trzeba też usunąć takiego szkodnika jak prof. Gliński, który nie ma pojęcia co to jest kultura i jej chyba nie lubi.

Bardzo dziękujemy.

Rozmawiał Jan Bodakowski
Not.IF

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Hania

  9 lipca 2017 at 23:00

  Po yntelygentnych pytaniach wnioskuję, że za kamerą stał ” narodowiec” Bodakowski 🙂

  A prof Nowak dobry jest z najnowszej historii zydów, ale na polityce nie zna się za grosz.
  Jak można ciągle popierać antynarodowy ( ich stosunek do kresowian)PIS?
  Przy tym, gada głupoty o Jelcynie, aż niemiło…
  Jak można wychwalać pijaczynę, który zaprzedał swoją ojczyznę żydowskim szumowinom ( Chodorkowski i inni)
  To już wolę rozsądnego Putina od sprzedawczyka Jelcyna 🙂

  • Satyr

   14 lipca 2017 at 23:29

   całkowita zgoda. Kiedyś ceniłem JRN, nawet byłem na jednym spotkaniu z nim, ale od dłuższego czasu gada on bzdury. Jak krytykuje PIS, to zawsze oddziela od krytyki Kaczora, jak gdyby to było niedorozwiniete dziecko,nie mające pojęcia co się dzieje w partii. Szydło jest taką samą marionetką Jarosława jak i Duda i oboje są zakłamani. Jelcyn jest w Rosji obecnie traktowany jak marionetka USA.

  • Obserwator

   22 lipca 2017 at 16:30

   Zgoda pani Haniu, prof Nowak nie rozumie chyba dzisiejszej polityki zupełnie. To porządny człowiek ale?

 2. Janusz

  22 lipca 2017 at 01:46

  Pan Profesor ma z reguły zdrowe spojrzenie, jednak w przypadku Trumpa nie odrobił zadania domowego, dał się zwieść pięknemu przemówieniu, dokładnie takiemu, jakie Polacy chcieli usłyszeć. Mógłby zacząć od prostego quizu dla ogarnięcia elementarnych faktów oraz zapoznać się z dokumentem zamieszczonym poniżej: http://studiopolska.pl/?page_id=13

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra