Z zagranicy

Trump: Putin wolałby Clinton

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, który obecnie rozpoczyna wizytę we Francji, powiedział, że jego rosyjski odpowiednik Władimir Putin byłby bardziej zadowolony, gdyby w Białym Domu zasiadała jego rywalka z ramienia Partii Demokratycznej Hillary Clinton.

– Gdyby Hillary Clinton wygrała, nasze wojsko zostałoby zredukowane. Nasza energetyka byłaby o wiele droższa. To właśnie tego Putin we mnie nie lubi – powiedział Donald Trump w wywiadzie udzielonym w środę Christian Broadcasting Network (CBN).

Skomentował też zawieszenie broni w południowo-zachodniej Syrii, ogłoszone po jego dwugodzinnym spotkaniu z Władimirem Putinem w kuluarach szczytu grupy G20 w Hamburgu.

– Cóż, chce on dobra Rosji, a ja chcę tego, co jest dobre dla Stanów Zjednoczonych. I sądzę, że w takiej sprawie jak Syria możemy się porozumieć, doprowadzić do zawieszenia broni, i jest jeszcze wiele innych spraw, uporanie się z którymi może być bardzo pozytywną rzeczą, ale zawsze Putin będzie chciał tego, co jest w interesie Rosji, a ja tego, co jest w interesie Stanów Zjednoczonych i tak już po prostu jest – powiedział Trump.

Jego komentarz nastąpił w okresie, kiedy zarówno FBI, jak i komisje w Kongresie prowadzą dochodzenie, mające wyjaśnić, czy rząd rosyjski w jakikolwiek sposób ingerował w kampanię wyborczą Donalda Trumpa w 2016 roku.

Źródło: Press TV

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

159 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra