Z zagranicy

Trump zwiastunem odrodzenia?

Czego to czas nie robi na geopolitycznej szachownicy dziejów. Pomyśleć tylko jak szybko “stara brzydka panna bez posagu” , wprost brzydkie kaczątko, stała się obiektem zalotów najpotężniejszego z władców Zachodu.

Kilka dni temu Polska okazała się najpiękniejszą panną w Europie w oczach POTUS-a Trumpa, który raczej na kobietach się zna. Polska nie musi się już jak Wanda rzucać się do Wisły przed zalotami zachodniego zalotnika, lub ukrywać swoje zalety przed żołdakami Wschodu. Tak pomyślny wiatr rzadko wieje w naszej historii, teraz najważniejszym wyzwaniem będzie dobrze ustawić żagle…

W Warszawie Trump wygłosił apel w obronie zachodniej cywilizacji, przemówienie było artyleryjskim przygotowaniem przed spotkaniem G20 w Hamburgu. W Warszawie mogliśmy zaobserwować koniec Globalnego Ocieplenia, które mogłoby kompletnie wysuszyć ideę Trójmorza. Sytuacja powoli się uspokaja, przynajmniej POTUS nie mówił o “polskich obozach śmierci”, ale za to o niemieckiej i rosyjskiej agresji w historii Polski. Na dzień dzisiejszy jesteśmy świadkami otwierającej się nowej perspektywy i koniunktury dla polskiej sprawy. Trump w hojnym geście, na oczach śledzącego jego ruchy medialnego i politycznego świata, zafundował Polsce wspaniałą promocję PR wdzierającą się w monitory, ekrany i szpalty światowych gazet. Przy tym do  inscenizacji wybrał skrywany i od swego zarania zwalczany bolesny epizod heroicznego Powstania Warszawskiego. PR, który umieścił Polskę, jej wyznawane wartości, jej pozytywny wkład w historię ludzkości, jej dzisiejszy potencjał i ambicje w sferze wzorców do naśladowania dla innych narodów.

Komentatorzy szukając podobnej rangi wystąpień przypominają również warszawskie wystąpienie papieża Jana Pawła II w 1979 r. do którego elektryzującej mocy nawiązał  właśnie prezydent Trump.  Inni wskazują na przemówienia prezydenta Reagana z 1983 r. i z 1987 r.,  przemówienia prezydenta Kennedy’ego w Berlinie z 26 czerwca 1961 r., czy Churchilla z 5 marca 1946 r. w Fulton (początek zimnej wojny). Oznacza to, że rozpoznano doniosłość zwrotu i narodziny nowej doktryny administracji Trumpa, a dla nas ważnym jest, że jej zręby prezydent Trump wspierając się na polskim patriotyzmie zdecydował się ogłosić w Warszawie.

Trump w iście swoim stylu odniósł się do sedna problemu stawiając pytanie: Czy zachód ma wolę, aby przeżyć? Dodając, że ocaleje i zwycięży jedynie wtedy, kiedy powróci do pielęgnowania podstawowych wartości chrześcijańskiej cywilizacji, do czerpania sił z rodziny, Boga, wolności i swoich tradycji. Wydaje się logicznym, że dom można bezpiecznie rozbudowywać tylko na jego oryginalnych fundamentach, jeśli poniesie cię fantazja, czy utopia, twój dom runie!

Niespełna 1000 lat temu brutalnie niszczony i podporządkowywany przez islam, chrześcijański świat ustami papieży nawoływał do obronnych krucjat w odwojowaniu chociażby grobu Jezusa. Na taki apel reagowali rycerze, a nawet władcy Europy ofiarujący swoje życie i mienie w obronie chrześcijańskiej cywilizacji. Reagując na treść przemówienia Trumpa mój znajomy z więziennej celi (przez korytarz) w Łowiczu prof. Jacek Bartyzel porównał POTUS-a do jednego z takich władców (np. Ryszard Lwie Serce, czy Fryderyk I Barbarossa). Tylko, że o ironio dziejów, dziś doszło do tego, że atakowani przez radykalnych wyznawców islamu walczymy o zachowanie wartości, wiary i cywilizacji chrześcijańskiej już nie gdzieś na Bliskim Wschodzie, ale w naszych  własnych europejskich krajach!

Porównawczo na myśl przychodzi trudna sytuacja geopolityczna II Rzeczpospolitej z zaleceniami marszałka Piłsudskiego (przekazanymi min. Józefowi Beckowi), aby tak długo jak tylko się da siedzieć na dwóch stołkach (polityka równej odległości między Berlinem, a Moskwą). A kiedy nadciągnie prawdziwe zagrożenie, nie wchodzić do wojny pierwszym, a jeśli już, to podpalić świat! Oczywiście, zrobić to, aby nie dać się pochłonąć w jakimś cichym lokalnym konflikcie. Prawdziwym marzeniem marszałka był sojusz ze światowym mocarstwem: Anglią. Można by powiedzieć, bądź ostrożny o co się modlisz, bo możesz to otrzymać i drogo będzie cię to kosztować (obiecanki, danina polskiej krwi i nawet… polskiego złota)…

Trump jest pierwszym tej klasy politykiem zachodu, który tak w detalu przypomina światu bohaterstwo Polaków wiernym swoim wartościom, aż tak kochającym wolność i tak bardzo przywiązanym do swojego dziedzictwa kulturowego, do swojej tożsamości i idei wolności. Właśnie w odejściu Europy od podobnych wartości, porzuceniu ich, Trump upatruje przyczyn zaostrzenia szybko zbliżającego się kryzysu cywilizacji zachodniej. Dlatego tu i teraz w Warszawie wygłasza swój apel o opamiętanie się i o powrót do sprawdzonych wartości wskazując, że właśnie Polacy są tym narodem, który chwiejący się w posadach zachodni świat powinien naśladować.

Widać, że rozwijający dwie prędkości (z Mitteleuropą) w  kierunku Moskwy, Merkel i Macron otrzymali mandat i upomnienie od Trumpa. A mianowicie ostrzeżenie, że USA nie zamierza już wydawać pieniędzy swoich podatników na obronę europejskich krajów, jeśli te nie przeznaczą 2% GDP na obronę. Trójmorze to klin wbijany przez Trumpa w interesy kupczących Europą pogrobowców Hitlera i Stalina. Dotąd świetnie prosperujący banksterski globalizm już zaczyna odczuwać na plecach zimny oddech Kostuchy, narody budzą się z letargu szukając swojej tożsamości w lustrze swoich ojców. Jakim prawem dziś niemieckie media piszą i mówią o polskim nacjonalizmie? Akurat Niemcy ze swoim dzikim nazizmem już dawno utraciły prawo mówienia o polskim patriotyzmie i nacjonalizmie.

Dwanaście państw Trójmorza (nazwijmy je: 3M) to ok. 40% Unii Europejskiej i trzeba podkreślić, że są to kraje “głodne”, dynamiczne z niewygaszoną wolą własnego rozwoju. Minister Witold Waszczykowski (pamiętam go z czasów studenckich na Historii UŁ, gdzie był “młodym szczupłym i obiecującym” asystentem u prof. Waldemara Michowicza) nie zaprosił na spotkanie 3M Ukrainy, pewnie żeby nie denerwować Trumpa. Ukraińcy dali plamę i uwikłali się w ostatnich prezydenckich wyborach w USA popierając Hillary Clinton, dostarczając amunicji przeciwko ówczesnemu szefowi kampanii Trumpa Paulowi Manafortowi. Trump ma dobrą pamięć…

W warszawskim przemówieniu Trump podkreślił rolę woli, czyli dążenia do celu wypływającego z realizacji kulturowej tożsamości. Trump jest przede wszystkim menadżerem, łatwo zarządza ludzkimi zespołami, to jego najlepsza cecha wypracowana przez lata. Jego przeciwieństwem był prezydent Jimmy Carter, który uparcie parł do zarządzania detalami przez to gubił się w strategii.  W świecie Trumpa polityka oparta jest na optymizmie, ekonomii i interesach. Jakaż to różnica w porównaniu z ideologiczną optyką widzenia świata przez Baracka H. Obamę.

Lewica w USA znalazła się w wielkich kłopotach również z powodu nietuzinkowej sylwetki Trumpa, który zna ją dobrze (nawet ją finansował), który nie jest “rasowym” Republikaninem i część jego centrowego programu zawiera elementy tradycyjnie kojarzone z Demokratami. Promowanie szans kobiet w biznesie, czy płatnego urlopu macierzyńskiego (agendy córki Iwanki), troska o przywrócenie pracy w górnictwie i innych gałęziach przemysłu wydobywczego dotąd były w programach Partii Demokratycznej.

Prezydent Trump konsekwentnie zapowiada odchudzenie państwowej biurokracji, wiele stanowisk pozostaje nieobsadzonych, np. w takiej policji podatkowej (IRS) pracuje aż 85 000 pracowników! Jego poglądy na rządzenie państwem dopiero się krystalizują, teraz reprezentuje supermocarstwo, przedtem jako kandydat reprezentował siebie. Chciałby realizować swój wyborczy program, ale ciągle jest destabilizowany i spychany do obrony. Reagan atakował lewicę i deep state z humorem i merytorycznie. Jeśli uderzysz Trumpa on zawsze ci odda, tylko silniej. Dorastał w świecie wielkiego biznesu, ludzi często rozpychających się łokciami, no i w świecie towarzyskich skandali i tabloidów.

Mówią, że Trump twittując nie zachowuje się prezydencko, ale żaden prezydent za naszego życia nie był bezpardonowo atakowany. Jak poprzednio pisałem, Mika Brzezinski i jej partner (i narzeczony) Joe Scarborough wyzywają go w swoim programie od głupków, atakują jego dzieci, zapraszają psychiatrów, aby dyskutować o rzekomej chorobie psychicznej Trumpa. To nie są żarty, tym żyje prawie połowa Ameryki! Niestety ataki na prezydenta Trumpa są na porządku dziennym i dobrze popłacają.

Wspomniany wyżej Joe Scarborough zarabia $6 mln rocznie, $100 tys. tygodniowo i już ma majątek obliczany na ok. $16 mln.

Można odpowiedzieć: jeśli chcecie aby Trump zachowywał się po prezydencku, traktujcie go tak jak powinno się traktować Prezydenta. Czy Bill Clinton był prezydencki ze spuszczonymi spodniami w Gabinecie Owalnym? Czy Obama podróżujący po świecie jak cień Trumpa, negujący prezentowane stanowiska aktualnego prezydenta, zachowuje się “prezydencko”? Jak mainstreamowe media traktowały kandydatkę (wiceprezydencki kandydat republikański u boku McCaina)? Jeśli mieszkasz w szklanym domu, nie rzucaj kamieniami…

Demokraci nieustannie naciskają Trumpa aby atakował Putina twierdząc, że trzeba go ukarać za rosyjską ingerencję w ostatnie prezydenckie wybory w USA. Tyle, że Partia Demokratyczna nie dopuściła FBI do zapoznania się z dowodami na “rosyjskie elektroniczne włamanie”. Socjaliści z tej partii zawsze wyciągający wszystko na szczebel centralny a nawet globalny tym razem zatrudnili prywatną firmę dochodzeniową, na co FBI wyraziło zgodę! Sprawa dotyczyła elektronicznego włamania do komputera szefa kampanii (John Podesta) Hillary Clinton i następnie publikacji w WikiLeaks dokumentów tej partii.

Okazuje się, że to John Podesta na pytanie hakera o hasło najspokojniej w świecie pochwalił się, że hasłem jest słowo ”hasło”.

Wiadomo, że Putin aniołkiem nie jest, ale właśnie po powrocie Trumpa z Hamburga wybuchła nowa awantura w której globalistów reprezentują mainstreamowe media (MSM) razem z Partią Demokratyczną. Totalny atak skierowany jest tym razem na najstarszego syna Prezydenta, Donalda Jr, który rok temu w trakcie kampanii prezydenckiej spotkał się z Natalią Weselnickają, byłym rosyjskim prokuratorem (przestała nim być w 2001 r.), która miała dysponować materiałami (z Kremla!) kompromitującymi Hillary Clinton.  Młody Trump haczyk połknął i wyraził zgodę na spotkanie, z którego nic nie wyszło i skończyło się po 20 minutach. Na spotkaniu był obecny też Paul Manafort, Jared Kushner (przez 10 minut) i jego organizator, brytyjski wydawca muzyczny Rob Goldstone. Według młodego Trumpa spotkanie było stratą czasu, a Natalia chciała mówić o zatrzymanej adopcji rosyjskich dzieci i o sankcjach związanych z Aktem Magnitskiego.

To co teraz dzieje się w lewicowych MSM i wśród lewicowych polityków to istny szał! Wróciła Rosja i oczywiście Putin, który w/g Demokratów na pewno załatwił Trumpowi prezydenturę aby upokorzyć pełną wszelkich cnót Hillary Clinton.  Od rana do wieczora : Rosja, Putin, Trump, nawet już nie szukają jakichkolwiek dowodów. Są pewni, że Trump korzystał z pomocy Putina, a wydawało się, że po Warszawie i Hamburgu wszystko się uspokoi i Trump będzie mógł zająć się interesami Ameryki!  Były kandydat na wiceprezydenta z kampanii Hillary Clinton ostry lewak senator Tim Kaine ogłosił, że spotkanie Trumpa Jr z rosyjskim prawnikiem może być nawet dowodem na … zdradę narodową!  Zażądano, aby specjalna komisja Kongresu przesłuchała młodego Trumpa. Zobaczymy co z tego zostanie za parę dni…

Wracając do warszawskiego przemówienia POTUS-a to trzeba przyznać, że było dobrze napisane i dobrze dostarczone. Wynikało z niego, że Polska nabiera znaczenia i wiatru w skrzydła, a Donald J. Trump nabiera cech męża stanu, a może nawet opatrznościowego męża stanu. Trump w Warszawie to właściwy człowiek, we właściwym czasie, na właściwym miejscu. Z przyjemnością dodam, że jednym z konsultantów pracującym nad tekstem przemówienia mógł być mój kolega redakcyjny z II połowy lat 80-tych (“Wiadomości”, rejon San Francisco), prof. Jan Marek Chodakiewicz. Stąd ta przejrzystość w odbiorze i skomponowana płynność od dramatycznych wątków polskiej historii, do postawionej diagnozy, która może uratować cywilizację zachodnią niszczoną od wewnątrz i z zewnątrz.

W pewnym kontekście Trump również szuka kraju, który mógłby zastąpić odchodzącą z europejskiego systemu bezpieczeństwa Turcję. Wydaje się, że  Polska jest poważnym kandydatem na to miejsce.  Przed polską dyplomacją uchylonych jest dziś wiele wielkich drzwi, zbliża się też czas kłopotów i nadchodzącego rozwodu z Unią, która gra znaczonymi kartami. Czy UE zarzucająca Polsce łamanie demokracji jest demokratyczna? Przecież rządzą nią  socjalistyczne elity ze swoją globalistyczną agendą. Polska nie powinna uczestniczyć w dobijaniu państw narodowych, bo sama ulegnie likwidacji.

Największym zagrożeniem dla Rosji Putina jest właśnie energetyczna ofensywa Trumpa, której wyrazem jest właśnie uruchomiony eksport skroplonego gazu dla środkowo-europejskich odbiorców. Teraz możemy oczekiwać na uruchomienie protestu niemieckich i rosyjskich agentów wpływu w Polsce.
Były prezydent Obama zakazał eksportu amerykańskiego skroplonego gazu, zabronił wydawania koncesji na budowę odpowiednich portów LNG.  Tylko jakoś Air Force One, który z lubością i tak często ten Ikar używał nie był, jak się okazało, napędzany przez słoneczne panele, ale przez cholernie zatruwające środowisko naturalne paliwo! Ideałem byłoby szukanie zielonej energetycznej ścieżki do utopijnej jaskini nowoczesnego człowieka.

Totalnie zagubionej totalnej opozycji w Polsce pozostała już tylko wydeptana droga Wałęsy. Powinni zgłosić się do najbliższego lekarza i rozpocząć zbyt długo już odkładane leczenie patriotycznie wstydliwego kompleksu kolonialnego. Może po kapitalnym remoncie opozycja będzie mogła porzucić reprezentowanie interesów ambitnych sąsiadów i dołączyć do wspaniałego polskiego Ciemnogrodu, aby razem budować podstawy dla Wielkiej Polski…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

42 komentarze

42 Komentarzy

 1. Danka

  13 lipca 2017 at 10:44

  I co z tego, skoro prezydebt Duda wlasnie zawetowal ustawe o Izbach Obrachunkowych,co blokuje skuteczna kontrole takich lewicowych lewakow jak np. prez.Krakowa Majchrowski, Dutkiewicz, Adamowicz itp bastiony lewactwa i sobiepanstwa kosztem poddanych? Ta gafa malzonki z wyrwaniem sie do usciskania dloni PD USA nie wygladala na przypadkowa gapiowata gafe.

  • Statystyczny

   13 lipca 2017 at 17:58

   prezydent Duda nikomu nie znany wczesniej zaczyna sie zachowywac jak uspiony szpieg zbrodniczej WSI,przykladem nie tylko zawetowanie ustawy ale wczesniejszy konflikt pomiedzy nim a najlepszym ministrem w tym calym rzadzie PIS panem Macierewiczem

  • agawa

   14 lipca 2017 at 10:32

   To nie była gafa Pierwszej Damy, to była KULTURA

 2. Eryk

  13 lipca 2017 at 13:31

  Bardzo dobry i potrzebny artykuł.Duda zawetował ustawę,bo chce chronić lewackich prezydentów Dutkiewicza,Majchrowskiego, Adamowicza…Duda zachowuje się jak marionetka, a nie mąż stanu.Mam wrażenie, że PIS jest dogadany z tzw. opozycją , stąd ten cyrk
  dla Polaków.

 3. Janusz

  13 lipca 2017 at 15:22

  Trump nie jest żadnym Ryszard Lwie Serce, Barbarossą, czy papieżem, tylko zwykłym słupem, oszustem i marionetką otoczoną oraz sterowaną przez satanistów Lubawiczów ze wszech stron, tak jak niejaki Duda, z zachowaniem wszelkich proporcji. Pcha nas do wojny z Iranem oraz Rosją, dla realizacji mesjanistycznego obłędu żydostwa pragnącego globalnej władzy już nie cichaczem, a oficjalnie, pod szatańska komendą. Nikt trzeźwy nie powinien się nabrać na jego piękne przemówienie – to tylko narzędzie do osiągnięcia celu. Trzeb spojrzeć szerzej, ponad nasze emocjonalne pragnienia i ocenić, w jakim stopniu ten człowiek może być rzetelny. W żadnym.

 4. Polka

  13 lipca 2017 at 18:34

  Tak, większość naszych rodaków tęskni za normalnością , to widać po komentarzach ,
  tylko ,że my nie mamy Prawdziwych Polskich Elit,ciągle liczymy ,że może ktoś się objawi , powstanie jakieś ugrupowanie ,
  że to wreszcie ruszy .A tu cienko o piękne istoty , one są, ale nie mają jeszcze siły przebicia,
  a obecne niby władze przyprawiają uczciwego człowieka o ból głowy.
  I to jest problem , a czas ucieka .

 5. agawa

  14 lipca 2017 at 10:29

  Kolejny dowód na to, że Pan Bóg łączy ludzi i narody, a Donald Tramp jest prawdziwie wierzącym człowiekiem, któremu Pan Bóg błogosławi.

 6. tinyurl.com

  27 sierpnia 2017 at 08:23

  You could definitely see your skills within the
  work you write. The arena hopes for more passionate writers like you
  who aren’t afraid to mention how they believe. All the
  time go after your heart.

 7. http://tinyurl.com/

  28 sierpnia 2017 at 09:33

  wonderful submit, very informative. I ponder why the other specialists of this sector don’t notice
  this. You must continue your writing. I am sure, you have a huge readers’
  base already!

 8. publix grocery delivery

  27 września 2017 at 22:34

  My family always say that I am wasting my time here at net, except I
  know I am getting knowledge all the time by reading such fastidious articles.

 9. Miguneingzep

  28 września 2017 at 18:14

  Cialis Se Puede Tomar Alcohol Achat Kamagra Dijon Costco Price For Cialis 5mg online pharmacy Generic Levitra 40 Mg Baclofen En Ligne Cialis im internet kaufen

 10. Miguneingzep

  28 września 2017 at 20:55

  Doxycycline Online For Sale Oral Amoxicillin Versus Oral Penicillin viagra cialis Injection Lioresal Intrathecal Keflex And Bronchitis

 11. Miguneingzep

  2 października 2017 at 10:08

  Antabuse viagra Generic Real Progesterone Medicine Best Website Price Free Shipping Buying Cytotec Online

 12. Miguneingzep

  2 października 2017 at 13:12

  Que Es La Cialis Y Para Que Sirve Kamagra Preisvergleich Comprar Cialis Y Priligy viagra online pharmacy Kaufen Viagra 50

 13. Miguneingzep

  3 października 2017 at 16:44

  Mentat cost of levitra at savon pharmacy Effetti Del Cialis Suche Viagra Zu Kaufen 75 Mil Indocin Online Canadian Pharmacy

 14. Miguneingzep

  5 października 2017 at 10:00

  Wirkung Viagra Frau viagra Order Keflex On Line

 15. Miguneingzep

  5 października 2017 at 12:44

  Tadalis Sx Pas Cher viagra Corlistat In Australia Cialis 20 Mg Precio En Farmacias

 16. Miguneingzep

  8 października 2017 at 11:24

  Pdr Keflex levitra generico miglior prezzo india Will Amoxicillin Get You High Cialis Doctissimo Cialis Prix Belgique Pharmacie

 17. tinder

  10 października 2017 at 12:12

  Hi there colleagues, pleasant article and nice urging commented here, I am genuinely enjoying by these.

 18. tinder dating

  13 października 2017 at 12:57

  These are genuinely great ideas in on the topic of blogging.
  You have touched some good factors here. Any way keep up
  wrinting.

 19. Miguneingzep

  13 października 2017 at 13:30

  Keflex And Side Effects And Interactions Para Comprar Levitra Se Necesita Receta Amoxicillin And Clavulante Potassium viagra Cialis Drug Shops Wirkung Viagra Einnahme Trichomoniasis Zithromax

 20. Miguneingzep

  13 października 2017 at 16:15

  Propecia Vente Libre online pharmacy Where Can I Buy Bentyl On Line Australia Price

 21. Miguneingzep

  14 października 2017 at 21:38

  Levitra Generico 5mg Buy Xenical Online New Zealand Levitra Costo Farmacia viagra Ed Drugs Online Uk Generic Propecia 5 Mg Viagra Jeune Age

 22. tinder dating site

  16 października 2017 at 07:08

  I think the admin of this web site is genuinely working hard in support of his web site, because here every
  data is quality based information.

 23. tinder dating site free

  17 października 2017 at 12:34

  Hi there everybody, here every one is sharing these familiarity, so it’s
  good to read this website, and I used to go to see
  this web site daily.

 24. Miguneingzep

  20 października 2017 at 21:49

  Propiedades De Propecia Moyens De Durer Plus Longtemps Au Lit cialis online Cialis Lilly Beipackzettel

 25. Miguneingzep

  21 października 2017 at 00:16

  Online Pharmacy Stock Order Viagra 301 viagra Buy Online Tadalis Sx Can I Buy Zithromax In Canada

 26. tinder

  24 października 2017 at 22:14

  I needed to thank you for this very good read!! I certainly enjoyed every bit of it.
  I have got you bookmarked to check out new things you post…

 27. tinder dating site free

  25 października 2017 at 08:28

  Hey! Someone in my Facebook group shared this site
  with us so I came to take a look. I’m definitely loving
  the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my followers!
  Excellent blog and great design and style.

 28. Miguneingzep

  25 października 2017 at 23:24

  Viagra Vente Acquisto Viagra In Italia Farmaco viagra Propecia Halbieren

 29. Miguneingzep

  26 października 2017 at 01:53

  Amoxicillin Doseages viagra Generic Cialis Canada

 30. tinder

  26 października 2017 at 05:53

  You actually make it seem so easy with your presentation however I
  find this matter to be actually something that I think I might by no means understand.
  It sort of feels too complex and extremely wide
  for me. I am looking forward in your subsequent submit,
  I will try to get the cling of it!

 31. tinder dating

  27 października 2017 at 15:25

  Your mode of telling everything in this article is truly fastidious, all
  be able to effortlessly be aware of it, Thanks a lot.

 32. tinder dating

  28 października 2017 at 13:57

  I have been exploring for a little bit for any high-quality articles or blog posts in this sort
  of space . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this website.
  Reading this info So i am satisfied to convey
  that I have an incredibly good uncanny feeling I discovered just what I needed.
  I most without a doubt will make sure to do not forget this website and give it a look on a
  relentless basis.

 33. tinder dating site free

  28 października 2017 at 23:42

  A person essentially lend a hand to make severely posts I’d state.
  This is the first time I frequented your website page and
  so far? I amazed with the analysis you made to make
  this particular submit incredible. Great process!

 34. Miguneingzep

  30 października 2017 at 13:32

  Decadron 60 Pills 1 Mg Buy Paypal Permiso Propecia Zithromax 150 Mg buy viagra Baclofene Tabac Priligy Venta Online

 35. Miguneingzep

  30 października 2017 at 16:18

  Amoxicillin Capsules Picture Direct On Line Stendra No Prior Script Visa Accepted Overseas Commander Du Cytotec levitra soft tabs Propecia Shedding Of Day Amoxicillin Prescribing Info Kamagra 100mg Erfahrung

 36. Miguneingzep

  31 października 2017 at 16:00

  Online Clomid Topical Amoxicillin For Acne Order Kamagra Online Uk buy viagra online Super Kamagra Nebenwirkungen Human Cephalexin For Dogs Buy Dapoxetine Online No Prescription

 37. Miguneingzep

  7 listopada 2017 at 11:40

  Canada Drug Service Greenfield Website viagra Reliable Rx Pharmacy Coupon Codes

 38. Miguneingzep

  21 listopada 2017 at 09:33

  Nebenwirkungen Cialis 10mg viagra Cheap Fluoxetine Antidepressant Prague Zithromax Ship To Canada

 39. Miguneingzep

  21 listopada 2017 at 12:44

  Propecia Hair Loss Treatment For Women buy viagra Want To Buy Dutasteride Dutasteridum Next Day Delivery Cialis Mexico Whisky Amoxicillin

 40. Miguneingzep

  21 listopada 2017 at 15:36

  Does Propecia Regrow Hair Comprar Cialis Gibraltar levitra 20mg best price Ou Acheter Du Vrais Viagra Cialis Hoher Dosieren

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra