Z kraju

Trwa depopulacja Polaków – do końca wieku ludność Polski zmniejszy się prawie o połowę

W dzisiejszym „Dzienniku Gazecie Prawnej” pojawił się artykuł mówiący o tym, że gwałtownie przyspiesza proces starzenia polskiego społeczeństwa, a ludność naszego kraju będzie się kurczyć w tempie zastraszającym. Do 2100 roku ma nas być zaledwie 21 mln osób.

Eksperci ONZ umieścili Polskę w grupie krajów, których populacja będzie się kurczyła między 2017 a 2050 rokiem. „Znaleźliśmy się też w grupie kilku państw, w których ten proces będzie największym problemem” – czytamy w gazecie. W ciągu najbliższych 30 lat ludność Polski zmniejszy się o ponad 15 proc., a do końca wieku spadek wyniesie prawie 45 proc. Gwałtownie przyspiesza także proces starzenia polskiego społeczeństwa. Mediana wieku w 2050 roku ma wynosić w Polsce 50 lat i będzie to piąta najwyższa wartość w UE.

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

203 komentarze

203 Komentarzy

  1. reverse phone directory

    7 listopada 2017 at 19:06

    Ridiculous quest there. What happened after?
    Take care!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra