Polskość

Aurora nie wystrzeliła

Szumnie zapowiadane przez różnorodną opozycję przesilenie nie nastąpiło. Obywatele RP i przeróżni ludzie będący w opozycji do obecnej władzy długo przygotowywali ten „wystrzał z Aurory”, który miał nastąpić na wczorajszej miesięcznicy smoleńskiej. Przedsmak tego wydarzenia mogliśmy przeżywać miesiąc temu, z żywą blokadą Krakowskiego Przedmieścia. Rozgrywały się wówczas żenujące sceny ściągania z jezdni i wynoszenia ludzi przez policję. Władysław Frasyniuk poczuł ducha walki. On który od jakiegoś czasu żyje w wyimaginowanej rzeczywistości, poczuł się na chwilę przywódcą. To nic, że przywódcą grupy cynicznych awanturników, których jedynym hasłem jest nienawiść do Jarosława Kaczyńskiego i obozu rządzącego.

 

Przez miesiąc nakręcano spiralę nienawiści, szumnie zapowiadając jej kulminację na 10-tego lipca. Swój akces na kontrmanifestację zgłosił Lech Wałęsa, jak zawsze bajał na facebooku, że nie chce, ale musi, że poprowadzi milion na barykady, że PiS-owców będzie wyrzucał przez okno itp. Itd. Zdradził swój „genialny” plan. Zamierzał pójść na mszę do katedry i modlić się za ofiary katastrofy smoleńskiej, a potem wtopić się w tłum i dać sygnał do „wystrzału z Aurory” i miała rozpocząć się regularna bitwa. Widocznie zafascynowały go sceny z Hamburga, gdzie grupa menelskich lewaków demolowała miasto przez dwie noce.

Do bojownika Wałęsy dołączyli inni. 10 lipca na Krakowskie Przedmieście mieli się stawić Andrzej Celiński, Henryk Wujec, Stefan Niesiołowski, Włodzimierz Cimoszewicz na czele z ubiegło miesięcznym męczennikiem Frasyniukiem. Dołączali do nich inni. Bardzo aktywna miała być Nowoczesna z wahającym się jeszcze jej liderem Ryszardem Petru. A wszystko pod egidą Pawła Kasprzaka lidera Obywateli RP.

Opublikowano list otwarty, w którym czytamy – Walczymy o utrzymanie wartości demokratycznego państwa prawa oraz Konstytucji, nagminnie łamanych przez Prezydenta i rząd.

Nie godzimy się na odebranie nam podstawowych swobód obywatelskich i wolności zgromadzeń. Będziemy walczyć z ruchami mającymi za cel wyprowadzenie Polski z UE. Sprzeciwiamy się fali agresji i nietolerancji. Tekst, który mógłby się ukazać w jakimś totalitarnym państwie, gnębiącym swoich rodaków przeróżnymi opresjami. W państwie, w którym więzienia są pełne więźniów politycznych, a demonstracje antyrządowe to krwawe jatki. Trzeba mieć chory umysł, aby coś takiego wymyślić. Aby dziką nienawiść i agresję przykryć płaszczykiem walki o demokratyczną Polskę. Gdyby nie było u nas demokracji, już dawno ludzie pokroju Frasyniuka i Niesiołowskiego siedzieliby za kratkami, a nie z otwartą przyłbicą organizowali burdy uliczne. Jeżeli oznaką męczeństwa jest wyniesienie opornych demonstrantów przez policję, to dramat, jaki zaplanowali, stał się farsą.

Jakie swobody obywatelskie im się odbiera? To że zabrania się przeszkadzać innym w modlitwie i w pochodzie pod Pałac Prezydencki, aby uczcić ofiary największego dramatu współczesnej Polski, nie oznacza żadnej opresji.

I jeszcze jedno kuriozalne żądanie Obywateli RP – przerwanie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. W świetle bulwersujących doniesień o wynikach ekshumacji, to już prawdziwa aberracja umysłowa. Ta grupa awanturników nie dba o to, ale konsekwentnie dąży do wywołania burd ulicznych. Nie powstrzymał ich apel rodzin ofiar katastrofy, którzy prosili o możliwość spokojnej modlitwy.

Wałęsa albo w porę się opamiętał przed jeszcze jednym ośmieszeniem, popadając w dyplomatyczną chorobę, albo Opatrzność zlitowała się nad jego głupotą i umieściła go w szpitalu. Nie pojawił się na kontrmanifestacji, zapowiadając buńczucznie swój udział za miesiąc. Inni stawili się w bojowych nastrojach. I co? I nic. Policja zablokowała barierkami dostęp wichrzycieli do modlącego się tłumu. Pod Pałacem było spokojnie, z pohukiwaniami w tle, dobiegającymi z Placu Zamkowego, gdzie kordon policji odgradzał „obrońców demokracji”. Wściekłość swoją i frustracje wyładowywali w wznoszonych okrzykach, ziejąc wokół nienawiścią. Dostało się Michałowi Rachoniowi dziennikarzowi TVP, który wykonywał swoje obowiązki. I na tym się skończyło. Totalna klapa. Bulwersujące zdjęcia męczenników miały trafić na łamy zachodniej prasy. Okręgowa Rada Adwokacka zgłosiła gotowość wsparcia dla zatrzymanych demonstrantów.

Szkoda tylko, że władze czekały tak długo, aby ukrócić ziejące nienawiścią białe róże i podczas obchodów miesięcznic smoleńskich nie dopuszczać ich w okolice Pałacu Prezydenckiego .

Nagłośnienie prze awanturników 87 miesięcznicy smoleńskiej, przyniosło odwrotny skutek. Na Krakowskie Przedmieście przybyły tłumy, aby oddać hołd poległym w Smoleńsku.

Iwona Galińska

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

26 komentarzy

26 Komentarzy

 1. Pingback: Kumpulan Obat Kutil Di Apotik

 2. Pingback: beli obat kutil kelamin diKalimantan Utara ampuh

 3. Pingback: Cara Merontokan Kondiloma

 4. investigatore privato Novara

  12 listopada 2017 at 18:31

  Nke a bu ihe bara uru odinaya! 🙂

 5. Pingback: obat kutil alami

 6. Pingback: Apa Yang Dimaksud Kondiloma Akuminata}

 7. Pingback: obat kutil kelamin murah}

 8. Pingback: obat kutil kelamin ampuh}

 9. Pingback: Kutil Kelamin Karena Wc Umum

 10. Pingback: Obat Kutil Kelamin Di Jakarta

 11. Pingback: Obat Kutil Sampai Ke Akar

 12. Pingback: Menghilangkan Kutil Kelamin Secara Tradisional

 13. Pingback: Obat Kutil Jengger Ayam

 14. Pingback: Cara Mengobati Kutil Kelamin Pd Wanita DiKota Bengkulu

 15. Pingback: obat kutil kelamin herbal

 16. Pingback: Bakteri Penyebab Kutil Kelamin DiBuru

 17. Pingback: Menghilangkan Kutil Pada Alat Kelamin

 18. Pingback: Obat Ketuat Kemaluan Tradisional

 19. franchising make up

  7 grudnia 2017 at 20:24

  Ez az ertektartalom! 🙂

 20. Pingback: Cara Mengobati Kutil Kelamin Secara Alami

 21. Pingback: Obat kutil kelamin

 22. Pingback: Obat kutil klamin wanita

 23. Pingback: Obat Sipilis Di Apotik Kimia Farma

 24. Pingback: Harga Obat Kutil Cina

 25. Pingback: Obat Tradisional Kutil Kelamin Wanita

 26. Pingback: Genital

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra