Z zagranicy

Trump: Putin wolałby Clinton

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, który obecnie rozpoczyna wizytę we Francji, powiedział, że jego rosyjski odpowiednik Władimir Putin byłby bardziej zadowolony, gdyby w Białym Domu zasiadała jego rywalka z ramienia Partii Demokratycznej Hillary Clinton.

– Gdyby Hillary Clinton wygrała, nasze wojsko zostałoby zredukowane. Nasza energetyka byłaby o wiele droższa. To właśnie tego Putin we mnie nie lubi – powiedział Donald Trump w wywiadzie udzielonym w środę Christian Broadcasting Network (CBN).

Skomentował też zawieszenie broni w południowo-zachodniej Syrii, ogłoszone po jego dwugodzinnym spotkaniu z Władimirem Putinem w kuluarach szczytu grupy G20 w Hamburgu.

– Cóż, chce on dobra Rosji, a ja chcę tego, co jest dobre dla Stanów Zjednoczonych. I sądzę, że w takiej sprawie jak Syria możemy się porozumieć, doprowadzić do zawieszenia broni, i jest jeszcze wiele innych spraw, uporanie się z którymi może być bardzo pozytywną rzeczą, ale zawsze Putin będzie chciał tego, co jest w interesie Rosji, a ja tego, co jest w interesie Stanów Zjednoczonych i tak już po prostu jest – powiedział Trump.

Jego komentarz nastąpił w okresie, kiedy zarówno FBI, jak i komisje w Kongresie prowadzą dochodzenie, mające wyjaśnić, czy rząd rosyjski w jakikolwiek sposób ingerował w kampanię wyborczą Donalda Trumpa w 2016 roku.

Źródło: Press TV

 

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra