Z zagranicy

SZOK! Coraz więcej Żydów z polskimi paszportami

W numerze 12. tygodnika Nowa Konfederacja ukazały się niezwykle interesujące teksty opisujące procedurę uzyskiwania przez Żydów z Izraela i z innych państw polskich obywatelstw.

 

Procedura jest jedną z faktycznych tajemnic III RP. Tym bardziej szokującą, że realnie polityka III RP nie ułatwia etnicznym Polakom odzyskiwanie polskich obywatelstw.

 

W tekście „Paszport znaleziony w Tel Awiwie” Gabriel Kayzer, politolog, prawnik, dziennikarz „Gazety Polskiej Codziennie” opisał proces przyznawania polskich obywatelstw Żydom z Izraela. Według dziennikarza Żydzi uzyskujący polskie obywatelstwa najczęściej nie mają nic wspólnego z Polską, prócz dalekich przodków którzy żyli na ziemiach, które kiedyś były lub są obecnie w granicach Polski (z innych źródeł niż tekst wiadomo, że owi przodkowie pochodzą z niemieckich ziem dziś będących w granicach Polski, lub z kresów będących pod zaborem rosyjskim, które po wyjeździe przodka znalazły się na 20 lat w granicach II RP).

 

Gabriel Kayzer w swym tekście stwierdził, że „Jak poinformowało w styczniu 2014 r. nasze MSZ, w kolejnych latach wydaliśmy w Tel Awiwie następującą liczbę paszportów: 2002 – 448, 2003 – 144, 2004 – 428, 2005 – 476, 2006 – 714, 2007 – 829, 2008 – 835, 2009 – 2 397, 2010 – 2 508, 2011 – 1 822, 2012 – 2 045, 2013 – 2 727. W latach 2004–2013 nasz konsul nie odrzucił ani jednego wniosku o wydanie paszportu obywatelowi polskiemu z Izraela”.

 

Izraelskie media i prawnicy nie kryją, że polski paszport jest dla Żydów kartą wstępu do Unii Europejskiej. Zapewne też, chociaż nie pisze o tym autor tekstu w Nowej Konfederacji, Żydzi chcą mieć gdzie wyemigrować gdy dojdzie do kolejnej wojny w Palestynie. Niebagatelną role odgrywa też hojność Polski, która przyznała Żydom w Polsce olbrzymi majątek w procesie bezzasadnego przekazywania byłego majątku gmin żydowskich nowo powstałym gminom. Oraz to, że USA i państwa zachodu domagają się by Polska sprezentowała Żydom majątek, który w Polsce wycenia się na 65.000.000.000 dolarów – co pozwoliło by Żydom osiadłym w Polsce na finansową dominacje nad spauperyzowanymi Polakami, i bycie klasą rządzącą w Polsce.

 

Zdaniem Gabriela Kayzera „wokół procederu wydawania paszportów rozwinął się nawet spory biznes. W Polsce jak i w Izraelu istnieją kancelarie prawne specjalizujące się w załatwianiu niezbędnych formalności. (…) Nawet jeśli wnioskodawca nie posiada wszystkich wymaganych dokumentów czy nie zna języka, to pomogą mu one wypełnić po polsku formularze i oświadczenia, (…) Poprzez współpracę z prawnikami w Polsce kancelarie izraelskie pomagają także swoim klientom składać i otrzymywać niezbędne dokumenty” szybciej i łatwiej niż poprzez polską ambasadę w Izraelu.

 

Jak można przeczytać w artykule Gabriela Kayzera, „ aby uzyskać polskie obywatelstwo, nie trzeba zrzekać się obywatelstwa Izraela czy któregoś z krajów zachodnich. Służba w izraelskim wojsku po 1951 r. także nie jest tu przeszkodą. Wielodzietnym rodzinom żydowskim proponowane są nawet specjalne rabaty”. Autor tekstu na łamach Nowej Konfederacji ujawnia, że Żydzi chcący polskich obywatelstw to w 50% wnuki emigrantów, w 25% ich dzieci. Do artykułu autora można dodać, że 80% z 8 milionowej populacji Izraela ma mieć w jakimś stopniu przodków z ziem „polskich”, i być może ludność Polski w najbliższych latach może wzrosnąć o kilka milionów osób żydowskiego pochodzenia, zaopatrzonych w polskie prawa wyborcze.

 

Zdaniem Gabriela Kayzera „na podstawie obowiązujących przepisów polskie obywatelstwo może teoretycznie uzyskać co najmniej kilkaset tysięcy Żydów z Izraela, ale także – z całego świata”. Ludzi nie mających nic wspólnego z Polską, prócz, co warto dodać do artykułu przodków, tego, że mogą pochwalić się służbą w UB, MO, KBW, ludowym Wojsku Polskim, Informacji Wojskowej, a nawet w Żagwi, Trzynastce czy Czternastce. Żydzi uzyskują polskie obywatelstwa na podstawie ustawy o obywatelstwie polskim z 2009 roku.

 

Według autora tekstu polskie paszporty uzyskiwane są przez agenturę izraelskich agencji wywiadowczych – Mossadu, wywiadu woskowego Aman, Szin Betu, i wykorzystywane do działalności wywiadowczej oraz dywersyjnej izraelskiego wywiadu, na terenie Polski i w innych krajach, co stanowi niebezpieczeństwo dla interesów państwa polskiego. Bardzo możliwe, że agenci izraelscy pod fałszywą banderą polskich paszportów mordują osoby uznane przez Izrael za wrogie.

 

Kolejnym szokującym aspektem opisanym przez dziennikarza jest to, że Żydzi nie muszą spełniać takich samych wymagań jak etniczni Polacy z innych krajów niż Izrael. Polacy by uzyskać w polskiej ambasadzie kartę Polaka muszą przedstawić oryginały dokumentów świadczących o ich polskim pochodzeniu, wykazać się podczas egzaminów znajomość języka polskiego i kultury Polskiej. O czym autor tekstu nie wspomniał Karta Polaka w Polsce nie pomaga w postępowaniu administracyjnym w sprawie uzyskania prawa do osiedlenia czy obywatelstwa. Posiadacze Karty Polaka muszą jeszcze raz przedstawiać oryginały dokumentów – tak jakby polska administracja nie wierzyła w uczciwość postępowania w ambasadach polskich. Zdaniem autora teksty z Nowej Konfederacji Żydzi nie spotykają się z takimi utrudnieniami.

 

Na łamach „Nowej Konfederacji” ukazał się też, przeprowadzony przez Michała Kuźa. wywiad z doktorem Robertem Wyszyńskim, socjologiem z Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistą w sprawach repatriacji.

 

Zdaniem Wyszyńskiego państwo polskie nie pomaga tylko utrudnia powrót Polaków do ojczyzny. „Karta Polaka daje tylko darmową wizę i prawo do studiowania, ale bez stypendium. Nie jest podstawą do repatriacji ani do osiedlenia się w Polsce”. Repatrianci którzy otrzymali od prywatnych osób mieszkania okładani się gigantycznymi podatkami od darowizn, których nie są wstanie spłacić. Polska inaczej niż Niemcy i Rosja nie wspiera repatriacji rodaków do ojczyzny. Tragiczna jest sytuacja szczególnie 2.500.000 Polaków w ZSRR. Polska nie wspiera finansowo absolwentów polskich szkół na Białorusi czy Ukrainie, gdy nawet Węgrzy wspierają za granicą swoich rodaków. Podobnie żadnej pomocy ze strony Polski nie maja Polacy na zachodzie. Dochodzi do takich absurdów, że „więcej Polaków wyjeżdża z Kazachstanu do Niemiec i Rosji w ramach ich akcji repatriacyjnych, niż wraca do Polski”. III RP zamykając się na młodych Polaków ze wschodu, otwiera się na imigrantów z krajów obcych cywilizacyjnie Polsce – co zapewne sprawi, że III RP będzie miała te same problemy z imigrantami które dziś mają kraje Europy zachodniej.

 

By ukazać wzorową politykę repatriacyjną Robert Wyszyński przytoczył przykład Niemiec i Rosji. W socjolog z UW swoim wywiadzie stwierdził, że „Na terenach szczególnie ''muzułmańskich republik'' byłego ZSRS, w niemal każdym ośrodku ze znaczniejszą liczbą Rosjan działa punkt repatriacyjny np. przy klubie słowiańskim czy szkole rosyjskojęzycznej. Rosjanie nie mogą wprawdzie być tak hojni jak Niemcy i dawać repatriantom pełnej ochrony socjalnej. Mogą natomiast opłacić transport mienia w specjalnych kontenerach i wyznaczyć miejsce osiedlenia na terenach, gdzie potrzeba rąk do pracy. Osiedlający otrzymuje obywatelstwo w kilka miesięcy, dzieci mają prawo do bezpłatnej nauki i, co szczególnie ważne, osoby starsze pomimo braku okresu składkowego otrzymują najniższe emerytury. Rosjanie nie rozbiją w ten sposób wielopokoleniowych rodzin, tak jak ma to często miejsce w przypadku Polski.

Powołano też do życia fundację Ruskij Mir. Wspiera ona wszelkie działania na rzecz Rosjan żyjących poza granicami. Na prośbę diaspory Ruskij Mir może również do każdego niemal miejsca wysłać nauczyciela języka rosyjskiego lub egzaminatora. Zdanie matury rosyjskiej z dobrymi wynikami uprawnia zaś do darmowych studiów w Rosji na dającym duże szanse zawodowe dobrym kierunku. W tym momencie opłaca się dziecko kształcić tak, aby było Rosjaninem”.

 

W sprawie ilości obywateli Izraela i Żydów z innych krajów redakcja tygodnika „Tylko Polska” zwróciła się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z prośbą o informacje publiczną. Z nadesłanej przez ministerstwo odpowiedzi wynikało, że nie wiadomo ilu obywateli Izraela i Żydów z innych krajów weszło w posiadanie obywatelstwa Polskiego. Ministerstwo nie prowadziło statystyki na ten temat – złośliwie można dodać, że akurat na ten temat.

 

„Nowa Konfederacja” która opublikowała dwa niezwykle ciekawe teksty o uzyskiwaniu przez Żydów polskich obywatelstw i antypolskiej polityce III RP to internetowy tygodnik wydawany przez środowisko skupione dawniej wokół kwartalnika „Rzeczy Wspólne” i Fundacji Republikańskiej.

 

Jan Bodakowski

foto: Wikimedia Commons

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

63 komentarze

63 Komentarzy

 1. alfred rosenberg

  26 marca 2014 at 20:21

  no TO MAMY JUDEOPOLONIĘ3.NIE STESKNIŁEM SIĘ ZA TOBĄ ŻYDZIE-ALE SKORO JUŻ JESTEŚCIE-WITAJCIE W PIEKLE!!!jakaś stara mądra wykształcona żydówka powiedziała kiedyś iz POLACY TO BARDZO CIEPŁY DLA OBCYCH OTWARTY I LITOŚCIWY NARÓD,a przede wszystkim cierpliwy.Lecz jesli ta cierpliwość zostanie nadużyta-BIADA,PO TRZYKROĆ BIADA…

 2. Henryk

  27 marca 2014 at 06:51

  Niech przychodzą!
  Polacy nie chcą już żyć,albo wyjeżdżają, a Niemcy już są zjednoczone, za niedługo będą potrzebowali coś pod nóż.

 3. LAS

  27 marca 2014 at 09:24

  Zdrojewski za pieniadze polskiego podatnika nawoluje do przyjazdu 3 Miljonow zydow do Polski.
  Michnikowszczyzna promuje ideae Judeopoloni we szystkim co robi.
  MSZ byl i jest agenda michnikowszczyzny.
  Nowe chazarskie elity polityczne w Polsce w sposob nieskrepowany daza do Judeopoloni.
  Polacy sa dzisiaj komplentnie ubezwasnowolnieni w swojim kraju.Polski rzad wypycha miljony mlodycgh Polakow za granice. Polska jest krajem defacto straconym. Nie ma zadnej politycznej sily, ktora by dzialala w interesie narodowych wartosci Polski.

 4. LOS

  27 marca 2014 at 12:23

  „MIALES CHAMIE ZLOTY ROG”
  Obywaletlu obodz sie z chazarskiego tanca!

 5. agawa

  27 marca 2014 at 13:35

  To mądry naród. Nasza elita leży w Katyniu, dlatego sieroty z nas głupie. Będzie nareszcie się od kogo uczyć.

 6. LES

  27 marca 2014 at 14:10

  Pan Prezydent sp. L.K. zreaktywowal zdelegalizowana w 1938 zydowska Loze masonska B’nai B’rith. Dzisiaj jej czlonkowie – takie gwiazdy UJ jak Prof. Hartman i inne Kanalie w typie Urbana pociagaja za sznurki Palikota i innych chorych na wladze zaprzancow. Poza ruchem narodowym mozna spotkac nowe elity chazarskie w gremiach wszystkich parti. Trwa niekonczacy sie festiwal tzw. kultury chazarskiej w kazdym miescie Polskim – organizowany za pieniadze polskiego podatnika. Byc chazarem w Polsce to jest nowa moda. Michnikowszczyzna czuwa aktywnie nad rzadem dusz w mas mediach.
  Ministerstwo tzw. kutury zadbalo o eliminacje i korekcje lektur. Dzieci obowiazkowo odwiedza w ramach zajec szkolnych najwieksze muzeum charazow na swiecie. W znacznej czesci takze sfinansowane za pieniadze podatnika polskiego. Muzyke kiezmerska slyszymy w ramach festiwali czesciej nisz krakowiaka- a pro po kto ostatnio slyszal z was krakowiaka albo oberka w polskim Radiu?!

 7. LiS

  27 marca 2014 at 14:12

  Jest dobrze jeszcze mowiemy po Polsku. Aczkolwiek pewna czésc nowych elit chcialaby wprowadzenia oboc jezyka tubylczego jezyka hebrajskiego. Czar jego wdziecznego brzmienia jest powalajacy. Szczegolnie w wersji kantoralnej jest jak miod dla ucha. Niech sie gawiedz przyzwyczaja.Shalom

 8. Alina

  27 marca 2014 at 16:07

  Przecież wielu ministrów i polityków zmieniło nazwiska z żydowskich na polskie. Rostowski, Boni, Kwaśniewski, Bartoszewski, i wielu innych.

 9. Henryk

  28 marca 2014 at 08:30

  Mam prośbę:
  Panie Janie, czy mógłby Pan dać jakąś fotorelację z muzeum Żydów, tego co to za przeszło sto milionów.
  Ludzie mieszkają po różnych zakątkach, do Warszawy obecnie dostęp jest utrudniony i wielu nie ma czasu ani pieniędzy, a chcieliby wiedzieć co to jest i co tam jest.
  Panie Janie, zrób Pan dobry uczynek.

 10. jacek

  28 marca 2014 at 12:44

  Potomkowie Bermanowszczyzny powracają.Bądźmy czujni!

 11. Paweł

  29 marca 2014 at 07:04

  Agawa

  Chyba w głowie ci się zażydziło. Ten durny narodek to najbardziej podły i nikczemny naród świata, który stracił państwo na 2tyś. lat. Uczyć to powinni się oni, bo bardzo źle się to dla żydostwa skończy.

 12. moherowy beret

  29 marca 2014 at 12:28

  [quote name=”Alina”]Przecież wielu ministrów i polityków zmieniło nazwiska z żydowskich na polskie. Rostowski, Boni, Kwaśniewski, Bartoszewski, i wielu innych.[/quote]
  Nie tylko oni podszyli się pod Polaków,ale ile takich „ananasów” siedzi w sejmie!
  Nowe „władze” po 1944 r. nalegały,żeby oni zmieniali języki na polskie.Zresztą ten proceder podszywania się pod inną nację jest u nich znamienne.Taki mają zwyczaj.Nie potrafię dojść dlaczego to robią,w jakim celu?Zamiast być dumnym ze swego nazwiska,oni starają się ukryć swoje pochodzenie.Dlaczego?Przecież oligarchowie na Ukrainie też mają nazwiska ukraińskie,spryciarze nie dość,że obłowili się,to i zostali u władzy.

 13. wredny

  25 kwietnia 2014 at 09:06

  Szanowny autorze strony.

  A czy może Pan opublikować tutaj, na jakiej podstawie Polska ma zwrócić te 65 mld dolarów?

  I jeszcze jedno… Czy aby w 1947 roku, przedstawicielstwo żydów w Nowym Yorku nie zainkasowało odszkodowania za majątki utracone w wyniku działań wojsk niemieckich w II-giej wojnie światowej?

  Czy tu aby nie występuje roszczenie podwójnego odszkodowania za to samo? To zgodne z prawem? Nawet międzynarodowym?

 14. dobi

  30 kwietnia 2014 at 20:35

  …dotniemy…spokojnie…

 15. Polsani

  15 lipca 2014 at 19:40

  a Ile arabczkow posadaja poskie paszporty wiecej niz polskich zydow, a kzyweoczy wietnamczyko sa kolo 500 tys w poilsce, napewno wojowali dkla polske w barach Asjackich

 16. Paweł

  16 lipca 2014 at 06:45

  [quote name=”Polsani”]a Ile arabczkow posadaja poskie paszporty wiecej niz polskich zydow, a kzyweoczy wietnamczyko sa kolo 500 tys w poilsce, napewno wojowali dkla polske w barach Asjackich[/quote]

  Naucz się najpierw pisać po polsku pejsie.

 17. Pingback: Polski interes narodowy – próba definicji « Dziennik gajowego Maruchy

 18. Pingback: Polski interes narodowy – próba definicji – examplewordpresscom12722

 19. Transes

  29 marca 2017 at 10:20

  ᕼi, І thіnk youг blkog might bbe һaving browser compatibility issues.
  Ꮤhen I look at your blog іn Ie, it loks fine but whеn opеning іn Internet Explorer, it has some overlapping.

  Ι just wanteɗ to givе you a quick heads up!
  Other then thɑt, excellent blog!

 20. dessous

  1 czerwca 2017 at 15:05

  What’s սp mates, hoա іs eveгything, annd wһat you wish fߋr to sаy regarding this
  paragraph, іn mʏ vieew іts genbuinely amazing designed for me.

 21. free online casino games no deposit

  31 sierpnia 2017 at 10:12

  Would you be interested in exchanging links?

 22. see more here

  31 sierpnia 2017 at 19:07

  very nice post, i certainly love this website, keep on it

 23. hiring

  1 września 2017 at 06:50

  This really answered my problem, thank you!

 24. AlfredJeM

  1 września 2017 at 18:34

 25. Kennethzew

  2 września 2017 at 14:46

 26. see more

  2 września 2017 at 21:28

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 27. check this out

  2 września 2017 at 21:37

  you have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 28. see more about my site

  3 września 2017 at 20:21

  You must participate in a contest for among the best blogs on the web. I’ll recommend this web site!
  see more about my site http://www.forum.konferencje.com/viewtopic.php?p=58659

 29. condom

  4 września 2017 at 19:27

  Good post. I study one thing tougher on different blogs everyday. It’s going to at all times be stimulating to read content from different writers and observe just a little one thing from their store. I’d prefer to make use of some with the content on my weblog whether you don’t mind. Natually I’ll provide you with a link on your internet blog. Thanks for sharing.

 30. St Lucia Destination wedding

  4 września 2017 at 20:15

  very good put up, i definitely love this web site, carry on it

 31. go movies

  5 września 2017 at 08:39

  The following time I learn a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I imply, I know it was my choice to read, but I really thought youd have something fascinating to say. All I hear is a bunch of whining about something that you may fix if you werent too busy on the lookout for attention.

 32. check more at my website

  5 września 2017 at 10:33

  An interesting discussion is worth comment. I believe that it is best to write more on this topic, it may not be a taboo topic however generally persons are not sufficient to speak on such topics. To the next. Cheers

 33. 上海外汇开户

  6 września 2017 at 10:12

  I’d need to examine with you here. Which isn’t one thing I usually do! I get pleasure from reading a publish that may make people think. Also, thanks for allowing me to remark!

 34. JohnOrawn

  6 września 2017 at 14:43

  [url=https://essayonline.us.com/]essay online[/url] [url=https://writemyessay.us.com/]custom essay writing[/url]

 35. see my website

  6 września 2017 at 18:48

  After I originally commented I clicked the -Notify me when new feedback are added- checkbox and now each time a comment is added I get 4 emails with the identical comment. Is there any method you may remove me from that service? Thanks!

 36. check out my website

  6 września 2017 at 21:12

  Good post. I study something more difficult on completely different blogs everyday. It can always be stimulating to learn content material from different writers and apply somewhat one thing from their store. I’d choose to use some with the content on my blog whether or not you don’t mind. Natually I’ll provide you with a hyperlink on your net blog. Thanks for sharing.

 37. see my website

  6 września 2017 at 21:37

  Would you be fascinated about exchanging hyperlinks?

 38. see my website

  6 września 2017 at 22:00

  An impressive share, I just given this onto a colleague who was doing a bit of evaluation on this. And he the truth is purchased me breakfast as a result of I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! However yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I feel strongly about it and love studying extra on this topic. If attainable, as you develop into experience, would you thoughts updating your blog with more particulars? It’s extremely useful for me. Huge thumb up for this weblog put up!

 39. see my website

  7 września 2017 at 07:41

  very nice publish, i certainly love this website, keep on it

 40. see my website

  7 września 2017 at 08:28

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. …

 41. check out my website

  7 września 2017 at 10:36

  I discovered your blog website on google and verify a few of your early posts. Continue to keep up the superb operate. I just extra up your RSS feed to my MSN News Reader. In search of ahead to studying more from you in a while!…

 42. check out my website

  7 września 2017 at 11:16

  This actually answered my downside, thank you!

 43. This site is known as a stroll-through for the entire information you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and also you’ll positively uncover it.

 44. óñëóãè îöåíùèêà

  7 września 2017 at 13:38

  you’ve gotten an ideal blog right here! would you wish to make some invite posts on my weblog?

 45. îíëàéí íåäâèæèìîñòü

  7 września 2017 at 14:31

  There is noticeably a bundle to learn about this. I assume you made certain good points in options also.

 46. ñòîèìîñòü èìóùåñòâà

  7 września 2017 at 15:13

  Good day! I simply want to give an enormous thumbs up for the great info you’ve got here on this post. I will be coming again to your blog for extra soon.

 47. óñëóãè îöåíùèêà

  7 września 2017 at 15:48

  Good day! I just wish to give a huge thumbs up for the nice data you have got here on this post. I can be coming back to your weblog for more soon.

 48. instagram takipçi sayısı arttırma

  7 września 2017 at 16:38

  The subsequent time I read a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this one. I imply, I know it was my choice to read, however I actually thought youd have one thing fascinating to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you could possibly repair if you happen to werent too busy on the lookout for attention.

 49. Michaelutece

  8 września 2017 at 13:03

  wh0cd3885616 [url=http://cephalexin500.reisen/]cephalexin 500[/url]

 50. Hey! I simply would like to give a huge thumbs up for the great data you could have here on this post. I might be coming again to your blog for more soon.

 51. I’m typically to running a blog and i actually respect your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your web site and hold checking for brand new information.

 52. Michaelutece

  11 września 2017 at 20:20

  wh0cd6383737 [url=http://propranolol.zone/]propranolol 10mg cheap[/url] [url=http://buy-azithromycin.store/]buy azithromycin[/url] [url=http://buycytotec.shop/]cytotec[/url]

 53. Michaelutece

  12 września 2017 at 11:48

  wh0cd8294064 [url=http://buy-nexium.shop/]buy nexium online[/url] [url=http://kamagra.live/]where to buy kamagra oral jelly[/url] [url=http://vibramycin.pro/]doxycycline vibramycin[/url]

 54. JaniceWab

  13 września 2017 at 14:57

  canada pills

  [url=http://belage.fr/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=70057]daily cialis[/url]

  buy drugs online

  buy viagra without prescription canada

  viagra 100mg

 55. best drones

  14 września 2017 at 09:20

  I’d must check with you here. Which is not one thing I often do! I take pleasure in studying a submit that may make folks think. Also, thanks for permitting me to comment!

 56. bitcoin market

  14 września 2017 at 10:30

  There are actually numerous particulars like that to take into consideration. That is a great level to carry up. I provide the ideas above as general inspiration but clearly there are questions like the one you deliver up the place crucial thing might be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged round things like that, however I am certain that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls really feel the influence of only a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

 57. free cam shows

  14 września 2017 at 12:21

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thanks Nonetheless I am experiencing problem with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss drawback? Anybody who knows kindly respond. Thnkx

 58. gay cam 2 cam

  14 września 2017 at 14:31

  I’m typically to blogging and i really recognize your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and maintain checking for brand new information.

 59. Nice post. I study something tougher on completely different blogs everyday. It would at all times be stimulating to read content material from different writers and practice slightly one thing from their store. I’d prefer to make use of some with the content on my blog whether or not you don’t mind. Natually I’ll give you a hyperlink in your web blog. Thanks for sharing.

 60. showbox apk for pc

  16 września 2017 at 11:21

  An impressive share, I simply given this onto a colleague who was doing somewhat analysis on this. And he in reality bought me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! However yeah Thnkx for spending the time to debate this, I really feel strongly about it and love studying extra on this topic. If attainable, as you grow to be experience, would you mind updating your blog with more details? It is highly useful for me. Big thumb up for this weblog post!

 61. adonis golden ratio

  17 września 2017 at 15:22

  Spot on with this write-up, I really suppose this website wants rather more consideration. I’ll probably be once more to read rather more, thanks for that info.

 62. dj remix songs

  18 września 2017 at 09:57

  Can I simply say what a reduction to find someone who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know how to bring an issue to gentle and make it important. More individuals must read this and perceive this facet of the story. I cant imagine youre not more widespread because you undoubtedly have the gift.

 63. Taruhan Olahraga

  19 września 2017 at 17:01

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to search out anyone with some unique ideas on this subject. realy thank you for starting this up. this web site is something that’s needed on the internet, somebody with a little bit originality. useful job for bringing one thing new to the web!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra